Μετάβαση σε περιεχόμενο

Προσπαθώ για παιδάκι


Recommended Posts

Καλησπέρα σας! Είμαι 35 χρονών κ προσπαθώ κοντά 8 μήνες για παιδάκι. Έχουμε κάνει όλες τις εξετάσεις κ όλα καλά!  Τον προηγούμενο μηνα με την βοήθεια γιατρού βρήκα γο νόμος μέρες. ..το προσπαθήσαμε,  κανονικά περίοδο. Αυτό το μηνα ήρθαμε σε επαφή την 16μέρα του κύκλου κάθε μέρα κ την 20...υπάρχει περίπτωση αυτό το μήνα να μας πάνε όλα καλύτερά???έχω συμπτώματα περιόδου. ..ποτέ μπορώ να κάνω τεστ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kwn/na 2 είπε:

Καλησπέρα σας! Είμαι 35 χρονών κ προσπαθώ κοντά 8 μήνες για παιδάκι. Έχουμε κάνει όλες τις εξετάσεις κ όλα καλά!  Τον προηγούμενο μηνα με την βοήθεια γιατρού βρήκα γο νόμος μέρες. ..το προσπαθήσαμε,  κανονικά περίοδο. Αυτό το μηνα ήρθαμε σε επαφή την 16μέρα του κύκλου κάθε μέρα κ την 20...υπάρχει περίπτωση αυτό το μήνα να μας πάνε όλα καλύτερά???έχω συμπτώματα περιόδου. ..ποτέ μπορώ να κάνω τεστ? 

Καλησπέρα με το καλό να έρθει πολύ σύντομα καλό είναι να κάνεις τεστ μετά από καθυστέρηση περιόδου θα είναι και πιο σίγουρο το αποτέλεσμα. Σου εύχομαι να έρθει πάρα πολύ σύντομα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Kwn/na 2 είπε:

Καλησπέρα σας! Είμαι 35 χρονών κ προσπαθώ κοντά 8 μήνες για παιδάκι. Έχουμε κάνει όλες τις εξετάσεις κ όλα καλά!  Τον προηγούμενο μηνα με την βοήθεια γιατρού βρήκα γο νόμος μέρες. ..το προσπαθήσαμε,  κανονικά περίοδο. Αυτό το μηνα ήρθαμε σε επαφή την 16μέρα του κύκλου κάθε μέρα κ την 20...υπάρχει περίπτωση αυτό το μήνα να μας πάνε όλα καλύτερά???έχω συμπτώματα περιόδου. ..ποτέ μπορώ να κάνω τεστ? 

Καλημέρα!σου εύχομαι θετικά αποτελέσματα! Πότε περιμένεις περίοδο? Κάνε ένα τεστακι με την πρώτη καθυστέρηση. Πάντως, το άγχος μας πολλές φορές δε μας βοηθάει. ...όσο μπορείς μην το σκέφτεσαι. ...το ξέρω ότι είναι δύσκολο αλλά αφού δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα τότε είναι το άγχος που εμποδίζει το σπορακι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Kwn/na 2 είπε:

Καλησπέρα σας! Είμαι 35 χρονών κ προσπαθώ κοντά 8 μήνες για παιδάκι. Έχουμε κάνει όλες τις εξετάσεις κ όλα καλά!  Τον προηγούμενο μηνα με την βοήθεια γιατρού βρήκα γο νόμος μέρες. ..το προσπαθήσαμε,  κανονικά περίοδο. Αυτό το μηνα ήρθαμε σε επαφή την 16μέρα του κύκλου κάθε μέρα κ την 20...υπάρχει περίπτωση αυτό το μήνα να μας πάνε όλα καλύτερά???έχω συμπτώματα περιόδου. ..ποτέ μπορώ να κάνω τεστ? 

