Μετάβαση σε περιεχόμενο

Είμαι μπερδεμένη και αγχωμένη


Recommended Posts

στις πριν 12 ώρες, ο/η ΕVI1986 είπε:

Είστε όλες σας πάρα πολύ γλυκιές και μου δώσατε απίστευτο κουράγιο!! Το εύχομαι να ανεβαινει φυσιολογικά και σίγουρα αύριο πρωί πρωί θα πάω να την επαναλάβω είτε τη θέλει ο γιατρός, είτε όχι...δεν έχω νιώσει χειρότερη απογοήτευση στη ζωή μου απο αυτή. Αν δεν με καλύψουν σήμερα το απόγευμα, έχω πάρει κιόλας άλλον γιατρό. Δεν ξέρω πριν γιατί με έπιασε τέτοια φρίκη κορίτσια μου αλλά σας ευχαριστώ απο καρδιάς όλες για την παράθεση προσωπικών εμπειριών & συμβουλών σας. 

Καλημέρα! 

Εγω είμαι αυτή με τη χοριακη 80 και μετά 230... 

το ζήτημα στη χοριακη είναι να διπλασιάζεται κάθε 48 με 72 ώρες... και όχι τόσο η τιμή της με μια φορά εξέταση. Οι τιμές της εξαρτώνται από διαφορα(κάθε γυναίκα ανεβάζει διαφορετική χοριακη, κάθε εγκυμοσύνη ανεβάζει διαφορετική χοριακη-η κολλητή μου στο πρώτο της παιδί είχε πρώτη χοριακη 1500 και στο Δευτερο με τις ίδιες μέρες καθυστέρηση πρώτη χοριακη 70κατι...) 

η συμβουλή μου είναι να επαναλάβεις σε 3 μέρες (για να είσαι καλυμμένη με το 48-72 ώρες) και στο ίδιο εργαστήριο.... 

το ξέρω ότι είναι δύσκολο να περιμένεις... το ζω κι εγώ... την Παρασκευή θα κάνω και Τρίτη χοριακη και είμαι ήδη αγχωμένη... αλλά θα έχεις πιο σωστά αποτελέσματα έτσι... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε κορίτσια  όμως εμένα οι γόνιμες μου ήταν από τις 6/8 -12/8 ..το ξέρω αυτό γιατι όταν έχω γόνιμες πονάω  λιγάκι  χαμηλα..τεσπα αν εμεινα.. π.χ την 11 μέρα θέλει και 3-5 μέρες να εμφυτευτει..δεν μπορώ να καταλάβω πως το μετράνε οι γιατροί..

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Λευτέρης είπε:

Καλημέρα! 

Εγω είμαι αυτή με τη χοριακη 80 και μετά 230... 

το ζήτημα στη χοριακη είναι να διπλασιάζεται κάθε 48 με 72 ώρες... και όχι τόσο η τιμή της με μια φορά εξέταση. Οι τιμές της εξαρτώνται από διαφορα(κάθε γυναίκα ανεβάζει διαφορετική χοριακη, κάθε εγκυμοσύνη ανεβάζει διαφορετική χοριακη-η κολλητή μου στο πρώτο της παιδί είχε πρώτη χοριακη 1500 και στο Δευτερο με τις ίδιες μέρες καθυστέρηση πρώτη χοριακη 70κατι...) 

η συμβουλή μου είναι να επαναλάβεις σε 3 μέρες (για να είσαι καλυμμένη με το 48-72 ώρες) και στο ίδιο εργαστήριο.... 

το ξέρω ότι είναι δύσκολο να περιμένεις... το ζω κι εγώ... την Παρασκευή θα κάνω και Τρίτη χοριακη και είμαι ήδη αγχωμένη... αλλά θα έχεις πιο σωστά αποτελέσματα έτσι... 

Καλημέρα & ευχαριστώ πολύ για την συμβουλή σου! παρασκευή έκανα την προηγούμενη και τώρα πήγα έδωσα πάλι να δω πως ανεβαίνει!

Μόλις μάθω αποτέλεσμα θα σας το πω και να μου πείτε κι εσείς γνώμες και απόψεις...

(με συγχωρείτε πολύ που σας ζαλίζω και ευχαριστώ πάρα πολύ που με στηρίζετε, το έχω πάρα πολύ ανάγκη...πιστεύω με καταλαβαίνετε όλες! να σας έχει όλες ο θεός καλά και να γρήγορα να σας χαρίσει αυτό που επιθυμούμε όλες...καλές εγκυμοσύνες & γερά μωράκια)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δηλαδή από την Παρασκευή ξανακάνεις Τετάρτη (5 μέρες απόσταση;) αν έχω καταλάβει σωστά τότε θα φανεί η διαφορά γιατί θα έχουν περάσει αρκετές μέρες! 

