Μετάβαση σε περιεχόμενο

Είμαι μπερδεμένη και αγχωμένη


Recommended Posts

Γειά σας!!! Είμαι καινούρια εδώ.... 

Αν μπορεί κάποια από εσάς να με βοηθήσει....

Τελευταία περίοδος 25/6.... Έκανα εξωσωματική και η γονιμοποίηση έγινε 8/7. 

Η πρώτη χοριακή μου ήταν 101.9. 

1/8 Έκανα το πρώτο υπέρηχο και είδα τον σάκο. 

22/8 Στον δεύτερο υπέρηχο ενώ περίμενα να ακούσω καρδιά μου είπε ότι είμαστε στο όριο και να πάω ξανά σε 2 μέρες και να κάνω χοριακη ξανά.... 

Είμαι αγχωμένη..... Δεν έπρεπε να ακούσω καρδιά?? 

Συγνώμη για το κατεβατό που έγραψα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Margo85 είπε:

Γειά σας!!! Είμαι καινούρια εδώ.... 

Αν μπορεί κάποια από εσάς να με βοηθήσει....

Τελευταία περίοδος 25/6.... Έκανα εξωσωματική και η γονιμοποίηση έγινε 8/7. 

Η πρώτη χοριακή μου ήταν 101.9. 

1/8 Έκανα το πρώτο υπέρηχο και είδα τον σάκο. 

22/8 Στον δεύτερο υπέρηχο ενώ περίμενα να ακούσω καρδιά μου είπε ότι είμαστε στο όριο και να πάω ξανά σε 2 μέρες και να κάνω χοριακη ξανά.... 

Είμαι αγχωμένη..... Δεν έπρεπε να ακούσω καρδιά?? 

Συγνώμη για το κατεβατό που έγραψα... 

Γλυκιά μου καλώς ήρθες ! Καταλαβαινω απόλυτα το άγχος σου ! 

Περασα μια αποβολη και τωρα ειμαςτε στις ίδιες σχεδόν ημερομηνίες !

ετσι ήμουν κι εγω ακριβως το ιδιο μονο που εγω πηγα με 36000 χοριακη και δεν ειδαμε τιποτα και μετα απο δέκα μερες ολα φυσιολογικά ! Μπορει να θέλουν να μας ταλαιπωρούν απο την αρχη !μην αγχωνεσε κανε μια χοριακουλα και εύχομαι να εχει υπερδιπλασιάστει ! Ακριβως το ιδιο έκανα κ εγω και δόξα το μεγαλοδυναμο αναιβηκε ! Αλλα το άγχος δε πρόκειται να μου φύγει ποτε ! Καλα το λένε οι γονείς μας ! Απο την αρχη ...

περιμένω νεα σου ?????

Πήγαινε αυριο το πρωι στην Παναγία και μετα για χοριακη βουρ με χαμογελο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Renata7 είπε:

Γλυκιά μου καλώς ήρθες ! Καταλαβαινω απόλυτα το άγχος σου ! 

Περασα μια αποβολη και τωρα ειμαςτε στις ίδιες σχεδόν ημερομηνίες !

ετσι ήμουν κι εγω ακριβως το ιδιο μονο που εγω πηγα με 36000 χοριακη και δεν ειδαμε τιποτα και μετα απο δέκα μερες ολα φυσιολογικά ! Μπορει να θέλουν να μας ταλαιπωρούν απο την αρχη !μην αγχωνεσε κανε μια χοριακουλα και εύχομαι να εχει υπερδιπλασιάστει ! Ακριβως το ιδιο έκανα κ εγω και δόξα το μεγαλοδυναμο αναιβηκε ! Αλλα το άγχος δε πρόκειται να μου φύγει ποτε ! Καλα το λένε οι γονείς μας ! Απο την αρχη ...

περιμένω νεα σου ?????

Πήγαινε αυριο το πρωι στην Παναγία και μετα για χοριακη βουρ με χαμογελο 

Σε ευχαριστώ πολύ!!!! Και εγώ έχω περάσει μια αποβολή.... 

Όλα θα πάνε καλά πιστεύω!!! 

??

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Margo85 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ!!!! Και εγώ έχω περάσει μια αποβολή.... 

