Μετάβαση σε περιεχόμενο

Zω ένα όνειρο...


Recommended Posts

Καλημέρα!

Είμαι νέο μέλος και παρακολουθώ τις συζητήσεις σαν εδώ και καρό.Αποφάσισα να μπω και εγώ στην όμορφη παρέα σας,τώρα που έγινα μανούλα;) Θέλω με το πρώτο μου post να μοιραστώ μαζί σας την ευτυχία μου,το όνειρο στο οποίο ζω...

Προσπαθούσαμε με τον σύζυγο μου αρκετό καιρό για παιδάκι μέσω της εξωσωματικής γονιμοποίησης.Δυστυχώς τα αποτελέσματα ήταν πάντα αρνητικά.Έτσι αποφασίσαμε να υιοθετήσουμε ένα παιδάκι.;)

Απο εκείνη την μέρα ζω ένα όνειρο!Δεν με ένοιζε το φύλο του μωρού ή η εθνικότητα των γονιών του.Ήθελα απλά να του δώσω την αγάπη μου.Το ερωτευτηκα πριν ακόμα το γνωρίσω.Πριν απο 2 μήνες ήρθε στον κόσμο η αγαπούλα μας.Ήμουνα μέσα την στιγμή του τοκετού,και ήμουνα η πρώτη που την αγκάλιασα.;)Τα συναισθήματα αυτής της στιγμής δεν περιγράφονται.

Τώρα έχω την πριγκίπισσα μου.Δεν μπορώ να το πιστέψω!Φοβάμαι πως ίσως ζω ένα όνειρο και όταν θα ξυπνήσω εκείνη δεν θα είναι εδώ:unsure: .Τα βράδια σηκωνόμαστε και την κοιτάμε όταν κοιμάται.Καθέ φορά που μου

χαμογελάει βουρκώνω;) Την λατρευω!!!

Συγνώμη για το μεγάλο μήνυμα αλλά ήθελα να μοιραστώ με κάποιον τα συναισθήματα μου...:lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλως ήρθες γλυκιά μου στην παρέα μας!

Θέλω πρώτα να σου πω ένα μεγάλο ΜΠΡΑΒΟ για την απόφαση που πήρατε να υιοθετήσεται παιδάκι. Δεν ακούς συχνά τέτοιες αποφάσεις και το κυριότερο δεν έχεται ταμπου στο να το συζυτάτε. Πραγματικά σου βγάζω το καπέλο!;)

Όταν λές ήσουν μέσα την ώρα του τοκετού, τι εννοείς?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου mummy,καλως ηρθες!

να χαιρεσαι το κοριτσακι σου,να το βλεπεις να μεγαλωνει γερο κι ευτυχισμενο:)και να ειναι παντα η ζωη σας ενα ομορφο ονειρο,το αξιζετε:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ mummy_ !!!ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΚΙ ΕΓΩ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΜΠΡΑΒΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΟΦΑΣΗ ΠΟΥ ΠΗΡΑΤΕ!!!ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΟΝΕΙΡΟ ΠΟΥ ΘΑ ΖΕΙΤΕ ΓΙΑ ΠΟΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑ!!!ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΤΟ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΔΩΡΟ ΠΟΥ ΠΡΟΣΦΕΡΑΤΕ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ!!!ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟ!!ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΘΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΗ ΜΑΝΟΥΛΑ!!ΓΙΑΤΙ ΜΑΝΟΥΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΑΛΛΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΤΟ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ ΜΕ ΣΤΟΡΓΗ ΚΑΙ ΑΓΑΠΗ!!!!

ΜΑΚΑΡΙ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΖΕΥΓΑΡΙΑ Ν'ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΟΥΝ ΤΟ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΣΑΣ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπραβο για την αποφαση σας,σπασατε ολα τα ταμπου.

ειναι οτι καλυτερο μπορουσατε να κανετε.

το παιδι ειναι οτι καλυτερο υπαρχει συγχαρητηρια.

μπραβο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σας λόγια!:laugh: Να είστε πάντα καλά!

mirlitsa ξέρω την μητέρα της μικρής.Με βοηθούσε για αρκετό καιρό με τις δουλειές του σπιτιού.Δυστυχώς αντιμετωπίζει πάρα πολλά προβλήματα και ήταν αδύνατο να μεγαλώσει ένα παιδί.Έτσι λοιπόν όταν μου εκμυστηρεύτηκε την εγκυμοσύνη της πρότεινα να μην κάνει έκτρωση γιατί θέλαμε εμείς να το υιοθετήσουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα mummy!!! καλως ηρθες στην παρεα του mammyland!!!!!!!

