Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εμφυτευση ή κατι αλλο?


Recommended Posts

στις πριν 6 ώρες, ο/η marillia είπε:

Κατερινάκι τι κάνεις??Και γω λέω μια χοριακούλα αύριο ή έστω ένα τεστάκι.Σου το εύχομαι ολόψυχα!!!

Κοριτσια..μην με πειτε τρελη..δεν ξερω αν τα κανει το μυαλο μου ή οντως συμβαινουν... Πριν λιγο εκανα μπανακι..και ψιλαφησα την μητρα μου..χαμηλα ειναι πολυ μαλακη και πιο ψιλα σκληρη..σαν να μπορω να πιασω τους μυες(δεν ξερω τι ειναι αυτα) σαν να νιωθω μικρα μπαλακια... Τι συμβαινει?? Τοσο απεγνωσμενη ειμαι πια???

Λεω να κανω χοριακη το σαββατο..που φτανω στις 30 μερες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 590
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 6 ώρες, ο/η Winter mama to be είπε:

Γεια σου φίλη ,

εμ ... Καθυστέρηση , πονάκια , σταγόνες, ΦΛΕΒΕΣ στο μαστό ...

εγκυμοσυνη υποπτεύομαι !! 

Καλό είναι αφού είχες μια αποβολή στο παρελθόν να διαγνωστεί η εφμγκυμοσυνη σου εγκαίρως και να παρακολουθείται και να συμβουλευτείς τον ιατρό σου ! Καλή επιτυχεία 

Σε ευχαριστω πολυ!! Μακαρι αυτη τη φορα να πανε ολα καλα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

@Κατερίνα21 ευχαριστω πολυ για τις ευχες!

περιμενουμε τωρα τα αποτελεσματα σου!θα πας αυριο για χοριακη????????????

Το σαββατο ειπαμε με τον αντρα μου...να αποκλεισω μηπως ερθει στις 30 μερες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Μαρια26 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα σας!!  Θα ήθελα να κάνω μερικές ερωτήσεις και αν μπορεί κάποια να μου απαντήσει γιατί με έχει πιάσει τρελό άγχος!!  Λοιπόν!! Είμαι 26 με σταθερό κύκλο στις 30-31 μέρες και διάρκεια 6 μέρες ! Τελευταία περίοδος στις 21 Ιουλίου..  Την περασμένη εβδομάδα (11 του μήνα) είδα κάποια καφέ υγρά στο σκουπισμα και από το Σάββατο το πρωί μέχρι και σήμερα σταγόνες αίμα στη σερβιετα και στο σκουπισμα (συγνώμη για την περιγραφή!!) χωρίς πόνους αλλά και χωρίς κανένα άλλο σύμπτωμα περιόδου.. Δέκα μέρες δηλαδή νωρίτερα από την κανονική περίοδο!  Δεδομένου ότι παρατηρώ και κάποια άλλα πράγματα όπως πχ ότι τις τελευταίες δύο εβδομάδες ειδικά το πρωί δεν μπορώ με τίποτα να ανοίξω τα μάτια μου όπως επίσης και το ότι εγώ που δεν πίνω συνήθως νερό τις δύο εβδομάδες αυτές πίνω περίπου δύο λίτρα την ημέρα θα ήθελα να ρωτήσω εάν υπάρχει πιθανότητα εγκυμοσύνης και αν ναι αυτή η "κούραση" είναι δυνατόν να εμφανιστεί από τόσο νωρίς??

Καλησπερα και απο εμενα!! Ευχομαι να εχεις σπορακι που να σε ταλαιπωρει τοσο... Και εγω οταν ειχα μεινει εγκυος..το πρωτο πραγμα που παρατηρησα και μου εκανε τρομερη εντυπωση ηταν η υπερβολικη καταναλωση νερου... Ποτε δεν επινα τοσο..και εφτασα να πινω 2λιτρα ημερησίως... Οπως και η κουραση...

Την υπνηλια και την απιστευτη μυρωδια σαν λαγωνικο τα ειχα αφου ανακαλυψα την εγκυμοσυνη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Αχ κοριτσάκια μου!!!!!!

@Κατερίνα21 και @Μαρια26 σας ευχομαι  ενα θετικοτατο τεστακι!!!!!!

