Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εμφυτευση ή κατι αλλο?


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Winter mama to be είπε:

Εγώ το μήνα που εμεινα εγκυος (πριν τη καθυστέρηση ειχα αυξημένους καρδιακόυς παλμούς 86 )

το αλλο που ειχα παρατηρήσει και ημουν σιγουρη ηταν φλέβες στη θυλή ,

επισης ειχα τα χαρακτηριστικά λευκά κολπικά υγρά (τα οποία ομως πολλες γυναίκες εμφανίζουν κ πριν τη περίοδο) 

 είχα και λίγη νευρικότητα 

Ολα  τα υπόλοιπα (εμετοι και αναγουλες και ενόχληση στο στομάχι) εμφανήστικαν μαζί με την καθυςτριση και παρεμηναν ολο το πρωτο τρίμηνο ..

σου ευχομαι να ειναι το καλύτερο δωρο αυριο για σενα η θετική χοριακή 

Οι παλμοι μου ειναι 50-55... Καθε πρωι μετραω την πιεση μου γιατι σηκωνομαι με ζαλη...

Που παλιοτερα ειχα αυξημενους και λογω θυρεοειδη...τι να πω...

Οι φλεβες στο στηθος ακομα εκει..και σημερα εμφανιστηκαν αυτα τα λευκα υγρα που ειπες κι εσυ.. Ελπιζω να μην ερθει η αναθεματισμενη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 590
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κορίτσια μου καλησπέρα σας!! Μια βοήθεια παρακαλώ!! Όλη μέρα σήμερα δεν είχα τίποτα και τώρα το βραδάκι νασου πάλι αυτά τα ροζ!! Ούτε πόνος όμως ούτε τίποτα!! Έχω αγχωθει πάρα πολύ!!  Τι μπορεί να είναι???? :-/ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Μαρια26 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα σας!! Μια βοήθεια παρακαλώ!! Όλη μέρα σήμερα δεν είχα τίποτα και τώρα το βραδάκι νασου πάλι αυτά τα ροζ!! Ούτε πόνος όμως ούτε τίποτα!! Έχω αγχωθει πάρα πολύ!!  Τι μπορεί να είναι???? :-/ 

Αχ βρε κοριτσι μου..δεν κλεινεις ενα ραντεβου απο δευτερα για υπερυχο...πιστευω αυτος θα δωσει ολες τις απαντησεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Μαρια26 είπε:

Λέω να περιμένω να δω μέχρι τη Δευτέρα αν θα έρθει κανονικά και αν όχι να κάνω ένα τεστ και μετά..  Πφφφ... 

Ειμαστε και οι δυο...υπεροχα!! Αν κανεις μια χοριακη..θα ειναι πιο σιγουρο το αποτελεσμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Μαρια26 ποτέ είπαμε περιμενεις περίοδο? Εγώ είχα καφέ υγρα εμφυτευσης και στις 2 προηγούμενες εγκυμοσύνες μου και όλα πήγαν μια χαρά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Κατερίνα21 είπε:

Ειμαστε και οι δυο...υπεροχα!! Αν κανεις μια χοριακη..θα ειναι πιο σιγουρο το αποτελεσμα...

Χαχα ναι αστα να πάνε!! Δεν θέλω μωρέ να μπλεξω ακόμα με γιατρούς και εξετάσεις γιατί δεν το έχω συζητήσει ακόμα με κανέναν και δεν θέλω να μαθευτει ακόμα κάτι.. (κλειστή κοινωνία βλέπεις και που συζουμε με τον σύντροφό μου είναι too much!!) γιαυτό θέλω να κάνω πρώτα το τεστ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

@Μαρια26 ποτέ είπαμε περιμενεις περίοδο? Εγώ είχα καφέ υγρα εμφυτευσης και στις 2 προηγούμενες εγκυμοσύνες μου και όλα πήγαν μια χαρά! 

Κοριτσάκι μου μακάρι να είναι από εγκυμοσυνη και όχι από κάτι άλλο!! Αυτό με αγχώνει περισσότερο... Εμένα ήταν στην αρχή κάπως πιο σκούρο κόκκινο και σιγά σιγά άνοιγε μέχρι που χθες έφτασε στο ανοιχτό ροζ και σταμάτησε..  Σήμερα όμως πάλι ροζακι... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Μαρια26Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να είναι από εγκυμοσυνη!!???