γεια σου kwn/na 2! Φυσικά και υπάρχει περίπτωση! μην αγχώνεσαι καθολου. εγώ είμαι 31 χρονων και στους 9 μήνες έμεινα έγκυος! συμπτώματα περιόδου έχουμε ανεξάρτητα αν θα μας έρθει η περίοδος ή εγκυμοσύνη. Τεστ καλό είναι να κάνουμε αφού παρατηρήσουμε καθυστέρηση, κάποιες κοπέλες κάνουν και πριν, αλλά για πιο σίγουρα κάνε με την πρώτη καθυστέρηση. 

 

Πολλα φιλάκια και καλή επιτυχία! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας! Κανονικά είναι να αδιαθετησω 30/9 αλλά σήμερα είδα λίγο αίμα. ...Έχω λίγο πονοκέφαλο από χθες. ..κ ποναει κ λιγο η κοιλοα μου ,ξέρω ότι η ψυχολόγια παίζει πολύ ρόλο! Όλοι το λένε. ..αλλά δυστυχώς οποία μπαίνει σε αυτή την διαδικασία. .δεν μπορεί να μην ανχονέτε ....εξάλλου το ζειτε κ εσείς ....

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Fainareti είπε:

γεια σου kwn/na 2! Φυσικά και υπάρχει περίπτωση! μην αγχώνεσαι καθολου. εγώ είμαι 31 χρονων και στους 9 μήνες έμεινα έγκυος! συμπτώματα περιόδου έχουμε ανεξάρτητα αν θα μας έρθει η περίοδος ή εγκυμοσύνη. Τεστ καλό είναι να κάνουμε αφού παρατηρήσουμε καθυστέρηση, κάποιες κοπέλες κάνουν και πριν, αλλά για πιο σίγουρα κάνε με την πρώτη καθυστέρηση. 

 

Πολλα φιλάκια και καλή επιτυχία! 

Μπράβο κορίτσι μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Καλημέρα!σου εύχομαι θετικά αποτελέσματα! Πότε περιμένεις περίοδο? Κάνε ένα τεστακι με την πρώτη καθυστέρηση. Πάντως, το άγχος μας πολλές φορές δε μας βοηθάει. ...όσο μπορείς μην το σκέφτεσαι. ...το ξέρω ότι είναι δύσκολο αλλά αφού δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα τότε είναι το άγχος που εμποδίζει το σπορακι!

Καλησπέρα! 30/9 κανονικα περιμένω περίοδο. ..αλλά σήμερα είδα λίγο αίμα. ...πονάει η κοιλιά μου. .κ έχω ένα ελαφρύ πονοκέφαλο!  Συγνώμη αν άρα γράφω λιγο μπερδεμένα. ..αλλά τώρα έγινα μέλος κ δεν ξέρω πως κ που να απανταω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kwn/na 2 είπε:

Σας Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας! Κανονικά είναι να αδιαθετησω 30/9 αλλά σήμερα είδα λίγο αίμα. ...Έχω λίγο πονοκέφαλο από χθες. ..κ ποναει κ λιγο η κοιλοα μου ,ξέρω ότι η ψυχολόγια παίζει πολύ ρόλο! Όλοι το λένε. ..αλλά δυστυχώς οποία μπαίνει σε αυτή την διαδικασία. .δεν μπορεί να μην ανχονέτε ....εξάλλου το ζειτε κ εσείς ....

 

Καλώς ήρθε στο όμορφο παρεάκι @Kwn/na 2 ειμαςτε ίδια ηλικία ! Σίγουρα ολοι σου εχουν μιλήσει για την λέξη άγχος οσο και να προσπαθείς να μην το σκεφτεσε δεν υπαρχει περίπτωση θα έρθει ομως εκείνος ο ευλογημένος μήνας ! Εγω όταν ειπα οκ δε γινετε θα προβώ σαν άνθρωπος στο επόμενο βημα ... σπερματεγχυση τσουπ να και ήρθε ο σπόρος μου!

τωρα οσον αφορά το αιμα ! Ειναι πολυυυυυυ καλο σημάδι ! Εννοείς μονο στο εσώρουχο ας πουμε ; 

αλλα οπως και να εχει τεστ θα κανεις με καθυστερηση ! 

