Μετάβαση σε περιεχόμενο

θετικο τεστ εγκυμοσυνης και πολλούς πονος περιοδου,.


Fainareti

Recommended Posts

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Love1988 είπε:

Κοπέλα μου εμένα μου φαίνεται θετικό! Κάνε άλλο ένα το πρωί και σου εύχομαι από καρδιάς να είναι καραθετικοτατο! Καλή Παναγιά να έχεις!!! :-)

Κορίτσι μου σ ευχαριστώ πάρα πολύ..Καλή Παναγία και Σε σενααα..??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Love1988 είπε:

Κοπέλα μου εμένα μου φαίνεται θετικό! Κάνε άλλο ένα το πρωί και σου εύχομαι από καρδιάς να είναι καραθετικοτατο! Καλή Παναγιά να έχεις!!! :-)

Είσαι εγκύους Ε??Καλή τελειομηνη εγκυμοσύνη να έχεις..με το καλό ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Love1988 είπε:

Εγώ άκουσα την καρδούλα στην 8η βδομάδα! Με το καλό!

Να εισαι καλά κοπέλα μου!και εσυ με το καλό!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Renia90 είπε:

Είσαι εγκύους Ε??Καλή τελειομηνη εγκυμοσύνη να έχεις..με το καλό ?

Ευχαριστώ πολυ Ρενια!!! :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δυστυχως κατα 80% απεβαλα! η χοριακη μ σημερα βγηκε 3,8!
δε πειραζει παμε γερα για τον επομενο μηνα! κανω κ δουλεια με σκυψιματα τραβηγματα πολυυυυ περπατημα και δε βοηθαει!

η χοριακη μ ειχε βγει απο τις 4μιση απλα ημουν δουλεια μετα πηγα κ για ενα ποτακι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@pangipot , βουρ για τον επόμενο μήνα! Η βιοχημικη είναι πολύ συνηθισμένη και οι περισσότερες δεν το καταλαβαινουμε καν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η pangipot είπε:

δυστυχως κατα 80% απεβαλα! η χοριακη μ σημερα βγηκε 3,8!
δε πειραζει παμε γερα για τον επομενο μηνα! κανω κ δουλεια με σκυψιματα τραβηγματα πολυυυυ περπατημα και δε βοηθαει!

η χοριακη μ ειχε βγει απο τις 4μιση απλα ημουν δουλεια μετα πηγα κ για ενα ποτακι!

Κοριτσι, μην αγχωνεσαι..! δεν ειναι αποβολη αυτο..! η χοριακη σου ειναι 100% αρνητικη.. μπορεις να ρωτησεις κ καποιον γιατρο να σ'το επιβαιβεωσει.. μαλλον ειχες περιοδο με λιγο αστατη ροη..! Παντως απ'οτι διαβασα ειχες κανει κι εσυ 2 τεστ οπου το ενα ηταν αρνητικο κ το αλλο - της γνωστης για τα ψευδως θετικα τεστ εταιρειας, σου ηταν θετικο (απαραδεχτα τελικα αυτα τα τεστ-εκτος βεβαια αν διαβασες πολυ ωρα μετα το αποτελεσμα γιατι τοτε εμφανιζεται συχνα δευτετη γραμμη..  Υπομονη κ θα ερθει συντομα κ το νινακι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Fainareti είπε:

Stelvan 6 του μηνα περίμενες περίοδο οπως και εγώ;; Μαζι παμε!!!!  

Συγχαρητηρία!!!! Με το καλο όλες μας κορίτσια!!!

 Εφτά ....περιμένω να περάσουν αυτές οι δύο βδομάδες να.κάνω υπέρηχο Ο γιατρός πάλι σήμερα μου είπε ότι ψιλαζεται για διδυμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 @pangipot κορίτσι μου δυνατά τον επόμενο μήνα!!!

@Stelvan ασε και εγω αυτό περιμένω και μετράω τις μέρες σαν κρατούμενος μια μια!

