Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΟΜΟΡΦΙΑΣ, ΥΓΕΙΑΣ κ.α. ΣΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΜΗ!!


Recommended Posts

Γεια σας κοριτσια..! Σκεφτηκα πως θα ηταν χρησιμη μια συζητηση οπου θα θετουμε τις απορριες μας σε σχεση με τα "ΟΧΙ" και τα "ΝΑΙ" της εγκυμοσυνης! πχ τι μπορει να απογορευεται να τρωμε, τι κανει πολυ καλο ή αν επιτρεπονται διαφορα οπως το ημιμονιμο μανικιουρ κ.α.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 71
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Και ξεκιναω! Εχω απορρια αν μπορω να βαφω κανονικα τα μαλλια μου? Εκλεισα τον 3ο κ μεχρι στιγμης δεν τα εχω βαψει και εχουν πλεον παρει το χρωμα της...σκουριας!! Επισης, βαφετε τα νυχια σας..? Εγω ναι.. Οσο αναφορα τα υπολοιπα καλλυντικα, τα χρησιμοποιω κανονικα (τις μετρημενες  φορες που εχω βγει). Τα μονα που δεν χρησιμοποιω πια ειναι η κρεμα νυχτος που περιεχει ρετινολη και κατι αντικυτταριδικες κρεμες που ειχα για το καλοκαιρακι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Rosemary είπε:

Και ξεκιναω! Εχω απορρια αν μπορω να βαφω κανονικα τα μαλλια μου? Εκλεισα τον 3ο κ μεχρι στιγμης δεν τα εχω βαψει και εχουν πλεον παρει το χρωμα της...σκουριας!! Επισης, βαφετε τα νυχια σας..? Εγω ναι.. Οσο αναφορα τα υπολοιπα καλλυντικα, τα χρησιμοποιω κανονικα (τις μετρημενες  φορες που εχω βγει). Τα μονα που δεν χρησιμοποιω πια ειναι η κρεμα νυχτος που περιεχει ρετινολη και κατι αντικυτταριδικες κρεμες που ειχα για το καλοκαιρακι!!

αγαπουλα μ τ καλο τ μωρο σ..κ εγω ειμαι 13+1 σμρ...

μαλλια δν εχω βαψει.αλλα τ νυχια μ δν σταματησα ποτε κ τ εκανα ημιμονιμο..

εγω εχω αλλη απορια..

τ μαλλια μ παντα μαδουσαν..αλλα τωρα εχει παραγινει τ κακο..κ σκεψου παιρνω κ σιδηρο κ ασβεστιο κ μαγνησιο...κ πηρα κ γ κανα μηνα κ λιγο παραπανω φ.οξυ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σημερα ρωτησα το γιατρο μου για τα μαλλια κ μου ειπε μολις κλεισω τον τριτο μπορω να βαψω!

Εμενα μ απασχολει κατι αλλο.Σχετικα με το δερμα στην κοιλια τι μπορουμε να χρησιμοποιησουμε για να το προστατεψουμε? 

Στο φαρμακειο μ προτειναν μια κρεμα stretch mark ή καπως ετσι,αλλα προς το παρον (10η εβδομαδα) δεν εχω παρει κατι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Stacy34 είπε:

Σημερα ρωτησα το γιατρο μου για τα μαλλια κ μου ειπε μολις κλεισω τον τριτο μπορω να βαψω!

Εμενα μ απασχολει κατι αλλο.Σχετικα με το δερμα στην κοιλια τι μπορουμε να χρησιμοποιησουμε για να το προστατεψουμε? 

Στο φαρμακειο μ προτειναν μια κρεμα stretch mark ή καπως ετσι,αλλα προς το παρον (10η εβδομαδα) δεν εχω παρει κατι. 

κ εγω τ ψαχνω...γτ σιγα σιγα εχω αρχισει κ ανοιγω.... κ γνκ εχω πολυ φαγουρα κ στο στηθος... η φιλη μ μ ειπε οτι πολλες εγκυες ειναι ετσι....

αυριο θ παω ν βρω τν ξαδερφη τ καλου μ π ειναι φαρμακοποιος κ μαμα δυο αγοριων ν μ πει ....κ θ σας πω..

μ τ καλο τ μωρακι σ..!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@katerinant95 κι εσυ με το καλο!

Ναι,μπραβο,μαθε κ πες μας!

Και ποτε πρεπει να ξεκινησουμε.

Εγω ηδη φοραω μεγαλυτερο νουμερο σουτιεν κ σημερα διαπιστωσα οτι η ζωνη μου κουμπωνει σε αλλη τρυπα!

Τα πιο στενα ρουχα μου δεν τα φοραω πια,γιατι με πιεζουν,κ σε κανενα διμηνο πιστευω δεν θα μου κανουν ουτε τα υπολοιπα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η katerinant95 είπε:

αγαπουλα μ τ καλο τ μωρο σ..κ εγω ειμαι 13+1 σμρ...

