Μετάβαση σε περιεχόμενο

θετικο τεστ εγκυμοσυνης και πολλούς πονος περιοδου,.


Fainareti

Recommended Posts

Κορίτσια τα έχω παίξει!!! 

Έχω καθυστέρηση 5 μέρες...τι πιο φυσιολογικό τους τελευταίους μήνες.

Πόνους περιόδου που έχω πάντα, φούλ! Λεω σήμερα, δεν κάνεις ένα τεστάκι κοπέλα μου να τελειώνεις να αρχίσεις να παίρνεις τα μεσουλιντάκια σου να ηρεμήσεις.

Και τσούπ.....να το ένα θετικό. Εντάξει λεω λάθη γίνονται...ας κάνω και ένα δεύτερο....τσούπ και αυτό θετικό....α λεω δεν θα μας τρελάνεις εσυ. Και ναι...κανω και τρίτο. Και αυτό θετικό. 

Ρε κορίτσια βοηθήστε με γιατί θα τρελαθώ, υπάρχει περίπτωση να είναι λάθος; γιατι απο πόνους περιόδου έχω πάρα πολλούς συν οτι εχθές μου φάνηκε σαν να είδα και λίγο αίμα στο χαρτί. Πήγα νωρίτερα και έκανα χοριακή, θα τη πάρω το απόγευμα. Οτι και να βγεί βέβαια, δεν πτοούμαστε...τουλάχιστον είδαμε επιτέλους πως βγαίνει το θετικό σε τέστ εγκυμοσύνης. Λίγο το έχετε;;;;

ΧΑΧΑΧΑΑΧΧΑΑΧΧΑΑ!!

Πολλά Φιλάκια!!

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κακως το άφησες τόσες μέρες! Και αν χρειάζεσαι προγεστερονη η ξάπλα?? Μην το αμελειτε  βρε κορίτσια.. Εύχομαι να πάρεις στα χέρια μια τεράστια χοριακη και εννοείται τηλ στο γυναικολόγο γιατί το αίμα δεν πρέπει να περναει στα ψιλά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είναι πολλές οι 5 μέρες πιστεύεις; Εγω έλεγα μήπως είναι και πολύ νωρίς πριν κάνω το τεστ. Βασικά δεν το περίμενα να βγεί θετικό, φαντάσου το έκανα τυπικά για να τελειώνω με το θέμα αυτό. κάτσε να δούμε το απόγευμα χοριακή, γιατί με ανησυχούν οι πόνοι που νοιώθω. θα σας στείλω να σας πω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να εισαι καλά αγαπημένη μου peacock! Για να πω την αλήθεια ρε κορίτσια δεν εχω θετικό προαίσθημα...ίσως φταίει που πονάω...θα δείξει το απόγευμα! Θα σας ενημερώσω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Fainareti είπε:

Να εισαι καλά αγαπημένη μου peacock! Για να πω την αλήθεια ρε κορίτσια δεν εχω θετικό προαίσθημα...ίσως φταίει που πονάω...θα δείξει το απόγευμα! Θα σας ενημερώσω!!

Όλα θα πανε καλα! :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαλλον εισαι ολιγον εγκυος!! Ευχομαι να ειναι πολυ καλη η χοριακη σου! Οσο για τους πονους, ειναι το πιο κλασικο συμπτωμα (μετα την κσθυστερηση βεβαιως)!! Σκεψου εγω ειχα μεχρι την 6η εβδομαδα τοσο εντονους πονους που χρειαζομουν παυσιπoνο (δεν πηρα βεβαια)!! Τεντωνεται η μητρα σου για να γινει πιο ανετο "σπιτικο" για το εμβρυακι σου!! Ποσο αιμα ειδες κ ποσο κρατησε?  Σου προτεινω να παρεις τηλ τον γιατρο σου.. σε εμενε μολις ειδα θετικο τεστ, πριν καν βγει η χοριακη μου (γιατι ηταν κ σ/κ) ο γιατρος μου ειπε κατευθειαν να παρω προγεστερονη, φιλικο οξυ κ.α. Πιστευω θα σου πει σιγουρα να παρεις κι εσυ τουλαχιστον προγεστερονη (κ θα μαλακωσουν λιγο κ οι πονοι σου)..! Αναμενουμε νεα σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια είχατε δίκαιο. πήρα τη γιατρό μου τηλέφωνο, δεν της είπα οτι πήρα πρωτοβουλία και έκανα χοριακή, αλλά οτι είδα τρία τεστ θετικά.  μου είπα να παω απο εκεί να κάνουμε έναν υπέρηχο να δούμε αν φαίνετε ο σάκος(;) ( δεν ξέρω αν το λεω σωστά κάτι τέτοιο κατάλαβα) και όντως είναι εγκυμοσύνη η όχι. Κατα της 12:30 θα παω απο εκει οπότε και θα σας έχω νέα. 