μεσα από την ψυχή μου σου εύχομαι να είστε πάντα ευτυχισμένοι και να χαιρεστε το κοριτσακι σας!!!

η μικρη είναι πράγματι πολύ τυχερή!!!!!!!!!!!

το καλύτερο σας αξιζει!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγχαρητηρια για την αποφαση σας... δεν το παιρνουν ολοι αποφαση να το κανουν αυτο... ευχομαι να ειστε καλα να μπορεσετε να δωσετε στο παιδακι σας πολυ αγαπη... φιλια πολλα...:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και από μένα mummy_!! Με συγκίνησες με την απέραντη αγάπη και λατρεία που εκπέμπει από αυτό το μήνυμα. Να σας έχει ο Θεός καλά να δείτε το αγγελούδι σας να μεγαλώνει και να σας ανπαποδίδει αυτή την αγάπη. Να γίνετε μία ευτυχισμένη οικογένεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ Μummy ΚΑΙ ΚΑΛΩΣΗΡΘΕΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΜΑΣ!ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΣΥΓΚΚΙΝΗΘΗΚΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΜΕ ΤΟ POST ΣΟΥ!ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΜΠΡΑΒΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΟΦΑΣΗ ΠΟΥ ΠΗΡΑΤΕ.ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΤΕ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΑΣ,ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΥΓΙΕΣ ΚΑΙ ΚΑΛΟΤΥΧΟ!ΚΑΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ...ΜΑΝΟΥΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΕΙ,ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΤΟ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ!ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΔΥΟ ΣΑΣ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ συγγνώμη που σε ρώτησα τόσο προσωπικό θέμα.

Μόνο μια συμβουλή θα σου δώσω και θα κλείσει το θέμα εδώ, γιατί δεν μου αρέσει να φέρνω τον άλλο σε δύσκολη θέση,

λοιπόν κάντε όλες τις απαραίτητες νομικές ενέργειες που απαιτούνται για την υιοθεσία γιατί ποτέ δεν ξέρεις τι μπορεί να απαιτεί μετά η βιολογική μητέρα. Σιγά-σιγά απομακρυνέ την από κοντά σας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλως ηρθες στη παρεα μας!!

Πρωτα απο ολα ενα μεγαλο ΜΠΡΑΒΟ και απο εμενα για την αποφασισα σας να παρετε αυτο το παιδακι και να του δωσετε αγαπη και ευτυχια! Ειμαι σιγουρη οτι εισαι μια απο τις πιο υπεροχες μανουλες του κοσμου!!

Να σας ζησει το κοριτσακι σας και διπλα σε τοσο τρυφερους ανθρωπους σαν και εσας να ειστε παντα σιγουροι οτι η κορη σας θα ειναι παντα ευτυχισμενη και χαρουμενη στη ζωη της!!

Σου βγαζω το καπελο...!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να χαιρεστε την πριγκηπισσα σας!!!!!!!!!!!!!!!!

Υποκλινομαι στο μεγαλειο της μητροτητας Της πιο ανιδιοτελους προσφορας Τι πιο γενναιοδωρο τι πιο αληθινο απο αυτο

Να ειναι γερη και καλοτυχη!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ είστε τόσο γλυκές κορίτσια!!!:laugh: Σας ευχαριστώ πάρα πολύ!Να χαίρεσετε τις οικογένειες σας

mirlitsa νομικά είμαστε μια χαρά και δεν μπορεί να απαιτήσει τίποτα.;) Σε ευχαριστώ πάντως για το ενδιαφέρον:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σας ζήσει η κορούλα σας! Γερή και καλότυχη σε όλη της τη ζωή να είναι.

Τα θερμά μου συγχαρητήρια και για την κίνησή σας! Είναι υπέροχη απόφαση και εύχομαι σε πολλά ζευγάρια να το τολμήσουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συνχαρητηρια κοπελα μου για την αποφαση που πηρατε.Μακαρι και αλλα ζευγαρια να ακολουθουσαν αυτο το δρομο,ξερω πολλους που εντελως εγωιστικα λενε η το δικο μας η κανενα!Το "δικο μας" ποτε δεν το καταλαβα.Κανενας δεν ανηκει σε κανενα.Γονεις ειναι αυτοι που περνανε τα χτυποκαρδια και τις αγωνιες μα και τις απειρες χαρες του μεγαλωματος ενος παιδιου!!Και παλι συνχαρητηρια να ειστε καλα να το χαιρεστε το παιδακι σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν υπάρχει τίποτα πιο όμορφο και πιο αληθινό απ' το να υιοθετήσεις ένα παιδάκι!