@Renia90 ξύπνα καλέ κάνε το τεστ!! Θα μας σκάσεις;;;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Rosemary είπε:

Κοριτσι, μην αγχωνεσαι..! δεν ειναι αποβολη αυτο..! η χοριακη σου ειναι 100% αρνητικη.. μπορεις να ρωτησεις κ καποιον γιατρο να σ'το επιβαιβεωσει.. μαλλον ειχες περιοδο με λιγο αστατη ροη..! Παντως απ'οτι διαβασα ειχες κανει κι εσυ 2 τεστ οπου το ενα ηταν αρνητικο κ το αλλο - της γνωστης για τα ψευδως θετικα τεστ εταιρειας, σου ηταν θετικο (απαραδεχτα τελικα αυτα τα τεστ-εκτος βεβαια αν διαβασες πολυ ωρα μετα το αποτελεσμα γιατι τοτε εμφανιζεται συχνα δευτετη γραμμη..  Υπομονη κ θα ερθει συντομα κ το νινακι!!

μιλησα με ο γιατρο μου! κ μ ειπε οτι η τιμη ειναι αρνητικη μεν αλλα επειδη ειναι πανω απο 3 την ημερα που εμφανιστηκε η περιοδος δειχνει οτι σαφως ειχε ανεβει κ δε πηγε καλα κ υποχωρησε...γι αυτο εγραψα τοσο μεγαλο ποσοστο! εννοειται κοριτσια παε για τον επομενο μηνα! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλήσπερα καλη Παναγία να έχουμε και του χρόνου όλες μας με ένα μωράκι στην αγκαλιά μας!!!!! Ειναι μεγάλη η χάρη της και θα μας φωτήσει!!! Εγω απο χθες το πρωί που έκανα τη χοριακη έχω καφε υγρά μου μόνο στο σκούπισμα !! Ποτε Δν μ συμβαίνει αυτο .. Αλλα νομίζω έχω πάθει ψύχωση κ βλέπω πΑντιυ εγκυμοσύνες! :P  Πονάω πολυ σαν να έχω περιοδο αλλα αίμα δεν έχω δει ακομα... Εχει τύχει σε καμία ;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Crystaleniaa είπε:

Κορίτσια καλήσπερα καλη Παναγία να έχουμε και του χρόνου όλες μας με ένα μωράκι στην αγκαλιά μας!!!!! Ειναι μεγάλη η χάρη της και θα μας φωτήσει!!! Εγω απο χθες το πρωί που έκανα τη χοριακη έχω καφε υγρά μου μόνο στο σκούπισμα !! Ποτε Δν μ συμβαίνει αυτο .. Αλλα νομίζω έχω πάθει ψύχωση κ βλέπω πΑντιυ εγκυμοσύνες! :P  Πονάω πολυ σαν να έχω περιοδο αλλα αίμα δεν έχω δει ακομα... Εχει τύχει σε καμία ;; 

@Crystaleniaa εγω αυτο το μηνα ποναγα παρα πολυ οπως στη περιοδο, ειδα 2 φορες που σκουπιστηκα καφε υγρα σαν βλεννες στο χαρτι και μετα 2 μερες τιποτα!! Εκανα τεστακι και βγηκε θετικο!! Ευχομαι και σε εσενα  το ιδιο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Fainareti είπε:

@Crystaleniaa εγω αυτο το μηνα ποναγα παρα πολυ οπως στη περιοδο, ειδα 2 φορες που σκουπιστηκα καφε υγρα σαν βλεννες στο χαρτι και μετα 2 μερες τιποτα!! Εκανα τεστακι και βγηκε θετικο!! Ευχομαι και σε εσενα  το ιδιο!!!!

Εγω έκανα χοριακη χθες κ βγήκε αρνητική κ μετα έχω αυτά τα καφε αλλα οχι μόνο δυο φορές όποτε σκουπιζομαι.. Αλλα πιστευω θα έδειχνε η χοριακη μωρε ... Κάνονικα σμρ περίμενα ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Crystaleniaa είπε:

Εγω έκανα χοριακη χθες κ βγήκε αρνητική κ μετα έχω αυτά τα καφε αλλα οχι μόνο δυο φορές όποτε σκουπιζομαι.. Αλλα πιστευω θα έδειχνε η χοριακη μωρε ... Κάνονικα σμρ περίμενα ! 

