Μετάβαση σε περιεχόμενο

Είμαι 10+0 εβδομαδων,δεν εχω ακουσει ακομη καρδουλα ουτε εχω κανει εξετασεις..εχει περασει καποια αλλη το ιδιο?


Recommended Posts

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Rosemary είπε:

Παντως για να σε χαλαρωσω, εγω, ενω επαιρνα απο την αρχη buscopan, πονουσα αφορητα μεχρι την 6η, την 7η αρχισαν να μειωνονται αισθητα κ απο την 8η μεχρι κ σημερα που οδευω προς την 12η δε νιωθω τιποτα απο πονους!! Βεβαια, φροντησε να εμφανιστει αλλο παλιοσυμπτωμα.. οι γνωσες κ σιχαμενες ΚΑΟΥΡΕΣ (τραγικεεες)..!

Ας φύγεις αυτός ο παλιόπονος που μου χαλάει το κέφι και τις βόλτες μου, και τίποτα άλλο.  Οι καούρες καλό θα μου κάνουν να ράψω το στόμα μου λιγάκι που εχω γίνει σαν σκουπιδιάρικο. Οτι βρω το χλαπακιαζω. Ευτυχως σε μικρες ποσοτητες. Εχθες πηγα να παρω παγωτο με μια χαρα!!! Και μολις το πηρα και εφαγα μια κουταλια δεν το ήθελα αλλο. Ηρωας ο αντρας μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Fainareti είπε:

Χαχαχαχααχχααχχααχαχαχαχαχχαχαχααα θα με πεθάνεις!!! Ενα γάμα είμαι και εγω!! Δεν ξερω αν ειμαι μικρό η κεφαλαίο!

Χαχαχα όταν ήμουν όρθια ημουν γάμα κεφαλαιο. Οταν ξαπλωνα γαμα μικρο. :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ ρε κοριτσιααααααα εμενα με εχει πιασει το αγχος της τρελης!!!!Πριν μια βδομ το ειδα το μωρο (9ηβδομ) και ηταν ολα καλα και εχει δυο μερες που με εχει πιασει ενα αγχος...τους εχω πεθανεο ολους.Νομιζω οτι κατι εχει παθει το μωρο(μονη μου) .Η αναγουλες απο χτες ειναι καλυτερα και λεω αυτο ηταν...κατι δε παει καλα.Αν δεν ελειπε η γυναικ μου θα χα παει ηδη για υπερηχο.Τωρα πρεπει να περιμενω μεχρι 4/9(εγκεφαλικο)πφφφφ τα πα και ηρεμησα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Fainareti είπε:

Επιτρέποντε τα σπασμολυτικά ;;;;;;;;;;;;;;εμένα γτ δεν μου δίνει και καθομαι και ποναω η κακομοιρα;; :( επειδή ειναι νωρις ακόμα;;;(5 +5)

Ναι ναι επιτρεπονται!!!!Και μενα μου χε δωσει αλλα δε τα πηρα τελικα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Rosemary είπε:

Μην αγχωνεσαι...η συμμετοχη ειναι αρκετα μικρη κ τις περισσοτερες εξετασεις τις κανεις μια φορα (πχ στιγμα αναιμιας, ερπης, ηπατιτιδα,hiv,τοξοπλασμα, ρεζους κ.α.). Μετα κανεις καποιες σταθερα καθε 1-2 μηνες (πχ γενικη, ουρα, θυροειδη κ.α). Αν θες να κρατησεις οπωσδηποτε αυτον τον γιατρο εχε τον κ κλεισε ενα ραντεβου στο κοντυνοτερο νοσοκομειο κ εκει θα σου τις κανουν ολες σχεδον δωρεαν.. κ θα σου κλεινουν ραντεβου κ τους επομενους μηνες..στο νοσοκομειο, ισως κανουν κ περισσοτερες γιατι μπορει να μην υπαρχει πλαφον κ πιστευω οτι επειδη εισαι κ επαρχια ισως ειναι καλυτερα γιατι δε θα εχεις αναμονη.

Τ ν πω;!

