Μετάβαση σε περιεχόμενο

hpv και εγκυμοσύνη


Minime

Recommended Posts

Χαίρεταιι!!Πριν 6 χρόνια περίπου ανακάλυψα ότι έχω προκαρκινικες βλάβες στον τραχηλο (hpv)..Έκανα βιοψία τότε και δεν ήταν κακοήθεια δόξα το Θεο..Από τότε πάντα σταθερή στο τεστ παπ κλπ δεν εχω κάποιο πρόβλημα..(Να αναφέρω ότι κατάλαβα ότι κάτι δεν πάει καλά γιατί σε κάθε επαφή είχα αίμα..)

Η τότε γιατρός μου μου είπε ότι ο ιός αυτός κοιμάται και ξυπνάει..Και οτι απλα θα πρεπει να γεννησω με καισαρική οταν έρθει η ωρα.

Τώρα είμαι έγκυος στη 12η εβδομάδα και όταν συζήτησα με τον γιατρό μου ,που εμπιστεύομαι πολύ η αλήθεια είναι,μου είπε ότι θα κάνουμε κάτι εξετάσεις προς το τέλος για να δούμε την κατάσταση του τραχήλου και θα αποφασίσουμε τότε πως θα γεννήσω..

Θέλω απλα να ρωτήσω απλά αν έχετε ακούσει η βιώσει κάτι παρόμοιο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 14/9/2017 at 2:34 ΜΜ, ο/η Minime είπε:

Χαίρεταιι!!Πριν 6 χρόνια περίπου ανακάλυψα ότι έχω προκαρκινικες βλάβες στον τραχηλο (hpv)..Έκανα βιοψία τότε και δεν ήταν κακοήθεια δόξα το Θεο..Από τότε πάντα σταθερή στο τεστ παπ κλπ δεν εχω κάποιο πρόβλημα..(Να αναφέρω ότι κατάλαβα ότι κάτι δεν πάει καλά γιατί σε κάθε επαφή είχα αίμα..)

Η τότε γιατρός μου μου είπε ότι ο ιός αυτός κοιμάται και ξυπνάει..Και οτι απλα θα πρεπει να γεννησω με καισαρική οταν έρθει η ωρα.

Τώρα είμαι έγκυος στη 12η εβδομάδα και όταν συζήτησα με τον γιατρό μου ,που εμπιστεύομαι πολύ η αλήθεια είναι,μου είπε ότι θα κάνουμε κάτι εξετάσεις προς το τέλος για να δούμε την κατάσταση του τραχήλου και θα αποφασίσουμε τότε πως θα γεννήσω..

Θέλω απλα να ρωτήσω απλά αν έχετε ακούσει η βιώσει κάτι παρόμοιο..

Εχω πολυ καλη φιλη που εκανε κ εγχειρηση λογo hpv κ γεννησε φυσιολογικα! πιστευω πως αν το προσεχεις δε θα εχεις καποιο προβλημα.. αλλα ακομα κ καισαρικη να κανεις, μην αγχωνεσαι.. ειναι πολυ συνηθες το προβλημα στις μερες μας κ νομιζω οτι το χειριζονται σωστα οι γατροι..! Με το καλο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...