Μετάβαση σε περιεχόμενο

Συμπτωματα εγκυμοσυνης ή περιοδου;


Blublu

Recommended Posts

Καλησπερα κοριτσια! Ειμαι καινουργια στο forum και θελω τα φωτα σας σαν πιο παλιες και πιο εμπειρες απο εμενα! Λοιπον... επαιρνα αντισυλληπτικα για να σταθεροποιησω τον κυκλο μου,τα οποια διεκοψα πριν 3 μηνες που παντρευτηκα. Ο κυκλος μου στον πρωτο μηνα που τα εκοψα ηταν 34 μερες και τον δευτερο 33. Υπολογιζοντας λοιπον μεσο οτο 32 μερες περιμενω περιοδο στις 23-25/9. Την ωορρηξια μου την καταλαβαινω παντα και αυτη την φορα ηταν στη 12η μερα του κυκλου (ειχα πονους εντονους,πολλα υγρα και λιγο αιμα στο σκουπισμα). Ειχαμε επαφες σε ολη τη διαρκεια του κυκλου και φυσικα στις κρισιμες μερες.. Το θεμα ειναι οτι 1 βδομαδα ακριβως μετα την ωορρηξια μεχρι κ σημερα, εχω κραμπες χαμηλα, πρησμενο στηθος και τσουξιμο στις θηλες,πρηξιμο στην κοιλια και αερια(συγνωμη για την περιγραφη) και απο την 22η μερα του κυκλου εχω αοσμα παχυρευστα λευκα υγρα μεχρι κ σημερα. Υπαρχει πιθανοτητα για κατι καλο; ???Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ποσο σε καταλαβαινωωω...εγω ειμαι ετσι απο την τριτη και στις 28 περομενω περιοδοοο...η κπιλια μ ειναι μια εβδομαδα τωρα πρησμενη κ εχω πονους...πηχτα υγρα ειχα πριν 4 μερες μα τωρα εχω νορμαλ...υπομονη τι να πωωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γενικα τα εχετε αυτα τοσο νωρις τα συπτωματα αυτα πριν την περιοδο τοσο νωρις?? γιατι εγω εχω τετοια αλλα δεκα μερες πριν την περιοδο αλλα εσεις εχετε ξεκινηει πολυ νωρις για να ειναι τα συμπτωματα της περιοδου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η anni7 είπε:

γενικα τα εχετε αυτα τοσο νωρις τα συπτωματα αυτα πριν την περιοδο τοσο νωρις?? γιατι εγω εχω τετοια αλλα δεκα μερες πριν την περιοδο αλλα εσεις εχετε ξεκινηει πολυ νωρις για να ειναι τα συμπτωματα της περιοδου!!!!

ξεχασα καλως ηρθες και εγω την προηγουμενη εβδομαδα μπηκα στην παρεα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλως σας βρηκα κοριτσια μου! Ευχαριστω για τις απαντησεις σας!!!Το στηθος μου πρηζεται 2-3 μερες πριν την περιοδο κ εχω κ πονους,ετσι καταλαβαινω οτι αδιαθετω κιολας!τωρα ειναι πολυ νωρις κ μαλιστα το στηθος μου ειναι πρησμενο σε σημειο που δεν αντεχω ουτε το σουτιεν!!! Λευκα υγρα,πρηξιμο στην κοιλια κτλ δεν ειχα ποτε!!! Γιαυτο κ μου κανουν εντυπωση! Τι να πω;;, μακαρι να εχουμε ευχαριστα νεα ολες μας!!! ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω παντα εχω εναν νορμαλ κυκλο...ποτε στην 12 ημερα δεν εχω τετοιους πονους απλα καταλαβαινω την ωορρηξια για λιγο...αυτη την φορα ειμαι πρησμενη μια εβδομαδα κ νιωθω τραβηγματα ουτε δεξια ουτε αριστερα...δεν ξερω τι μ συμβαινει. Κανουμε προσπαθειες βεβαια κ ελποζω σε ενα θαυματακι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τοτε κοριτσια παιζει να εχει γινει τπτ καλο γιαι αφου ξερετε το σωμα σας και ξερετε οτι αυτα δε ειναι κατι που εχετε μεσα στο κυκλο σας δειχνει καλα δειγματα!!! οποτε πρεπει να περιμενετε !!!!! για να δειτε καθυστερηση και μετα καντε τεστακι η χοριακη αλλα εγω θα προτηνα να περιμενετε πρωτα καθυστερηση γιατι θα βγουνε πιο συγουρα αποτελεσματα οχι τπτ αλλο μπορει ακοαμα  να μην δειξει και να ειστε και να στεναχωρεθητε κριμα δε ειναι!!!! ποτε περιμεντε κανονηκα περιοδο ??? εγω περιμενω την πεμπτη εχω πολυ σταθερο κυκλο και θα αδιαθετησω συγουρα την επομενη τωρα χαχαχαχα χαλαρα !!!! μπλουμπλου δε ξερω αμα το εχεις ακουσει η στο εχει πει ο γιατρος οτι οταν μετα απο ληψη χαπιων αντυσυληψης λενε και εγω το εχω ακουσει δε εχω παρει και δε εχω ρωτησει γιατρο τωρα σου λεω τι μου εχουνε πει κοπελες αλλες οτι μενεις πολυ πιο ευκολα εγκυος τωρα αμα λεω βλακεια κοριτσια οσες ξερετε διορθωστε με !!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η anni7 είπε:

