Μετάβαση σε περιεχόμενο

Θελω να γίνω μαμα


Rania..

Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια.. ειμαι νέα στο φόρουμ και είπα να μοιραστώ μαζι σας τις φοβίες που εχω.προσπαθουμε για μωρακι εδώ και 7 μήνες Αλλα τιποτα.εχω αρχίσει να φοβαμαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσι :) από τα λίγα Π έχω καταλάβει γενικά δεν πρέπει να περιμένουμε Κ από τους πρώτους μήνες επιτυχία όχι δεν είναι κ εφικτό!  Αλλά ανάλογα Κ με την ηλικία σ βάζουν κάποιο όριο προσπαθειών Κ μετά το κοιτάς με εξετάσεις! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειμαι 31.εχω μπερδευτεί και δεν ξερω αν πρεπει να απευθυνθώ σε κάποιον ειδικό η να περιμένω λίγο ακόμα.τα συναισθήματα ειναι ανάμεικτα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γενικά στα ετήσια τσεκ απ ήταν όλα καλά?  Γενικά εγώ θα σου πρότεινα να πας Κ να είναι οοοολααα κάλα. Αλλά τουλάχιστον να το γνωρίζεις ότι κιαν είναι από νωρίς και να μην ταλαιπωρείς το κεφαλάκι σου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσι μου! 

Ξερω οτι για την ηλικία σου ξεκινας ελεγχο μετα απο ενα χρονο προσπαθειων, αυτα προτεινουν οι γιατροι δηλαδη. Αν θες φυσικα μπορεις να ξεκινησεις κ νωριτερα να ψαχνεις... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοπελα μου καλως ήλθες!!οι γιατροί στην ηλικια μας (32 ειμαι εγω) λενε μετα απο ενάμιση χρόνο προσπαθειας(που την ορίζουν ως επαφή στις γόνιμες μερες και αν δεν εισαι 100% σίγουρη επαφή απο 10η έως 20η μερα του κυκλου μερα παρα μερα..) και οταν μπεις στη διαδικασία να το κανεις αυτο..αγχώνεσαι χειρότερα!!Εγω οταν ξεκινησαμε με τον συζηγο προσπάθειες,πηγα στον γιατρό μου και του το ειπα..εκεινος με εδτειλε να κανω εναν πλήρη προγεννητικό έλεγχο,δλδ γενικές αίματος,ηλεκτροφοριση αιμοσφαιρίνης,ορμονολογικές και καλλιέργεια κολπικού υγρού..εκει βρεθηκε μυκοπλασμα και ουρεοπλασμα και έπαιρνα αγωγή κοντά δυο μήνες,πιστεύαμε πως αυτο ευθυνόταν για το οτι εν ισα συλλάβει..αλλα τελικά ουτε μετα τα καταφέραμε..ακολούθησαν πολλές εξετάσεις αλλα δεν εχουμε βρει κατι ακομα που να εξηγεί γιατι δεν ερχεται..πρώτου λοιπον αρχίσεις να μπαίνεις στο τρυπακι του ψυχοφθορου άγχους..κανε μια επίσκεψη στον γιατρό για προγεννητικό,χαλαρωσε οσο μπορεις,και θα πετύχετε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω πολυ κατερινακι.. 

διαβαζοντας τα σχόλια σας παίρνω δύναμη. Ποτε δεν πίστευα οτι ειναι τόσο δύσκολο. Εγω γενικά αγχώνομαι πολυ και με το παραμικρό και τώρα το εχω συνέχεια στο μυαλο μου. Κάνω τεστ ακόμα κ πριν την καθυστέρηση.συμφωνω μαζι σου θεωρώ οτι αν αρχίσω εξετάσεις θα αγχωθώ περισσότερο.βεβαια δεν θα το καθυστερήσω και πολυ γιατι αν ειναι κάτι πρεπει να το ξερω. Τι να πω κορίτσια .. εύχομαι σε όλες μας σύντομα με ένα μωρακι στην αγκαλια .. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Rania.. είπε:

Ευχαριστω πολυ κατερινακι.. 

διαβαζοντας τα σχόλια σας παίρνω δύναμη. Ποτε δεν πίστευα οτι ειναι τόσο δύσκολο. Εγω γενικά αγχώνομαι πολυ και με το παραμικρό και τώρα το εχω συνέχεια στο μυαλο μου. Κάνω τεστ ακόμα κ πριν την καθυστέρηση.συμφωνω μαζι σου θεωρώ οτι αν αρχίσω εξετάσεις θα αγχωθώ περισσότερο.βεβαια δεν θα το καθυστερήσω και πολυ γιατι αν ειναι κάτι πρεπει να το ξερω. Τι να πω κορίτσια .. εύχομαι σε όλες μας σύντομα με ένα μωρακι στην αγκαλια .. 

Κοριτσακι μου υπομονή..ολες θα το πετύχουμε..απλα σε μερικές παίρνει περισσοτερο χρόνο..κανε τον προγεννητικό σου..και εγω θα σου προτινα να παραγγείλεις απο την hometest το πακετάκι με τα τεστ ωορρηξιας για να στοχεύεις λιγο περισσοτερο στις μερες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μακάρι ολα να πανε καλα για όλες μας κορίτσια μου.. πιστευω οτι το θέμα ειναι να μην το βάζουμε κάτω οτι και αν συμβαίνει. Θετική Σκέψη και ολα θα γίνουν.. ( τα λεω σε σας για να τα ακούω και εγω ) ..  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...