Εύχομαι το αιματακι να ειναι το θαύμα σου ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kwn/na 2 είπε:

Καλησπέρα! 30/9 κανονικα περιμένω περίοδο. ..αλλά σήμερα είδα λίγο αίμα. ...πονάει η κοιλιά μου. .κ έχω ένα ελαφρύ πονοκέφαλο!  Συγνώμη αν άρα γράφω λιγο μπερδεμένα. ..αλλά τώρα έγινα μέλος κ δεν ξέρω πως κ που να απανταω

σου ευχομαι ενα θετικο τεστακι στις 30 του μηνα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Kwn/na 2 είπε:

Σας Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας! Κανονικά είναι να αδιαθετησω 30/9 αλλά σήμερα είδα λίγο αίμα. ...Έχω λίγο πονοκέφαλο από χθες. ..κ ποναει κ λιγο η κοιλοα μου ,ξέρω ότι η ψυχολόγια παίζει πολύ ρόλο! Όλοι το λένε. ..αλλά δυστυχώς οποία μπαίνει σε αυτή την διαδικασία. .δεν μπορεί να μην ανχονέτε ....εξάλλου το ζειτε κ εσείς ....

 

Τι κύκλο έχεις.; ρωτάω γιατί είδα που γράφεις 30/9 Για αυτό.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Renata7 είπε:

Καλώς ήρθε στο όμορφο παρεάκι @Kwn/na 2 ειμαςτε ίδια ηλικία ! Σίγουρα ολοι σου εχουν μιλήσει για την λέξη άγχος οσο και να προσπαθείς να μην το σκεφτεσε δεν υπαρχει περίπτωση θα έρθει ομως εκείνος ο ευλογημένος μήνας ! Εγω όταν ειπα οκ δε γινετε θα προβώ σαν άνθρωπος στο επόμενο βημα ... σπερματεγχυση τσουπ να και ήρθε ο σπόρος μου!

τωρα οσον αφορά το αιμα ! Ειναι πολυυυυυυ καλο σημάδι ! Εννοείς μονο στο εσώρουχο ας πουμε ; 

αλλα οπως και να εχει τεστ θα κανεις με καθυστερηση ! 

Εύχομαι το αιματακι να ειναι το θαύμα σου ???

Μπράβο !! Σου εύχομαι υγεία κ ευτυχία! !! Είχα λίγο αίμα. ..στο χαρτί. ..κ λίγο ροζ με καφέ στο εσώρουχο!! Μακάρι να είναι καλό σημάδι. .όμως πέρα από το ανχος. .της διαδικασίας. ..είναι πολύ όμορφο συναισθημα να θέλεις να γίνεις γονιός. Δεν πίστευα ότι θα το ένοιωθα πΟΤΕ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η NikhNikh είπε:

Τι κύκλο έχεις.; ρωτάω γιατί είδα που γράφεις 30/9 Για αυτό.. 

Λαθος μου....30/8.....κύκλος 31 μέρες! !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Kwn/na 2 είπε:

Λαθος μου....30/8.....κύκλος 31 μέρες! !!

Αα οκ... σου εύχομαι να έχεις πολύ σύντομα ευχάριστα νεα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με το καλό το μωράκι σου! Νομίζω 31 Αυγούστου μπορείς να κάνεις ένα τεστ. Το λίγο αιματάκι είναι καλό, σε περίπτωση εγκυμοσύνης σημαίνει ότι έγινε η προσκόλληση του γονιμοποιημένου ωάριου στην μήτρα. Αφού δεν υπάρχει κάποιο ιατρικό θέμα, τότε απόλαυσε τις στιγμές με τον σύζυγο και θα έρθει. Βέβαια πάλι, και δεδομένου του άγχους σου, θα μπορούσες να χρησιμοποιείς και τεστ ωορηξίας, αν και δεν γνωρίζω προσωπικά, τι ποσοστά επιτυχίας έχουν.