τοτε κοριτσια παιζει να εχει γινει τπτ καλο γιαι αφου ξερετε το σωμα σας και ξερετε οτι αυτα δε ειναι κατι που εχετε μεσα στο κυκλο σας δειχνει καλα δειγματα!!! οποτε πρεπει να περιμενετε !!!!! για να δειτε καθυστερηση και μετα καντε τεστακι η χοριακη αλλα εγω θα προτηνα να περιμενετε πρωτα καθυστερηση γιατι θα βγουνε πιο συγουρα αποτελεσματα οχι τπτ αλλο μπορει ακοαμα  να μην δειξει και να ειστε και να στεναχωρεθητε κριμα δε ειναι!!!! ποτε περιμεντε κανονηκα περιοδο ??? εγω περιμενω την πεμπτη εχω πολυ σταθερο κυκλο και θα αδιαθετησω συγουρα την επομενη τωρα χαχαχαχα χαλαρα !!!! μπλουμπλου δε ξερω αμα το εχεις ακουσει η στο εχει πει ο γιατρος οτι οταν μετα απο ληψη χαπιων αντυσυληψης λενε και εγω το εχω ακουσει δε εχω παρει και δε εχω ρωτησει γιατρο τωρα σου λεω τι μου εχουνε πει κοπελες αλλες οτι μενεις πολυ πιο ευκολα εγκυος τωρα αμα λεω βλακεια κοριτσια οσες ξερετε διορθωστε με !!!!!!

Με εχει ενερωσει anni7 και το ξερω κ εγω πολυ καλα αυτο!!! Μακαρι να εχουμε καταφερει το θαυματακι μας αυτον τον μηνα!!! Εγω βαση του κυκλου περιμενω να αδιαθετησω στις 23-25/9. Αν ομως ισχυει οτι 14 μερες μετα την ωορρηξια αδιαθετουμε τοτε περιμενω σημερα! Για σιγουρια θα παω βαση του κυκλου μου κ θα σας ενημερωσω για τα νεοτερα!!!! ♡♡♡ ευχομαι να εχω να σας πω ευχαριστα νεα! Λιγες μερες εμειναν εξαλλου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Dorothy1993 συμπασχουμε!!! Ας ελπισουμε οτι εχουμε καταφερει κ οι 2 το πολυποθητο θαυματακι μας!!! Λιγες μερες εμειναν κ θα ξερουμε!!! Καλα και ευχαριστα αποτελεσματα ευχομαι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Blublu είπε:

