Μετάβαση σε περιεχόμενο

Clomiphene citrate


Recommended Posts

Καλησπέρα,

προσπαθούμε για μωρό περίπου 8 μήνες και χωρίς κανένα αποτελέσμα δυστυχώς...Πρόσφατα είχα μια περιπέτεια με την περιόδο μου και πήγα στο γυναικολόγο μου ο οποίος και μου συνέστησε να πάρω Clomiphene citrate από την 2η μέρα της περιόδου έως και την 9η και να κάνω την 12η μέρα έναν υπέρηχο για να μου πει τι άλλο να κάνω.

Τα έχω αρχίσει εδώ και 2 μέρες και διαπίστωσα ότι μου προκαλούν υπνηλία και μου έχει ανοίξει η όρεξη..

Το έψαξα και στο google αλλά δεν βρήκα κάτι.

Μήπως τα έχει πάρει κάποια από εσάς; Διάβασα ότι προκαλούν ωωρηξία...

Τέλος μήπως ξέρετε κάποιον καλό γυναικολόγο Θεσσαλονίκη ή ακόμα καλύτερα στο Κιλκίς γιατί ήρθαμε πριν λίγο καιρό και δεν ξέρω κανέναν εδώ.

Σας ευχαριστώ όλες σας

φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 96
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα Julie. Γνωρίζω πολύ καλά τις κλομιφαίνες. Τα έπαιρνα κι' εγώ αυτά τα χάπια και όντως είναι για να προκαλούν ωορηξία. Δεν είναι επικίνδυνα χάπια. Βασικά εγώ τα έπαιρνα και παράλληλα έκανα στην γυναικολόγο υπέρηχο για να δούμε τα ωοθηλάκια. Παρακολούθησα 2 κύκλους μου έτσι παίρνοντας κλομιφαίνη αλλά δυστυχώς ενώ όλα πήγαιναν πολύ καλά (ωοθηλάκια και ενδομήτριο) παρόλαυτα δεν είχα εγκυμοσύνη. Δεν έκανα όμως σπερματέγχυση. Άν είχα κάνει μπορεί τώρα να ήμουν έγκυος..:dry:

Βασικά εσένα τί σου είπε οτι θα κάνεις; Θα παίρνεις τα χάπια θα παρακολουθεί τα ωοθηλάκια και μετά τί; Σου είπε τίποτε για την όλη διαδικασία; Οτι άλλη απορία έχεις πες την δεν ξέρω άν σε κάλυψα. Πάντως κι' εμενα μου έφερναν υπνηλία οι κλομιφαίνες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα Julie. Γνωρίζω πολύ καλά τις κλομιφαίνες. Τα έπαιρνα κι' εγώ αυτά τα χάπια και όντως είναι για να προκαλούν ωορηξία. Δεν είναι επικίνδυνα χάπια. Βασικά εγώ τα έπαιρνα και παράλληλα έκανα στην γυναικολόγο υπέρηχο για να δούμε τα ωοθηλάκια. Παρακολούθησα 2 κύκλους μου έτσι παίρνοντας κλομιφαίνη αλλά δυστυχώς ενώ όλα πήγαιναν πολύ καλά (ωοθηλάκια και ενδομήτριο) παρόλαυτα δεν είχα εγκυμοσύνη. Δεν έκανα όμως σπερματέγχυση. Άν είχα κάνει μπορεί τώρα να ήμουν έγκυος..:dry:

Βασικά εσένα τί σου είπε οτι θα κάνεις; Θα παίρνεις τα χάπια θα παρακολουθεί τα ωοθηλάκια και μετά τί; Σου είπε τίποτε για την όλη διαδικασία; Οτι άλλη απορία έχεις πες την δεν ξέρω άν σε κάλυψα. Πάντως κι' εμενα μου έφερναν υπνηλία οι κλομιφαίνες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα Julie. Γνωρίζω πολύ καλά τις κλομιφαίνες. Τα έπαιρνα κι' εγώ αυτά τα χάπια και όντως είναι για να προκαλούν ωορηξία. Δεν είναι επικίνδυνα χάπια. Βασικά εγώ τα έπαιρνα και παράλληλα έκανα στην γυναικολόγο υπέρηχο για να δούμε τα ωοθηλάκια. Παρακολούθησα 2 κύκλους μου έτσι παίρνοντας κλομιφαίνη αλλά δυστυχώς ενώ όλα πήγαιναν πολύ καλά (ωοθηλάκια και ενδομήτριο) παρόλαυτα δεν είχα εγκυμοσύνη. Δεν έκανα όμως σπερματέγχυση. Άν είχα κάνει μπορεί τώρα να ήμουν έγκυος..:dry:

Βασικά εσένα τί σου είπε οτι θα κάνεις; Θα παίρνεις τα χάπια θα παρακολουθεί τα ωοθηλάκια και μετά τί; Σου είπε τίποτε για την όλη διαδικασία; Οτι άλλη απορία έχεις πες την δεν ξέρω άν σε κάλυψα. Πάντως κι' εμενα μου έφερναν υπνηλία οι κλομιφαίνες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο γυναικολόγος μου είπε να κάνω υπέρηχο την 12η μέρα και μετά να του πω πόσα mm είναι το ωάριο (αν βρεθεί ωάριο..)