Κοριτσάκια μου καλημέρα!!  Κατερινακι μου και Ε.Γ.Α σας ευχαριστώ πολύ πολύ και σας εύχομαι με τη σειρά μου τα καλύτερα!! Αίμα τέλος από χθες βράδυ αλλά όλα τα υπόλοιπα εκεί.. Μόνο με το φαγητό 1.5 λίτρο νερό μόνη μου!!  Μέχρι που κάποια στιγμή έλεγα ότι αν πιω κι άλλο θα κάνω σίγουρα εμετό..  Και όλο το βράδυ σαν να με έχουν χτυπήσει με σφυρί στο κεφάλι!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Μαρια26 είπε:

Κοριτσάκια μου καλημέρα!!  Κατερινακι μου και Ε.Γ.Α σας ευχαριστώ πολύ πολύ και σας εύχομαι με τη σειρά μου τα καλύτερα!! Αίμα τέλος από χθες βράδυ αλλά όλα τα υπόλοιπα εκεί.. Μόνο με το φαγητό 1.5 λίτρο νερό μόνη μου!!  Μέχρι που κάποια στιγμή έλεγα ότι αν πιω κι άλλο θα κάνω σίγουρα εμετό..  Και όλο το βράδυ σαν να με έχουν χτυπήσει με σφυρί στο κεφάλι!! 

Δεν καταλαβα..τι εννοεις αιμα..οχι κανονικη ροη....

Παντως η μαμα μου μεχρι τον τριτο..της ερχοταν μια ελαφρια περίοδος...

Τι να πω πια....οτι καλυτερο σε ολες μας...

Σε καταλαβαινω με το νερο..και εγωετσι ημουν και ειμαι και τωρα...που ποτε στη ζωη μου δεν επινα τοσο.... Επισης εγω απο σημερα εχω κατι σουβλιες στη μεση.. Καινουριο παλι αυτο!! Περιμενω οπψς και να χει και θα δειξει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Αχ κοριτσάκια μου!!!!!!

@Κατερίνα21 και @Μαρια26 σας ευχομαι  ενα θετικοτατο τεστακι!!!!!!

Εσυ εχεις κανενα νεο???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Κατερίνα21 μου,εγώ δεν έχω κανενα νέο ακόμα! Απλά περιμένω! 

@Μαρια26 μου, αυτό με το νερό δεν μου έχει τύχει εμένα! Τελικά η κάθε μία μας έχει διαφορετικα συμπτώματα. ...!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Κατερίνα21 είπε:

Το σαββατο ειπαμε με τον αντρα μου...να αποκλεισω μηπως ερθει στις 30 μερες...

Κατερινάκι αύριο είσαι για χοριακούλα?Καλή επιτυχία σου εύχομαι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

@Κατερίνα21 μου,εγώ δεν έχω κανενα νέο ακόμα! Απλά περιμένω! 

@Μαρια26 μου, αυτό με το νερό δεν μου έχει τύχει εμένα! Τελικά η κάθε μία μας έχει διαφορετικα συμπτώματα. ...!!!!!

Γιατι να μην ειχαμε ενα σημαδι που να ηταν μονο για εγκυμοσυνηενα κοκκινο λαμπακι ρε παιδι μου..να λες "οκ ειμαι εγκυος χωρις αμφιβολια" χαχχαα

Υπομονη κοριτσι μου και ολες μαζι θα τα μοιραστουμε!! @Ε.Γ.Α.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η marillia είπε:

Κατερινάκι αύριο είσαι για χοριακούλα?Καλή επιτυχία σου εύχομαι!!

Ναιιιιι αυριο!! Περιμενω πως και πως... Ευτυχως κρατηθηκα τοσες μερες.... Μακαρι να ειναι και θετικο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Κατερίνα21 είπε:

Ναιιιιι αυριο!! Περιμενω πως και πως... Ευτυχως κρατηθηκα τοσες μερες.... Μακαρι να ειναι και θετικο...

Καλύτερα που δε πήγες νωρίτερα!!Αχχχ αυτή η αναμονή!!Να πάς νωρίς το πρωί για να βγου μεσημεράκι τα αποτελέσματα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου, εχετε καμια γνωμη για τους παλμους?? 

