Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΚΑΙ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΣΠΙΤΙΟΥ


Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η katerinant95 είπε:

ναι κοριτσια μ..ξεχασα ν σας πω πως απο σμρ κ γ 3 μερες ο γιατρος μ εριξε στο κρεββατι κ μ εδωσε κ τ utrogetan..

ετσι ηθελα ν παω σουπερ μαρκετ...

τν πατησα μ υγρα κ πονους κ τλκ θ γινω παλι ενα μ τ κρεββατακι μ...

Γ αυτο κοριτσια μου να ξεκουραζεστε!!!!Πανω απο ολα το μωρακι σας!Κι αν ερθει καποιος  επισκεψη ,και υπαρχει ακαταστασια να μην νοιαζεστε.Ερχεται γ εσας και οχι για να ελεγξει το σπιτι.Οποιος ερχεται για ελεγχο,δεν μας κανει. Πηγαινω συχνα σε φιλους με παιδακια και γινεται χαμος απο πραγματα και παιχνιδια.!Ειναι μια γλυκια ακαταστασια οπως εγραψε και παραπανω η φιλη μας!Θα ερθει καιρος που ολα θα αστραφτουν ξανα!Υπομονη και τα φιλια μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η katerinant95 είπε:

ναι κοριτσια μ..ξεχασα ν σας πω πως απο σμρ κ γ 3 μερες ο γιατρος μ εριξε στο κρεββατι κ μ εδωσε κ τ utrogetan..

ετσι ηθελα ν παω σουπερ μαρκετ...

τν πατησα μ υγρα κ πονους κ τλκ θ γινω παλι ενα μ τ κρεββατακι μ...

Κατερίνα μου...:( κάνε ρε αγάπη μου μια μικρή υπομονή και μην κουράζεσε. 

super market σου έχω λύση αν μένεις αθήνα...e-fresh.gr ή yoda.gr

Εγώ απο εκει παραγγέλνω οταν ο άντρας μου δεν προλαβαίνει να παει, και μου τα βάζουν μέσα στη κουζίνα μου τα ψώνια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Athena D. είπε:

Γ αυτο κοριτσια μου να ξεκουραζεστε!!!!Πανω απο ολα το μωρακι σας!Κι αν ερθει καποιος  επισκεψη ,και υπαρχει ακαταστασια να μην νοιαζεστε.Ερχεται γ εσας και οχι για να ελεγξει το σπιτι.Οποιος ερχεται για ελεγχο,δεν μας κανει. Πηγαινω συχνα σε φιλους με παιδακια και γινεται χαμος απο πραγματα και παιχνιδια.!Ειναι μια γλυκια ακαταστασια οπως εγραψε και παραπανω η φιλη μας!Θα ερθει καιρος που ολα θα αστραφτουν ξανα!Υπομονη και τα φιλια μου!

Τα φιλιά μουυυυυυυυ Αθηνά!!!! σε ευχαριστώ πολύ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Fainareti είπε:

Κατερίνα μου...:( κάνε ρε αγάπη μου μια μικρή υπομονή και μην κουράζεσε. 

super market σου έχω λύση αν μένεις αθήνα...e-fresh.gr ή yoda.gr

Εγώ απο εκει παραγγέλνω οταν ο άντρας μου δεν προλαβαίνει να παει, και μου τα βάζουν μέσα στη κουζίνα μου τα ψώνια!

δν μενω αθηνα... δυστυχως...

απλα ειμαι ακομη φοιτητρια,κ ηρθα στο βολο οπου κ σπουδαζω,κ αναγκαστικα επρεπε ν παω τ σπιτι μ δν ειχε τπτ..κ πηρα ισα ισα τ βσκ...

τλκ ουτε τ μαθημα θ παω ν δωσω ουτε τπτ...κ αυριο θ ερθει ν μ παρει ο καλος μ δν θ κατεβω μ λεωφορειο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η katerinant95 είπε:

δν μενω αθηνα... δυστυχως...

απλα ειμαι ακομη φοιτητρια,κ ηρθα στο βολο οπου κ σπουδαζω,κ αναγκαστικα επρεπε ν παω τ σπιτι μ δν ειχε τπτ..κ πηρα ισα ισα τ βσκ...

