Μετάβαση σε περιεχόμενο

αυχενικη διαφανεια


Dimitra75

Recommended Posts

κοριτσια μου καλημερα...ο γιατρος μου ειναι στο ελενας κ μου κανονισε ηδη αυχενικη διαφανεια.....εγω νομιζα οτι θα την εκανα καπου ιδιωτικα...τι αποψη εχετε για αυχενικη στο Ελενας??? τους εμπιστευεστε η να παω καλυτερα κ εξω???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η geozak είπε:

κοριτσια μου καλημερα...ο γιατρος μου ειναι στο ελενας κ μου κανονισε ηδη αυχενικη διαφανεια.....εγω νομιζα οτι θα την εκανα καπου ιδιωτικα...τι αποψη εχετε για αυχενικη στο Ελενας??? τους εμπιστευεστε η να παω καλυτερα κ εξω???

καλημεραα!!!

με το καλο του ζουζουνακι σου...

απο το ελενα δν εχω καμια εμπειρια,ουτε καποιος δικος μου..

μπορεις να πας εκει που σου ειπε ο γιατρος σου και να κανεις και μια δευτερη,καπου ιδιωτικα..εγω πχ πηγα στον κ.κούρτη..παιρνει 150...κ μας εξετασε απο τς 1:50 μεχρι τις 3:15....σου εξηγει τα παντα...ειναι πολυ καλος...

ενω στο ιασω που μου ειχαν πει κραταει τ πολυ 20 λεπτα...

κ τ διαπιστωσα κιολας γτ την παρασκευη πηγα για το αλφα τεστ που ειναι συμπληρωματικο της αυχενικης και καναμε 15 λεπτα..και δωσαμε 150..ενω στο τηλεφωνο μου ειχαν πει 140...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η geozak είπε:

κοριτσια μου καλημερα...ο γιατρος μου ειναι στο ελενας κ μου κανονισε ηδη αυχενικη διαφανεια.....εγω νομιζα οτι θα την εκανα καπου ιδιωτικα...τι αποψη εχετε για αυχενικη στο Ελενας??? τους εμπιστευεστε η να παω καλυτερα κ εξω???

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η geozak είπε:

κοριτσια μου καλημερα...ο γιατρος μου ειναι στο ελενας κ μου κανονισε ηδη αυχενικη διαφανεια.....εγω νομιζα οτι θα την εκανα καπου ιδιωτικα...τι αποψη εχετε για αυχενικη στο Ελενας??? τους εμπιστευεστε η να παω καλυτερα κ εξω???

Οσοι γνωστοι μου εχουν παει στο Ελενα εχουν να λενε τα καλυτερα..! Επισης, το Ελενα κ το Αλεξανδρα θεωρουνται απο τα κορυφαια της ευρωπης! Εμπιστευσου τον γιατρο σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η katerinant95 είπε:

καλημεραα!!!

με το καλο του ζουζουνακι σου...

απο το ελενα δν εχω καμια εμπειρια,ουτε καποιος δικος μου..

μπορεις να πας εκει που σου ειπε ο γιατρος σου και να κανεις και μια δευτερη,καπου ιδιωτικα..εγω πχ πηγα στον κ.κούρτη..παιρνει 150...κ μας εξετασε απο τς 1:50 μεχρι τις 3:15....σου εξηγει τα παντα...ειναι πολυ καλος...

ενω στο ιασω που μου ειχαν πει κραταει τ πολυ 20 λεπτα...

κ τ διαπιστωσα κιολας γτ την παρασκευη πηγα για το αλφα τεστ που ειναι συμπληρωματικο της αυχενικης και καναμε 15 λεπτα..και δωσαμε 150..ενω στο τηλεφωνο μου ειχαν πει 140...

κατα τυχη κ εγω σε αυτον θελω να παω......θα κλεισω αυριο ραντεβου κ βλεπουμε.