Πως αλλαζουν στην εγκυμοσυνη και απο ποια βδομαδα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ολα αυτα μπορει να σημαίνουν το θαύμα ! Απλα εσυ να έχεις την πισινή σου! Σε ολα αυτα τα χρονια προσπάθειας μου ειπα οχι ποτε δεν θα λέω ναι στα συμπτώματα κ ας ειναι εμφανή ! 

Η καθυστερηση κ το θετικο τεστ , χοριακη ειναι ... μετα αρχίζει το πραγματικό άγχος ! 

Εγω ακομα και εμετό έκανα .. αναγούλες ειχα ιλίγγους  το μυαλο μας κ η επιθυμία τα δημιουργεί καμία φορά!

μακαρι απο τη θέληση απλα να ειμαςτε σε νιρβάνα  μονο τοτε χωρις σκέψεις έρχεται ! Οι περισσότερες εδω ετσι είχαμε σύλληψη όταν απλα πάψαμε να σκεφτομαστε όταν ήρθε η κουραση κ ταυτόχρονα η απογοήτευση και λες οκ το αποδέχομαι δεν έρχεται τοτε τσουπ ο θεός σου αποδεικνύει οτι μονο εκείνος κρίνει! 

Φιλακια και αναμένω νεακια σου !

οτι χρειαστείς ρωτά ακομα κ το πιο βλακώδης όλες τα έχουμε περασει !?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Renata7 είπε:

Ολα αυτα μπορει να σημαίνουν το θαύμα ! Απλα εσυ να έχεις την πισινή σου! Σε ολα αυτα τα χρονια προσπάθειας μου ειπα οχι ποτε δεν θα λέω ναι στα συμπτώματα κ ας ειναι εμφανή ! 

Η καθυστερηση κ το θετικο τεστ , χοριακη ειναι ... μετα αρχίζει το πραγματικό άγχος ! 

Εγω ακομα και εμετό έκανα .. αναγούλες ειχα ιλίγγους  το μυαλο μας κ η επιθυμία τα δημιουργεί καμία φορά!

μακαρι απο τη θέληση απλα να ειμαςτε σε νιρβάνα  μονο τοτε χωρις σκέψεις έρχεται ! Οι περισσότερες εδω ετσι είχαμε σύλληψη όταν απλα πάψαμε να σκεφτομαστε όταν ήρθε η κουραση κ ταυτόχρονα η απογοήτευση και λες οκ το αποδέχομαι δεν έρχεται τοτε τσουπ ο θεός σου αποδεικνύει οτι μονο εκείνος κρίνει! 

Φιλακια και αναμένω νεακια σου !

οτι χρειαστείς ρωτά ακομα κ το πιο βλακώδης όλες τα έχουμε περασει !?

Αχ κοπελα μου..σε ευχαριστω πολυ!! Καθε μηνα τα ιδια και τα ιδια... 

Ακομα και ο αντρας μου εχει κουραστει...ειδικα μετα την αποβολη τον πηρε απο κατω και δεν θελει να ελπιζει μεχρι να ακουσει καρδουλα...

Εγω του εξηγω οτι οσο απογοητευση και να φαω στο τελος..ειναι δυναμη για εμενα να ελπιζω οτι κατι μεγαλωνει μεσα μου...μου δινει ζωη, χαρα και νοημα σε αυτη την καθημερινοτητα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κατερίνα21 είπε:

Δεν καταλαβα..τι εννοεις αιμα..οχι κανονικη ροη....

Παντως η μαμα μου μεχρι τον τριτο..της ερχοταν μια ελαφρια περίοδος...

Τι να πω πια....οτι καλυτερο σε ολες μας...

Σε καταλαβαινω με το νερο..και εγωετσι ημουν και ειμαι και τωρα...που ποτε στη ζωη μου δεν επινα τοσο.... Επισης εγω απο σημερα εχω κατι σουβλιες στη μεση.. Καινουριο παλι αυτο!! Περιμενω οπψς και να χει και θα δειξει...

