Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εμφυτευση ή κατι αλλο?


Recommended Posts

Είχα περίοδο 22/8. Κ περίμενα χθες. Κ η γιατρός μου είπε λογικά θα έχεις 17-18. Αν μέχρι τις 22 δν έχεις που συμπληρώνεται μήνας τότε θα μου φέρεις ουρά εδώ σε μένα κ θα κάνουμε κ έναν υπέρηχο πάλι. @marillia μου πότε θα σταματήσει άραγε αυτή η αγωνία;;; χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 590
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Rafu είπε:

13η μέρα είχα δλδ 3/9.  

Λογικά σήμερα μετράς 1 μέρα καθυστέρησης.Είχες σε άλλους κύκλους ανωμαλίες?Εχεις σταθερό κύκλο?Αν δεν δεις κανονική ροή να πάρεις την γιατρό!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Λογικά σήμερα μετράς 1 μέρα καθυστέρησης.Είχες σε άλλους κύκλους ανωμαλίες?Εχεις σταθερό κύκλο?Αν δεν δεις κανονική ροή να πάρεις την γιατρό!!

Ναι σήμερα είναι πρώτη μέρα καθυστέρησης. Όχι ποτέ δεν είχα την παραμικρή ανωμαλία. Ο κύκλος μου είναι 26-28 μέρες πάντα σταθερά! Αλλά άκουσα πως μπορεί να μας συμβεί μια φορά δεν σημαίνει κάτι η μια μέρα καθυστέρησης κ προσπαθώ να μην ξεσηκώνομαι άδικα.. όλο νιώθω πως κάτι τρέχει από κάτω. ΠΑω τουαλέτα κ τπτ.. δεν ξέρω νιώθω πως θα αρχίσω να τρελαίνομαι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια καλημερα. Μετα την ovitrelle που εκανα την πεμπτη 7/9 ηρθα σε επαφη με τον αντρα μου μονο την επομενη το απογευμα λογω ψυχολογιας...

απο τις 13/9 και μετα πονουσα στην κοιλια και χαμηλα στις ωοθηκες για 3-4 μερες. και απο το σαββατο εχω υγρα διαφανη και λευκα αοσμα.

ποια ειναι γνωμη σας?

ποτε μπορω να κανω τεστ εγκυμοσυνης?

με εχει καταβαλει το αγχος κοριτσια. μονο αυτο σκεφτομαι.

ευχαριστω πολυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η STIRELLA είπε:

Κοριτσια καλημερα. Μετα την ovitrelle που εκανα την πεμπτη 7/9 ηρθα σε επαφη με τον αντρα μου μονο την επομενη το απογευμα λογω ψυχολογιας...

απο τις 13/9 και μετα πονουσα στην κοιλια και χαμηλα στις ωοθηκες για 3-4 μερες. και απο το σαββατο εχω υγρα διαφανη και λευκα αοσμα.

ποια ειναι γνωμη σας?

ποτε μπορω να κανω τεστ εγκυμοσυνης?

με εχει καταβαλει το αγχος κοριτσια. μονο αυτο σκεφτομαι.

ευχαριστω πολυ

Γλυκιά μου μπορείς να κάνεις ένα self clear από την Πέμπτη!!!Αν νιώθεις έτοιμη.Λογικά δεν περιμένεις 27/9!!!Εύχομαι να πιάστηκε το σποράκι!!!Τα συμπτώματα τα φοβάμαιιιιι!!!Και όντως μοιαζουν  πολύ εγκυμοσύνης και περιόδου!!!!!

@RafuΛίγο υπομονούλα ακόμα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@marillia  σε ευχαριστω πολυ εχω τοση αγωνια δεν κοιμαμαι τα βραδυα και βλεπω συνεχεια ασχημα ονειρα. σηκωνομαι 2-3 φορες για τουαλετα. κατα φαντασια εγκυος νομιζω παλι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η STIRELLA είπε:

@marillia  σε ευχαριστω πολυ εχω τοση αγωνια δεν κοιμαμαι τα βραδυα και βλεπω συνεχεια ασχημα ονειρα. σηκωνομαι 2-3 φορες για τουαλετα. κατα φαντασια εγκυος νομιζω παλι

Έλα ρε κορίτσι...μην αφήνεις το άγχος να κάνει παιχνίδι. Βαθιές ανάσες και από την πέμπτη και μετά πιστεύω ότι μπορείς να κάνεις ένα τεστ αν πιστεύεις ότι αυτό θα σε ηρεμήσει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η STIRELLA είπε:

σε ευχαριστω πολυ εχω τοση αγωνια δεν κοιμαμαι τα βραδυα και βλεπω συνεχεια ασχημα ονειρα. σηκωνομαι 2-3 φορες για τουαλετα. κατα φαντασια εγκυος νομιζω παλι

Το θέλουμε τόσο πολύ που λογικό μου φαίνεται.Εχω πάθει εγώ κατα φαντασίαν.....!!!Τον προηγούμενο μήνα είχα αναγούλες.Αλλά τώρα είπα δεν ξανακοιτάω τίποτα.Και επειδή είχα μια άτυχη εγκυμοσύνη προσπαθώ να συγκρίνω τα συμπτώματα.Σε μένα ήταν ίδια με της περιόδου και νόμιζα θα αδιαθετήσω.Πιστεύω όταν θα είσαι έγκυος δεν θα το καταλάβεις από τα συμπτώματα.Ισως από διαισθηση.Ξεκίνα καμια σειρούλα να βλέπεις να ξεχνιέσαι.Και αν νιώθεις ότι θες να κάνεις τεστάκι κάντο αλλά όχι πριν την Πέμπτη:x!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΙΑΤΙ ΟΧΙ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ ?

ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΑΛΛΑ ΕΙΜΑΙ ΑΣΧΕΤΗ.

ΜΕΤΑ ΤΗΝ OVITRELLE  ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ 14 ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΕΡΧΕΤΑΙ ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΠΑΝΤΩΣ ΜΕ ΚΑΝΕΤΕ ΝΑ ΝΙΩΣΩ ΚΑΛΥΤΕΡΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν θυμάμαι καλά το self clear δείχνει μέχρι 6 ημέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο αλλά για σίγουρο αποτέλεσμα καλύτερα να περιμένεις μέχρι την 14 μέρα μετά την ωορρηξία. Αλλά να σου πω και κάτι...αν είναι να σκάσεις από το άγχος κάνε το και το πολύ πολύ να το επαναλάβεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η STIRELLA είπε:

ΓΙΑΤΙ ΟΧΙ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ ?

ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΑΛΛΑ ΕΙΜΑΙ ΑΣΧΕΤΗ.

ΜΕΤΑ ΤΗΝ OVITRELLE  ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ 14 ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΕΡΧΕΤΑΙ ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΠΑΝΤΩΣ ΜΕ ΚΑΝΕΤΕ ΝΑ ΝΙΩΣΩ ΚΑΛΥΤΕΡΑ

Η περίοδος έρχεται 14-15 μέρες μετά την ωορρηξία... Αν έκανες την ovitrelle 07/09 ωορρηξία λογικά θα είχες 09/09, άρα (δεν) περιμένεις περίοδο 23-24/09.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η peacock είπε:

Η περίοδος έρχεται 14-15 μέρες μετά την ωορρηξία... Αν έκανες την ovitrelle 07/09 ωορρηξία λογικά θα είχες 09/09, άρα (δεν) περιμένεις περίοδο 23-24/09.

ΕΙΣΑΙ ΘΕΑ @peacock ΜΟΥ !!!!!!!!!!! ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ.

ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΔΕΥΤΕΡΑ.

ΕΣΥ ΠΩς ΕΙΣΑΙ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η STIRELLA είπε:

ΕΙΣΑΙ ΘΕΑ @peacock ΜΟΥ !!!!!!!!!!! ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ.

ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΔΕΥΤΕΡΑ.

ΕΣΥ ΠΩς ΕΙΣΑΙ?

Να σαι καλα κοριτσακι μου!

Καλα είμαι, εχω ξεκινησει τη διαδικασία... προσπαθω να σκέφτομαι θετικά και να είμαι ψύχραιμη! :) 

Το ίδιο να κάνεις κι εσυ...θετική σκέψη και ψυχραιμία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΩΡΑ ΔΛΔ ΦΑΡΜΑΚΑ? ΠΟΤΕ ΠΕΡΙΠΟΥ Η ΩΟΛΗΨΙΑ?

ΘΑ ΔΕΙΣ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ!!!!! ΚΑΙ ΣΕ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΘΑ ΜΑΣ ΠΕΙς ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η STIRELLA είπε:

ΤΩΡΑ ΔΛΔ ΦΑΡΜΑΚΑ? ΠΟΤΕ ΠΕΡΙΠΟΥ Η ΩΟΛΗΨΙΑ?

ΘΑ ΔΕΙΣ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ!!!!! ΚΑΙ ΣΕ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΘΑ ΜΑΣ ΠΕΙς ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΣ

Εχω ξεκινησει κανονικά τις ενεσουλες... για την ωοληψία δε ξερω ακόμα είναι πολύ νωρίς...

Μακαρι  κοριτσακι μου για όλα τα κορίτσια που θελουν να γίνουν μανουλες να πάνε όλα καλα!!! :) 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια γεια σας! Τελικά μάλλον θα αδιαθετήσω.. αν όχι σήμερα σίγουρα αύριο. Σηκώθηκα σήμερα το πρωί είχα κάποιες ενοχλησούλες κ είχα στο σερβιετάκι μου 2 σαν τελίτσες-βουλίτσες όπως ένα λεπτό μαρκαδοράκι πολύ ανοιχτό καφέ-μπεζ.. στο σκούπισμα μόνο το πρωί σαν να μου φάνηκε πως ήταν πολύ ανοιχτό ροζ καφέ κάπως.. αρχισα να νιώθω σαν κάψιμο μούδιασμα χαμηλά στην κοιλιά κ τώρα νιώθω κάτι που κ που με λιγότερη ένταση.. έρχεται δλδ ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...