Καλα αποτελέσματα σου εύχομαι! Ενημέρωσε μας... 

νομίζω όλες εδώ καταλαβαίνουμε απόλυτα όλα τα άγχη μας... (εγώ να δεις πως τις είχα πρήξει όλες μέχρι να πάρω τα δευτερα αποτελέσματα και ποσό θα τις πρηξω μέχρι να πάρω τα τρίτα ?) 

με το καλοοοοοοο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Λευτέρης είπε:

Δηλαδή από την Παρασκευή ξανακάνεις Τετάρτη (5 μέρες απόσταση;) αν έχω καταλάβει σωστά τότε θα φανεί η διαφορά γιατί θα έχουν περάσει αρκετές μέρες! 

Καλα αποτελέσματα σου εύχομαι! Ενημέρωσε μας... 

νομίζω όλες εδώ καταλαβαίνουμε απόλυτα όλα τα άγχη μας... (εγώ να δεις πως τις είχα πρήξει όλες μέχρι να πάρω τα δευτερα αποτελέσματα και ποσό θα τις πρηξω μέχρι να πάρω τα τρίτα ?) 

με το καλοοοοοοο

Ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου, εύχομαι ενα πάρα πολύ καλό αποτέλεσμα και σε σένα με εκτοξευμένη την χοριακή σου στα ύψη!! Αιώνας μου φαίνεται μέχρι να τα πάρω... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου ευτυχώς πάνε όλα καλά και ηρέμησα...απο 135 την Παρασκευή ανέβηκε 5 μέρες μετά σε 1686 η χοριακή μου. Η μικροβιολόγος μου είπε οτι ανεβαίνει πολύ καλά και δεν χρειάζεται να επαναλάβω και 3η.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η ΕVI1986 είπε:

Κορίτσια μου ευτυχώς πάνε όλα καλά και ηρέμησα...απο 135 την Παρασκευή ανέβηκε 5 μέρες μετά σε 1686 η χοριακή μου. Η μικροβιολόγος μου είπε οτι ανεβαίνει πολύ καλά και δεν χρειάζεται να επαναλάβω και 3η.

Μπράβο ρε κούκλα! Να ηρεμήσεις και εσύ και να σου φύγει και το άγχος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η ΕVI1986 είπε:

Κορίτσια μου ευτυχώς πάνε όλα καλά και ηρέμησα...απο 135 την Παρασκευή ανέβηκε 5 μέρες μετά σε 1686 η χοριακή μου. Η μικροβιολόγος μου είπε οτι ανεβαίνει πολύ καλά και δεν χρειάζεται να επαναλάβω και 3η.

Μπράβο!!! Με το καλό!! Ηρέμησε και απόλαυσε το τώρα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ΕVI1986 είπε:

Κορίτσια μου ευτυχώς πάνε όλα καλά και ηρέμησα...απο 135 την Παρασκευή ανέβηκε 5 μέρες μετά σε 1686 η χοριακή μου. Η μικροβιολόγος μου είπε οτι ανεβαίνει πολύ καλά και δεν χρειάζεται να επαναλάβω και 3η.

Ειδες βρε που αγχωνοσουν?? Απολαυσε τωρα την εγκυμοσυνη σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η ΕVI1986 είπε:

Σας ευχαριστώ όλες για τις όμορφες ευχές σας!! Κανένα νέο εσείς;;;;

Να ρωτησεις τον γιατρο αν πρεπει να παρεις φυλικο κ προγεστερονη!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τον ρώτησα και μου λέει δεν χρειάζομαι τίποτα ακόμα...απο την 7η εβδομάδα και μετά θα μου δώσει φυλλικό οξύ και μεσα απο τις εξετάσεις που θα μου δώσει, θα κρίνει αν χρειάζομαι κάτι ακόμα. Πάντως και τις κουμπάρες μου που βρίσκονται στον 7ο μήνα τώρα απο την αρχή σε καμιά δε δώσανε τίποτα και προγεστερόνη δεν πήρα καμιά τους... Τι να πω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η ΕVI1986 είπε:

Τον ρώτησα και μου λέει δεν χρειάζομαι τίποτα ακόμα...απο την 7η εβδομάδα και μετά θα μου δώσει φυλλικό οξύ και μεσα απο τις εξετάσεις που θα μου δώσει, θα κρίνει αν χρειάζομαι κάτι ακόμα. Πάντως και τις κουμπάρες μου που βρίσκονται στον 7ο μήνα τώρα απο την αρχή σε καμιά δε δώσανε τίποτα και προγεστερόνη δεν πήρα καμιά τους... Τι να πω...