μαλλια δν εχω βαψει.αλλα τ νυχια μ δν σταματησα ποτε κ τ εκανα ημιμονιμο..

εγω εχω αλλη απορια..

τ μαλλια μ παντα μαδουσαν..αλλα τωρα εχει παραγινει τ κακο..κ σκεψου παιρνω κ σιδηρο κ ασβεστιο κ μαγνησιο...κ πηρα κ γ κανα μηνα κ λιγο παραπανω φ.οξυ..

Να το  μεταφερεις αυτο στην γιατρο σου, γιατι κανονικα δυναμωνουν τα μαλλια στην εγκυμοσυνη.. Ρωτα την μηπως πρεπει να παρεις βιταμινη Β..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Stacy34 είπε:

Σημερα ρωτησα το γιατρο μου για τα μαλλια κ μου ειπε μολις κλεισω τον τριτο μπορω να βαψω!

Εμενα μ απασχολει κατι αλλο.Σχετικα με το δερμα στην κοιλια τι μπορουμε να χρησιμοποιησουμε για να το προστατεψουμε? 

Στο φαρμακειο μ προτειναν μια κρεμα stretch mark ή καπως ετσι,αλλα προς το παρον (10η εβδομαδα) δεν εχω παρει κατι. 

Η καλυτερη απ'ολες ειναι σιγουρα η Prevenstria της Frezyderm αλλα επειδη ειναι αρκετα ακριβη, εγω μεχρι το 5ο θα βολευτω με λαδι καρυδας (στην αρχη  εβαζα αμυγδαλελαιο αλλα δεν αντεχω τη μυρωδια του) κ μετα τον 5ο θα παρω αυτη. Εμενα ο γιατρος μου δινει κ Eviol  που βοηθαει πολυ στην προληψη.. Μηπως ξερετε κανενα αμυγδαλελαιο που να μυριζει ομορφα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Rosemary είπε:

Η καλυτερη απ'ολες ειναι σιγουρα η Prevenstria της Frezyderm αλλα επειδη ειναι αρκετα ακριβη, εγω μεχρι το 5ο θα βολευτω με λαδι καρυδας (στην αρχη  εβαζα αμυγδαλελαιο αλλα δεν αντεχω τη μυρωδια του) κ μετα τον 5ο θα παρω αυτη. Εμενα ο γιατρος μου δινει κ Eviol  που βοηθαει πολυ στην προληψη.. Μηπως ξερετε κανενα αμυγδαλελαιο που να μυριζει ομορφα?

Δοκίμασε να το μυρίσεις σε διάφορα μαγαζιά που το πουλαν.Είναι πολύ καλό όπως και το καρυδας που λες απλά ο αμυγδαλελαίο είναι ακόμα πιο ενυδατικό.Κάτι μου έχουν πει και για το Bio oil!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγκυουλες μην παραλείπεται να βαζεται κρέμα ή αμυγδαλελαιο στην κοιλίτσα και στο στήθος σας....βοηθάει πολύ!!!

Μαλλιά εβαψα μια φορά με φυτικη βαφή αλλά μου μύριζε και τα άφησα μέχρι να γεννήσω.

Νύχια κανονικά....τα λοιπά καλλυντικά κανονικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επίσης να αποφεύγετε τα σουτιέν με μπανελες.

Τέλος Α δεν κλείνουν τα κουμπιά στο παντελόνι χρησιμοποιήστε ένα λάστιχο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμενα μου πε η γιατρος οτι μαλλια μπορω να βαψω απο οταν κλεισω τον 3ο .Νυχια απο την αρχη μου πε οτι δεν υπαρχει θεμα αλλα να σας πω την αληθεια δε τα εβαφα μεχρι τωρα.Εχω παρει το bio oilκαι βαζω παντου για τις ραγαδες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η marillia είπε:

Δοκίμασε να το μυρίσεις σε διάφορα μαγαζιά που το πουλαν.Είναι πολύ καλό όπως και το καρυδας που λες απλά ο αμυγδαλελαίο είναι ακόμα πιο ενυδατικό.Κάτι μου έχουν πει και για το Bio oil!!

Ναι, κ το Bio oil ειναι καλο αλλα ειναι μονο 2-3 ευρω φθηνοτερο απο τη Prevesteria, οποτε δε θα το ρισκαρω.. Το λαδι καρυδας θα το παρω αυριο γιατι μεχρι τωρα βαζω δειγματα.. ελπιζω αυτο να μυριζει ομορφα!! Θα σας στειλω εντυπωσεις!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολυ ωραίο topic!!! Και εγω μιλησα με τη γιατρο μου μετα το τριτο μηνα μπορω να κανω φυτικη βαφη σε κομμωτηριο μου ειπε...θα μου δωσει οδηγιες οταν ερθει η ωρα. Για την ωρα το κεφαλι μου χαλια...η ριζα μου μαυρη πολλα δαχτυλα, το υπολοιπο μαλλι ξανθο! Σκεφτομαι αν τα καταφερω με την φυτικη βαφη τον τριτο μηνα να γυρισω στο φυσικο μου χρωμα να ξεκουραστει κ το μαλλακι μου με την ευκαιρια.