Αίμα σταγόνες περίοδο????? Δεν ξέρω πως να το χαρακτηρισω! Ξεκίνησε με αυτό το καφέ στη συνέχεια κάπως σκούρο κόκκινο μετά ανοιχτό - ροζ μέχρι που σταμάτησε εχθές!! Όσο για πόνο στη μέση εγώ τους έχω αρκετό καιρό ήδη λόγω σχολιωσης που ανακάλυψα πέρσι οπότε δεν μπορώ να καταλάβω!!  Αλλά αυτό με το νερό πάντως ρε παιδί μου ανυποφορο!! Πίνω όλη μέρα και τρέχω στην τουαλέτα!! Σου εύχομαι ολόψυχα καλά αποτελέσματα για αύριο!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ξέρεις την ιστορια μου λοιπον θα στην πω ! Ετσι πήρα και εγω κουραγιο δυναμη ! Απο αλλες κοπελες απο την συμπαράσταση που βρηκα εδω μεσα! Ειναι με το μέρος σου η ηλικία σου ! Το άγχος και η ψυχολογία ειναι το Α και το Ω!οσες φορές και να το ακούσεις πρεπει να το βάλεις καλα στο μυαλο σου ! Ηρεμία!

λοιπον ειμαι 34 ετών !

στην μέχρι εδω πορεία μου άστατο κυκλο παντα σταθερή σχέση ! Αντισυλληπτικά πολλα χρονια 8 εαν θυμάμαι καλα ! Κατα τη διάρκεια των χρόνων παντα σταθερή τυπικοτατη στην γυναικολογική χρονια εξεταση μου! Που κ που Κάνενα μικρόβιο αυτο ! Όταν έκοψα τα αντισυλληπτικά ειχα 6 κύκλους με 7 το καλυτερο μου το χρονο !αποφασιζω στα 31 μου βα φτιάξω τον κυκλο μου κ να ξεκινούσα προσπαθειες με τέτοιο κυκλο ψύλλους στα άχυρα οποτε τιποτα τσουπ το πρώτο ξεφυσημα αλλα μέχρι εκει  χαλαρά για ενα χρονο ! Ειχα ενα ατύχημα σπάνια περίπτωση ρήξη ωχρου σωματιου λεει λιποθυμία αβάσταχτο πονο κρεβάτι κτλ

ο γιατρος μου λοιπον μετα απο αυτο το περιστατικό μου λεει πρεπει να σκεφτείς σοβαρά το ενδεχόμενο παιδιού !

αγωγη θεραπεια  σερπαφαρ για σταθερή  ωορηξια ενεση πρεγκνυλ στοχευμένες επαφές το άγχος τρομερό κ ο πονος του κορμιού άλλο τοσο κάθε μηνα έτρωγα χαστούκι στο χαστούκι ! Ξέσπασμα έσπασα έπεσα ! Ειπα ομως οχι πιστεύεις κ ο θεός ξέρει εαν ειναι ετσι πρεπει να το αποδεχτείς ! Ειχα κάνει όλες τις εξετασεις τα παντα ! Ενώ λοιπον ειχα κάνει υπερηχοσαλπιγγογραφια Μάρτιο του 2016 

φετος Απρίλιο μαζι με την αγωγή κανω κ μια υστεροσαλπιγγογραφια Γτ μονο αυτή δέχονται σε περίπτωση σπερματεγχυσης εξωσωματικής ! 

Μάιο λοιπον θετικο τεστ θετική χοριακη πονο τρομερό φόβος κσι εν τέλη το αποβάλει η μήτρα 7 εβδομάδα !

εκλαψα πολυ πηγα στην Παναγία Τσαμπίκα προσευχήθηκα ένοιωσα δυναμη και ειπα κρατάς το θετικο δεν με έριξε οχι ειπα μεσα μου οχι φεύγουν άνθρωποι που χουμε στιγμές μαχι τους που έχουμε αγαπήσει και παλι ο χρόνος ειναι γιατρος και σηκώθηκα πιο δυνατή απο ποτε ! Έκανα εξετασεις θρομβοφιλιας να δουν απο που προήλθε η αποβολη !

ταυτοχρονα μια συνάδελφος μου λεει πηγα στον πανορμιτη σε σκεφτηκα σου άναψα κερακι

δευτερη συνάδελφος μου λεει μετα απο καμία εβδομάδα πηγα πανορμιτη σου έφερα μια εικόνα 

μια φίλη απο Αθήνα μου λεει την άλλη εβδομάδα θα παω πανορμιτη θα έρθεις (σκέφτομαι με καλεί ) αλλα δεν εχω ρεπο Κυριακές συνήθως ! Βγαίνει το προγράμμα ξαι εχω ρεπο κυριακη ολα με οδηγούσαν εκει στην χαρη του ! Πηγα προσευχήθηκα ! 2/7 επισκέφθηκα το σπιτι του 

25/7 θετική χοριακη αμέσως μετα την προηγούμενη αποβολη ! 