Προγεστερονη δεν παιρνουν ολες.. συνηθως παιρνουν οσες εχουν δει αιματακι η εχουν εντονους πονους, ιστορικο αποβολων κ.α.. Αλλα φυλλικο οξυ?? Δε γνωριζω ουτε μια κοπελα να μην το επαιρνε εξαρχης.. οσες μαλιστα προγραμματιζουν εγκυμοσυνη παιρνουν κ νωριτερα, πριν μεινουν εγκυες.. μηπως οι γνωστες σου ειχαν τον ιδιο γιατρο με σενα?  Βεβαια η 7η βδομαδα, ειναι κοντα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Rosemary είπε:

Πως εισαι εσυ κοριτσακι? Εχεις κανενα νεο??

Αύριο θα ξανακανω την χοριακη.. αν διπλασιαστεί μου είπε ο γιατρός έγινε αργή σύλληψη αλλιώς τα νέα δεν θα είναι καλα..

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Rosemary είπε:

Προγεστερονη δεν παιρνουν ολες.. συνηθως παιρνουν οσες εχουν δει αιματακι η εχουν εντονους πονους, ιστορικο αποβολων κ.α.. Αλλα φυλλικο οξυ?? Δε γνωριζω ουτε μια κοπελα να μην το επαιρνε εξαρχης.. οσες μαλιστα προγραμματιζουν εγκυμοσυνη παιρνουν κ νωριτερα, πριν μεινουν εγκυες.. μηπως οι γνωστες σου ειχαν τον ιδιο γιατρο με σενα?  Βεβαια η 7η βδομαδα, ειναι κοντα!!

@Rosemary οχι οχι δεν έχουμε τον ίδιο, ούτε καν είμαστε στις ίδιες πόλεις... Πάντως για το φυλλικό το έχω ακούσει κι εγώ οτι παίρνουν αρκετές κοπέλες απο πριν αλλά ο δικός δεν μου δίνει ακόμα λέει..τι να πω...

@Chris24 κοριτσάκι μου γλυκό μην αποθαρρύνεσαι!! Μπορεί να κάνει την ανατροπή το εμβρυάκι σου! πόσες μέρες είχες κάνει την προηγούμενη;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η ΕVI1986 είπε:

@Rosemary οχι οχι δεν έχουμε τον ίδιο, ούτε καν είμαστε στις ίδιες πόλεις... Πάντως για το φυλλικό το έχω ακούσει κι εγώ οτι παίρνουν αρκετές κοπέλες απο πριν αλλά ο δικός δεν μου δίνει ακόμα λέει..τι να πω...

@Chris24 κοριτσάκι μου γλυκό μην αποθαρρύνεσαι!! Μπορεί να κάνει την ανατροπή το εμβρυάκι σου! πόσες μέρες είχες κάνει την προηγούμενη;;

Πριν 2 μέρες και ο γιατρός μου είπε να ξανακάνω αύριο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Chris24 είπε:

Αύριο θα ξανακανω την χοριακη.. αν διπλασιαστεί μου είπε ο γιατρός έγινε αργή σύλληψη αλλιώς τα νέα δεν θα είναι καλα..

 

Καλά θα πάνε όλα....μην μου αγχώνεσαι!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Chris24 είπε:

Έχει από χθες κάθομαι σε αναμμένα κάρβουνα..κουράγιο σε όλες τις γυναίκες που παλεύουν για το σπορακι τους..

@Chris24μου έχω που σε σκέφτομαι όλη την ώρα.... Εύχομαι & προσεύχομαι να δεις μια μεγάλη χοριακούλα και να αποδειχθεί οτι το σποράκι σου σε παίδεψε λίγο στην σύλληψη!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΕVI1986 είπε:

@Chris24μου έχω που σε σκέφτομαι όλη την ώρα.... Εύχομαι & προσεύχομαι να δεις μια μεγάλη χοριακούλα και να αποδειχθεί οτι το σποράκι σου σε παίδεψε λίγο στην σύλληψη!!! 

 Καλα αποτελέσματα να έχεις!!!! Μια μεγααααααααλη χοριακη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδια σε ολες σας!!! Η χοριακη μου απο 558 σε 2 μερες ανεβηκε 1348 και μου ειπε ο γιατρος οτι ολα ειναι καλα και σε λιγες μερες θα φανει και το σπορακι μου..ειμαι πολυ χαρουμενη..δεν ειμαι καν 5 βδομαδες..απλα αργησε να γινει η συλληψη μ ειπε ο γιατρος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...