 

Νυχια δεν εχω βαψει φοβαμαι, απο βαψιμο προσωπου ενα μαυρο μολυβι καθημερινα και μολυβι στα χειλη.

Κρεμα σωματος βαζετε εσεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Fainareti είπε:

Πολυ ωραίο topic!!! Και εγω μιλησα με τη γιατρο μου μετα το τριτο μηνα μπορω να κανω φυτικη βαφη σε κομμωτηριο μου ειπε...θα μου δωσει οδηγιες οταν ερθει η ωρα. Για την ωρα το κεφαλι μου χαλια...η ριζα μου μαυρη πολλα δαχτυλα, το υπολοιπο μαλλι ξανθο! Σκεφτομαι αν τα καταφερω με την φυτικη βαφη τον τριτο μηνα να γυρισω στο φυσικο μου χρωμα να ξεκουραστει κ το μαλλακι μου με την ευκαιρια.

 

Νυχια δεν εχω βαψει φοβαμαι, απο βαψιμο προσωπου ενα μαυρο μολυβι καθημερινα και μολυβι στα χειλη.

Κρεμα σωματος βαζετε εσεις;

Εγω στον 3ο μηνα που τον ειχα ρωτήσει για να βάψω τα μαλλιά μου, μου είπε ελεύθερα.  

Βάζω κρέμα της frezyderm Privenstria (κάπως έτσι) και αμυγδαλελαιο. Τα ανακατεύω ουσιαστικά και απλώνετε καλύτερα.  Βάζω μέχρι τη μέση πίσω... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Fainareti είπε:

Πολυ ωραίο topic!!! Και εγω μιλησα με τη γιατρο μου μετα το τριτο μηνα μπορω να κανω φυτικη βαφη σε κομμωτηριο μου ειπε...θα μου δωσει οδηγιες οταν ερθει η ωρα. Για την ωρα το κεφαλι μου χαλια...η ριζα μου μαυρη πολλα δαχτυλα, το υπολοιπο μαλλι ξανθο! Σκεφτομαι αν τα καταφερω με την φυτικη βαφη τον τριτο μηνα να γυρισω στο φυσικο μου χρωμα να ξεκουραστει κ το μαλλακι μου με την ευκαιρια.

 

Νυχια δεν εχω βαψει φοβαμαι, απο βαψιμο προσωπου ενα μαυρο μολυβι καθημερινα και μολυβι στα χειλη.

Κρεμα σωματος βαζετε εσεις;

Εγω βαζω στο στηθος κ τους γλουτους κρεμα για ραγαδες κ σε ολο το υπολοιπο δερμα βαζω τις ενυδατικες που χρησιμοποιουσα ειτε baby oil..! Παντως το προσωπο σαν να αγριεψε λιγο (τωρα αρχισε να ξαναστρωνει) κ του βαζω μια στο τοσο αμυγδαλελαιο πριν κοιμηθω.. Κοριτσια, ειδικα μολις μπειτε στο 2ο τριμηνο, προσοχη κ στην στοματικη υγιεινη! Τα ουλα κ τα δοντια γινονται πολυ πιο ευαισθητα, οποτε τα τριβουμε καλα κ αν ματωνουν, επιμενουμε πιο πολυ! Επισης 2 φορες τη βδομαδα στοματικο διαλυμα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Rosemary είπε:

Εγω βαζω στο στηθος κ τους γλουτους κρεμα για ραγαδες κ σε ολο το υπολοιπο δερμα βαζω τις ενυδατικες που χρησιμοποιουσα ειτε baby oil..! Παντως το προσωπο σαν να αγριεψε λιγο (τωρα αρχισε να ξαναστρωνει) κ του βαζω μια στο τοσο αμυγδαλελαιο πριν κοιμηθω.. Κοριτσια, ειδικα μολις μπειτε στο 2ο τριμηνο, προσοχη κ στην στοματικη υγιεινη! Τα ουλα κ τα δοντια γινονται πολυ πιο ευαισθητα, οποτε τα τριβουμε καλα κ αν ματωνουν, επιμενουμε πιο πολυ! Επισης 2 φορες τη βδομαδα στοματικο διαλυμα!!