 Εγώ να σου πω την αλήθεια τα καφέ υγρα τα είχα από τη μέρα που περίμενα περίοδο και μετά,  όχι πριν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου εγώ είχε 33 η και 34 η 3 με 4 φορές ροζ στο σκούπισμα.Και από τότε μέχρι σήμερα 37η μέρα τίποτα..Ο γιατρός είπε αν βγει αρνητική η χοριακη θα κάνω ορμονολογικες εξετάσεις αλλά πρέπει να είμαι αδιαθετη για να γίνουν.τι εξετάσεις μπορεί να είναι?? @Κατερίνα21 κοπέλα μου εσύ πριν λιτους μήνες μου είχες φτιάξει λίγο τη διάθεσή..Και ας περνούσες δύσκολα..ελπίζω να είσαι εγκυουλα και να πανε όλα κατ ευχήν ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Renia90 είπε:

Κορίτσια μου εγώ είχε 33 η και 34 η 3 με 4 φορές ροζ στο σκούπισμα.Και από τότε μέχρι σήμερα 37η μέρα τίποτα..Ο γιατρός είπε αν βγει αρνητική η χοριακη θα κάνω ορμονολογικες εξετάσεις αλλά πρέπει να είμαι αδιαθετη για να γίνουν.τι εξετάσεις μπορεί να είναι?? @Κατερίνα21 κοπέλα μου εσύ πριν λιτους μήνες μου είχες φτιάξει λίγο τη διάθεσή..Και ας περνούσες δύσκολα..ελπίζω να είσαι εγκυουλα και να πανε όλα κατ ευχήν ❤

Οι ορμονολογικες που σου ειπε ο γιατρος γινονται 2η ή 3η μερα του κυκλου... Μεσα σε αυτες ειναι εξετασεις του θυρεοειδη, προγεστερονη και αλλες ορμονες...δεν ειναι κατι ανησυχητικό...εγω πρωτη φορα ειχα κανει για να δουμε αν χρειαστει να παρω αντισυλληπτικα λογω πολυκυστικων....τεσπα...

Σου ευχομαι να εχεις μια μεγαλη χοριακη...τα ματια σου να πλημμυρισουν δακρια χαρας και να μουσκεψουν το χαρτι....

Και εγω αυριο παω για χοριακη...απο την μια νιωθω κατι μεσα μου..απο την αλλη "απογοητευομαι"... Ωστοσο οτι και να γινει..ολες αυτες τις μερες τις εχω περασει ηρεμα..χωρις να στενοχωριεμαι και να νευριαζω...ειμαι πολυ καλα!!

Σε ευχαριστω πολυ!! Οτι και να εγινε..ειχε καποιο σκοπο... Για εμενα ηταν σημαδι οτι μπορω να μεινω εγκυος..γιατι καθε μερα ειχα κλαματα και μια αρνηση του αντρα μου να κανει εξετασεις..ωστοσο ηρεμησα και απλα περιμενω, ελπιζω και προσευχομαι! ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

@Μαρια26Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να είναι από εγκυμοσυνη!!???

 Εγώ να σου πω την αλήθεια τα καφέ υγρα τα είχα από τη μέρα που περίμενα περίοδο και μετά,  όχι πριν..

Σε ευχαριστώ πολύ καλή μου!! Αγχώνομαι από τη μια που βλέπω αυτό το ροζ αλλά λέω αν ήταν κάτι κακό θα είχα έστω κάποιου είδους πόνο.. Αλλά τα μόνα "συμπτώματα" που έχω είναι κούραση νύστα (που εγώ πάντα πριν τις 2-3 το βράδυ δεν μπορούσα να κοιμηθώ) λίγο τον πονοκέφαλο και εχθές μια ψιλό ζαλαδα το νερό που πλέον και με λάστιχο να με συνδέσεις δεν μου φτάνει και τις μυρωδιές χωρίς όμως να θέλω να φάω αυτό που μυριζω (πχ εχθές μου μύρισε το καθαριστικό με το οποίο σφουγγαρισα δύο μέρες πριν).. Επιπλέον δεν ξέρω το γιατί αλλά νιώθω έντονη φαγούρα στη μύτη όχι όμως εσωτερικά ή να έχω την ανάγκη να φτερνιστω.. Και επιπλέον θα ήθελα να ρωτήσω λίγο τι παίζει με τις θερμοκρασίες..  Δηλαδή η δική μου τις τελευταίες μέρες τουλάχιστον που το έχω κοιτάξει είναι από 35.5 μέχρι 36.4.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Μαρια26 , αν χρησιμοποιείς τη μεθοδο της θερμομέτρησης  και ξέρεις γενικά τη συνηθισμένη θερμοκρασία σου τότε ναι!είναι κι αυτό σύμπτωμα λένε! Εσύ νιώθεις εγκυουλα? Εγώ δε ξέρω. ...δύσκολο. ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

@Μαρια26 , αν χρησιμοποιείς τη μεθοδο της θερμομέτρησης  και ξέρεις γενικά τη συνηθισμένη θερμοκρασία σου τότε ναι!είναι κι αυτό σύμπτωμα λένε! Εσύ νιώθεις εγκυουλα? Εγώ δε ξέρω. ...δύσκολο. ...