αλλα για πες μου 150 ευρω σου πηρε για αυχενικη και αλλα τοσα για το τεστ??? δηλ 300??? μηπως με την αυχενικη εννοεις το papp A ??? κ οχι το Α τεστ που το κανουν σε αλλο μηνα??? διορθωσε με αν κανω λαθος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η geozak είπε:

κατα τυχη κ εγω σε αυτον θελω να παω......θα κλεισω αυριο ραντεβου κ βλεπουμε.

αλλα για πες μου 150 ευρω σου πηρε για αυχενικη και αλλα τοσα για το τεστ??? δηλ 300??? μηπως με την αυχενικη εννοεις το papp A ??? κ οχι το Α τεστ που το κανουν σε αλλο μηνα??? διορθωσε με αν κανω λαθος

150 ευρω κανει τν αυχενικη(υπερηχος) κ τ papp-a...και τα δυο μαζι δλδ!

τ αλφα τεστ ειναι αλλη εξεταση π γινεται μετα απο ενα μηνα περιπου..παλι υπερηχος κ αιματολογικες ειναι..

κ στο ιασω κ οι δυο κοστιζουν απο 150ευρω...

Εγω σ τν συστηνω ανεπιφυλαχτα..

εγω τωρα θ τν ξαναδω στις 24 οκτωβριου γ τν β-επιπεδου...η οποια παλι 150 κοστιζει στον κουρτη...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η geozak είπε:

κατα τυχη κ εγω σε αυτον θελω να παω......θα κλεισω αυριο ραντεβου κ βλεπουμε.

αλλα για πες μου 150 ευρω σου πηρε για αυχενικη και αλλα τοσα για το τεστ??? δηλ 300??? μηπως με την αυχενικη εννοεις το papp A ??? κ οχι το Α τεστ που το κανουν σε αλλο μηνα??? διορθωσε με αν κανω λαθος

Κ τ αλφα τεστ τ εκανα προχθες στο ιασω κ κρατησε 15λεπτα κ εδωσα 150...

ειμαι 15εβδομαδων κ κτ ψιλα τωρα....

απλα τ αλφα τεστ κανεις τ ιδια περιπου μ

τν αυχενικη,γ οσες δν μπαινουν στην διαδικασια τς αμνιοπαρακεντησης...

κ τ κανουν ακομη κ αν εχεις πολυ καλα αποτελεσματα μονο κ μονο γ παραπανω ποσοστο πιθανοτητων..

δν τ κανουν ολοι οι γιατροι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η katerinant95 είπε:

Κ τ αλφα τεστ τ εκανα προχθες στο ιασω κ κρατησε 15λεπτα κ εδωσα 150...

ειμαι 15εβδομαδων κ κτ ψιλα τωρα....

απλα τ αλφα τεστ κανεις τ ιδια περιπου μ

τν αυχενικη,γ οσες δν μπαινουν στην διαδικασια τς αμνιοπαρακεντησης...

κ τ κανουν ακομη κ αν εχεις πολυ καλα αποτελεσματα μονο κ μονο γ παραπανω ποσοστο πιθανοτητων..

δν τ κανουν ολοι οι γιατροι...

εγω θα κανω αμνιοπαρακεντηση λογω ηλικιας...δηλ δεν θα κανω το Ατεστ?  .......ειναι καλθτερη η αμνιο? η να κανω κ ταδυο? για αμνιο μου εκλεισαν ηδη ραντεβου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η geozak είπε:

εγω θα κανω αμνιοπαρακεντηση λογω ηλικιας...δηλ δεν θα κανω το Ατεστ?  .......ειναι καλθτερη η αμνιο? η να κανω κ ταδυο? για αμνιο μου εκλεισαν ηδη ραντεβου

ποσο εισαι αγαπη.?

αυτο δν τ γνωριζω με απολυτη ακριβεια..

εμενα παντως μ ειπε πως λογω τς ηλικιας μ (22)κ τν αποτελεσματων τς αυχενικης (1/20000) δν χρειαζεται αμνιοπαρακεντηση κ πως γ τυπικους λογους κανουμε τ αλφα τεστ..

