Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εγκυμοσυνη και περιοδος???


ευαγ

Recommended Posts

Καλησπερα κοριτσια! Ειμαι καινουργια στο φορουμ, δε ξερω καν αν επρεπε να γραψω σ αυτο το topix:confused: θελω να σας ρωτησω. Αυτο το μηνα μου ηρθε κανονικα περιοδος ενω κανουμε ελευθερα με τον άντρα μου εδω και 2 μηνες.. Ειχα 5 μερες κανονικα ροη τελειωσε και το στηθος και η κοιλια δεν ξεπρηστηκαν. Σταθερος κυκλος 29 ημερες. Ωορηξια θα εχω θεωριτικα στις 12 του μηνα αλλα προχθες ειχα εντονους πονους στη κοιλια.. Απο προχθες μεχρι σημερα εχω ενα ενοχλητικο τραβηγμα αρκετο πρηξιμο και ενοχλησεις. Υπαρχει πιθανότητα εγκυμοσυνης?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η ευαγ είπε:

Καλησπερα κοριτσια! Ειμαι καινουργια στο φορουμ, δε ξερω καν αν επρεπε να γραψω σ αυτο το topix:confused: θελω να σας ρωτησω. Αυτο το μηνα μου ηρθε κανονικα περιοδος ενω κανουμε ελευθερα με τον άντρα μου εδω και 2 μηνες.. Ειχα 5 μερες κανονικα ροη τελειωσε και το στηθος και η κοιλια δεν ξεπρηστηκαν. Σταθερος κυκλος 29 ημερες. Ωορηξια θα εχω θεωριτικα στις 12 του μηνα αλλα προχθες ειχα εντονους πονους στη κοιλια.. Απο προχθες μεχρι σημερα εχω ενα ενοχλητικο τραβηγμα αρκετο πρηξιμο και ενοχλησεις. Υπαρχει πιθανότητα εγκυμοσυνης?

ΟΧΙ. Περιοδος κ εγκυμοσυνη, δε συμβαδιζουν ποτε κ θα επρεπε να μας το μαθαινουν απο το γυμνασιο. Εχω ακουσει κ απο αλλους την ιδια ερωτηση.. Αυτο που ενιωσες μαλλον ηταν συμπτωματα της ωορρηξιας που θα ερθει η οτιδηποτε αλλο ΕΚΤΟΣ απο εγκυμοσυνη.. Ευχομαι τον επομενο μηνα να εχεις μια 9μηνη (τουλαχιστον) καθυστερηση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η ευαγ είπε:

Καλησπερα κοριτσια! Ειμαι καινουργια στο φορουμ, δε ξερω καν αν επρεπε να γραψω σ αυτο το topix:confused: θελω να σας ρωτησω. Αυτο το μηνα μου ηρθε κανονικα περιοδος ενω κανουμε ελευθερα με τον άντρα μου εδω και 2 μηνες.. Ειχα 5 μερες κανονικα ροη τελειωσε και το στηθος και η κοιλια δεν ξεπρηστηκαν. Σταθερος κυκλος 29 ημερες. Ωορηξια θα εχω θεωριτικα στις 12 του μηνα αλλα προχθες ειχα εντονους πονους στη κοιλια.. Απο προχθες μεχρι σημερα εχω ενα ενοχλητικο τραβηγμα αρκετο πρηξιμο και ενοχλησεις. Υπαρχει πιθανότητα εγκυμοσυνης?

Γεια σου φίλη μου ,

εχουμε ακούσει να λενε η τάδε ηταν εγκυος αλλα άργησε να να καταλάβει γιατι ειχε περίοδο ή να λενε θείες κ ξαδέλφες οτι ειχαν περίοδο στην εγκυμοσύνη..

απο την στιγμή που προκύπτει εγκυμοσύνη δεν υπαρχει περίοδος ειναι δυο καταστάσεις αντίθετες που αναιρούν η μια την αλλη..

Γινεται σε μια εγκυμοσύνη ομως να εμφανίσει αίμα για πολλούς λόγους  αλλα αυτο δεν ειναι περίοδος ειναι αιμαραγία... 

Τετοιες καταστασεις θελουν διερεύνηση απο τον ιατρό..

Καποιες φορες το αίμα ειναι πολυ αλλα η εγκυμοσύνη συνεχίζει κανονικά (σε αυτην την περίπτωση ανήκει η  τάδε που νωμιζε οτι ειχε περίοδο αλλα ειχε αιμορραγία) 

οπως και να εχει η κατάσταση αφου εχεις υποψίες θα πρεπει να το συζητήσεις με τον γυναικολόγο σου .

φιλικά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Winter mama to be σ ευχαριστω για τη κατατοπιστική απαντηση σου. Εχω ηδη Κλεισει ραντεβου με το γιατρο μου γιατι ο πονος συνεχιζεται.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...