Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Geia sas Koritsia,

Pairnei kaneis edo isoflavones? Ego thelo na dokimaso kai sto pharmakeio mou exoun brei Salusoy F apo powerhealth. Periexoun ΣυστατικÜ:

Evening Primrose oil, Soya oil, Soya concentrate, Linseed powder, Millet extract, Vitamin C, Zinc, Yeast, RRR-α-Tocopherole, Butter fat, Yellow wax, Lecithin, Silicon dioxide, Lycopine, Folic acid.

ΕπικÜλυψη: Gelatine, Glycerine, Titanium dioxide, Chlorophylline-copper-complex sodium.

ΚÜθε κÜψουλα αποδßδει:

Ισοφλαβüνες 25 mg

ΛÜδι νυχτολοýλουδου 300 mg

Βιταμßνη C 50 mg 111% Σ.Η.Π.*

Βιταμßνη Ε 20 mg 200% Σ.Η.Π.*

ΨευδÜργυρο 3 mg 32% Σ.Η.Π.*

Φολικü οξý 75μg 37,5% Σ.Η.Π.*

ΛυκοπÝνιο 1 mg

Kaneis pairnei ta idia? H pio alla? Posa mg isoflavones thn hmera pairnete? Ego skeftomai na pairno thn proti mhna 50mg thn hmera kai stous meres 5-9.

(to exo rotisei to idio allou edo sto Mammyland alla kaneis den mou apantise :( )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δε θέλω να σε αποθαρρύνω BigBite, αλλά πιστεύω πως δεν μπορώ να σε βοηθήσω ούτε εγώ ούτε κανένας άλλος μέσα από ένα forum...

Κατά τη γνώμη μου, δεν πρέπει να παίρνεις σκευάσματα μόνη σου, χωρίς να συμβουλευτείς γιατρό. Μπορεί να έχεις τις καλύτερες προθέσεις, αλλά τελικά το αποτέλεσμα να γίνει έως και επικίνδυνο για τον εαυτό σου!

Ίσως αυτός είναι και ο λόγος που δεν έχεις λάβει απάντηση: κανείς δεν είναι σε θέση να σου πει τι σκευάσματα να παίρνεις και σε ποια δοσολογία, αν δεν εξετάσει το ιστορικό και τις ανάγκες σου. Χρειάζεσαι να μιλήσεις με το γυναικολόγο σου κ μόνο αυτός μπορεί να σε βοηθήσει υπεύθυνα...

Καταλαβαίνω ότι είναι δύσκολο να επισκεφτείς κάποιον στην Κέρκυρα λόγω της δουλειάς σου, ίσως και λόγω έλλειψης επιλογών στο νησί...

Γιατί δεν προσπαθείς να μιλήσεις στο τηλ με το δικό σου γιατρό στην Αγγλία? Σίγουρα η συμβουλή του θα σε βοηθήσει περισσότερο από τη δική μου άγνοια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δε θέλω να σε αποθαρρύνω BigBite, αλλά πιστεύω πως δεν μπορώ να σε βοηθήσω ούτε εγώ ούτε κανένας άλλος μέσα από ένα forum...

Κατά τη γνώμη μου, δεν πρέπει να παίρνεις σκευάσματα μόνη σου, χωρίς να συμβουλευτείς γιατρό. Μπορεί να έχεις τις καλύτερες προθέσεις, αλλά τελικά το αποτέλεσμα να γίνει έως και επικίνδυνο για τον εαυτό σου!

Ίσως αυτός είναι και ο λόγος που δεν έχεις λάβει απάντηση: κανείς δεν είναι σε θέση να σου πει τι σκευάσματα να παίρνεις και σε ποια δοσολογία, αν δεν εξετάσει το ιστορικό και τις ανάγκες σου. Χρειάζεσαι να μιλήσεις με το γυναικολόγο σου κ μόνο αυτός μπορεί να σε βοηθήσει υπεύθυνα...

Καταλαβαίνω ότι είναι δύσκολο να επισκεφτείς κάποιον στην Κέρκυρα λόγω της δουλειάς σου, ίσως και λόγω έλλειψης επιλογών στο νησί...

Γιατί δεν προσπαθείς να μιλήσεις στο τηλ με το δικό σου γιατρό στην Αγγλία? Σίγουρα η συμβουλή του θα σε βοηθήσει περισσότερο από τη δική μου άγνοια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δε θέλω να σε αποθαρρύνω BigBite, αλλά πιστεύω πως δεν μπορώ να σε βοηθήσω ούτε εγώ ούτε κανένας άλλος μέσα από ένα forum...

Κατά τη γνώμη μου, δεν πρέπει να παίρνεις σκευάσματα μόνη σου, χωρίς να συμβουλευτείς γιατρό. Μπορεί να έχεις τις καλύτερες προθέσεις, αλλά τελικά το αποτέλεσμα να γίνει έως και επικίνδυνο για τον εαυτό σου!

Ίσως αυτός είναι και ο λόγος που δεν έχεις λάβει απάντηση: κανείς δεν είναι σε θέση να σου πει τι σκευάσματα να παίρνεις και σε ποια δοσολογία, αν δεν εξετάσει το ιστορικό και τις ανάγκες σου. Χρειάζεσαι να μιλήσεις με το γυναικολόγο σου κ μόνο αυτός μπορεί να σε βοηθήσει υπεύθυνα...

Καταλαβαίνω ότι είναι δύσκολο να επισκεφτείς κάποιον στην Κέρκυρα λόγω της δουλειάς σου, ίσως και λόγω έλλειψης επιλογών στο νησί...

Γιατί δεν προσπαθείς να μιλήσεις στο τηλ με το δικό σου γιατρό στην Αγγλία? Σίγουρα η συμβουλή του θα σε βοηθήσει περισσότερο από τη δική μου άγνοια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...