αλλα σαν λογικη μ φαινεται ανουσιο ν κανεις τ αλφα τεστ ενω θ κανεις αμνιο...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η katerinant95 είπε:

Κ τ αλφα τεστ τ εκανα προχθες στο ιασω κ κρατησε 15λεπτα κ εδωσα 150...

ειμαι 15εβδομαδων κ κτ ψιλα τωρα....

απλα τ αλφα τεστ κανεις τ ιδια περιπου μ

τν αυχενικη,γ οσες δν μπαινουν στην διαδικασια τς αμνιοπαρακεντησης...

κ τ κανουν ακομη κ αν εχεις πολυ καλα αποτελεσματα μονο κ μονο γ παραπανω ποσοστο πιθανοτητων..

δν τ κανουν ολοι οι γιατροι...

Κορίτσια εγώ την αυχενικη διαφάνεια σε επαρχεία την πλήρωσα 70 ευρώ σε ιδιωτικο ιατρο και για τις εξετάσεις 24 ευρώ... τη συμμετοχή μου δλδ από το ταμείο ασφάλισης. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η katerinant95 είπε:

ποσο εισαι αγαπη.?

αυτο δν τ γνωριζω με απολυτη ακριβεια..

εμενα παντως μ ειπε πως λογω τς ηλικιας μ (22)κ τν αποτελεσματων τς αυχενικης (1/20000) δν χρειαζεται αμνιοπαρακεντηση κ πως γ τυπικους λογους κανουμε τ αλφα τεστ..

αλλα σαν λογικη μ φαινεται ανουσιο ν κανεις τ αλφα τεστ ενω θ κανεις αμνιο...

 

 

στις πριν 33 λεπτά, ο/η katerinant95 είπε:

ποσο εισαι αγαπη.?

αυτο δν τ γνωριζω με απολυτη ακριβεια..

εμενα παντως μ ειπε πως λογω τς ηλικιας μ (22)κ τν αποτελεσματων τς αυχενικης (1/20000) δν χρειαζεται αμνιοπαρακεντηση κ πως γ τυπικους λογους κανουμε τ αλφα τεστ..

αλλα σαν λογικη μ φαινεται ανουσιο ν κανεις τ αλφα τεστ ενω θ κανεις αμνιο...

 

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η geozak είπε:

εγω θα κανω αμνιοπαρακεντηση λογω ηλικιας...δηλ δεν θα κανω το Ατεστ?  .......ειναι καλθτερη η αμνιο? η να κανω κ ταδυο? για αμνιο μου εκλεισαν ηδη ραντεβου

Έχεις κάνει τις εξετάσεις και ενώ είναι καλές... Απλά λόγω ηλικίας... θέλει αμνιο; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Lini είπε:

Κορίτσια εγώ την αυχενικη διαφάνεια σε επαρχεία την πλήρωσα 70 ευρώ σε ιδιωτικο ιατρο και για τις εξετάσεις 24 ευρώ... τη συμμετοχή μου δλδ από το ταμείο ασφάλισης. 

σ αυτη την φαση της ζωης μας μας εκμεταλλευονται στο επακρο,και εμεις απλα τα δινουμε γιατι δν θελουμε να ρισκαρουμε με την ζωη τ παιδιου μας...

στα δημοσια νοσοκομεια πλεν γινεται δωρεαν..απλα θελει διαδικασια γ ν τν κανεις.. κ οχι οπως στον ιδιωτη  τ πρωι κλεινεις ραντρβου τ απογευα πας....

τι ν κανουμε.?!

αρκει να βγουνε γερα..!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η katerinant95 είπε:

σ αυτη την φαση της ζωης μας μας εκμεταλλευονται στο επακρο,και εμεις απλα τα δινουμε γιατι δν θελουμε να ρισκαρουμε με την ζωη τ παιδιου μας...

