Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εμφυτευση ή κατι αλλο?


Recommended Posts

Καλησπερα κοριτσιαααα!! Χρονια πολλα σε ολες, με υγεια και πολλα μωρακια..χιχι

Θελω τη βοηθεια σας για αλλη μια φορα...

Τελευταια περιοδος 21/7 με κυκλο 23 ημερων... Σημερα υποτιθεται οτι ειμαι στην 2η μερα καθυστερησης...

Την 22η μερα του κυκλου (11/8) ειδα ροζ σταγονες το πρωι και μετα καφε...την επομενη μερα μπεζ και μεχρι το απογευμα τιποτα.... 

Απο ολα αυτα που διαβαζα ηλπιζα οτι ηταν υγρα εμφυτευσης...

Σημερα το πρωι εκανα τεστ και βγηκε αρνητικο... 

Ο αντρας μου λεει οτι βιαζομαι..αλλα δεν θα εδειχνε εστω κατι το τεστ? 

Σας ευχαριστω για τον χρονο σας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 590
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα! Στη δεύτερη κορούλα μου είχα καφέ υγρα επί μια βδομάδα.  Νόμιζα μου ερχόταν η περιοδος και περίμενα. Μόλις σταμάτησαν τα καφέ υγρα έκανα τεστ το οποίο ήταν αχνο θετικό! Οπότε κάνε λίγο υπομονή. Αν είναι εμφυτευση θέλει μερικές μέρες η χοριακη  μέχρι να γίνει αντιληπτη από τα τεστ ούρων. Εύχομαι ένα θετικοτατο αποτέλεσμα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Καλησπέρα! Στη δεύτερη κορούλα μου είχα καφέ υγρα επί μια βδομάδα.  Νόμιζα μου ερχόταν η περιοδος και περίμενα. Μόλις σταμάτησαν τα καφέ υγρα έκανα τεστ το οποίο ήταν αχνο θετικό! Οπότε κάνε λίγο υπομονή. Αν είναι εμφυτευση θέλει μερικές μέρες η χοριακη  μέχρι να γίνει αντιληπτη από τα τεστ ούρων. Εύχομαι ένα θετικοτατο αποτέλεσμα! 

Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου!! Απο την μια χαιρομαι..απο την αλλη κραταω μια πισινη..μην φαω παλι απογοητευση... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά κάνεις και κρατάς πισινη. ....εγώ τότε δεν ήξερα καν ότι μπορεί να συμβεί κι αυτό. Οπότε νόμιζα ερχόταν περίοδος,  σηκωνα συνέχεια αγκαλιά τη μεγάλη μου, δούλευα.....και παρ όλα αυτά πήγαν μια χαρά τα πράγματα! Προσπαθείς καιρό? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να τα χαιρεσαι τα ζουζουνια σου..

Και εγω δουλευω..και σηκωνω βαρη στη δουλεια..οποτε θα προτιμουσα να ξερω για να σταματησω...

Γενικα προσπαθουμε 2 χρονια...

Πριν απο 7 μηνες ειχα μια αποβολη και δεν θελω να το ζησω παλι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Όλα μια χαρά θα πάνε!!!περιμένω τα νέα σου! Εγώ στις 23 περίπου περιμενω!οι μικρές μου ζητάνε αδερφάκι! ????

Σου ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να μην ερθει η ακατανομαστη...και σε 9 μηνες να εχεις το τριτο!!!??

Υπαρχει περιπτωση αυτες οι σταγονες να ηταν η περιοδος μου??

Μπορει να λεω βλακειες..αλλα πιανω ολα τα ενδεχομενα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όλα είναι πιθανά. Μπορεί να είναι η περιοδος και να έχει ανωμαλιες λόγω άγχους  ή από τη θάλασσα αν κάνεις μπάνια! Όμως ελπίζω ότι δεν είναι αυτό και σε λίγες μέρες να μας πεις τα ευχάριστα! 

Ευχαριστώ για τις ευχές! Το θέλουμε άλλο ένα σπορακι αλλά δεν είναι και εύκολο! Ενώ τα κορίτσια θέλουν αδερφάκι δε μας αφήνουν πολλά περιθώρια να το ετοιμασουμε !!!!???????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Όλα είναι πιθανά. Μπορεί να είναι η περιοδος και να έχει ανωμαλιες λόγω άγχους  ή από τη θάλασσα αν κάνεις μπάνια! Όμως ελπίζω ότι δεν είναι αυτό και σε λίγες μέρες να μας πεις τα ευχάριστα! 

