Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

με αφορμη την απαντηση της tzein ηθελα να πω τα εξης.εμεις ειχαμε τρομερο προβλημα με την δυσκοιλιοτητα σφιγκοταν ποναγε εκλαιγε τον ετριβα στην κοιλια τιποτα του εφερνα τα ποδια στην κοιλια τιποτα αστα ενα δραμα μεχρι που καταληξαμε στο παιδων.η παιδιατρος μας ειχε δωσει το frisolac comfort γιατι ειναι γαλα ειδικα για δυσκοιλιοτητα και παλινδρομηση (ειχαμε και απο τα δυο) και να βαζουμε και καμια μεζουρα απο το απλο το frisolac γιατι ο δικος μου το χαμομυλι ουτε να το δει δεν ηθελε με το ζορι επινε 20γρ και παλι τιποτα!!!! κακα μονο με θερμομετρο και λαδακι καπου ανυσηχησα λεω μηπως το συνηθησει και μετα δεν μπορεσει να κανει μονος του? σταματαω το απλο και του δινω σκετο frisolac comfort (το επινε σαν τρελος τοσο του αρεσε) και σε καθε γευμα του εβαζα σαυτο μεσα χαμομυλι(φακελακι) καθε γευμα καινουργιο φακελακι για να ειναι φρεσκο οχι το χρησημοποιημενο!! και τοτε ξαφνικα ειδα για πρωτη φορα λερωμενο pampers απο κακακια :laugh: αρχισε μονος του να κανει μια φορα την ημερα αν και μπορουσε να κανει και μερα παρα μερα δεν με πειραζε.αυτο κρατησε μεχρι πριν 11/2 μηνα (ειναι τωρα 81/2 μηνων)σταματησα να του το βαζω σε καθε γευμα γιατι νερωνει το γαλα και δεν μου επαιρνε πολυ βαρος οποτε τι καναμε! εβαζα στο πρωινο γαλα αν εκανε κακα του δεν του ξαναεβαζα αν οχι του εβαζα και στο απογευματινο τωρα το εχουμε κοψει τελειως μολις αρχισε την φρουτοκρεμα και το νερακι ολα λυθηκαν κανει μονος του μια φορα την ημερα εφτιαξε το αντερακι του η πλακα ειναι οτι καμια φορα μπορει να κανει και 2 φορες και εγω δεν το εχω ακομη συνηθησει μου φαινεται παραξενο να τον ψαχνω για κακα εκει που ουτε καν το σκευτομασταν εμας το frisolac comfort μας βοηθησε παρα πολυ γιατι με ολα τα αλλα γαλατα(δοκιμασαμε αρκετα)καναμε κακα για 3-4 μερες και μετα τιποτα...επλιζω να βοηθησα περιμενουμε νεα σας

post-7176-13873934657333_thumb.gif

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mpempouli mou kalimera agapi mou...

Kai emeis xreisimopiousame to comfort tis frizolac...

Teleiotato koritsia...

Mas voitheisen para poli...

Emas mas eipen o paidiatros tote pou to xreisimopiousame na vazw mia mezoura comfort sto galataki 2 me 3 fores tin imera...

Kai koritsia ayto ekana,,,

Kai ola leitourgousan teleia...

Den eklaigen den pwnagen kai mas ta ekamne pantou panw mas to mwraki mou...

Einai toso teleio koritsia mou,,,

Kanei kali douleia...

Meta otan arxisme ta froutakia mas to kopsame,,,

Epidi kaname kakakia kanonikotata...

Opia kopella exei provlima to mwraki tis kai pwnaei to kaimeno,,,

Rwtiste ton giatro sas gia to comfort...

Sas euxwme ola ta kalitera...

Filakia...

Mpravw mpempouli mou pou to anaferes...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΑΥΤΟ ΠΙΝΟΥΜΕ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΑΜΕ ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗΣΗ ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΟΛΥ

ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΕΣ...

ΔΟΚΙΜΑΣΑΜΕ ΚΑΙ ΑΛΜΙΡΟΝ ΟΠΟΥ ΚΑΚΑ ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΔΕΙΓΜΑ!!

ΟΛΟ ΣΦΙΓΓΟΤΑΝΕ, ΕΚΛΑΙΓΕ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ!!

ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΟ ΠΙΝΑΜΕ ΣΚΕΤΟ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΤΟ ΒΑΖΟΥΜΕ ΜΙΣΟ ΜΙΣΟ ΜΕ

ΤΟ ΚΑΝΟΝΙΚΟ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

bravo bre koritsia!! twra ksekinaw kai egw na dinw comfort giati den blepw na ginete douleia me to xamomili tha sas pw neotera:) me thn eykairia na rwtisw kiolas

egw bazw sta 120ml 3 mezoures frisolac kai 1 comfort kserw pws to comfort kanei to gala pio paxyreysto kai mou argei poli na to piei akoma kourazete kai den to pinei kai olo, prospathisa na anoiksw tis thiles me mia paramana alla den mporw na pw pws ta katafera, eseis ti kanete me tis thiles?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω στην αρχη που της εδινα ΜΟΝΟ Comfort δεν ειχε προβλημα..

Ηταν οντως πιο παχυρευστο αλλα δεν την δυσκολευε.

Τι θηλες χρησιμοποιεις;;;

Εσυ μονο με μια μεζουρα δεν πρεπει να εχεις ιδιαιτερο

προβλημα..

Για θηλες απο καουτσουκ υπαρχει ενα εργαλειο της Chicco

αλλα για σιλικονη δεν κανει!!

Ευχομαι να πανε ολα καλα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 7 years later...

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...