στα δημοσια νοσοκομεια πλεν γινεται δωρεαν..απλα θελει διαδικασια γ ν τν κανεις.. κ οχι οπως στον ιδιωτη  τ πρωι κλεινεις ραντρβου τ απογευα πας....

τι ν κανουμε.?!

αρκει να βγουνε γερα..!!

Μου κάνει εντύπωση πως εγώ από επαρχία συνολικά πλήρωσα 100 ευρώ...και σε μεγαλουπόλεις να πληρώνουν τόσα πολλά!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Lini είπε:

Μου κάνει εντύπωση πως εγώ από επαρχία συνολικά πλήρωσα 100 ευρώ...και σε μεγαλουπόλεις να πληρώνουν τόσα πολλά!!! 

ναι οντως....ισως  αυτος π πηγες ν ειναι κ γιατρος αλλα κ ανθρωπος που καταλαβαινει π βρισκεται ο κοσμος...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η katerinant95 είπε:

σ αυτη την φαση της ζωης μας μας εκμεταλλευονται στο επακρο,και εμεις απλα τα δινουμε γιατι δν θελουμε να ρισκαρουμε με την ζωη τ παιδιου μας...

στα δημοσια νοσοκομεια πλεν γινεται δωρεαν..απλα θελει διαδικασια γ ν τν κανεις.. κ οχι οπως στον ιδιωτη  τ πρωι κλεινεις ραντρβου τ απογευα πας....

τι ν κανουμε.?!

αρκει να βγουνε γερα..!!

Εμενα παντως με το που ακουσε καρδΙα αμεσως μου εκλεισε τα περαιτερω..ουτε αναμονη ουτε τιποτα...Ολα μια χαρα...κ επειδη σε αυτο το νοσοκομειο παω δεκα χρονια παντα εξυπηρετουμαι με το καλυτερο τροπο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η geozak είπε:

Εμενα παντως με το που ακουσε καρδΙα αμεσως μου εκλεισε τα περαιτερω..ουτε αναμονη ουτε τιποτα...Ολα μια χαρα...κ επειδη σε αυτο το νοσοκομειο παω δεκα χρονια παντα εξυπηρετουμαι με το καλυτερο τροπο

κ εμεις ο γιατρος μ μολις ακουσε καρδουλα κ ηταν ολα καλα..μ εβγγαλε ολο τ προγραμμα..μ τς εξετασεις...ποτε ν προσεξω,τι ν προσεξω.... ποτε θ αρχισω ν τ νιωθω συχνα..ολα αυτα..τ ν τρωω..τ ν αποφευγω... ε κ τωρα απλα περιμενουμε ν περασει ο καιρος....

γερα ν ειναι τα μωρακια ολων των μαμαδων κ μ τ καλο ν ερθουν...!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η geozak είπε:

εγω θα κανω αμνιοπαρακεντηση λογω ηλικιας...δηλ δεν θα κανω το Ατεστ?  .......ειναι καλθτερη η αμνιο? η να κανω κ ταδυο? για αμνιο μου εκλεισαν ηδη ραντεβου

Κοριτσι, ειναι σιγουρο οτι θα κανεις αμνιο?? Γιατι αμα κανεις αμνιοπαραρακεντηση, ειναι εντελως ανουσιο να κανεις κ αυχενικη κ αλφα. Η αμνιο δινει 100% αποτελεσματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Rosemary είπε:

Κοριτσι, ειναι σιγουρο οτι θα κανεις αμνιο?? Γιατι αμα κανεις αμνιοπαραρακεντηση, ειναι εντελως ανουσιο να κανεις κ αυχενικη κ αλφα. Η αμνιο δινει 100% αποτελεσματα.

