Μετάβαση σε περιεχόμενο

Θετικό τεστ και πονακια


Recommended Posts

Καλημέρα.Ειμαι καινούργια στην παρέα.Με λένε Μαρία και είμαι 27 ετών.Τον Μάιο είχα μια αποβολή.Δεν είχα αντιληφθεί την εγκυμοσύνη και δυστυχώς όταν το κατάλαβα ήταν αργά.Πριν από λίγες μέρες έπειτα από καθυστέρηση 5 ημερών λέω ας κάνω το τεστ για να είμαι σίγουρη και όντως έκανα το τεστ και βγήκε θετικό.εκανα και ένα δεύτερο και βγήκε κ αυτό θετικό.Μιλησα με τον γιατρό και μου είπε ότι το θετικό τεστ δεν κάνει λάθος .Μου είπε να ξεκινήσω το φυλλικο οξύ και μου έδωσε και προγεστερόνη.Αυριο θα πάω σ3ο γιατρό να με δει.Νομιζω μου είπε οι θα δούμε σάκο.Το θέμα είναι ότι έχω κάτι πονακια στην κοιλιά μου χαμηλά.νιωθω ότι θ αδιαθετησω,Μου είπε ότι είναι φυσιολογικό Αλλά ρε κορίτσια φοβάμαι μετά τ αποβολή τότε να μην έχουμε πάλι τα ίδια.Χοριακη δεν έχω κάνει ακόμα.Δεν μου είπε να κάνω.λετε να πάω να την κάνω μόνη μου? ΣΑΣ Ευχαριστώ πολύ.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο κορίτσι μου!!Εγώ θα έλεγα αφού έχετε ραντεβού για υπέρηχο να μην κάνεις χοριακή.Με το καλό που θα πας στο γιατρό θα σου πει ο ίδιος αν χρειάζεται.Συνήθως όταν παρακολουθούν την εγκυμοσύνη υπερηχογραφικά δε χρειάζεται.Αν είχες κάνει το τεστ πριν την καθυστέρηση τότε ήταν αρκετες οι μερούλες και μπορεί να στο πρότεινε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα marillia.το τεστ το έκανα την τρίτη ημέρα της καθυστέρησης.το θέμα είναι ότι έχω αρκετές ζαλάδες και μεγάλη ατονία.οχι συνέχεια που και που.μου είπε ο γιατρός ότι είναι φυσιολογικό.Εργαζομαι κιόλας και φοβάμαι ακόμα περισσότερο.Μακαρι να πάνε όλα καλά.1 μισή χρόνο το προσπαθούσαμε.και μετά την αποβολή είχα στεναχωρηθεί πολύ.θα δούμε αύριο στον γιατρό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On ‎12‎/‎9‎/‎2017 at 11:01 ΠΜ, ο/η mariatzo είπε:

Καλημέρα.Ειμαι καινούργια στην παρέα.Με λένε Μαρία και είμαι 27 ετών.Τον Μάιο είχα μια αποβολή.Δεν είχα αντιληφθεί την εγκυμοσύνη και δυστυχώς όταν το κατάλαβα ήταν αργά.Πριν από λίγες μέρες έπειτα από καθυστέρηση 5 ημερών λέω ας κάνω το τεστ για να είμαι σίγουρη και όντως έκανα το τεστ και βγήκε θετικό.εκανα και ένα δεύτερο και βγήκε κ αυτό θετικό.Μιλησα με τον γιατρό και μου είπε ότι το θετικό τεστ δεν κάνει λάθος .Μου είπε να ξεκινήσω το φυλλικο οξύ και μου έδωσε και προγεστερόνη.Αυριο θα πάω σ3ο γιατρό να με δει.Νομιζω μου είπε οι θα δούμε σάκο.Το θέμα είναι ότι έχω κάτι πονακια στην κοιλιά μου χαμηλά.νιωθω ότι θ αδιαθετησω,Μου είπε ότι είναι φυσιολογικό Αλλά ρε κορίτσια φοβάμαι μετά τ αποβολή τότε να μην έχουμε πάλι τα ίδια.Χοριακη δεν έχω κάνει ακόμα.Δεν μου είπε να κάνω.λετε να πάω να την κάνω μόνη μου? ΣΑΣ Ευχαριστώ πολύ.

 