Το κακό είναι ότι πρόσφατα μετακόμισα και είμαι πολύ μακριά από τον δικό μου γυναικολόγο.. και δεν ξέρω κανέναν...όλα τηλεφωνικώς θα μου τα λέει μάλλον...

Απ ότι άφησε να εννοηθεί θα πάρω και άλλα χάπια μετά. Προς το παρόν κοιμάμαι και τρώω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο γυναικολόγος μου είπε να κάνω υπέρηχο την 12η μέρα και μετά να του πω πόσα mm είναι το ωάριο (αν βρεθεί ωάριο..)

Το κακό είναι ότι πρόσφατα μετακόμισα και είμαι πολύ μακριά από τον δικό μου γυναικολόγο.. και δεν ξέρω κανέναν...όλα τηλεφωνικώς θα μου τα λέει μάλλον...

Απ ότι άφησε να εννοηθεί θα πάρω και άλλα χάπια μετά. Προς το παρόν κοιμάμαι και τρώω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο γυναικολόγος μου είπε να κάνω υπέρηχο την 12η μέρα και μετά να του πω πόσα mm είναι το ωάριο (αν βρεθεί ωάριο..)

Το κακό είναι ότι πρόσφατα μετακόμισα και είμαι πολύ μακριά από τον δικό μου γυναικολόγο.. και δεν ξέρω κανέναν...όλα τηλεφωνικώς θα μου τα λέει μάλλον...

Απ ότι άφησε να εννοηθεί θα πάρω και άλλα χάπια μετά. Προς το παρόν κοιμάμαι και τρώω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο γυναικολόγος μου είναι Αθήνα και εγώ μετακόμισα Κιλκίς εδώ και 10 μέρες περίπου και δεν ξέρω σε ποιόν να πάω για να κάνω τον υπέρηχο...

Εσύ πόσο καιρό προσπαθείς για μωρό Λένά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο γυναικολόγος μου είναι Αθήνα και εγώ μετακόμισα Κιλκίς εδώ και 10 μέρες περίπου και δεν ξέρω σε ποιόν να πάω για να κάνω τον υπέρηχο...

Εσύ πόσο καιρό προσπαθείς για μωρό Λένά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο γυναικολόγος μου είναι Αθήνα και εγώ μετακόμισα Κιλκίς εδώ και 10 μέρες περίπου και δεν ξέρω σε ποιόν να πάω για να κάνω τον υπέρηχο...

Εσύ πόσο καιρό προσπαθείς για μωρό Λένά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μου φαίνεται κάπως δύσκολο αυτό που κάνεις. Εμένα με παρακολουθούσε πολύ συχνά με τους υπέρηχους. Δεν ξέρω άν θα σε καλύψει ένας μόνο υπέρηχος. Σίγουρα όχι. Πρέπει λοιπόν να βρέις άμεσα γυναικολόγο.Θα πρέπει να κάνεις πολλές επισκέψεις για να εντοπίσεις την μέρα την ωορηξίας. Εκεί δεν υπάρχει κανείς;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μου φαίνεται κάπως δύσκολο αυτό που κάνεις. Εμένα με παρακολουθούσε πολύ συχνά με τους υπέρηχους. Δεν ξέρω άν θα σε καλύψει ένας μόνο υπέρηχος. Σίγουρα όχι. Πρέπει λοιπόν να βρέις άμεσα γυναικολόγο.Θα πρέπει να κάνεις πολλές επισκέψεις για να εντοπίσεις την μέρα την ωορηξίας. Εκεί δεν υπάρχει κανείς;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μου φαίνεται κάπως δύσκολο αυτό που κάνεις. Εμένα με παρακολουθούσε πολύ συχνά με τους υπέρηχους. Δεν ξέρω άν θα σε καλύψει ένας μόνο υπέρηχος. Σίγουρα όχι. Πρέπει λοιπόν να βρέις άμεσα γυναικολόγο.Θα πρέπει να κάνεις πολλές επισκέψεις για να εντοπίσεις την μέρα την ωορηξίας. Εκεί δεν υπάρχει κανείς;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...