Σας αξίζουν πολλά συγχαρητήρια για την απόφασή σας!

Να χαίρεστε το κοριτσάκι σας και να σας έχει πάντοτε ο Θεός καλά!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Sygxaritiria

kai se sena k ston mpampa

kai stin beboula pou sas allakse tin zwi!!!

Sas aksizoun ta kalytera....

Me to kalo loipon, na sas erthoun ola deksia

stin eytyxismeni sas oikogeneia!!!!!!!!!!

Na mas filiseis to MWRAKI SAS!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΠΡΑΒΟ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΝΑΕΙΣΤΕ ΠΑΝΤΑ ΚΑΛΑ ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΤΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΑΛΟΤΥΧΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΓΙΑΤΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ ΜΕ ΑΠΕΡΑΝΤΗ ΑΓΑΠΗ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλως μας ηρθες καλη μας φιλη!!!Ευχομαι τα καλυτερα για σενα και την οικογενεια σου!!!Να ναι η ζωη σας παντα ευλογημενη,φωτισμενη και γεματη χαρες και ευτυχια!!!Να χαιρεστε το παιδακι σας,να ναι παντα γερο κι ευτυχισμενο!!!Να μην φοβασαι καθολου!!!Ζησε το ονειρο που εγινε πραγματικοτητα με ολη σου την ψυχη και που οταν θα ξυπνας θα ειναι παντα εκει!!! :)

Πιο μεγαλο μηνυμα?ειναι απο τα ωραιοτερα που εχω διαβασει!Φιλακια πολλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MAMMY ΜΙΛΑΓΑΜΕ ΚΑΙ ΣΤΟ ΤΣΑΤ ΑΛΛΑ ΜΕ ΠΕΤΑΞΕ ΤΟ ΑΤΙΜΟΥΛΙΚΟ.....

ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΝΑ ΘΕΜΑΤΑΚΙ ΜΕ ΤΗΝ ΣΥΛΛΗΨΗ ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΚΕΦΤΩ ΤΗΝ ΙΥΟΘΕΣΙΑ.....ΘΕΛΩ ΛΟΙΠΟΝ ΜΠΟΛΙΚΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ....

ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ?

ΠΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΠΕΡΙΜΕΝΕΣ?

ΘΑ ΤΟ ΠΕΙΣ ΣΤΗΝ ΜΠΟΥΜΠΟΥΚΑ ΣΟΥ?

ΟΛΕΣ ΑΥΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΣΚΕΨΕΙΣ ΠΟΥ ΜΕ ΑΝΧΩΝΟΥΝ.....:blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

RUBELA μου αν πραγματικά θέλεις να γίνεις μανούλα θα το αγαπήσεις πριν ακόμα το δεις!:P

Εγώ θα το πω στο αστεράκι μου όταν θα είναι σε θέση να το καταλάβει.Έχω μια φίλη παιδοψυχολόγο και με συμβούλεψε να της το παρουσιάσω στην αρχή σαν παραμυθάκι:) Πιστευω πως είναι καλύτερα να μάθει κάποια πράγματα απο τους γονείς-που θα της τα πούνε με αγάπη-παρά απο κάποιον με κακόβουλο σκοπό που υπάρχει η πιθανότητα να την πληγώσει.:huh:

Θα σου στείλω ό,τι πληροφορία για τις διαδικασίες χρειάζεσαι σε προσωπικό μήνυμα.;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΣΥΓΝΩΜΗ ΠΟΥ ΣΕ ΖΑΛΙΖΩ.....ΠΡΩΤΑ ΑΠΟ ΟΛΑ ΕΓΩ ΑΚΟΜΑ ΕΙΜΑΙ 28 ΚΑΙ Ο ΑΝΤΡΟΥΛΗΣ ΜΟΥ 27,5 ΑΡΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΡΓΕΙ 3 ΧΡΟΝΑΚΙΑ....

ΝΑ ΣΕ ΡΩΡΗΣΩ Η ΚΟΠΕΛΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΣΕ ΤΗΝ ΜΠΕΜΠΟΥ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΗΝ ΗΘΕΛΕ?

ΕΧΕΙΣ ΜΑΘΕΙ? ΕΣΥ ΕΚΑΝΕΣ ΙΔΙΩΤΙΚΗ ΙΥΟΘΕΣΙΑ ΜΕΣΟ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΥ?

Η ΒΙΟΛΟΓΙΚΗ ΓΟΝΕΙΣ ΔΕΝ ΣΑΣ ΞΕΡΟΥΝ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...