Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΡΟΕΜΦΥΤΕΥΤΙΚΟΣ Έλεγχος.


Recommended Posts

Καλησπέρα  κορίτσια θα θελα πληροφορίες  για προεμφυτευτικο έλεγχο  που τον κάνατε, κόστος, είναι αφαλης μέθοδος για τα ωάρια έμβρυα  μπορεί να τα βλάψουν? Τι βλέπουμε μέσα από αυτή την μέθοδος?  Σε ποιες γυναίκες απευθύνεται ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπον...δεν εκανα προεμφυτευτικο αλλα το εψαξα πολυ γιατι ειχα παλλινδρομες κ γιατι συστηνετε στην ανεξηγητη υπογονιμοτητα.

Ο προεμφυτ.γινεται σε ειδικα εργαστηρια( οχι στα κεβτρα που κανουμε εξωσωμ) παιρνουν ενα κυτταρο κ το στελβουν για αναλυση..εαν εχεις κανει καρυωτυπο αυτο κανουν στο κυτταρο.. Το κοστος ειναι μεγαλο..απο 200-500 το εμβριο..γινεται σε εμβρια 3 η 5 μερας.. Η εμβριομεταφορα γινεται σε αλλο κυκλο..

Εχε υποψη οτι θελεις αρκετα εμβρια διοτι καποια θα βγοθν off.( φυσιολογικα ολοι εχουμε κακαεμβρια) κ καποια μπορει να χαθουν στη διαδικασια παγωμα ξεπαγωμα κυτταρο κτλ .

Κανεις δε σου εγγυαται φυσικα ουτε οτι δε θα χεις παλλινδρομη λογω χρωμοσωμικων( δε τα βρισκουν ολα) ουτε οτι θα χεις κυηση..ωστοσο συστηνεται μετα απο πολλες χωρις λογω αποτθχιες ανεξηγητη υπογονιμοτβτα κτλ..

Το αν αξιζει δε τπ ξερω..αυτο που θα σου προτεινα διοτι το κοστος ειναι μεγαλο να κανεις μια συζητηση με την υπεροχη διευθυντρια του ζωραιμειου στο παιδων ..θα παρεις τηλ κ θα πεις οτι θελεις να ακουσεις για προεμφυτ.εμενα μου εκλεισε εξω ραβτεβου στο γραφειο της κ μου ειπε γιατι δεν πρεπει να κανω. Αυτη θα σου πει..μπορεις βεβαια να κλεισεις κ στα εργαδυηρια οπως του Παγκαλου..ωστοσο η συγκρξριμενη δε θα χει κανενα οικ κοστος απο σενα αρα την εμπιστευομαο περισσοτερο...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα. Εμείς κάναμε προεμφυτευτική. Γιατί έκανα παρά πολύ καλά έμβρυα αλλά δυστυχώς δεν έπιαναν. Κάναμε παρά πολλές εξετάσεις και δεν έβρισκαν τίποτα. Και με την προεμφυτευτική κάναμε το αγόρι μου. Απο το κέντρο με είχαν ενημερώσει πως δεν είναι 100% πως θα πετύχει αλλά ήταν το τελευταίο που μπορούσαμε να κάνουμε. Το κόστος είναι πολύ μεγάλο για 8 έμβρυα δώσαμε 2400.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 12/9/2017 at 2:30 ΜΜ, ο/η Eli82 είπε:

Καλησπέρα. Εμείς κάναμε προεμφυτευτική. Γιατί έκανα παρά πολύ καλά έμβρυα αλλά δυστυχώς δεν έπιαναν. Κάναμε παρά πολλές εξετάσεις και δεν έβρισκαν τίποτα. Και με την προεμφυτευτική κάναμε το αγόρι μου. Απο το κέντρο με είχαν ενημερώσει πως δεν είναι 100% πως θα πετύχει αλλά ήταν το τελευταίο που μπορούσαμε να κάνουμε. Το κόστος είναι πολύ μεγάλο για 8 έμβρυα δώσαμε 2400.

Τελικα οντως απο οσα εδωσες ειχαν τα περισσοτερα προβλημα ;;; Η απλα δεν ειχε τυχει τοσο καιρο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Finally είπε:

Τελικα οντως απο οσα εδωσες ειχαν τα περισσοτερα προβλημα ;;; Η απλα δεν ειχε τυχει τοσο καιρο;

Ναι μόνο τα δυο ήταν κατάλληλα για μεταφορά. Και να φανταστείς έχουμε κάνει και δυο καρυοτυπο. Μου είχαν πει πως σε έναν κύκλο παρόλο που τα έμβρυα φτάνουν να γίνουν βλαστοκυστες δεν σημαίνει πως εξελίσσονται κι όλα γιατί μπορεί να έχουν κάποια χρωμοσώματα που δεν αφήνουν ούτε να γίνει η εμφύτευση. Γι αυτό και ένα ζευγάρι που δεν έχει κάτι η γιατροί δίνουν 25% πιθανότητα συλλήψεις το μήνα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και να προσθέσω πως όταν πήγα να κάνω την β επιπέδου αλλά και την αυχενική  μου είπαν πως απτή στιγμή που το έμβρυο έχει ελεγχθεί τυπικά  γίνονται  οι εξέταςεις υπάρχει πιθανότητα 0,01% λάθους 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...