Όλα θα πάνε καλά πιστεύω!!! 

??

 

Ετσι σε θελω ! Θετική ! Τα άσχημα πέρασαν ! Τωρα χαμογελα και έρχονται τα καλυτερα! Τι αλκα συμπτώματα έχεις; στήθος ζαλάδα ναυτία; πονάκια; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Renata7 είπε:

Ετσι σε θελω ! Θετική ! Τα άσχημα πέρασαν ! Τωρα χαμογελα και έρχονται τα καλυτερα! Τι αλκα συμπτώματα έχεις; στήθος ζαλάδα ναυτία; πονάκια; 

Καλημέρα!!!! 37656.7  η χοριακη μου..... 

Λίγα πονακια χαμηλά το βράδυ νιώθω... Και το στήθος μια στο τόσο.  

Δεν έχω τίποτα άλλο!! Εσύ?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Margo85  σε ποια εβδομάδα περίμενες να ακούσεις καρδούλα; Εχώ και εγώ το ίδιο άγχος γιατί παρασκευή θα παμε για να την ακούσουμε πρώτη φορά (θα είμαι 7 εβδομάδες ακριβώς απο την περασμενη περίοδο) και δεν ξέρω πως θα το πάρω και εγω αν δε την ακούσουμε. δεν ξέρω αγχώνομαι. εσένα τι σου είπε ο γιατρός σου;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσια! Εγώ στην 6η βδομάδα δηλαδή 5+2 είδαμε σάκο κ την 7η στις 6+4 ακούσαμε καρδούλα.  Ο γιατρός τότε μ είχε πει ότι κ μια μέρα στις αρχές έχει διαφορά. Μπορεί πχ να πηγαίνα Τεταρτη στο γιατρο κ να μην ακούγαμε καρδούλα κ να πηγαίναμε κ την επόμενη κ να ακούγαμε.  Λίγη υπομονή κορίτσια μου. Έχετε εμπιστοσύνη στα μωρακια σας. Σας εύχομαι όμορφες εγκυμοσύνες! Εγώ δ είχα κανένα απολύτως σύμπτωμα κ όλα πήγαν μια χαρά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να είσαι καλά @Diwni μου!μωρέ στην αρχή είναι αγχωτικό, είναι μεταβατικό στάδιο...λες να χαρώ ή θα μου έρθει καμιά χυλόπιτα....εγω υποσχέθηκα αν παει καλά και ακούσουμε τη καρδούλα να μην ξαναγχωθώ απο δω και πέρα καθόλου. (καταγράψτε το αυτό θα γελάσουμε)

Μακάρι όλα να πάνε καλά σε όλες μας !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Fainareti είπε:

@Margo85  σε ποια εβδομάδα περίμενες να ακούσεις καρδούλα; Εχώ και εγώ το ίδιο άγχος γιατί παρασκευή θα παμε για να την ακούσουμε πρώτη φορά (θα είμαι 7 εβδομάδες ακριβώς απο την περασμενη περίοδο) και δεν ξέρω πως θα το πάρω και εγω αν δε την ακούσουμε. δεν ξέρω αγχώνομαι. εσένα τι σου είπε ο γιατρός σου;;

Όλα θα πάνε καλά γλυκιά μου!!! Αυτό πιστεύω και για μένα!!! 

Εγώ είμαι 8 εβδομάδων και 3 ημερών από την τελευταία περίοδο.. 6 εβδομάδων και 4 ημερών από την γονιμοποίηση... Το ξέρω λογω εξωσωματικής..  περίμενα ότι θα το ακούσω αλλά θα πάω αύριο και όλα θα είναι εντάξει!  Η χοριακη μου είναι καλή οπότε γιατί να αγχώνομαι??? ( τα λέω για να τα πιστέψω ) 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Margo85 είπε:

Όλα θα πάνε καλά γλυκιά μου!!! Αυτό πιστεύω και για μένα!!! 