Με πολυ άγχος έως σημερα ! 

Ειδα εμβρυϊκή στοιχεία κ καρδούλα ! Ειμαι σίγουρη πως με προσευχή και πίστη το θελημα του θα γίνει ! 

Οποτε γλυκιά μου άφησε το στα χερια πίστεψε το με την καρδιά σου ! Αφεσου ζήσε τη ζωη τον έρωτα σου και κανε το Σταύρο σου κάθε μερα! Ολο αυτο που ζούμε ειναι ενα θαύμα η ανθρωπότητα ειναι ενα θαύμα ! 

Στο εύχομαι απο το βάθος της καρδιάς μου σε σενα και σε ολα τα κορίτσια που το επιθυμούν ! Υγεια υγεια σωματική και ψυχική ! Και ολα θα γίνουν ! Μη σου φαίνονται μακρινά ολα αυτα κ εγω ετσι τα άκουγα οχι ! Ήμουν σε αυτο το χορο το έζησα και ακομα εχω άγχος να φερω αυτή τη ψυχούλα στη ζωη ! Οτι χρειαστείς ειμαι εδω ! ?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχομαι ολα να πανε κατ'ευχην...και να κρατησεις το ζουζουνι σου αγκαλια! Σε ευχαριστω πολυ για ολα!! ❤❤ @Renata7

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Renata7 είπε:

Δεν ξέρεις την ιστορια μου λοιπον θα στην πω ! Ετσι πήρα και εγω κουραγιο δυναμη ! Απο αλλες κοπελες απο την συμπαράσταση που βρηκα εδω μεσα! Ειναι με το μέρος σου η ηλικία σου ! Το άγχος και η ψυχολογία ειναι το Α και το Ω!οσες φορές και να το ακούσεις πρεπει να το βάλεις καλα στο μυαλο σου ! Ηρεμία!

λοιπον ειμαι 34 ετών !

στην μέχρι εδω πορεία μου άστατο κυκλο παντα σταθερή σχέση ! Αντισυλληπτικά πολλα χρονια 8 εαν θυμάμαι καλα ! Κατα τη διάρκεια των χρόνων παντα σταθερή τυπικοτατη στην γυναικολογική χρονια εξεταση μου! Που κ που Κάνενα μικρόβιο αυτο ! Όταν έκοψα τα αντισυλληπτικά ειχα 6 κύκλους με 7 το καλυτερο μου το χρονο !αποφασιζω στα 31 μου βα φτιάξω τον κυκλο μου κ να ξεκινούσα προσπαθειες με τέτοιο κυκλο ψύλλους στα άχυρα οποτε τιποτα τσουπ το πρώτο ξεφυσημα αλλα μέχρι εκει  χαλαρά για ενα χρονο ! Ειχα ενα ατύχημα σπάνια περίπτωση ρήξη ωχρου σωματιου λεει λιποθυμία αβάσταχτο πονο κρεβάτι κτλ

ο γιατρος μου λοιπον μετα απο αυτο το περιστατικό μου λεει πρεπει να σκεφτείς σοβαρά το ενδεχόμενο παιδιού !

αγωγη θεραπεια  σερπαφαρ για σταθερή  ωορηξια ενεση πρεγκνυλ στοχευμένες επαφές το άγχος τρομερό κ ο πονος του κορμιού άλλο τοσο κάθε μηνα έτρωγα χαστούκι στο χαστούκι ! Ξέσπασμα έσπασα έπεσα ! Ειπα ομως οχι πιστεύεις κ ο θεός ξέρει εαν ειναι ετσι πρεπει να το αποδεχτείς ! Ειχα κάνει όλες τις εξετασεις τα παντα ! Ενώ λοιπον ειχα κάνει υπερηχοσαλπιγγογραφια Μάρτιο του 2016 

φετος Απρίλιο μαζι με την αγωγή κανω κ μια υστεροσαλπιγγογραφια Γτ μονο αυτή δέχονται σε περίπτωση σπερματεγχυσης εξωσωματικής ! 