Όπως και να έχει...με το καλό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η NikhNikh είπε:

Αα οκ... σου εύχομαι να έχεις πολύ σύντομα ευχάριστα νεα..

Μακάρι! !  Σευχαριστω πολύ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η ditaki είπε:

Με το καλό το μωράκι σου! Νομίζω 31 Αυγούστου μπορείς να κάνεις ένα τεστ. Το λίγο αιματάκι είναι καλό, σε περίπτωση εγκυμοσύνης σημαίνει ότι έγινε η προσκόλληση του γονιμοποιημένου ωάριου στην μήτρα. Αφού δεν υπάρχει κάποιο ιατρικό θέμα, τότε απόλαυσε τις στιγμές με τον σύζυγο και θα έρθει. Βέβαια πάλι, και δεδομένου του άγχους σου, θα μπορούσες να χρησιμοποιείς και τεστ ωορηξίας, αν και δεν γνωρίζω προσωπικά, τι ποσοστά επιτυχίας έχουν.

Όπως και να έχει...με το καλό!

Θα μπορούσες να μου πεις για το τεστ ωορηξιας?  Πως γίνετε?  Προσπαθούμε 8 μήνες ,τους 2 τελεταίρους με την βοήθεια γιατρού! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kwn/na 2 Είναι σαν το τεστ εγκυμοσύνης αλλά αντί να ανιχνεύσει την ορμόνη χοριακή, ανιχνεύει μια άλλη ορμόνη (δεν θυμάμαι όνομα) που εκρίνει ο οργανισμός την ημέρα ωορρηξίας. Δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ αλλά έχω δύο φίλες που χρησιμοποιούν (η μία τώρα είναι έγκυος και δεν τα χρησιμοποιεί πια). σου στέλνω σε μήνυμα λεπτομέρειες γιατί δεν ξέρω αν επιτρέπεται εδώ να πω εταιρεία. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ditaki είπε:

@Kwn/na 2 Είναι σαν το τεστ εγκυμοσύνης αλλά αντί να ανιχνεύσει την ορμόνη χοριακή, ανιχνεύει μια άλλη ορμόνη (δεν θυμάμαι όνομα) που εκρίνει ο οργανισμός την ημέρα ωορρηξίας. Δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ αλλά έχω δύο φίλες που χρησιμοποιούν (η μία τώρα είναι έγκυος και δεν τα χρησιμοποιεί πια). σου στέλνω σε μήνυμα λεπτομέρειες γιατί δεν ξέρω αν επιτρέπεται εδώ να πω εταιρεία. 

Οκ! Σευχαριστώ πολύ για την πληροφορία, δεν το γνώριζα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α! Κ το λίγο αιμα που είχα. ..συνεχίζεται με λίγο καφέ. ...αλλά η περίοδος έρχεται κανονικά στις 30....δεν περνούν οι μέρες. ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το καφέ γενικά είναι παλιό αίμα, υπολείμματα δηλαδή από την μήτρα. Μια βδομαδούλα έμεινε....θα περάσει!

Εγώ έχω ένα κοριτσάκι και είμαι στην προσπάθεια για το δεύτερο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 25/8/2017 at 9:37 ΠΜ, ο/η ditaki είπε:

Το καφέ γενικά είναι παλιό αίμα, υπολείμματα δηλαδή από την μήτρα. Μια βδομαδούλα έμεινε....θα περάσει!

Εγώ έχω ένα κοριτσάκι και είμαι στην προσπάθεια για το δεύτερο.

Σου εύχομαι με το καλό κ το δεύτερο παιδάκι σου. ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 25/8/2017 at 2:57 ΠΜ, ο/η Kwn/na 2 είπε:

Εσείς κορίτσια εχετε παιδάκια? Η' είστε στην ίδια κατάσταση μ μένα ?

Εγώ είμαι στην προσπάθεια.. Δεν έχω παιδάκια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα, εύχομαι να πάνε όλα καλά και να κρατάς σύντομα στην αγκαλιά σου το μωράκι σου!!!