Δεν ξέρω γιατί επιμένω να μην έχω θετική διαίσθηση. Να πάρω λετε μαζί μου τα τεστ η απο το πρωί θα είναι οτι να ΄ναι; 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Fainareti είπε:

κορίτσια είχατε δίκαιο. πήρα τη γιατρό μου τηλέφωνο, δεν της είπα οτι πήρα πρωτοβουλία και έκανα χοριακή, αλλά οτι είδα τρία τεστ θετικά.  μου είπα να παω απο εκεί να κάνουμε έναν υπέρηχο να δούμε αν φαίνετε ο σάκος(;) ( δεν ξέρω αν το λεω σωστά κάτι τέτοιο κατάλαβα). Κατα της 12:30 θα παω απο εκει οπότε και θα σας έχω νέα. 

Δεν ξέρω γιατί επιμένω να μην έχω θετική διαίσθηση. Να πάρω λετε μαζί μου τα τεστ η απο το πρωί θα είναι οτι να ΄ναι; 

 

Δε νομιζω οτι εχουν αξια ποια τα τεστ γιατι αλλαζουν κ χρωμα μετα απο ωρα..επρεπε να της πεις για την χοριακη-ειναι πολυ λογικο που την εκανες.. το ραντεβου το εχεις πριν η μετα που θα βγει η χοριακη? Μου κανει εντυπωση που η γιατρος σου δε σου ειπε να κανεις πρωτα χοριακη γιατι αν αυτη ειναι κατω απο 1000-1500, δε θα φανει σακος κ θα πρεπει να ξαναπας σε λιγες μερες. Αν παρεις τα αποτελεσματα κ η χοριακη ειναι πχ 800, παρ'την τηλ μηπως κ σου πει να την επισκεφτεις σε κανα διημερο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Rosemary είπε:

Δε νομιζω οτι εχουν αξια ποια τα τεστ γιατι αλλαζουν κ χρωμα μετα απο ωρα..επρεπε να της πεις για την χοριακη-ειναι πολυ λογικο που την εκανες.. το ραντεβου το εχεις πριν η μετα που θα βγει η χοριακη? Μου κανει εντυπωση που η γιατρος σου δε σου ειπε να κανεις πρωτα χοριακη γιατι αν αυτη ειναι κατω απο 1000-1500, δε θα φανει σακος κ θα πρεπει να ξαναπας σε λιγες μερες. Αν παρεις τα αποτελεσματα κ η χοριακη ειναι πχ 800, παρ'την τηλ μηπως κ σου πει να την επισκεφτεις σε κανα διημερο..

Βεβαια!Εχεις δικιο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ξέρω κορίτσια εγω είμαι εντελώς άσχετη επι του θέματος. θα της το πως σε καμια ώρα απο κοντά οτι έκανα χοριακή. Εν τω μεταξύ οι πόνοι και ανακάτεμα(μαλλον απο το άγχος) φούλ. Πιστεύω μέχρι να παω θα αδιαθετήσω απο τη τρομάρα μου. παω να ετοιμαστώ τώρα μην αργήσω και θα σας στείλω νέα μου αργότερα.

Σας υπερευχαριστώ για τις συμβουλές και όλη τη βοήθεια!!!!!!!!!!!!! Είστε οι καλύτερες![smilie=love9.gif]

Όποιο και να έιναι το αποτέλεσμα θα σας ενημερώσω!Δεν πέφτουμε για κανένα λόγο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όλα θα πάνε καλά κορίτσι μου! Τεστ κάνουμε από τη 1η μέρα καθυστέρησης γιατί μπορεί να προλάβεις καταστάσεις! Τα τεστ όχι μην τα πάρεις πάλι σου! Αν έχει σχηματιστεί σάκος θα φανεί αλλιώς σε ένα διημερο. Οι αναγούλες κ οι εμετοι ξεκινάνε μετά τη 6η εβδομαδα οπότε τώρα είναι καθαρά θέμα άγχους το οποίο πρέπει να αποβάλλεις άμεσα :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Fainareti είπε:

Κορίτσια γύρισα....είδαμε σάκο... Έχω μείνει παγωτό....είμαι έγκυος!!! 