Κάνε λίγο υπομονή και αν δεν αδιαθετήσεις σε 2-3 μερούλες επανελαβε!! Είναι καλοκαίρι κορίτσι μου και εμας τις γυναίκες μας ταλαιπωρούν πολλά. Σου εύχομαι πάντως σύντομα ευχαριστά νέα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Fainareti είπε:

Κάνε λίγο υπομονή και αν δεν αδιαθετήσεις σε 2-3 μερούλες επανελαβε!! Είναι καλοκαίρι κορίτσι μου και εμας τις γυναίκες μας ταλαιπωρούν πολλά. Σου εύχομαι πάντως σύντομα ευχαριστά νέα!!!

Ευχαριστώ αγάπη μου μακάρι !!!!! Αλλα νομίζω πως επειδή έφαγα μεγάλη ήττα αυτο τον μήνα προσπαθώ να πάρω κουράγιο απο κάπου... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Fainareti είπε:

 @pangipot κορίτσι μου δυνατά τον επόμενο μήνα!!!

@Stelvan ασε και εγω αυτό περιμένω και μετράω τις μέρες σαν κρατούμενος μια μια!

@Renia90 ξύπνα καλέ κάνε το τεστ!! Θα μας σκάσεις;;;

 

Έχω κλάψει με το σχόλιο σου..τρελό τυπακι ? δεν έκανα το τεστ είπα να περιμένω μήπως αδιαθετησω..Ακόμα δεν έχει ερθει η ακατονομαστη..Αλλά έχω πονακια περιόδου τραβήγματα και τρελές ανακατωσουρες οποτε μάλλον πρέπει να σταματήσω να ελπίζω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Renia90 Εγώ είχα (και ακόμη εχω) πόνους περιόδου κανονικότατα! Είχα βγάλει και λίγο καφε και νόμισα οτι ξεκίνησε η περίοδος...αλλά τίποτα. 

Φιλάκια καλό βράδυ και σε τρείς ώρες θα ειναι 7...και θα θες τσισακια

..πρωινά.... Χαχαχαχαχαχαχα!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κορίτσια μου βοηθήστε με Γιατί θα τρελαθώ.το ενα φαρμακείο που Ε φημερευε είχε μόνο primo test..τα έχετε ακουστά? ?το εκανα το πρωί και μου βγήκε αυτο..Δεν είναι καν γραμμή.Είναι άκυρο?το πρωί στο σκούπισμα είχα λίγα καφε πορτοκαλί υγρά 2 φορες οπότε λέω πάει μου ήρθαν.Και την υπόλοιπη μέρα τίποτα..Αλλά ακόμα πονάω.Ίσως κάποια διαταραχή από Τα μπανια??

20170816_200317.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Renia90 δεν τα ξέρω αυτά καθόλου για να σου πω! Εγω εχω της hometest που έκανα και ήταν σωστά σαν τεστ απ'οτι φάνηκε. Απο τις οδηγίες τι λεει;;; φάνηκε γραμμή;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Fainareti είπε:

@Renia90 δεν τα ξέρω αυτά καθόλου για να σου πω! Εγω εχω της hometest που έκανα και ήταν σωστά σαν τεστ απ'οτι φάνηκε. Απο τις οδηγίες τι λεει;;; φάνηκε γραμμή;;