έκανα κι εγώ με τον άντρα μου προγραμματισμένες συνευρέσεις... ήταν απ' τα χειρότερα στάδια που πέρασα....άγχος στο φουλ, νεύρα, κούραση( γιατί δούλευα τότε)... περίμενα να έρθει η μέρα για το τέστ και ήμουν σίγουρη ότι δεν θα έχουμε καταφέρει τίποτα...και όντως δεν μπορέσαμε...

εγώ περίμενα μέχρι την ημέρα που κανονικά θα αδιαθετούσα, αν μέχρι το βράδυ τίποτα την επόμενη έκανα το τέστ... μη γελάσεις αλλά έχω φτάσει να κάνω ως και 9  τέστ μέσα σε 12 μέρες καθυστέρησης... νόμιζα ότι ήταν χαλασμένα... τόσο μεγάλη αναμονή δεν είχα ποτέ... τελικά όλα τα τέστ ήταν έγκυρα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Πολύ συγκινητική η ιστορία του άντρα σου Αντωνια μου...!Και καταπληκτικό ότι τα κατάφερε τόσο καλά ένα αδύναμο εμβρυακι. 💖 Και αυξήθηκε  το αποθεμα σας!! Δεν μπορειτε βεβαια να επιλεξετε εσεις ποια-ες θα βαλετε. 😄 Το ξερεις, φανταζομαι. Οι γιατροί ξεκινουν συνηθως τις ετ από τα πιο δυνατά έμβρυα, ώστε να έχετε περισσότερες πιθανότητες.  Επίσης, η ποιότητα της βλαστοκυστης στην πραξη φαίνεται. Μακαρι να πετυχεις με την πρωτη, ολες αυτο ευχομαστε! Αλλα το σημαντικο ειναι να ειναι υγιεις αυτες που θα βαλεις, οχι μονο αριστες σύμφωνα με τους χαρακτηρισμους των εμβρυολογων. Το έχουμε δει πολλές φορές. Από αγάπη κ ενδιαφέρον στο λέω. Επειδή είναι η πρώτη σου προσπαθεια και καλό είναι να έχεις ολες τις πληροφορίες.😉  Προς το παρον ολα καλα πανε, μακαρι να συνεχίσουν ετσι!!🥰🙏
    • Μακάρι κορίτσια μου!!! Να δω κ τα 2 θετικά🤞🏻🤞🏻🤞🏻 καλα αν είναι να γίνει θα γίνει… Κ γω με μια φορά έπιασα στη βιοχημική 
    • Και μένα είχε πρηστεί το στήθος πολύ νωρίτερα και τελικά ήμουν έγκυος...βέβαια εγώ το υποψιάστηκα 5 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο επειδή είχα συχνοουρία.  Την Δευτέρα περιμένεις λογικά...οπότε ένα τεστ αύριο ή μεθαύριο θα δείξει πιστεύω.
    • Καλά...χαλάλι σου...να έχεις το χαρτί και να μην το κοιτάς!!!! Εγώ στα άλλα δεν έκανα γιατί τότε δεν τα ξέραμε αυτά...τώρα θέλει η μικρή να κάνουμε γιατί το είδε σε βιντεάκια και θα κάνουμε αλλά εγώ και ο άντρας μου θα το ξέρουμε. Ουσιαστικά θα γίνει για τα παιδιά και για το τζέρτζελο και το πείραγμα σε συγγενής και φίλους. 
    • Κορίτσι μου μιλά με τον γυναικολόγο σου για να επισκεφτείς οδοντίατρο! Μετά το πρώτο τρίμηνο δεν έχεις πρόβλημα για σφραγίσματα κτλ και η τοπική αναισθησία είναι τοπική όπως το λέει και η λέξη! Είχα ρωτήσει οδοντίατρο σε πιθανή εγκυμοσυνη και κάποιο θέμα στα δοντια και μου είπε αυτό επακριβώς!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...