θ δω αυριο τ θ μ πει κ βλεπω...

αθηνα κατεβαινω στο γιατρο...

πφ θ δειξει...

σ ευχαριστω παντως καλη μ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Love1988 είπε:

Κατερινακι κι εγω απο την 6 βδομάδα ημουν χαλια..εμετούς, πόνους πολλούς στο στομάχι..λεω δεν θα αντέξω..μου έλεγε ο γιατρός υπομονή για το πρωτο τριμηνο..σημερα ειμαι 12+0 και νιώθω πολυ καλά! Πέρασαν σχεδόν όλα! Λίγο μονο υπομονή και αύριο με το καλό!!! :-)

Τ ευχομαι ειλικρινα!!

μετραω σαν τς φανταρους αντιστροφα ν κλεισω τ τριμηνο...

χαχαχα!!

εσυ πως πηγε η αυχενικη;

αν θυμαμαι καλα σμρ δν θ εκανες;!

ειδες φυλο;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Fainareti είπε:

Ας φύγεις αυτός ο παλιόπονος που μου χαλάει το κέφι και τις βόλτες μου, και τίποτα άλλο.  Οι καούρες καλό θα μου κάνουν να ράψω το στόμα μου λιγάκι που εχω γίνει σαν σκουπιδιάρικο. Οτι βρω το χλαπακιαζω. Ευτυχως σε μικρες ποσοτητες. Εχθες πηγα να παρω παγωτο με μια χαρα!!! Και μολις το πηρα και εφαγα μια κουταλια δεν το ήθελα αλλο. Ηρωας ο αντρας μου!!!

Καλα ε ειμαστε ολοιδιες!!

κ εγω π ημουν τερμα περιεργη σ φαγητα κ γλυκα τωρα τ κατεβαζω ολα...

χααχααχ

ασχετα π καποια βγαινουν αμεσως μετα!!

χαχαχχα!!

κ αυτος ο καημενος δν μιλαει καθολου...!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Cecilaki είπε:

Αχ ρε κοριτσιααααααα εμενα με εχει πιασει το αγχος της τρελης!!!!Πριν μια βδομ το ειδα το μωρο (9ηβδομ) και ηταν ολα καλα και εχει δυο μερες που με εχει πιασει ενα αγχος...τους εχω πεθανεο ολους.Νομιζω οτι κατι εχει παθει το μωρο(μονη μου) .Η αναγουλες απο χτες ειναι καλυτερα και λεω αυτο ηταν...κατι δε παει καλα.Αν δεν ελειπε η γυναικ μου θα χα παει ηδη για υπερηχο.Τωρα πρεπει να περιμενω μεχρι 4/9(εγκεφαλικο)πφφφφ τα πα και ηρεμησα.

Αααα μν ακουω τετοια χαζα....

βσκ ν μν βλεπω...

ειναι ολα τελεια...

απλα εισαι μαλλον τυχερη π τελειωνεις μ αυτα τ "υπεροχα" συμπτωματα νωριτερα!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η katerinant95 είπε:

Αααα μν ακουω τετοια χαζα....

βσκ ν μν βλεπω...

ειναι ολα τελεια...

απλα εισαι μαλλον τυχερη π τελειωνεις μ αυτα τ "υπεροχα" συμπτωματα νωριτερα!!!

 

Το ξερατε οτι υπαρχει μινι ηλεκτρονικο στηθοσκοπιο για τις τρελες εγκυουλες??Το αγοραζεις και ακους τη καρδια όποτε θες.Χαχαχα το πα μεταξυ σοβαρου και αστειου στον αντρα μου καο πραγματικα το βλεμμα του τα ειπε ολα χαχαχαχ.Ελπιζω να ηρεμησω καποια στιγμη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Cecilaki είπε:

Το ξερατε οτι υπαρχει μινι ηλεκτρονικο στηθοσκοπιο για τις τρελες εγκυουλες??Το αγοραζεις και ακους τη καρδια όποτε θες.Χαχαχα το πα μεταξυ σοβαρου και αστειου στον αντρα μου καο πραγματικα το βλεμμα του τα ειπε ολα χαχαχαχ.Ελπιζω να ηρεμησω καποια στιγμη

Χαχαχαχαχαχα!!!