Ευγε!!!! Ποσο εισαι?? Θα ξεκινησεις τελικα καποια αγωγη?? Αντε, προσοχη κ ξεκουραση τωρα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο κορίτσι μου!!! Μια καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη σου εύχομαι!! Όχι άγχος και ακολουθείς τις συμβουλές του γιατρού σου :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ κορίτσια μου! Μου είπε οτι έγινε απο τη δεξιά μου ωοθήκη η ωορρηξία που έμεινα έγκυος, και οτι 25 του μήνα θα ξαναπαω να ακούσουμε καρδούλα και να αρχίσουμε τον έλεγχο και εξετάσεις..26 εχω γενέθλια!! Μακάρι όλα να συνεχίσουν καλά και να το γιορτάσω διπλά τότε! Αγωγή μου έδωσε utrogestan kai filicin, και πολύ ξεκούραση. Όλα τα κάνουμε αλλά χαλαρά.

Περιττό να σας πω οτι άρχισα να κλαίω οταν μου είπε οτι επιβεβαιώνει ο υπέρηχος και μου το έδειξε!

Τώρα νοιώθω σαν ουφο που σας γράφω..πρωτόγνωρο συναίσθημα...δεν ξέρεις τι να κάνεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου τα φώτα σας!!!!!Είμαι ήδη μανούλα σε μια ζουζουνα δύο χρονων....λόγω μια πάθησης που έχω δε προσπαθούσαμε με τον άντρα μου για δεύτερο μεχρι να ρύθμισω τη κατασταση....Έλα ομω που είχα τρεις μέρες καθυστέρηση;κάνω χτες το τεστ αμέσως θετικο....τρέχω για χοριακη...δε μπορεί λέω....Και βγαίνει σήμερα το  πρωί 2068....κύρια μου είστε πολύ έγκυος.....η απάντηση τους.....Ο γιατρός μου είπε για διδυμη κυηση.....Έχω σοκαριστεί απίστευτα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Fainareti είπε:

Κορίτσια τα έχω παίξει!!! 

Έχω καθυστέρηση 5 μέρες...τι πιο φυσιολογικό τους τελευταίους μήνες.

Πόνους περιόδου που έχω πάντα, φούλ! Λεω σήμερα, δεν κάνεις ένα τεστάκι κοπέλα μου να τελειώνεις να αρχίσεις να παίρνεις τα μεσουλιντάκια σου να ηρεμήσεις.

Και τσούπ.....να το ένα θετικό. Εντάξει λεω λάθη γίνονται...ας κάνω και ένα δεύτερο....τσούπ και αυτό θετικό....α λεω δεν θα μας τρελάνεις εσυ. Και ναι...κανω και τρίτο. Και αυτό θετικό. 

Ρε κορίτσια βοηθήστε με γιατί θα τρελαθώ, υπάρχει περίπτωση να είναι λάθος; γιατι απο πόνους περιόδου έχω πάρα πολλούς συν οτι εχθές μου φάνηκε σαν να είδα και λίγο αίμα στο χαρτί. Πήγα νωρίτερα και έκανα χοριακή, θα τη πάρω το απόγευμα. Οτι και να βγεί βέβαια, δεν πτοούμαστε...τουλάχιστον είδαμε επιτέλους πως βγαίνει το θετικό σε τέστ εγκυμοσύνης. Λίγο το έχετε;;;;

ΧΑΧΑΧΑΑΧΧΑΑΧΧΑΑ!!

Πολλά Φιλάκια!!

Μπράβοοοο γλυκιά μου!!Χάρηκα πολύ!!Ειχατε καιρό που προσπαθούσατε?Με το καλόοοοοοοο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατι λιγότερο απο ένα χρόνο marillia μου! Σε ευχαριστούμε πολύ!!! Μέχρι 25 του μήνα που θα παμε πάλι για να δουμε αν θα ακούσουμε καρδούλα πρέπει να πιω βαλεριάνες! Χαχαχαχα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Fainareti είπε:

Κατι λιγότερο απο ένα χρόνο marillia μου! Σε ευχαριστούμε πολύ!!! Μέχρι 25 του μήνα που θα παμε πάλι για να δουμε αν θα ακούσουμε καρδούλα πρέπει να πιω βαλεριάνες! Χαχαχαχα!