τλκ ουτε τ μαθημα θ παω ν δωσω ουτε τπτ...κ αυριο θ ερθει ν μ παρει ο καλος μ δν θ κατεβω μ λεωφορειο...

katerinaki μουυυυυ!!! Είσαι μικρούλα βρε!!!!!!! Μπράβο σου ρε κούκλα μου!!! μπράβο!!!

την καλύτερη δουλειά θα κάνεις να έρθει να σε πάρει ο καλός σου και να πας να ξεκουραστείς!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Fainareti είπε:

katerinaki μουυυυυ!!! Είσαι μικρούλα βρε!!!!!!! Μπράβο σου ρε κούκλα μου!!! μπράβο!!!

την καλύτερη δουλειά θα κάνεις να έρθει να σε πάρει ο καλός σου και να πας να ξεκουραστείς!! 

σ ευχαριστω πολυυ..!!!! απλα αγαπαω τ μωρακι μ αλλα θελω ν παρω κ τ πτυχιο μ...

αλλα μ κανει κολπα,μαλλον θ αργησω ν τ παρω λιγο...χαχα

δν πειραζει ας ειναι γερο τ σπορακι μ κ ολα θ ερθουν...

κ γνκ ολα τ παιδακια τ κοσμου..!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε κοριτσια λυστε μου μια απορια.Εμεις ειμαστε τοσο "ευαισθητες" μονο???Ολες οι φιλες μου στην εγκυμοσυνη πηγαιναν κανονικα στη δουλεια τους,εκανες ολες τις δουλειες του σπιτιου και γενικα συνεχισαν τη ζωη τους κανονικοτατα!!!Μαλιστα η μια γυρισε και μου πε οτι η εγκυμοσυνη δεν ειναι αρρωστια.Ναι θα συμφωνησω αλλα εγω καθε φορα που πηγαινα να κανω δουλειες μετα ειχα αιμα.Άπο τη δουλεια σταματησα με εντολη γιατρου.Υπαρχουν στιγμες που νιωθω πολυ ασχημα που δεν εχω μια "κανονικη" εγκυμοσυνη και γω και η αληθεια ειναι οτι και τωρα να μου πει η γιατρος οτι μπορω πλεον να κανω οτι θελω,φοβαμαι πολυ πλεον μετα απο οσα εχω περασει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Cecilaki είπε:

Ρε κοριτσια λυστε μου μια απορια.Εμεις ειμαστε τοσο "ευαισθητες" μονο???Ολες οι φιλες μου στην εγκυμοσυνη πηγαιναν κανονικα στη δουλεια τους,εκανες ολες τις δουλειες του σπιτιου και γενικα συνεχισαν τη ζωη τους κανονικοτατα!!!Μαλιστα η μια γυρισε και μου πε οτι η εγκυμοσυνη δεν ειναι αρρωστια.Ναι θα συμφωνησω αλλα εγω καθε φορα που πηγαινα να κανω δουλειες μετα ειχα αιμα.Άπο τη δουλεια σταματησα με εντολη γιατρου.Υπαρχουν στιγμες που νιωθω πολυ ασχημα που δεν εχω μια "κανονικη" εγκυμοσυνη και γω και η αληθεια ειναι οτι και τωρα να μου πει η γιατρος οτι μπορω πλεον να κανω οτι θελω,φοβαμαι πολυ πλεον μετα απο οσα εχω περασει

η καθε γυναικα εχει τ δικα τς..η φιλη γενναει σ ενα μηνα...κ μεχρι τν 15 αυγουστο δουλευε κανονικοτατα κ ειναι κ κομμωτρια δλδ συνεχεια ορθια...κ γνκ μονο τν πρωτο μηνα ειχε καποιες πρωινες αδιαθεσιες.... 

απο εκει κ περα πιο καλα ηταν στην εγκυμοσυνη παρα πριν...

εγω παντως ημουν λιωμα απο τν αρχη..λιγες φορες ημουν πολυ καλα....