Καλησπερα κοριτσια! Ειμαι καινουργια στο forum και θελω τα φωτα σας σαν πιο παλιες και πιο εμπειρες απο εμενα! Λοιπον... επαιρνα αντισυλληπτικα για να σταθεροποιησω τον κυκλο μου,τα οποια διεκοψα πριν 3 μηνες που παντρευτηκα. Ο κυκλος μου στον πρωτο μηνα που τα εκοψα ηταν 34 μερες και τον δευτερο 33. Υπολογιζοντας λοιπον μεσο οτο 32 μερες περιμενω περιοδο στις 23-25/9. Την ωορρηξια μου την καταλαβαινω παντα και αυτη την φορα ηταν στη 12η μερα του κυκλου (ειχα πονους εντονους,πολλα υγρα και λιγο αιμα στο σκουπισμα). Ειχαμε επαφες σε ολη τη διαρκεια του κυκλου και φυσικα στις κρισιμες μερες.. Το θεμα ειναι οτι 1 βδομαδα ακριβως μετα την ωορρηξια μεχρι κ σημερα, εχω κραμπες χαμηλα, πρησμενο στηθος και τσουξιμο στις θηλες,πρηξιμο στην κοιλια και αερια(συγνωμη για την περιγραφη) και απο την 22η μερα του κυκλου εχω αοσμα παχυρευστα λευκα υγρα μεχρι κ σημερα. Υπαρχει πιθανοτητα για κατι καλο; ???Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων!!! 

Κοριτσι μου, αν εχεις κυκλο 33-34 ημερες, τοτε η ωορρηξια σου (αν ολα κυλαν καλως), ειναι γυρω στην 20η ημερα.. Αν την ενιωσες 12 κ αν οντως συνεβη, τοτε αλλαξε ο κυκλος σου!! Μακαρι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άμα ξέρεις ότι έκανες ωορρηξία την 12 μέρα, θα πας +14-16 μέρες, άρα αν θες μπορείς αύριο να κάνεις ένα τεστ να δεις τι γίνεται. Βέβαια σε βλέπω αρκετά ψύχραιμη και πειθαρχημένη, οπότε για πιο σίγουρα περίμενε μέχρι την 33 μέρα του κύκλου σου.

Σου εύχομαι ολόψυχα αυτός ο μήνας να σου φέρει το θαυματάκι σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η marillia είπε:

@Blubluμου αν όπως λες κατάλαβες την ωορρηξία 12 μέρα μετράς καθυστέρηση από τότε.Πιστεύω έχεις πιθανότητες!!!

@mariliaμου το ξερω οτι απο σημερα βαση ωορρηξιας μετραω καθυστερηση γιατι φυσικα ουτε δειγμα περιοδου,αλλα λεω να περιμενω μεχρι την 33η μερα του κυκλου για σιγουρια! Νιωθω πολυ περιεργα με το σωμα μου αυτη τη φορα κ πιστευω οτι ναι...εχω πιθανοτητες! Ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου κ ελπιζω να σας εχω νεα ευχαριστα συντομα!!! ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα ειμαι νεα στην ομαδα.θελω τη βοηθεια σας.σταθερο κυκλο δεν εχω αλλα καποιους μηνες πριν μου ερχοταν καθε 48 ημερες.12/08 ηταν η τελευταια μ περιοδος αλλα το θεμα ειναι οτι παντα με πιανει πονος περιοδου κ μου ερχεται αμεσως τωρα ειχα την προηγουμενη εβδομαδα υγρα σαν νερο και δε ξαναειχα τοσα και πονους π με πιανουν κ με αφηνουν.εκανα τεστ την κυριακη και βγηκε αρνητικο.εσεις ειχατε διαφορετικα συμπτωματα κ τελικα δεν εισασταν?συγγνωμη για το μεγαλο κειμενο

Επεξεργάστηκε από λαλαλαλα
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η ditaki είπε:

Άμα ξέρεις ότι έκανες ωορρηξία την 12 μέρα, θα πας +14-16 μέρες, άρα αν θες μπορείς αύριο να κάνεις ένα τεστ να δεις τι γίνεται. Βέβαια σε βλέπω αρκετά ψύχραιμη και πειθαρχημένη, οπότε για πιο σίγουρα περίμενε μέχρι την 33 μέρα του κύκλου σου.

Σου εύχομαι ολόψυχα αυτός ο μήνας να σου φέρει το θαυματάκι σου!