Ναι...ειμΑι 40+.....εσυ που θα κανεις τις σημαντικες εξετασεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η geozak είπε:

Ναι...ειμΑι 40+.....εσυ που θα κανεις τις σημαντικες εξετασεις

@geozak  Καλημέρα! Και με το καλό το μωράκι σου!  εχω ενα αγοράκι σχεδόν 2 χρονών και τον γέννησα στα 38.. Για να αποφύγω την αμνιοκέντηση εκανα την εξέταση με το αίμα.. Όχι αυτη που πάει πακέτο με την αυχενική που σου βγάζει ποσοστό .. Την έκανα αυτή και μου βγήκε ποσοστό 1/295..
Αντί για αμνιοκέντηση υπάρχει μία νέα εξέταση (εδω και 3-4 χρονια) που σου παίρνουν αίμα και το στέλνουν στην Αμερική και βλέπουν όλες τις χρωμοσωμικές.. Εγώ το έκανα εδώ στη Θεσσαλονίκη http://www.karyo.gr/tags-0  

Καλή επιτυχία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@geozak και γω θα σου έλεγα αντί για αμνιοπαρακέντηση να κάνεις την εξέταση αίματος, που κάνει ανάλυση των χρωμοσωμάτων. Βέβαια δεν ξέρω τι κόστος έχει αλλά σίγουρα είναι πιο απλή διαδικασία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η geozak είπε:

Ναι...ειμΑι 40+.....εσυ που θα κανεις τις σημαντικες εξετασεις

Εγω αυχενικη εκανα σε ιδιωτη που συνεργαζεται με τον γιατρο μου.. η αληθεια ειναι πως αν ο γιατρος σου δε συνεργαζεται με το ελενα, δυσκολα βρισκεις ραντεβου στην ωρα σου.. εχω ακουσει κι εγω γι αυτο το αιματολογικο τεστ που το στελνουν αμερικα αλλα παιζει να ειναι πανακριβο-βεβαια ειναι ασφαλεστατο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Rosemary είπε:

Εγω αυχενικη εκανα σε ιδιωτη που συνεργαζεται με τον γιατρο μου.. η αληθεια ειναι πως αν ο γιατρος σου δε συνεργαζεται με το ελενα, δυσκολα βρισκεις ραντεβου στην ωρα σου.. εχω ακουσει κι εγω γι αυτο το αιματολογικο τεστ που το στελνουν αμερικα αλλα παιζει να ειναι πανακριβο-βεβαια ειναι ασφαλεστατο!

Πλήρωσα 650 χωρις απόδειξη αλλά τον Μαιο 2015... Εχω μάθει πως εχουν πέσει πολύ οι τιμές τους από τότε επειδη το κάνουν πολλά εργαστήρια πλέον.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στην αυχαινικη δε μας ενδιαφερει το που αλλα το με ποιον..υπαρχουν λιστες με πιστοποιημεβους γιατρους αυχαινικης...φροντισε οποιος σου την κανει να ναι πιστοποιημενος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Rosemary είπε:

Κοριτσι, ειναι σιγουρο οτι θα κανεις αμνιο?? Γιατι αμα κανεις αμνιοπαραρακεντηση, ειναι εντελως ανουσιο να κανεις κ αυχενικη κ αλφα. Η αμνιο δινει 100% αποτελεσματα.

Η αυχαινικη μετρα κι αλλα περαν των χρωμοσωμικων οπως κ η β επιπεδου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Rosemary είπε:

Εγω αυχενικη εκανα σε ιδιωτη που συνεργαζεται με τον γιατρο μου.. η αληθεια ειναι πως αν ο γιατρος σου δε συνεργαζεται με το ελενα, δυσκολα βρισκεις ραντεβου στην ωρα σου.. εχω ακουσει κι εγω γι αυτο το αιματολογικο τεστ που το στελνουν αμερικα αλλα παιζει να ειναι πανακριβο-βεβαια ειναι ασφαλεστατο!

το εχω ακουσει το τεστ αλλα δεν πιανει λενε την εγκυροτητα της αμνιο.....κ ετσι δεν θελω να το εμπιστευτω.

εκλεισα ραντεβου κ σε ιδιωτη για τηναυχενικη εκτος απο το ελενας που το εχει κανονισει ο γιατρος μου κ που εκει εχω μια σειρα με αυτον κ δεν θελω να την χαλασω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...