Μάιο λοιπον θετικο τεστ θετική χοριακη πονο τρομερό φόβος κσι εν τέλη το αποβάλει η μήτρα 7 εβδομάδα !

εκλαψα πολυ πηγα στην Παναγία Τσαμπίκα προσευχήθηκα ένοιωσα δυναμη και ειπα κρατάς το θετικο δεν με έριξε οχι ειπα μεσα μου οχι φεύγουν άνθρωποι που χουμε στιγμές μαχι τους που έχουμε αγαπήσει και παλι ο χρόνος ειναι γιατρος και σηκώθηκα πιο δυνατή απο ποτε ! Έκανα εξετασεις θρομβοφιλιας να δουν απο που προήλθε η αποβολη !

ταυτοχρονα μια συνάδελφος μου λεει πηγα στον πανορμιτη σε σκεφτηκα σου άναψα κερακι

δευτερη συνάδελφος μου λεει μετα απο καμία εβδομάδα πηγα πανορμιτη σου έφερα μια εικόνα 

μια φίλη απο Αθήνα μου λεει την άλλη εβδομάδα θα παω πανορμιτη θα έρθεις (σκέφτομαι με καλεί ) αλλα δεν εχω ρεπο Κυριακές συνήθως ! Βγαίνει το προγράμμα ξαι εχω ρεπο κυριακη ολα με οδηγούσαν εκει στην χαρη του ! Πηγα προσευχήθηκα ! 2/7 επισκέφθηκα το σπιτι του 

25/7 θετική χοριακη αμέσως μετα την προηγούμενη αποβολη ! 

Με πολυ άγχος έως σημερα ! 

Ειδα εμβρυϊκή στοιχεία κ καρδούλα ! Ειμαι σίγουρη πως με προσευχή και πίστη το θελημα του θα γίνει ! 

Οποτε γλυκιά μου άφησε το στα χερια πίστεψε το με την καρδιά σου ! Αφεσου ζήσε τη ζωη τον έρωτα σου και κανε το Σταύρο σου κάθε μερα! Ολο αυτο που ζούμε ειναι ενα θαύμα η ανθρωπότητα ειναι ενα θαύμα ! 

Στο εύχομαι απο το βάθος της καρδιάς μου σε σενα και σε ολα τα κορίτσια που το επιθυμούν ! Υγεια υγεια σωματική και ψυχική ! Και ολα θα γίνουν ! Μη σου φαίνονται μακρινά ολα αυτα κ εγω ετσι τα άκουγα οχι ! Ήμουν σε αυτο το χορο το έζησα και ακομα εχω άγχος να φερω αυτή τη ψυχούλα στη ζωη ! Οτι χρειαστείς ειμαι εδω ! ?

 

Γεια σου Ρενατα μου.. Με το καλό..Εύχομαι αυτη τη φορά να εξελιχθούν ολα οπως τα επιθυμείς.. Εγω ειμαι διακοπες και υποτίθεται πως αυτες τις μερες δεν θα έπρεπε να μπαινω καν στο mammyland. Ειχα υποσχεθει στον εαυτο μου οτι θα χαλαρωσω κ οσες μερες λειψουμε θα ειμαστε με τον αντρα μου ανεμελοι οπως παλια... Και ομως αυτο τελικα δε μπορεί να συμβεί.. Το μυαλό μου γυριζει συνέχεια γυρω απο το θέμα του παιδιού.. Παρατηρώ τις εγκύους στην παραλια, τα νεαρα ζευγάρια με παιδι... ειναι πολυ βαρυ να το θες και να μην έρχεται οσο κ αν προσεύχεσαι.. οσο και αν ελπιζεις..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Gelie είπε:

Γεια σου Ρενατα μου.. Με το καλό..Εύχομαι αυτη τη φορά να εξελιχθούν ολα οπως τα επιθυμείς.. Εγω ειμαι διακοπες και υποτίθεται πως αυτες τις μερες δεν θα έπρεπε να μπαινω καν στο mammyland. Ειχα υποσχεθει στον εαυτο μου οτι θα χαλαρωσω κ οσες μερες λειψουμε θα ειμαστε με τον αντρα μου ανεμελοι οπως παλια... Και ομως αυτο τελικα δε μπορεί να συμβεί.. Το μυαλό μου γυριζει συνέχεια γυρω απο το θέμα του παιδιού.. Παρατηρώ τις εγκύους στην παραλια, τα νεαρα ζευγάρια με παιδι... ειναι πολυ βαρυ να το θες και να μην έρχεται οσο κ αν προσεύχεσαι.. οσο και αν ελπιζεις..