Ειμαι αρκετα ψυχραιμη κ λεω να περιμενω την 33η μερα για πιο σιγουρα! Εξαλλου δεν ειναι πολλες οι μερες... ειναι κ η δουλεια στη μεση που με βοηθαει να μην ειναι συνεχεια εκει το μυαλο μου! Οποτε...συντομα θα σας εχω νεα...κ ελπιζω ευχαριστα! Παντως τα συμπτωματα συνεχιζουν στον ιδιο βαθμο! Οι κραμπες πανε κ ερχονται... σε λιγες μερες θα ξερουμε! Σ'ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου κ ευχομαι τα καλυτερα κ για εσενα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια !!!! μπλουμπλου προσεχε λιγακι τωρα νορμαλ δε σου λεω να κανεις την αρρωστη δλδ μην πας σουπερ μαρκετ και το συκωσεις ολο μονη σου σε νορμαλ επιπεδα !!!!!! δε εμειναν πολλες μερες να μαθουμε μακαρι παντως στο ευχομαι !!!!!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η anni7 είπε:

καλημερα κοριτσια !!!! μπλουμπλου προσεχε λιγακι τωρα νορμαλ δε σου λεω να κανεις την αρρωστη δλδ μην πας σουπερ μαρκετ και το συκωσεις ολο μονη σου σε νορμαλ επιπεδα !!!!!! δε εμειναν πολλες μερες να μαθουμε μακαρι παντως στο ευχομαι !!!!!!!!! 

Καλημερα @anni7! Ναι δεν εμειναν πολλες μερες...! Σημερα παντως προστεθηκαν στη λιστα ο πονος στη μεση κ λιγο ζαλαδα...θα μαθουμε...λιγες μερουλες ακομα!!!  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αρα δειχνει κατι πρεπει να εγινε το ευχομαι πραγματικα!!!!!! εγω θα αδιαθετησω ξεπριστηκε και το στηθος την πεμπτη ερχεται!!!! χαχαχαχα ενταξει δε πειραζει θα ερθει και η δικια μας !!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η anni7 είπε:

αρα δειχνει κατι πρεπει να εγινε το ευχομαι πραγματικα!!!!!! εγω θα αδιαθετησω ξεπριστηκε και το στηθος την πεμπτη ερχεται!!!! χαχαχαχα ενταξει δε πειραζει θα ερθει και η δικια μας !!!!!!!

Ολα θα ερθουν στην ωρα τους και χωρις να το περιμενουμε!!! ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια !! Ειμαι καινουρια στη παρεα..Λοιπον εχω να κανω μια ερωτησουλα ...ξεκινησαμε προσπαθειες με το αγορι μου για μωρακι ..και τελευταια μερα περιοδου ηταν 25\8 εμεις ηρθαμε σε ελευθερη επαφη 1/9 ,6/9 και 8/9 ..υπαρχει πιθανοτητα να εχω πιασει ;; απ τοτε νιωθω ευαισθησια σε μυρωδιες ,δηλαδη καποια απορυπαντικα δε μπορω ουτε να τα μυρισω και ειχα αναγουλες..μηπως ειν ιδεα μου επειδη το θελω πολυ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kleiw95 εξαρτάτε τι κύκλο έχεις. Όλα είναι πιθανά. Καλό θα ήταν αν δεν σου έρθει περίοδος την αναμενόμενη ημερομηνία (εφόσον έχεις σταθερό κύκλο), να κάνεις ένα τεστ ή μια χοριακή. Μέχρι τότε υπομονή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχω αγχωθει αρκετα γιατι το θελω πολα..Ειχα και πολλα πονακια απ κατω ειδικα οταν εκανα αποτομες κινησεις..και μπηκα σε υποψιες ..Ασε που εχω παρα πολυ συχνοουρια ..καθε 20' παω..τι να πωω θα δειξει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kλειώ μου χαλάρωσε γιατί από τη αγωνία τα συμπτωματάκια θα γίνονται εντονότερα!!!Συνήθως αυτά τα συμπτώματα ξεκινούν κοντά στην καθυστέρηση.Οι επαφούλες σου ήταν καλές.Υπάρχει περίπτωση να είσαι εγκυούλα και στο εύχομαι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...