Εγώ είμαι 8 εβδομάδων και 3 ημερών από την τελευταία περίοδο.. 6 εβδομάδων και 4 ημερών από την γονιμοποίηση... Το ξέρω λογω εξωσωματικής..  περίμενα ότι θα το ακούσω αλλά θα πάω αύριο και όλα θα είναι εντάξει!  Η χοριακη μου είναι καλή οπότε γιατί να αγχώνομαι??? ( τα λέω για να τα πιστέψω ) 

 

Margo μου εγώ είμαι σίγουρη πως όλα θα είναι τέλεια αύριο που θα πας!!! σίγουρη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Fainareti είπε:

Margo μου εγώ είμαι σίγουρη πως όλα θα είναι τέλεια αύριο που θα πας!!! σίγουρη!!

Σε ευχαριστώ πολύ!!!! Και εσύ να ακούσεις την καρδούλα του μωρού σου την Παρασκευή!! περιμένω νέα σου!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Margo85 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ!!!! Και εσύ να ακούσεις την καρδούλα του μωρού σου την Παρασκευή!! ίσα περιμένω νέα σου!! :)

Αμε θα σου στείλω να σου πω!! ουφ ουφ!!! μέχρι τότε υπομονή! :!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Margo85 είπε:

Όλα θα πάνε καλά γλυκιά μου!!! Αυτό πιστεύω και για μένα!!! 

Εγώ είμαι 8 εβδομάδων και 3 ημερών από την τελευταία περίοδο.. 6 εβδομάδων και 4 ημερών από την γονιμοποίηση... Το ξέρω λογω εξωσωματικής..  περίμενα ότι θα το ακούσω αλλά θα πάω αύριο και όλα θα είναι εντάξει!  Η χοριακη μου είναι καλή οπότε γιατί να αγχώνομαι??? ( τα λέω για να τα πιστέψω ) 

 

Εγω πηγα με χοριακη 36000 και δεν ειδαμε τιποτα μετα απο δέκα ημέρες το ειδαμε το μετρήσαμε και ακούσαμε καρδούλα με τη διαφορά οτι δε ξερω τι εβδομάδα ήμουν ! Όταν το ακούσαμε απο τη μέτρηση μου ειπε οτι υπολογίζει 6w6d άρα τοσο περίπου που μετα την εμφύτευση οποτε εισαι πολυ καλα ! Μην αγχωθείς Γτ η χοριακη εκ φασόν εχει ανοδική πορεία ολα πάνε καλα ! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Renata7 είπε:

Εγω πηγα με χοριακη 36000 και δεν ειδαμε τιποτα μετα απο δέκα ημέρες το ειδαμε το μετρήσαμε και ακούσαμε καρδούλα με τη διαφορά οτι δε ξερω τι εβδομάδα ήμουν ! Όταν το ακούσαμε απο τη μέτρηση μου ειπε οτι υπολογίζει 6w6d άρα τοσο περίπου που μετα την εμφύτευση οποτε εισαι πολυ καλα ! Μην αγχωθείς Γτ η χοριακη εκ φασόν εχει ανοδική πορεία ολα πάνε καλα ! ?

Σε ευχαριστώ πολύ!!! Μια μέρα είναι θα περάσει!!! Είμαι καλύτερα από χτες βέβαια που μου ανέβηκε η πίεση στα ύψη!!  

Εσυ πόσο είσαι??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μ γλυκά άγχος θα έχετε. Σε όλη την εγκυμοσύνη κ από δω και πέρα για μια ζωή. Να ακούσετε καρδούλα, να κάνετε αυχενικη διαφάνεια, β επιπεδου, πως θα είναι η γέννα κτλ. Το θέμα είναι να μη μας επηρεάζει τόσο ώστε να μη μπορούμε να χαρούμε την εγκυμοσύνη μας κ αργότερα τ μωράκι μας. Η μπεμπα μ είναι 15 ημερών κ όλο μια ανησυχία την έχω. Έφαγε αρκετα; ζεσταίνεται; γτ κοιμαται τόσο; γτ δεν κοιμάται; κτλ αλλά χαίρομαι κάθε στιγμή της. Κάθε γυναίκα από τη στιγμή που αποφασίζει να γίνει μανούλα ένα άγχος θα τ έχει. Από τ ποτε θα ρθει? Σε ένα μηνα; σε ένα χρονο; άγχος για τη σύλληψη, για την εγκυμοσύνη κ φυσικά μια ζωή για τ παιδάκι της. Δε γίνεται διαφορετικά. Τα αγαπάμε κ τα νοιαζομαστε ήδη από τη στιγμή που θα τ πάρουμε απόφαση να γίνουμε μανούλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Diwni είπε:

Κορίτσια μ γλυκά άγχος θα έχετε. Σε όλη την εγκυμοσύνη κ από δω και πέρα για μια ζωή. Να ακούσετε καρδούλα, να κάνετε αυχενικη διαφάνεια, β επιπεδου, πως θα είναι η γέννα κτλ. Το θέμα είναι να μη μας επηρεάζει τόσο ώστε να μη μπορούμε να χαρούμε την εγκυμοσύνη μας κ αργότερα τ μωράκι μας. Η μπεμπα μ είναι 15 ημερών κ όλο μια ανησυχία την έχω. Έφαγε αρκετα; ζεσταίνεται; γτ κοιμαται τόσο; γτ δεν κοιμάται; κτλ αλλά χαίρομαι κάθε στιγμή της. Κάθε γυναίκα από τη στιγμή που αποφασίζει να γίνει μανούλα ένα άγχος θα τ έχει. Από τ ποτε θα ρθει? Σε ένα μηνα; σε ένα χρονο; άγχος για τη σύλληψη, για την εγκυμοσύνη κ φυσικά μια ζωή για τ παιδάκι της. Δε γίνεται διαφορετικά. Τα αγαπάμε κ τα νοιαζομαστε ήδη από τη στιγμή που θα τ πάρουμε απόφαση να γίνουμε μανούλες!

Να σου ζήσει να είναι γερό και καλοτυχο το μωράκι σου!!!! Έτσι όπως τα λες είναι πάντα θα υπάρχει άγχος!!! Ας χαρούμε την κάθε στιγμή όσο περισσότερο μπορούμε τουλάχιστον!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Diwni είπε:

Κορίτσια μ γλυκά άγχος θα έχετε. Σε όλη την εγκυμοσύνη κ από δω και πέρα για μια ζωή. Να ακούσετε καρδούλα, να κάνετε αυχενικη διαφάνεια, β επιπεδου, πως θα είναι η γέννα κτλ. Το θέμα είναι να μη μας επηρεάζει τόσο ώστε να μη μπορούμε να χαρούμε την εγκυμοσύνη μας κ αργότερα τ μωράκι μας. Η μπεμπα μ είναι 15 ημερών κ όλο μια ανησυχία την έχω. Έφαγε αρκετα; ζεσταίνεται; γτ κοιμαται τόσο; γτ δεν κοιμάται; κτλ αλλά χαίρομαι κάθε στιγμή της. Κάθε γυναίκα από τη στιγμή που αποφασίζει να γίνει μανούλα ένα άγχος θα τ έχει. Από τ ποτε θα ρθει? Σε ένα μηνα; σε ένα χρονο; άγχος για τη σύλληψη, για την εγκυμοσύνη κ φυσικά μια ζωή για τ παιδάκι της. Δε γίνεται διαφορετικά. Τα αγαπάμε κ τα νοιαζομαστε ήδη από τη στιγμή που θα τ πάρουμε απόφαση να γίνουμε μανούλες!

Να σου ζήσει κορίτσι μου! Γερό και καλότυχο σε όλη την ζωή του και εσύ πάντα εκεί να αγχώνεσαι και να το καμαρώνεις!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 6/23/2017 at 4:23 ΜΜ, ο/η karen είπε:

Μπραβο κοπελα μου...η αντιδραση του πρωτου μωρου σου μολις αντικρισε το αδερφακι του?Καισαρικη η κανω λαθος?Εγω αναμονη για χοριακη να δουμε τι θα γινει βαλαμε δυο εμβρυακια καλης ποιοτητας και περιμενουμε

 

στις On 8/15/2017 at 2:13 ΜΜ, ο/η Μαρια! είπε:

Γεια σας κοπελας ποιες απο εσας γεννατε δεκεμβρη πως εισαστε ηθελα να μοιραστουμε τες δικες ανυσιχιες εμπειριες!!! 