Καλημέρα!! Δεν τη χρησιμοποιώ απλά να σου πω..  Πριν 3 ή τέσσερις μέρες μου ζήτησαν οι γείτονες το θερμόμετρο επειδή είναι ηλεκτρονικό.. Με ρώτησαν λοιπόν αν είναι πιο ακριβές και απλά εκείνη την ώρα το δοκίμασα και ήμουν στο 35.5.. (Υποθέτω λοιπόν ότι είναι ακριβές αφού έδειξε με 3 δέκατα διαφορά από των δίπλα και λόγω του ότι τις προηγούμενες φορές που την έχω πάρει γιατί ένιωθα να με γυροφερνει γριπουλα ήμουν πάντα στο 36.4 αντε βαριά βαριά να έφτανα στο 36.7- εχω να ανεβάσω πυρετό από το 2012)..Γενικά δεν ξέρω πως νιώθω!! Νιώθω ότι όλα πάνω μου φουσκωνουν και πάνε και ψάχνω να δω που είναι η υπόλοιπη όταν ξαπλωσω..  Δεν ξέρω.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! !!!!

@Μαρια26 , φτάνουν οι μέρες για τη χοριακουλα! Οπότε ας προσπαθήσουμε να ηρεμησουμε και να περιμένουμε! Εγώ φοβαμαι μήπως κλειδώνω τον εαυτό μου που το σκέφτομαι συνέχεια και δεν αφήνω να γίνει το θαυματακι! Κάθε βράδυ που ξαπλώνω προσπαθώ να βρω ένα σημάδι αλλά τίποτα! Οπότε δεν μένει κάτι άλλο από την ηρεμία και την αναμονή! !!!!

@Κατερίνα21 ,περιμένουμε τα αποτελέσματα σήμερα! !!!!!!??????

@Renia90 , πως είσαι σήμερα? ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου...απο το κακο στο χειροτερο σημερα...η μερα ξεκινησε αναποδα....

Εκτος του οτι πηγα πρωινη στη δουλεια..και κατ'επεκταση δεν εκανα χοριακη το πρωι...

Γυρισα στις 3 στο σπιτι της πεθερας(οπου μενουμε προσωρινα...την τυχη μου μεσα!) πτωμα στην κουραση...περιμενα πως και πως να γυρισει ο αντρας μου να φυγουμε για το νοσοκομειο...

Γυρισε και μου ειπε τα μαντατα...η "καλη" μου πεθερουλα εβγαλε προγραμμα για το τι θα κανουμε εμεις γιατι ηθελε να παει κυρια σε εναν γαμο... Με αποτελεσμα η χοριακημου να παρει αναβολη για δευτερα... Δηλαδη εγω επρεπε να κανω υποχωρηση τα θελω μου για αυτα της "πεθερουλας"... 

Ειμαι να σκασω!! Απο εκει που ελεγα οτι δεν με επηρεαζει τιποτα...ολο τα κλαματα βαζω..δεν αντεχω αλλο...με τι ψυχολογια θα κανω παιδι...

Εννοειται οτι τα πεθερικα μου δεν ξερουν τιποτα για την καθυστερηση και για τις εξετασεις που θα εκανα...θα το μαθουν μετα την αυχενικη διαφανεια (αν οντως ειμαι εγκυος)...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλα βρε @Κατερίνα21 μου!!!!περίμενα πως και πως μήνυμα σου!!!!δε πειράζει που δε πηγές σήμερα! Όλα γίνονται για καποιο λόγο! !!!πάντως όσο μπορείς να εισαι ήρεμη για το μωράκι που μπορεί να είναι ήδη στην κοιλίτσα! !!!!από περίοδο τίποτα? ???

Εγώ τίποτα! !!ούτε ένα συμπτώματακι!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Έλα βρε @Κατερίνα21 μου!!!!περίμενα πως και πως μήνυμα σου!!!!δε πειράζει που δε πηγές σήμερα! Όλα γίνονται για καποιο λόγο! !!!πάντως όσο μπορείς να εισαι ήρεμη για το μωράκι που μπορεί να είναι ήδη στην κοιλίτσα! !!!!από περίοδο τίποτα? ???

Εγώ τίποτα! !!ούτε ένα συμπτώματακι!!!!!

Τιποτα ακομα...μονο λευκα υγρα....τοσα πολλα που λεω συνεχεια "τωρα μου ηρθε!" πηγαινω τουαλετα και τιποτα...

Να σου πω..δεν ειναι απαραιτητο να εχεις συμπτωματα..σημερα μιλουσα με μια κοπελα...που δεν καταλαβε καν οτι ηταν εγκυος (δεν το περιμενε βεβαια)..και το υποψιαστηκε με τημ καθυστερηση..απολυτως κανενα συμπτωμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια κι εγώ ακομα δεν έχω αδιαθετησει..Η χοριακη μου είναι αρνητικοτατη δυστυχώς..τα clearblue απλά για πέταμα και η ψυχολογία μου χάλια..Νομίζω δε θα γίνω μανούλα ποτέ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...