Οχι @Gelie μου μη το κανεις αυτο ! Να χαίρεσε με οτι συμβαίνει γύρω σου ! Όταν βλεπω συζητήσεις Γτ εκείνοι οχι εγω θελω να παρω φορά κ να τους δωσω κουτουλιά σαν τράγος !

εινσι αμαρτία κ κακιά κ μονο η σκέψη αυτή ! Στην απόγνωση ισως έρθει αλλα να την αποβάλλεις ! (Δεν αναφέρομαι στο οτι σκεφτεσε ετσι , αλλα τα έχουμε ακούσει κ διαβάσει ολα )

Απολαυσε το αυτο ακριβως χρειαζετε μόλις χαρείς τη ζωη νοιωσεις ευγνώμων γι αυτα που έχεις τοτε όταν κριθεί οτι ειναι η σωστή στιγμή θα σου δώσει σημάδι ! 

Εγω δεν έμπαινα εδω απλα για να βρω ανθρώπους που περνούσαν το ιδιο με εμενα ! Ουτε Γτ δεν μου άρεσε να μιλαω παντου γύρω μου χωρις ενδοιασμούς έλεγα προσπαθώ κ δεν έρχεται ακομα κ για την αποβολη και άκουσα τόσες γυναικες που πριν δεν είχες ιδέα για το τι πέρασαν έως ωτου αποκτήσουν παιδάκια να μου εξιστορούν την ιστορια τους ! 

Ημουν εδω κ ενημερώθηκα βρηκα απάντηση σε κάθε μου απορία ασχέτως εαν αφορούσε άλλο πρόσωπο μπορω να πω πως κάποιες φορές ισως να μπερδεύομαι κ περισσότερο και θα ειμαι για να εξιστορώ κι εγω αυτα που πέρασα ισως καποια να εχει την ίδια ανάγκη ! 

Θελωωωωωωω να κανεις τις βουτιές σου να χαλαρώσεις ! Έχεις διαβάσει τόσα κσι όντως ισχύουν ! Όταν ειπα την πρώτη δε μπορω τέρμα δε θα χαλάσω τη σχέση μου τη ζωη μου εχω περασει τόσα ώστε να λυγίζω θα παω νοεμβριο για αρχη σπερματεγχυση τσουπ έμεινα ! Όταν ήρθε η αποβολη ειπα τωρα Αντε παλι ποτε ! Ουτε Καν το περίμενα απελευθερώθηκα έκανα έρωτα κ ζούσα χωρις να περιμένω πλέον προσευχήθηκα κ ειπα αφήνομαι στα χερια σου ! Δεν άργησε το θαύμα ! Εχω ακομα πορεία και ειμαι απο τις περιπτώσεις απειλούμενης κυησης! 

Αλλα το Νοιώθω το πιστεύω θα τα καταφέρω εγω και όλες οι γυναικες όλες με ακους !!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Κατερίνα21 είπε:

Κοριτσια μου, εχετε καμια γνωμη για τους παλμους?? 

Πως αλλαζουν στην εγκυμοσυνη και απο ποια βδομαδα?

Εγώ το μήνα που εμεινα εγκυος (πριν τη καθυστέρηση ειχα αυξημένους καρδιακόυς παλμούς 86 )

το αλλο που ειχα παρατηρήσει και ημουν σιγουρη ηταν φλέβες στη θυλή ,

επισης ειχα τα χαρακτηριστικά λευκά κολπικά υγρά (τα οποία ομως πολλες γυναίκες εμφανίζουν κ πριν τη περίοδο) 

 είχα και λίγη νευρικότητα 

Ολα  τα υπόλοιπα (εμετοι και αναγουλες και ενόχληση στο στομάχι) εμφανήστικαν μαζί με την καθυςτριση και παρεμηναν ολο το πρωτο τρίμηνο ..

σου ευχομαι να ειναι το καλύτερο δωρο αυριο για σενα η θετική χοριακή 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...