 

στις πριν 18 ώρες, ο/η Margo85 είπε:

Γειά σας!!! Είμαι καινούρια εδώ.... 

Αν μπορεί κάποια από εσάς να με βοηθήσει....

Τελευταία περίοδος 25/6.... Έκανα εξωσωματική και η γονιμοποίηση έγινε 8/7. 

Η πρώτη χοριακή μου ήταν 101.9. 

1/8 Έκανα το πρώτο υπέρηχο και είδα τον σάκο. 

22/8 Στον δεύτερο υπέρηχο ενώ περίμενα να ακούσω καρδιά μου είπε ότι είμαστε στο όριο και να πάω ξανά σε 2 μέρες και να κάνω χοριακη ξανά.... 

Είμαι αγχωμένη..... Δεν έπρεπε να ακούσω καρδιά?? 

Συγνώμη για το κατεβατό που έγραψα... 

Γεια σου! Ετσι ακριβως ήμουνα και εγω ειδαμε σακο αλλα δεν βλεπαμε μωρακι και μετα αργησαμε να δουμε καρδουλα αλλα ολα καλα!!! τελικα η συλληψη ειχε γινει αργα . Μην ανησυχεις ευχομαι να πανε ολα καλα !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Ninonino είπε:

 

 

Γεια σου! Ετσι ακριβως ήμουνα και εγω ειδαμε σακο αλλα δεν βλεπαμε μωρακι και μετα αργησαμε να δουμε καρδουλα αλλα ολα καλα!!! τελικα η συλληψη ειχε γινει αργα . Μην ανησυχεις ευχομαι να πανε ολα καλα !!

Σε ευχαριστώ πολύ!!! Αύριο τέτοια ώρα θα πάμε στο γιατρό και θα μάθουμε!! Και σε σένα εύχομαι τα καλύτερα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου όπως είπε και η Διώνη, το άγχος θα σας ακολουθεί πάντα. Θα φάει, γιατι δεν τρώει, μήπως τρώει πολύ, θα βγάλει δόντια, πότε θα περπατήσει, πότε θα πει μαμά κ.λ.π. Αλλά μόλις σου γελάσει...όλα καλά! Και στην εγκυμοσύνη όλο κάτι θα σκέφτεστε, όλο κάτι θα σας προβληματίζει...αυτό είναι μέσα στο πρόγραμμα. Αρκεί να μην γίνει εμπόδιο να απολαύσετε την εγκυμοσύνη σας και την μητρότητα. 14 μήνες τώρα που γέννησα την μικρή μου και κάθε μέρα για κάτι θα αγχωθώ και κάτι νέο θα κάνει που θα με καθησυχάσει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Margo μου να σου πω στην πρώτη μου εγκυμοσύνη στην 6η εβδομάδα υπήρχε μόνο σάκος, 5 μέρες μετά άκουσα την καρδούλα και είδα και την φακούλα μου! Είναι πότε έγινε η σύλληψης, λίγο πιο νωρίς, λίγο πιο αργά, δεν ξέρεις την ακριβή ημερομηνία κύησης μέχρι να κάνεις την α επιπέδου. Οπότε αφού η χοριακή σου είναι καλή, μην αγχώνεσαι και απόλαυσέ το!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η ditaki είπε:

Margo μου να σου πω στην πρώτη μου εγκυμοσύνη στην 6η εβδομάδα υπήρχε μόνο σάκος, 5 μέρες μετά άκουσα την καρδούλα και είδα και την φακούλα μου! Είναι πότε έγινε η σύλληψης, λίγο πιο νωρίς, λίγο πιο αργά, δεν ξέρεις την ακριβή ημερομηνία κύησης μέχρι να κάνεις την α επιπέδου. Οπότε αφού η χοριακή σου είναι καλή, μην αγχώνεσαι και απόλαυσέ το!

Σε ευχαριστώ!!! Έχεις απόλυτο δίκιο!! ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!!! Πήγα έκανα την δεύτερη χοριακή σήμερα σε άλλο μικροβιολογικο δυστυχώς και είναι 32250 ενώ προχτές ήταν 37656. 

Το απόγευμα έχω ραντεβού ελπίζω να είναι όλα καλά και να ακούσω την καρδούλα του μωρού!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...