Ναιιιιι!!προσοχη στα δοντια.Εμενα ματωνουν και πηρα τηλ την οδοντιατρο και μου πε οδοντικο νημα και στομ διαλυμα.Οποια δεν ειχε κανει προσφατα καθαρισμο πρεπει να κανει.Εγω ευτυχως ειχα κανει πριν 3μηνες οποτε ειμαι οκ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Fainareti είπε:

Κρεμα για ραγαδες;;;;;;;;να αρχισω και εγω;;;δεν εχω βγαλει καμια ομως ακομα ειναι νωρις! 9 εβδ θα ειμαι τη παρασκευη.

Εννοείται... Για να αποκτήσει το δέρμα ελαστικότητα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Fainareti είπε:

Κρεμα για ραγαδες;;;;;;;;να αρχισω και εγω;;;δεν εχω βγαλει καμια ομως ακομα ειναι νωρις! 9 εβδ θα ειμαι τη παρασκευη.

Εξαρταται απο το αν αρχισες να κανεις κοιλια .Βασικα αν διαβασεις οι περισσοτερες κρεμες λενε μετα το πρωτο 3μηνο.Και το bio oil ετσι γραφει αλλα η γιατρος μου πε να το χρησιμοποιω αφοβα οποτε το ξεκινησα απο την 8η βδομ νομιζω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε κοριτσια κ κατι κουλο που διαβασα στο internet... απαγορευεται λεεο στην εγκυμοσυνη ο ανιιος!!! Ζντουπ!!! Εχω φαει ηδη 1 κιλο μεσα σε τζατζικια κ αρακαδες!!! θα ρωτησω κ τον γιατρο μου μολις το ξαναδω. Ηθελα να σας ρωτησω αν ξερετε για το τσαι του βουνου, που το λατρευω κ με βοηθαει πολυ στις καουρες..κ το χαμομηλι με βοηθα αλλα δε συγκρινεται γευστικα..!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Rosemary είπε:

Ρε κοριτσια κ κατι κουλο που διαβασα στο internet... απαγορευεται λεεο στην εγκυμοσυνη ο ανιιος!!! Ζντουπ!!! Εχω φαει ηδη 1 κιλο μεσα σε τζατζικια κ αρακαδες!!! θα ρωτησω κ τον γιατρο μου μολις το ξαναδω. Ηθελα να σας ρωτησω αν ξερετε για το τσαι του βουνου, που το λατρευω κ με βοηθαει πολυ στις καουρες..κ το χαμομηλι με βοηθα αλλα δε συγκρινεται γευστικα..!

Προσοχή στο πια βότανα καταναλώνεται. Το χαμομήλι δεν συνίσταται, και το τσάι με ρέγουλα γιατί περιέχει καφεΐνη. Μια καλή λύση για τις καούρες και το φούσκωμα είναι η μέντα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επίσης: όχι φασκόμηλο, ειδικά όταν γεννήσετε γιατί περιορίζει την ποσότητα γάλακτος.

Όχι συκώτι - αν και πολύ καλή πηγή σιδήρου - και γενικά εντόσθια. Όχι κονσέρβες όπως τόνος κλπ. Όχι πολλά αλλαντικά. Όχι μύδια κλπ.

Όχι σαλάτες απ'εξω, σαλάτες στο σπίτι πλυμένες με ξύδι. Περιορίστε τα όσπρια γιατί μπορεί να σας φέρουν έξτρα δυσφορία. Περιορίστε τον καφέ.

Όχι προϊόντα με χαμηλά λιπαρά και υποκατάστατα ζάχαρης. Όχι πολλά αναψυκτικά.

Ναι λέμε σε:

Πολύ νερό, φρούτα (όχι χυμούς του εμπορίου), λαχανικά (βρασμένα και ωμά), κρέας (λευκό κυρίως αλλά και κόκκινο), ψάρια (ψητά και βραστά/σαγανάκι κυρίως), αμυλούχες τροφές (προτιμήστε τις πατάτες και το ρύζι από τα μακαρόνια), ανάλατους ξηρούς καρπούς κυρίως και γαλακτοκομικά προϊόντα με πλήρη λιπαρά.

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Fainareti είπε:

Κρεμα για ραγαδες;;;;;;;;να αρχισω και εγω;;;δεν εχω βγαλει καμια ομως ακομα ειναι νωρις! 9 εβδ θα ειμαι τη παρασκευη.

Μαζί πάμε εμείς... Με το καλό το μωρό σας... Εννιά εβδομάδων πάω κ εγώ την Παρασκευή!!!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου γειά σας με το καλό τα μωρά μας...είμαι έγκυος στο δεύτερο μωράκι μου...στην πρώτη εγκυμοσύνη έβαζα bio oil για ραγαδες και μια κοπέλα λέει κοψτο και δοκίμασε ελαιόλαδο!!!!!!!! Τέλειο.... Δεν έκανα ούτε μια ραγαδα..... Αν θέλετε δοκιμάστε το... Είναι πιο αγνό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...