Ευχαριστώ για τις ευχές! Το θέλουμε άλλο ένα σπορακι αλλά δεν είναι και εύκολο! Ενώ τα κορίτσια θέλουν αδερφάκι δε μας αφήνουν πολλά περιθώρια να το ετοιμασουμε !!!!???????

Χαχα ετσι ειναι! Και εγω απορω ωρες ωρες πως τα καταφεραν οι γονεις μου και μας εκαναν 4...που ημασταν ολη μερα στα ποδια τους...

Αντε τελος του μηνα να εχουμε και τα δικα σου ευχαριστα!! Να μπει δυναμικα το φθινοπωρο..χαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

@Κατερίνα21 , τι έγινε τελικά?????

Καλημεραααα!! Ακομα τιποτα..περιμενω...

Χθες μου ηρθαν κατι πονακια..μεχρι και που γελουσα δυνατα ενιωθα να τεντωνεται η μητρα μου...και με πονουσε λιγο... Εχω παρα πολλα υγρα..αλλα περιοδος γιοκ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελεγα να περιμενω μεχρι τις 21 του μηνα...να περασουν οι 30 μερες..(αν κρατηθω μεχρι τοτε..χιιχ)..

Θα ειναι το καλυτερο δωρο γενεθλιων!!!???

Εσυ τι λες?? Τι μπορει να γινεται???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφού δεν έχεις περίοδο εγώ πιστεύω καποιο σπορακι έχει τυπώσει  εκεί μέσα! !!!!στο εύχομαι κιολας!!!! Καλύτερα να περιμένεις για πιο σίγουρα αποτελεσματα!

Εγώ έχω μόνο τσιμπηματα κάτω αριστερά και τίποτα άλλο.  Ναυτιες και τετοια έχω κάθε μήνα οπότε δεν το πιάνω! !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Αφού δεν έχεις περίοδο εγώ πιστεύω καποιο σπορακι έχει τυπώσει  εκεί μέσα! !!!!στο εύχομαι κιολας!!!! Καλύτερα να περιμένεις για πιο σίγουρα αποτελεσματα!

Εγώ έχω μόνο τσιμπηματα κάτω αριστερά και τίποτα άλλο.  Ναυτιες και τετοια έχω κάθε μήνα οπότε δεν το πιάνω! !!!!

Εσυ περιμενεις στις 23?? Σε μια βδομαδα?? Μακαρι να μην ερθει... Απο τοσο νωρις σου εμφανιζονται τα συμπτωματα της περιοδου??

Εγω δεν εχω καθολου συμπτωματα οταν ερχεται η ακατανομαστη...απλα μια μερα βλεπω αιμα..και λεω ηρθε...

Αυτο με παραξενευει αυτη τη φορα..οτι εχω πονακια..τραβηγματα...κλπ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άλλες φορές έχω πιο πολλά συμπτώματα άλλες βλέπω αίμα ξαφνικά. ..ανάλογα τον κύκλο. ...

Ναι στις 23 περιμένω και βλεπουμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Άλλες φορές έχω πιο πολλά συμπτώματα άλλες βλέπω αίμα ξαφνικά. ..ανάλογα τον κύκλο. ...

Ναι στις 23 περιμένω και βλεπουμε!!!

Σου ευχομαι να μην ερθει και σε 9 μηνες να κρατας στην αγκαλια σου...το ζουζουνι σας!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Κατερίνα21 απο οτι υπολόγισα εισαι στην 4 ημερα καθυστέρησης! Να πας οπωσδήποτε αυριο για χοριακη ! Οχι τεστ! Εμενα την πρώτη ολα έδειχναν αρνητικά και ειχα δει τις ιδιεσ Σταγόνες, έκανα με τρεις μερες καθυστερηση δυο τεστ αρνητικά κσι τελικά η χοριακη θετική ! Είδα οτι είχες μια αποβολη ! Τι ηλικία έχεις; σε ρωταω Γτ ειμαι ίδια παριπτωση !

εξετασεις έκανες μετα την αποβολη;

ξερεις σε ρωταω  ώστε να διαγνωσθεί έγκαιρα πιθανή εγκυμοσυνη και να λαμβάνεις οτι χρειάζεται προσπάθησε να λούφαρεις οσό μπορείς στη δουλεια!