αχ μωρε οσο τρελες κ αν ειμαστε,ειμαστε οι μονες αλλα κ αυτες π διαλεξαν γ ν τς χαροσουμε τ ωραιοτερο στην ζωη!!!

θυμαμαι οταν τ τ ανακοινωσα αν κ ο ιδιος ηταν αυτος π μ ελεγε ν κανω τεστ!!

βουρκωσε!!

ν μν σχολιασω τν πρωτη επισκεψη!!

περιμενω κ τν αυριανη επισκεψη π θ δουμε (ελπιζω) μωρο!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η katerinant95 είπε:

Τ ευχομαι ειλικρινα!!

μετραω σαν τς φανταρους αντιστροφα ν κλεισω τ τριμηνο...

χαχαχα!!

εσυ πως πηγε η αυχενικη;

αν θυμαμαι καλα σμρ δν θ εκανες;!

ειδες φυλο;

 

Ναι πήγα σήμερα για αυχενικη εχω γράψει τα νέα μου στο θέμα ποιες γενναμε Γενάρη-Φλεβαρη 18. Όλα πήγαν τέλεια φύλο δεν είδε με σιγουρια αν και του φάνηκε για κοριτσάκι μου είπε σε ένα μήνα θα ξέρουμε. Το Σάββατο περιμένω να μου στείλουν και τα αποτελέσματα της αιματολογικης.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η katerinant95 είπε:

Χαχαχαχαχαχα!!!

αχ μωρε οσο τρελες κ αν ειμαστε,ειμαστε οι μονες αλλα κ αυτες π διαλεξαν γ ν τς χαροσουμε τ ωραιοτερο στην ζωη!!!

θυμαμαι οταν τ τ ανακοινωσα αν κ ο ιδιος ηταν αυτος π μ ελεγε ν κανω τεστ!!

βουρκωσε!!

ν μν σχολιασω τν πρωτη επισκεψη!!

περιμενω κ τν αυριανη επισκεψη π θ δουμε (ελπιζω) μωρο!!!

 

Θα ναι ολοκληρο νινι τωρα!!!!Ειναι πολυ συγκινητικο.Ολα καλα θα πανε!!!Εγω ειχα παθει σοκ απο την 7ηβδομ στην 9η που το ξαναειδα.Ειχε μεγαλωσει πολυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Love1988 είπε:

Ναι πήγα σήμερα για αυχενικη εχω γράψει τα νέα μου στο θέμα ποιες γενναμε Γενάρη-Φλεβαρη 18. Όλα πήγαν τέλεια φύλο δεν είδε με σιγουρια αν και του φάνηκε για κοριτσάκι μου είπε σε ένα μήνα θα ξέρουμε. Το Σάββατο περιμένω να μου στείλουν και τα αποτελέσματα της αιματολογικης.

Αχ πολυ χαρηκα!!!

Μπραβο μπραβο!!!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Cecilaki είπε:

Θα ναι ολοκληρο νινι τωρα!!!!Ειναι πολυ συγκινητικο.Ολα καλα θα πανε!!!Εγω ειχα παθει σοκ απο την 7ηβδομ στην 9η που το ξαναειδα.Ειχε μεγαλωσει πολυ

Αχ μακαρι ν δουμε κ εμεις τετοια ευχαριστα πραγματα...

αυριο θ ειμαι 10+1...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η katerinant95 είπε:

Αχ μακαρι ν δουμε κ εμεις τετοια ευχαριστα πραγματα...

αυριο θ ειμαι 10+1...

Αύριο θα δεις και χερακια και ποδαρακια :-) Εγώ σήμερα που το ειδα ακόμα πιο καθαρά τρελάθηκα..μην σου πω για τον άντρα μου!!! Είναι ήδη αλλού!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Love1988 είπε:

Αύριο θα δεις και χερακια και ποδαρακια :-) Εγώ σήμερα που το ειδα ακόμα πιο καθαρά τρελάθηκα..μην σου πω για τον άντρα μου!!! Είναι ήδη αλλού!