Αντί για γραμμή (που σημαίνει θετικό) φάνηκε όλο αυτό..Δεν ξαναπαιρνω τεστ,μόνο χοριακη απο δω και πέρα..Εσύ πως εισαι με τα πονακια?συνεχίζουν?τα καφε τα είχες συνέχεια?Και για Πόσο?σε κουράζω το ξέρω..Αλλά η αγωνία ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωχ ακόμη ταλαιπώρησε κορίτσι Μ; Δύσκολο με τα δόντια στην εγκυμοσύνη. Γιατί δεν ρωτάς να βρεις εναν οδοντίατρο που θα σε αναλάβει και έχει και εμπειρία στις έγκυες; Ισως Νιώσεις και πιο ασφαλής έτσι. Κορίτσια εγώ έχω την λίστα που μου εδωσαν από την κλινική. Αλλά δεν την έχω  ετοιμάσει. Λέω να ξεκινήσω από την άλλη βδομάδα να την ετοιμάζω σιγά σιγά.  Θα ξεκινήσω να παραγγέλνω και πανες, σαμπουάν κτλ.  Όντως πως πέρασε ο καιρός. Πότε ειχαμε άγχος για το αν θα ακούσουμε την καρδούλα τους, για την αυχενική... Και τώρα γραφω και με κλωτσαει 🥹 λίγοι μήνες έμειναν κορίτσια και θα τα έχουμε στην αγκαλιά μας επιτέλους 💙
    • Οι Kegel ασκήσεις κορίτσι μου είναι για τους μυς του κόλπου! Επιτρέπονται γενικά και βοηθούν στην ενδυνάμωση τους για την ώρα των εξωθήσεων!  Στο ιντερνετ μπορείς να διαβάσεις για αυτές ναι. Μάλλον με γυμνάστρια θα τα κάνω τα μαθήματα αλλά δεν έχω αποφασίσει ακόμα.
    • Με το καλό να έρθει η μπουμπού σου!! Μια χαρά είναι τα 6 κιλά! αχ εγώ 15αυγουστο που γεννάω θα είναι όλοι υπ' ατμον να φύγουν.. τεσπά δε θα το σκέφτομαι, δεν το κανα επίτηδες να γεννάω τότε! Με μαία θα κάνεις τα μαθήματα; Ασκήσεις kegel λες να βρω από ytube? Επίσης ρώτησες τον γιατρό σου αν σου επιτρέπει να τις κάνεις ή είναι κάτι εντελώς απλό και εύκολο; Είμαι λίγο άσχετη επίτου θέματος 😶
    • Αναστασία καλησπέρα! Είμαστε στην ίδια κατάσταση! Εγώ ξεκίνησα με ένσημα από 1η Απριλίου. Μέχρι πέρυσι τέλος Ιουνίου ήμουν αναπληρώτρια, αλλά λόγω της ειδικότητας που είχα κ το ότι ήμουν καθημερινά στο δρόμο και έκανα 180 χιλιόμετρα τη μέρα δεν άξιζε να το συνεχίσω. Όλα τα λεφτά στο δρόμο και στο αυτοκίνητο. Έτσι έψαξα τι δικαιούμαι. Για να μπορέσεις να πάρεις το επίδομα κύησης και λοχείας που βγαίνεις 56 μέρες πριν από την πιθανή ημερομηνία τοκετού κ 63 μέρες μετά πρέπει να έχεις 200 ένσημα τα τελευταία δύο χρόνια. Δηλαδή εγώ που έχω πιθανή 19 Σεπτεμβρίου έπρεπε από τον Ιούλιο του 2022 να έχω συμπληρώσει τα 200 ένσημα, όμως επειδή ήμουν άνεργη κι ενώ τα είχα συμπληρωμένα τα ένσημα δε θα μπορούσα να πάρω το επίδομα αυτό αν δεν ήμουν μισθωτή λόγω ασφαλείας στο ΙΚΑ. Και ξεκίνησα δουλειά για 3 μέρες 4ωρα ώστε να είμαι μισθωτή και να μπορέσω να το πάρω..τώρα πόσα λεφτά θα πάρω δε γνωρίζω. Μετά από αυτό θα γίνει η αίτηση στη ΔΥΠΑ για το επίδομα μητρότητας που έγινε 9μηνο. Στο πρώτο επίδομα κάνεις την αίτηση την 57η μέρα πριν από τον τοκετό ηλεκτρονικά στη σελίδα του ΕΦΚΑ (γι'αυτό και σου έγραψα ότι έπρεπε να έχω τα ένσημα από τον Ιούλιο του 2022).  Όσο για τη β επιπέδου να μην αγχώνεσαι!!! Όλα θα είναι τέλεια με τη μικρούλα σου!!!💞💞💞
    • Καλησπέρα κορίτσια μου. Πριν λίγο έκανα κι εγώ τη Β' επιπέδου. Όλα καλά! Κοριτσάκι 487γρ. @Raf123τράχηλος 38χιλ. με μέτρηση απο την κοιλιά. (αυχενική 35χιλ με ενδοκολπική μέτρηση)
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...