ευχομαι να εχει τρυπώσει το σποράκι σου ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Renata7 είπε:

@Κατερίνα21 απο οτι υπολόγισα εισαι στην 4 ημερα καθυστέρησης! Να πας οπωσδήποτε αυριο για χοριακη ! Οχι τεστ! Εμενα την πρώτη ολα έδειχναν αρνητικά και ειχα δει τις ιδιεσ Σταγόνες, έκανα με τρεις μερες καθυστερηση δυο τεστ αρνητικά κσι τελικά η χοριακη θετική ! Είδα οτι είχες μια αποβολη ! Τι ηλικία έχεις; σε ρωταω Γτ ειμαι ίδια παριπτωση !

εξετασεις έκανες μετα την αποβολη;

ξερεις σε ρωταω  ώστε να διαγνωσθεί έγκαιρα πιθανή εγκυμοσυνη και να λαμβάνεις οτι χρειάζεται προσπάθησε να λούφαρεις οσό μπορείς στη δουλεια!

ευχομαι να εχει τρυπώσει το σποράκι σου ! 

Ειμαι στα 22...

Μετα την αποβολη εκανα μονο υπερηχο..ορμονολογικες οχι.. Απο τον δευτερο μηνα μετα την αποβολη εχω ξεκινησει φυλλικο οξυ..και δεν το εχω σταματησει μέχρι σημερα.... 

Εχω ενα προαισθημα αυτη τη φορα...αλλα παλι κατι με κραταει πισω... Την πρηγουμενη φορα το στηθος μου πονουσε πολυ..τωρα τιποτα..μονο κατι φλεβες εχουν εμφανιστει...

Ευχομαι και σε εσενα συντομα μωρακι!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κατερίνα21 είπε:

Ειμαι στα 22...

Μετα την αποβολη εκανα μονο υπερηχο..ορμονολογικες οχι.. Απο τον δευτερο μηνα μετα την αποβολη εχω ξεκινησει φυλλικο οξυ..και δεν το εχω σταματησει μέχρι σημερα.... 

Εχω ενα προαισθημα αυτη τη φορα...αλλα παλι κατι με κραταει πισω... Την πρηγουμενη φορα το στηθος μου πονουσε πολυ..τωρα τιποτα..μονο κατι φλεβες εχουν εμφανιστει...

Ευχομαι και σε εσενα συντομα μωρακι!!?

Κατερινάκι τι κάνεις??Και γω λέω μια χοριακούλα αύριο ή έστω ένα τεστάκι.Σου το εύχομαι ολόψυχα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Κατερίνα21 είπε:

Ειμαι στα 22...

Μετα την αποβολη εκανα μονο υπερηχο..ορμονολογικες οχι.. Απο τον δευτερο μηνα μετα την αποβολη εχω ξεκινησει φυλλικο οξυ..και δεν το εχω σταματησει μέχρι σημερα.... 

Εχω ενα προαισθημα αυτη τη φορα...αλλα παλι κατι με κραταει πισω... Την πρηγουμενη φορα το στηθος μου πονουσε πολυ..τωρα τιποτα..μονο κατι φλεβες εχουν εμφανιστει...

Ευχομαι και σε εσενα συντομα μωρακι!!?

Γεια σου φίλη ,

εμ ... Καθυστέρηση , πονάκια , σταγόνες, ΦΛΕΒΕΣ στο μαστό ...

εγκυμοσυνη υποπτεύομαι !! 