Καλημέρα κοριτσι μου.... για τα πονακια που είναι σαν της περιόδου νομίζω ότι δεν πρέπει να ανησυχείς...ολες νομίζω ότι τα έχουμε...!! όσο για την χοριακη που λες νομιζω είναι στην κριση του καθε γιατρου αν θελει να σε βαλει να κανεις η όχι...εμενα ας πουμε μου ζητησε δυο....για να δει αν διπλασιάζεται ο αριθμος...!!όταν με το καλο θα πας στο γιατρο θα ηρεμησεις...ευχομαι τα καλύτερα κούκλα μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε καταλαβαίνω γλυκιά μου!!Και γω είχα μια αποβολή το Ιανουάριο και ακόμα δεν πετύχαμε σποράκι!!Είμαι σίγουρη ότι και γω θα φοβάμαι μετά.Αλλά κάθε εγκυμοσύνη είναι καινούργια και μοναδική.Οι χοριακές από μόνες τους δεν είναι πάντα ένδειξη.Εμενα μέχρι τις 7500 μια χαρά διπλασιαζόταν.Μετα πήρε λίγοτερο διπλασιασμό.Τα συμπτωματάκια σου μια χαρά τα βλέπω.Θα περιμένω νεάκια σου.Παλίνδρομη είχες και τι σου είπαν για αυτό?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Sofia. Σ ευχαριστώ πολύ.ναι αυτο που λες,άντε να πάω να ηρεμήσω.εγω ήθελα να πάω κατευθείαν ότα  είδα το τεστ Αλλά μου είπε καλύτερα να έχω κλείσει μια εβδομάδα καθυστέρηση και μετά

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι marillia.παλινδρομη είχα.Επειδη ο κύκλος μου παν τα είχε ανωμαλίες δεν είχα δώσει σημασία στην τότε καθυστέρηση.Και μια μερα μου ήρθε αίμα χωρίς πόνο.παλι δεν έδωσα σημασία γιατί πίστευα ότι είχα αδιαθετησει επιτέλους.αλλα το αίμα δεν ήταν περίοδος.μεχρι που με έπιασαν παρά πολύ δυνατοί πόνοι και πήγα στο νοσοκομείο όπου έγινε καθαρισμός.δνε ήξεραν γιατί συνέβη γιατί ήταν πολύ νωρίς.ισως επειδή συνέχισα τη ζωή μου κανονικά, καταλαβαίνεις βάρη και όλα τα καθημερινά χωρίς να το ξέρω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η mariatzo είπε:

Ναι marillia.παλινδρομη είχα.Επειδη ο κύκλος μου παν τα είχε ανωμαλίες δεν είχα δώσει σημασία στην τότε καθυστέρηση.Και μια μερα μου ήρθε αίμα χωρίς πόνο.παλι δεν έδωσα σημασία γιατί πίστευα ότι είχα αδιαθετησει επιτέλους.αλλα το αίμα δεν ήταν περίοδος.μεχρι που με έπιασαν παρά πολύ δυνατοί πόνοι και πήγα στο νοσοκομείο όπου έγινε καθαρισμός.δνε ήξεραν γιατί συνέβη γιατί ήταν πολύ νωρίς.ισως επειδή συνέχισα τη ζωή μου κανονικά, καταλαβαίνεις βάρη και όλα τα καθημερινά χωρίς να το ξέρω.

Ο γιατρός μου μου είπε ότι οι παλίνδρομες αν είναι θα συμβούν και ξάπλα να κάτσουμε.Και όντως εγώ που ήμουν όλη μέρα ξάπλα γιατί είμαι φοβιτσιάρα πάλι παλινδρόμησε.Πολλές φορές είτε το ωάριο είτε το σπερματοζωάριο δεν κουβαλά καλό υλικό και συμβαίνει αυτό.Το καλό είναι ότι ξαναέμεινες γρήγορα εγκυούλα.Με το καλό αύριο ο υπέρηχος και να πάνε όλα τέλεια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολύ.μακαρι να πάνε όλα καλά .Και για σένα μακάρι γρήγορα.θα στείλω νεα αύριο το απόγευμα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ετσι είναι mariatzo η παλινδρομη αν είναι να γινει θα γινει....δεν μπορεις να την προλάβεις...οι περισσοτερες γυναικες νομιζω εχουν περασει εστω και από μια παλινδρομη..και εγω μεσα σε αυτές και σε σχετικα μικρη ηλικια..στα 23....!!!οντως το καλο είναι ότι μενεις ευκολα εγκυος.....εγω εκανα τέσσερα χρονια να ξαναμείνω μετα την παλινδρομη..και στο ενδιαμεσο ειχα κανει και δυο σπερματεγχύσεις και δυο εξωσωματικες χωρις επιτυχια..και ηρθε τωρα μονο του χωρις καμια βοηθεια..!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια όπως σας είχα πει σήμερα πήγα στο γιατρό και μου έκανε υπέρηχο.ειδαμε το σάκο.ηταν πολύ μικρός.ειμαι στην 5η εβδομάδα μου είπε.την επόμενη εβδομάδα θα ξανά πάω για υπέρηχο να δούμε το μέγεθος Του σακου το οποίο θα πρέπει να έχει αυξηθεί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η mariatzo είπε:

Κορίτσια όπως σας είχα πει σήμερα πήγα στο γιατρό και μου έκανε υπέρηχο.ειδαμε το σάκο.ηταν πολύ μικρός.ειμαι στην 5η εβδομάδα μου είπε.την επόμενη εβδομάδα θα ξανά πάω για υπέρηχο να δούμε το μέγεθος Του σακου το οποίο θα πρέπει να έχει αυξηθεί.

Μπράβο!!!Σποράκι στην 6 βδομάδα φαίνεται!!!Με το καλόοο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...