Αχ και γω θελω να δω χερακια ποδαρακια.Στην 9η βδομαδα δε φαινονται καθαρα οποτε περιμενω την αυχενικη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Love1988 είπε:

Αύριο θα δεις και χερακια και ποδαρακια :-) Εγώ σήμερα που το ειδα ακόμα πιο καθαρά τρελάθηκα..μην σου πω για τον άντρα μου!!! Είναι ήδη αλλού!

Χαζογελαω ηδη...

ελπιζω ν ειναι κ σ εμας ολα καλα...

ασχετο κοριτσια μιας κ πριν λεγαμε γ τς αντρεδ μας...

ειπα στον δικο μ οτι βρηκα ενα σαιτ κ μιλαμε ετσι μεταξυ μας...

Κ μ λεει δν εχει κ κανενα ν μιλαμε εμεις οι αντρες π εχουμε γυναικες εγκυες ν λεμε τ τραβαμε;!

χαχαχαχαχαχ

ελιωσα στο γελιο!!!

???????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Cecilaki είπε:

Αχ και γω θελω να δω χερακια ποδαρακια.Στην 9η βδομαδα δε φαινονται καθαρα οποτε περιμενω την αυχενικη.

Εγώ στον υπέρηχο των 10 εβδομάδων τα ειχα δει :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η katerinant95 είπε:

Χαζογελαω ηδη...

ελπιζω ν ειναι κ σ εμας ολα καλα...

ασχετο κοριτσια μιας κ πριν λεγαμε γ τς αντρεδ μας...

ειπα στον δικο μ οτι βρηκα ενα σαιτ κ μιλαμε ετσι μεταξυ μας...

Κ μ λεει δν εχει κ κανενα ν μιλαμε εμεις οι αντρες π εχουμε γυναικες εγκυες ν λεμε τ τραβαμε;!

χαχαχαχαχαχ

ελιωσα στο γελιο!!!

???????

Α κι εγω του το είπα σήμερα! Του λέω όταν ήμασταν στο αμάξι και γυριζαμε από Αθήνα πρεπει να μπω να πω τα νέα και στα κοριτσια στο σαιτ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχαχαχαχχαχα!!!και εγω συνεχεια του λεω " ασε με τωρα μιλαω με τα κοριτσια"!!!

Βρε κοριτσια μηπως να κανουμε συγκεντρωση;;; 

Θα παμε στην καφετερια με κυπελα για τον εμετο μας, κρεβατια για να ξαπλωνουμε , και να περπαταμε σαν αναπηρες απο το πονο οταν βρεθουμε....θα μας πεταξουν εξω!!! Χαχαχαχαχχαχαχααχαχχχαχα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Fainareti είπε:

Χαχαχαχαχχαχα!!!και εγω συνεχεια του λεω " ασε με τωρα μιλαω με τα κοριτσια"!!!

Βρε κοριτσια μηπως να κανουμε συγκεντρωση;;; 

Θα παμε στην καφετερια με κυπελα για τον εμετο μας, κρεβατια για να ξαπλωνουμε , και να περπαταμε σαν αναπηρες απο το πονο οταν βρεθουμε....θα μας πεταξουν εξω!!! Χαχαχαχαχχαχαχααχαχχχαχα!!!

Ωραία εικόνα θα ήμασταν! Χαχαχαχα!

Αχ βρε κορίτσια τώρα που είναι καλύτερα το στομάχι μου κ σταμάτησαν οι εμετοί έχω άγχος γιατί αύριο θα αρχίσω ασβέστιο, σίδηρο και μαγνήσιο και φοβάμαι μην με πειράξουν και έχω πάλι τα ίδια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια κ τ γιογιο μας.....πως θα προλαβαινυμε ολες μαζι την τουαλετα....

χαχαχαχαχα...!!!

καλο σας βραδυ κοριτσια μ..!!!

παμε γ υπνο..!!! 

αυριο σας λεω νεα....