Καλό είναι αφού είχες μια αποβολή στο παρελθόν να διαγνωστεί η εφμγκυμοσυνη σου εγκαίρως και να παρακολουθείται και να συμβουλευτείς τον ιατρό σου ! Καλή επιτυχεία 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλησπέρα σας!!  Θα ήθελα να κάνω μερικές ερωτήσεις και αν μπορεί κάποια να μου απαντήσει γιατί με έχει πιάσει τρελό άγχος!!  Λοιπόν!! Είμαι 26 με σταθερό κύκλο στις 30-31 μέρες και διάρκεια 6 μέρες ! Τελευταία περίοδος στις 21 Ιουλίου..  Την περασμένη εβδομάδα (11 του μήνα) είδα κάποια καφέ υγρά στο σκουπισμα και από το Σάββατο το πρωί μέχρι και σήμερα σταγόνες αίμα στη σερβιετα και στο σκουπισμα (συγνώμη για την περιγραφή!!) χωρίς πόνους αλλά και χωρίς κανένα άλλο σύμπτωμα περιόδου.. Δέκα μέρες δηλαδή νωρίτερα από την κανονική περίοδο!  Δεδομένου ότι παρατηρώ και κάποια άλλα πράγματα όπως πχ ότι τις τελευταίες δύο εβδομάδες ειδικά το πρωί δεν μπορώ με τίποτα να ανοίξω τα μάτια μου όπως επίσης και το ότι εγώ που δεν πίνω συνήθως νερό τις δύο εβδομάδες αυτές πίνω περίπου δύο λίτρα την ημέρα θα ήθελα να ρωτήσω εάν υπάρχει πιθανότητα εγκυμοσύνης και αν ναι αυτή η "κούραση" είναι δυνατόν να εμφανιστεί από τόσο νωρίς??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Μαρια26 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα σας!!  Θα ήθελα να κάνω μερικές ερωτήσεις και αν μπορεί κάποια να μου απαντήσει γιατί με έχει πιάσει τρελό άγχος!!  Λοιπόν!! Είμαι 26 με σταθερό κύκλο στις 30-31 μέρες και διάρκεια 6 μέρες ! Τελευταία περίοδος στις 21 Ιουλίου..  Την περασμένη εβδομάδα (11 του μήνα) είδα κάποια καφέ υγρά στο σκουπισμα και από το Σάββατο το πρωί μέχρι και σήμερα σταγόνες αίμα στη σερβιετα και στο σκουπισμα (συγνώμη για την περιγραφή!!) χωρίς πόνους αλλά και χωρίς κανένα άλλο σύμπτωμα περιόδου.. Δέκα μέρες δηλαδή νωρίτερα από την κανονική περίοδο!  Δεδομένου ότι παρατηρώ και κάποια άλλα πράγματα όπως πχ ότι τις τελευταίες δύο εβδομάδες ειδικά το πρωί δεν μπορώ με τίποτα να ανοίξω τα μάτια μου όπως επίσης και το ότι εγώ που δεν πίνω συνήθως νερό τις δύο εβδομάδες αυτές πίνω περίπου δύο λίτρα την ημέρα θα ήθελα να ρωτήσω εάν υπάρχει πιθανότητα εγκυμοσύνης και αν ναι αυτή η "κούραση" είναι δυνατόν να εμφανιστεί από τόσο νωρίς??

Ολα όσα αναφέρεις Μα φυςικα και μπορει να ειναι συμπτώματα ! 

Μ εκτός εαν υπαρχει αλλος παθολογικός λόγος κ εμφανίζεται το αιμα ,(τραχηλιτιδα κτλ)

ευχομαι να ειναι εγκυμοσυνη εαν το επιθυμεις ! Τέσσερις μερουλες εμειναν εαν δεν κατέβει φυσική ροη κανε μια χοριακουλα ώστε μετα να απευθυνθείς στο γιατρο σου ! Χαλάρωσε οσο μπορείς  πίνεις και μπόλικο νεράκι και οτι θελει ο θεός θα γίνει! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Renata7 είπε:

Ολα όσα αναφέρεις Μα φυςικα και μπορει να ειναι συμπτώματα ! 

Μ εκτός εαν υπαρχει αλλος παθολογικός λόγος κ εμφανίζεται το αιμα ,(τραχηλιτιδα κτλ)

ευχομαι να ειναι εγκυμοσυνη εαν το επιθυμεις ! Τέσσερις μερουλες εμειναν εαν δεν κατέβει φυσική ροη κανε μια χοριακουλα ώστε μετα να απευθυνθείς στο γιατρο σου ! Χαλάρωσε οσο μπορείς  πίνεις και μπόλικο νεράκι και οτι θελει ο θεός θα γίνει! ?

Σε ευχαριστώ πολύ καλή μου!!  Άλλος λόγος δεν νομίζω να υπάρχει!!  (Πριν λίγο καιρό έκανα εξετάσεις και ήταν μια χαρά μόνο λίγο χαμηλή πίεση!) Επιπλέον θα ήθελα να ρωτήσω..  Εχθές ένιωθα ώρες ώρες να γυρίζουν όλα γύρω μου (βέβαια υπέθεσα ότι είναι από τον υπολογιστή στη δουλειά) και επιπλέον χθες βράδυ γυρνώντας σπίτι και ανοίγοντας την πόρτα μου ήρθε μια περίεργη μυρωδιά την οποία ο φίλος μου δεν μπορούσε να εντοπίσει.. Αυτά μπορεί να σημαίνουν κάτι?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...