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κούκλες με ρεγουλα οι δουλειές και η κούραση. Είχα 2 αποκολλησεις στην πρώτη μου εγκυμοσύνη και έτσι έβαλα μυαλό. Μην ντρέπεστε να ζητάτε ή να δέχεστε βοήθεια γιατί θα την χρειαστείτε ακόμα περισσότερο όταν θα έχετε και ένα μωρό στο σπίτι. Επίσης το τέλεια τακτοποιημένο σπίτι ξεχάστε το για μερικά χρόνια....Δεν τρέχει και τίποτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Fainareti είπε:

Μαριτακι μου σε ευχαριστώ πολύ ! Να είσαι καλά! Εσύ είσαι έγκυος ή προσπαθείτε ή έχετε μωράκι;; 

Ειμαι έγκυος!!!δοξα το θεο!με αρκετές δυσκολίες εχουμε φτάσει 20 εβδομάδων. Και τωρα αρχίσαμε να ηρεμουμε λιγο και να το απολαμβάνουμε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Cecilaki είπε:

Ρε κοριτσια λυστε μου μια απορια.Εμεις ειμαστε τοσο "ευαισθητες" μονο???Ολες οι φιλες μου στην εγκυμοσυνη πηγαιναν κανονικα στη δουλεια τους,εκανες ολες τις δουλειες του σπιτιου και γενικα συνεχισαν τη ζωη τους κανονικοτατα!!!Μαλιστα η μια γυρισε και μου πε οτι η εγκυμοσυνη δεν ειναι αρρωστια.Ναι θα συμφωνησω αλλα εγω καθε φορα που πηγαινα να κανω δουλειες μετα ειχα αιμα.Άπο τη δουλεια σταματησα με εντολη γιατρου.Υπαρχουν στιγμες που νιωθω πολυ ασχημα που δεν εχω μια "κανονικη" εγκυμοσυνη και γω και η αληθεια ειναι οτι και τωρα να μου πει η γιατρος οτι μπορω πλεον να κανω οτι θελω,φοβαμαι πολυ πλεον μετα απο οσα εχω περασει

Δούλευα μέχρι και 5 μέρες Πριν γεννήσω αλλά με μέτρο και όσο αντεχα. Στο πρώτο τρίμηνο είχα την ίδια άποψη με την φίλη σου αλλά με 2 αποκολλησεις και κρεβατωμα άλλαξα άποψη. Δεν είναι όλες οι γυναίκες το ίδιο. Απόλαυσε την εγκυμοσύνη σου και μην στενοχωριέσαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Maritaki είπε:

Ειμαι έγκυος!!!δοξα το θεο!με αρκετές δυσκολίες εχουμε φτάσει 20 εβδομάδων. Και τωρα αρχίσαμε να ηρεμουμε λιγο και να το απολαμβάνουμε!!!!

Μπράβο Μαριτάκι μου!! Με το καλό να κρατήσεις αγκαλιά το μωράκι σου! :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Cecilaki είπε:

Ρε κοριτσια λυστε μου μια απορια.Εμεις ειμαστε τοσο "ευαισθητες" μονο???Ολες οι φιλες μου στην εγκυμοσυνη πηγαιναν κανονικα στη δουλεια τους,εκανες ολες τις δουλειες του σπιτιου και γενικα συνεχισαν τη ζωη τους κανονικοτατα!!!Μαλιστα η μια γυρισε και μου πε οτι η εγκυμοσυνη δεν ειναι αρρωστια.Ναι θα συμφωνησω αλλα εγω καθε φορα που πηγαινα να κανω δουλειες μετα ειχα αιμα.Άπο τη δουλεια σταματησα με εντολη γιατρου.Υπαρχουν στιγμες που νιωθω πολυ ασχημα που δεν εχω μια "κανονικη" εγκυμοσυνη και γω και η αληθεια ειναι οτι και τωρα να μου πει η γιατρος οτι μπορω πλεον να κανω οτι θελω,φοβαμαι πολυ πλεον μετα απο οσα εχω περασει