6:45μμ τ ραντεβου ....δν περνανε μ τπτ οι ωρες..!!!!

φιλουμπες...!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερααααα!!!!!Εγω παλι δε κοιμηθηκα.Το θα γινει πια μ αυτους τους εφιαλτες???Ειχα και κατι πονακια το βραδυ και ζητημα να κοιμηθηκα 2ωρες.Πφφφφ.Κατερινακι θα δεις το νινι σημερα!!!!Γιουπι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η katerinant95 είπε:

Γεια σας κοριτσια μου...

ευχομαι ολες οι μανουλες  να εχουν γερα παιδια αλλα και σε ολες εκεινες που ειμααστε τωρα εγκυος να πανε ολα τελεια..!!

Ωστοσο,εχω πολυ αγχος....κ γενικα φοβους που δεν ειχα στο παρελθον και πολλες φορες τα ακουγα απο αλλες και ελεγα "Πο πο τι υπερβολικη που ειναι?"

πηγαμε στο γιατρο οταν ημουν 5+1 εβδομαδες,ειδαμε σακο αλλα δεν ακουσαμε καρδουλα..μας ειπε πως ηταν νωρις και να μην ανησυχουμε...

βεβαια λιγο οι διακοπες,λιγο ο 15Αυγουστος,εχουμε ραντεβου αυριο το απογευμα... εχω πολυ αγχος....

ενω ο συντροφος μου ειναι πιο ανετος και προσπαθει να με ηρεμει...

Αλλα και παλι δεν ηρεμω,είμαι 10+0 εβδομαδων,δεν εχω ακουσει ακομη καρδουλα ουτε εχω κανει εξετασεις..εχει περασει καποια αλλη το ιδιο?

μονο εγω ειμαι ετσι.?   

αλλες ας πουμε σ αυτην την εβδομαδα ξερουν που θα κανουν αυχενικη,ποτε...εχουν κανει τον προγεννετικο ελεγχο....

και εγω τιποτα.... περασε ο καιρος που επρεπε ή ειμαι στα ορια και αδικα στεναχωριεμαι και αγχωνομαι.?

συγνωμη που σας ζαλισα...

ειναι το πρωτο μας....

Βρε κορίτσι μου στο εξωτερικό τις βλέπουν γύρω στις 12 εβδομάδες πρώτη φορά κ ούτε χοριακη δεν κάνουν... Ηρέμησε λίγο... Μην είμαστε τόσο φοβιτσιαρες πια! Η φύση ξέρει καλύτερα από εμάς! Εδώ οι μανάδες μας ούτε υπέρηχους δεν έκαναν και μια χαρά βγήκαμε!! Ηρέμησε γιατί δεν το έχεις ξεκινήσει καλά κ δεν σου φταίει σε κάτι το μωρό να αγχώνεσαι άδικα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η joy2 είπε:

Βρε κορίτσι μου στο εξωτερικό τις βλέπουν γύρω στις 12 εβδομάδες πρώτη φορά κ ούτε χοριακη δεν κάνουν... Ηρέμησε λίγο... Μην είμαστε τόσο φοβιτσιαρες πια! Η φύση ξέρει καλύτερα από εμάς! Εδώ οι μανάδες μας ούτε υπέρηχους δεν έκαναν και μια χαρά βγήκαμε!! Ηρέμησε γιατί δεν το έχεις ξεκινήσει καλά κ δεν σου φταίει σε κάτι το μωρό να αγχώνεσαι άδικα!! 

Η αληθεια ειναι αυτη για το εξωτερικο.Εγω (ζω στο εξωτερικο) δεν εκανα ποτε χοριακη.χαχαχα.Η γυναικολογος μου ειναι ελληνιδα και παω ιδιωτικα γι αυτο εχω κανει τοσους υπερηχους μεχρι τωρα.Αλλιως εδω πρωτο υπερηχο κανεις στις 7-9βδομαδες και στην Αγγλια απο οτι εχω ακουσει στις 12!!!Ενταξει λιγο τραγικο βεβαια αλλα ειναι της αποψης πως οτι ειναι να συμβει θα συμβει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...