Με το καλό να ακούσετε και καρδούλα.Σοκ εεε?Περίμενες να δείτε σήμερα σάκο?Καλύτερα έτσι μπαμ μπαμ χαχαχα!!Δεν το πίστευες γιατί γενικά έχεις καθυστέρηση?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Fainareti είπε:

Κατι λιγότερο απο ένα χρόνο marillia μου! Σε ευχαριστούμε πολύ!!! Μέχρι 25 του μήνα που θα παμε πάλι για να δουμε αν θα ακούσουμε καρδούλα πρέπει να πιω βαλεριάνες! Χαχαχαχα!

Γεια σου φίλη ,

πολλα συγχαριτηρια .. Να εχεις μια υπέροχη κ τελειομηνη εγκυμοσύνη !!

το θετικό τεστ ειναι θετικό τεστ ( είδη κα οταν εχεις 3 στα χέρια σου ) 

αυτους τους πόνους τους ειχα κ εγω 4-5-6 εβδομαδα .. Νωμιζα οτι θα αδιαθέτησω και έτρεχα στη τουαλέτα .. (Παρόλο που ήξερα οτι δεν πρόκειται) ειχα αυτην την αίσθηση ..

Μπηκες σε έναν καινουργιο μαγικό κόσμο των εγκύων και ειναι απόλυτα φυσιολογικό να νιώθεις οτι δεν ξερεις τι ακολουθεί παρακάτω και καποιες φορες θα εχεις αγωνία φόβο απορίες κτλ... 

Να ακούς το σωμα σου - αυτο ξερει και θα σε καθοδηγεί..

το πρωτο τρίμηνο χρειαζεται ιδιαίτερη προσοχή σε οτι αφορά την κουραση (μην σηκωνεις βάρη , μην κανεις extreme πραγματα) να εισαι χαλαρή και να προσεχεις τον εαυτο σου οσο γινεται.. 

Σου ευχομαι ξανα μια τελειμηνη και υπέροχη εγκυμοσύνη :)

φιλικα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Με το καλό να ακούσετε και καρδούλα.Σοκ εεε?Περίμενες να δείτε σήμερα σάκο?Καλύτερα έτσι μπαμ μπαμ χαχαχα!!Δεν το πίστευες γιατί γενικά έχεις καθυστέρηση?

Κοίτα γενικως δεν το πίστευα γτ τους τελευταίους μήνες εχω καθυστερήσεις. Επίσης αυτό το μήνα πήγαμε διακοπές και δεν το σκεφτήκαμε καθόλου. Ειδικά εγω να σκεφτείς σηκωνόμουν πλενόμουν, ενω τους προηγούμενους μήνες καθόμουν προσοχή μετα! 

Εν τω μεταξύ 8 το πρωί έκανα τεστ εγκυμοσύνης (σίγουρη οτι θα βγει αρνητικό)στις 12:30 έβλεπα σάκο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Fainareti είπε:

Κοίτα γενικως δεν το πίστευα γτ τους τελευταίους μήνες εχω καθυστερήσεις. Επίσης αυτό το μήνα πήγαμε διακοπές και δεν το σκεφτήκαμε καθόλου. Ειδικά εγω να σκεφτείς σηκωνόμουν πλενόμουν, ενω τους προηγούμενους μήνες καθόμουν προσοχή μετα! 

Εν τω μεταξύ 8 το πρωί έκανα τεστ εγκυμοσύνης (σίγουρη οτι θα βγει αρνητικό)στις 12:30 έβλεπα σάκο!

Φοβερή η περιπτωσή σου!!!:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Stelvan είπε:

Κορίτσια μου τα φώτα σας!!!!!Είμαι ήδη μανούλα σε μια ζουζουνα δύο χρονων....λόγω μια πάθησης που έχω δε προσπαθούσαμε με τον άντρα μου για δεύτερο μεχρι να ρύθμισω τη κατασταση....Έλα ομω που είχα τρεις μέρες καθυστέρηση;κάνω χτες το τεστ αμέσως θετικο....τρέχω για χοριακη...δε μπορεί λέω....Και βγαίνει σήμερα το  πρωί 2068....κύρια μου είστε πολύ έγκυος.....η απάντηση τους.....Ο γιατρός μου είπε για διδυμη κυηση.....Έχω σοκαριστεί απίστευτα! 

Συγχαρητηρια κ σε 'σενα!! Ελπιζω η παθηση που εχεις να ξεπαραστηκε κ να μην επιρρεασει καθολου την εγκυμοσυνη..! Ευχομαι τα καλυτερα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...