Σιγα που είμαστε ευαίσθητες! πριγκήπισσες είμαστε απλά!χαχαχααχα! Κοίτα εγω στην δουλειά μου έρχομαι κανονικότατα, βέβαια είναι και δική μας δουλειά (των γονιών μου) και 500 μέτρα απο το σπίτι μου. Παρόλα αυτά κατα της 1 με πιάνει μιαααααααα κούραση κορίτσια το κάτι άλλο. Βέβαια έρχομαι έτσι χαλαρά γιατί πρώτον οτι και να πάθω έχω μαζί τον πατέρα μου και την μητέρα μου, και επειδή είναι γραφείο είμαι καθιστή,και με οτι ρούχα θέλω, και αν δεν νοιώσω καλά παω δίπλα στο σπίτι μου και την πέφτω. Αν δεν ήταν αυτή η  δουλειά μου δεν ξέρω αν  θα άντεχα να έρχομαι. βέβαια με τόσα έξοδα που έρχονται πας και λες και ενα τραγούδι! Το θέμα είναι όσες μπορείτε ή πρέπει να ξαπλώσετε, απολαύστε το!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου, προσοχή στις αποκολλήσεις! Εγώ έπαθα μια στην 12 εβδομάδα επειδή κυνήγησα το λεωφορείο (πανέξυπνη, δεν μπορείτε να πείτε!!!). Δουλειές έκανα σχεδόν κανονικά μετά σχεδόν μέχρι να γεννήσω, έβγαζα και τον σκύλο βόλτα αλλά με ρέγουλα, πήγαινα στην δουλειά με το λεωφορείο, όλα νορμάλ! Να μην σκύβετε από την μέση - άλλωστε σε λίγο δεν θα μπορείτε κιόλας, αλλά από τα γόνατα και αυτό σιγά-σιγά. Προσοχή στο μπάνιο μην γλιστρήσετε και να ξέρετε, ότι ξέρατε από καθαριότητα να το ξεχάσετε γιατί όταν έχεις μωρό δεν υπάρχει χρόνος για πολλά-πολλά αφενός και αφετέρου το σπίτι με ένα μωρό που μπουσουλάει και τρώει π.χ. ψωμί στο χέρι δεν νοείται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η KONSTANTIA είπε:

Κορίτσια μου, προσοχή στις αποκολλήσεις! Εγώ έπαθα μια στην 12 εβδομάδα επειδή κυνήγησα το λεωφορείο (πανέξυπνη, δεν μπορείτε να πείτε!!!). Δουλειές έκανα σχεδόν κανονικά μετά σχεδόν μέχρι να γεννήσω, έβγαζα και τον σκύλο βόλτα αλλά με ρέγουλα, πήγαινα στην δουλειά με το λεωφορείο, όλα νορμάλ! Να μην σκύβετε από την μέση - άλλωστε σε λίγο δεν θα μπορείτε κιόλας, αλλά από τα γόνατα και αυτό σιγά-σιγά. Προσοχή στο μπάνιο μην γλιστρήσετε και να ξέρετε, ότι ξέρατε από καθαριότητα να το ξεχάσετε γιατί όταν έχεις μωρό δεν υπάρχει χρόνος για πολλά-πολλά αφενός και αφετέρου το σπίτι με ένα μωρό που μπουσουλάει και τρώει π.χ. ψωμί στο χέρι δεν νοείται!

Αχ αυτο με το λεωφορειο πρεπει να το χουν παθει πολλες.Ηταν απο τα πρωτα που μου πε η γιατρος.Οταν μου λεγε τι να προσεχω μου πε πχ αν δεις το λεωφορειο να ρχεται μη τρεξεις!!!παρε το επομενο!!!Εμενα απο τη δουλεια με σταματησε η γιατρος λογω  της φυσεως της δουλειας και της προηγουμενης αποβολης.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η KONSTANTIA είπε:

Κορίτσια μου, προσοχή στις αποκολλήσεις! Εγώ έπαθα μια στην 12 εβδομάδα επειδή κυνήγησα το λεωφορείο (πανέξυπνη, δεν μπορείτε να πείτε!!!). Δουλειές έκανα σχεδόν κανονικά μετά σχεδόν μέχρι να γεννήσω, έβγαζα και τον σκύλο βόλτα αλλά με ρέγουλα, πήγαινα στην δουλειά με το λεωφορείο, όλα νορμάλ! Να μην σκύβετε από την μέση - άλλωστε σε λίγο δεν θα μπορείτε κιόλας, αλλά από τα γόνατα και αυτό σιγά-σιγά. Προσοχή στο μπάνιο μην γλιστρήσετε και να ξέρετε, ότι ξέρατε από καθαριότητα να το ξεχάσετε γιατί όταν έχεις μωρό δεν υπάρχει χρόνος για πολλά-πολλά αφενός και αφετέρου το σπίτι με ένα μωρό που μπουσουλάει και τρώει π.χ. ψωμί στο χέρι δεν νοείται!

μωρό που μπουσουλάει και τρώει...!!! τίποτα άλλο δεν θέλω σαν είκονα!! :)

κορίτσια συγνωμη που θα σας ρωτήσω, όποια έχει διάθεση μου λέει αν θέλει, αλλά την αποκόλληση πως την καταλαβαινεις;; νοιώθεις κάτι εκείνη τη στιγμή;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Fainareti είπε:

μωρό που μπουσουλάει και τρώει...!!! τίποτα άλλο δεν θέλω σαν είκονα!! :)

κορίτσια συγνωμη που θα σας ρωτήσω, όποια έχει διάθεση μου λέει αν θέλει, αλλά την αποκόλληση πως την καταλαβαινεις;; νοιώθεις κάτι εκείνη τη στιγμή;

Αν ειναι μεγαλη η αποκολληση το πιο πιθανο ειναι να εχεις λιγο αιμα (απο μια σταγονα μεχρι μεγαλυτερη αιμορραγια). Eιναι πιθανο να συνοδευεται κ απο πονο.. Αν ομως η αποκολληση ειναι πολυ μικρη (πραγμα πολυ συνηθισμενο κ συνηθως ακινδυνο) το πιο πιθανο ειναι να την ανακαλυψεις τυχαια σε καποιο υπερηχο.. παντως η γνωμη μου ειναι πως ακομα κ μικρη να ειναι καλο ειναι να προσεχουμε καποια βασικα πραγματα κ να ξεκουραζομαστε ετσι ωστε να μην μεγαλωσει αλλα να γιανει συντομα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ και τις δύο φορές ένοιωσα απλά ροή σαν περίοδο και μετά είδα αίμα. Στην δεύτερη είχα και πόνο χαμηλά την προηγούμενη το βράδυ, αλλά δεν είχα δώσει σημασία γιατί πίστευα ότι είναι από την κούραση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ για την απάντηση κορίτσια μου. Ελπίζω αν μου συμβει κατι τετοιο να το αναγνωρίσω. αν και με τις συμβουλές σας καταλαβα να μην υπερβαλλω και να προσεχω και σημερα αφησα τη μαμακα μου να με βοηθησει με το σπιτι!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Fainareti είπε:

Σας ευχαριστώ για την απάντηση κορίτσια μου. Ελπίζω αν μου συμβει κατι τετοιο να το αναγνωρίσω. αν και με τις συμβουλές σας καταλαβα να μην υπερβαλλω και να προσεχω και σημερα αφησα τη μαμακα μου να με βοηθησει με το σπιτι!! 

Καλά έκανες! Μακάρι να μην σου συμβεί και όλα να κυλήσουν ομαλά στην εγκυμοσύνη σου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/4/2017 at 10:47 ΠΜ, ο/η Cecilaki είπε:

Αχ αυτο με το λεωφορειο πρεπει να το χουν παθει πολλες.Ηταν απο τα πρωτα που μου πε η γιατρος.Οταν μου λεγε τι να προσεχω μου πε πχ αν δεις το λεωφορειο να ρχεται μη τρεξεις!!!παρε το επομενο!!!Εμενα απο τη δουλεια με σταματησε η γιατρος λογω  της φυσεως της δουλειας και της προηγουμενης αποβολης.

Ναι, κυκλοφορούμε πολλές ηλίθιες έξω, δεν είμαι η μόνη! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...