Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αυχενική διαφάνεια και πρόβλεψη φύλου


Recommended Posts

Γεια σας φίλες του mammy land ,

Ειμαι 12 εβδομαδων και 4 ημερών εγκυος... πρωτη εγκυμοσύνη .. εκανα την αυχενική οπου δόξα το θεο ολα έδειξαν καλα.  Η ιατρός μου ειπε οτι κατα 80% ειναι κοριτςακι .. Θελω να κανω την εξής ερώτηση έτυχε σε καμια σας να άλλαξε στη πορεία να να ηταν τελικα αγόρι ;; 

 Ο λόγος που ρωτάω ειναι οτι εχω πολυ την αίσθηση οτι εχω αγόρι απο την αρχη.. Μην παρεξηγηθώ οτι θελω αγόρι και μονο αγόρι αλλα ειναι αυτο το αίσθημα το προαισθημα οτι θα γίνω αγόρομανα (δεν ξερω γιατι) και λεω τοσο εξω Πευτω ;; 

Παρακαλώ Θα ηθελα να μοιραστείτε μαζι μου τις δικές σας εμπιρίες !  

Ευχαριστω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγαπητή φίλη, καλησπέρα! Με το καλό το μωράκι σου!!! Εγώ πάλι επειδή αργήσαμε να δούμε το φύλο επειδή το μωρό ήταν γυρισμένο πλάτη, είχα ψηθεί ότι είναι κορίτσι....Η μαμά μου μου έλεγε ότι είχα ομορφύνει κιόλας και το δέσαμε κόμπο! Σε έναν επόμενο υπέρηχο όμως το παιδί αποφάσισε να γυρίσει και είδαμε ότι είναι αγόρι! Θέλω να πω ότι το ένστικτο σε αυτά τα πράγματα δεν βοηθάει όπως και οι προλήψεις που έχει ο κόσμος, μόνο ο υπέρηχος δείχνει την αλήθεια. Να χαρείς την εγκυμοσύνη σου και να φέρεις στον κόσμο ένα υγιές μωρό!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να χαιρεσαι το μπεμπακι σου ,

σε ευχαριστω πολυ για τη απάντηση... Πρωτο και κυριότερο ειναι να ειναι καλα το μωρακι μου... Το προαίσθημα που εχω ειναι έντονο ακομα και δεν ξερω γιατι το μυαλό μου κανει τετοια παιχνίδια ... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 02/08/2017 at 5:50 ΜΜ, ο/η Winter mama to be είπε:

Γεια σας φίλες του mammy land ,

Ειμαι 12 εβδομαδων και 4 ημερών εγκυος... 26 χρόνων πρωτη εγκυμοσύνη .. Εχθες εκανα την αυχενική οπου δόξα το θεο ολα έδειξαν καλα.  Σε δυο εβδομαδες περιμεω και την εξέταση αίματος. Η ιατρός μου ειπε οτι κατα 80% ειναι κοριτςακι .. Θελω να κανω την εξής ερώτηση έτυχε σε καμια σας να άλλαξε στη πορεία να να ηταν τελικα αγόρι ;; 

 Ο λόγος που ρωτάω ειναι οτι εχω πολυ την αίσθηση οτι εχω αγόρι απο την αρχη.. Μην παρεξηγηθώ οτι θελω αγόρι και μονο αγόρι αλλα ειναι αυτο το αίσθημα το προαισθημα οτι θα γίνω αγόρομανα (δεν ξερω γιατι) και λεω τοσο εξω Πευτω ;; 

Παρακαλώ Θα ηθελα να μοιραστείτε μαζι μου τις δικές σας εμπιρίες !  

Ευχαριστω 

Kalimera wintermama.

Egw ixa apofasisei oti den tha mathena to filo gia na ine ekpliksi.  Auti tin diesthisi p les tin ixa k egw. . Kapies fores oti tha kano gio k kapies fores oti ine kori. Xaxaxa Merikes fores evlepa k oniro oti itan agoraki. 

Oloi osoi me evlepan, vasi tis kilias mou mou elegan oti tha kano agoraki k itan kai 100%sigouri. Metrimenoi ine autoi p m ipan oti ine koritsaki. 

Telika gennisa ena igiestato koritsaki:)

S euxome oti kalitero k na xaris to mpempaki sou oti filo k an ine :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η darling89 είπε:

Kalimera wintermama.

Egw ixa apofasisei oti den tha mathena to filo gia na ine ekpliksi.  Auti tin diesthisi p les tin ixa k egw. . Kapies fores oti tha kano gio k kapies fores oti ine kori. Xaxaxa Merikes fores evlepa k oniro oti itan agoraki. 

Oloi osoi me evlepan, vasi tis kilias mou mou elegan oti tha kano agoraki k itan kai 100%sigouri. Metrimenoi ine autoi p m ipan oti ine koritsaki. 

Telika gennisa ena igiestato koritsaki:)

S euxome oti kalitero k na xaris to mpempaki sou oti filo k an ine :)

Γεια σου φίλη ,

σε ευχαριστώ για την απάντηση..

λες να πέσω και εγω εξω ;; 

Θα μαθω συντομα..

να χαιρεσαι την κορούλα σου .. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Winter mama to be Καλησπέρα και με το καλό το μωράκι! Γενικά, η αυχενική διαφάνεια πέρα από τη βασική χρησιμότητά της για την άριστη κατάσταση του βρέφους δεν μπορεί να δώσει σίγουρα αποτελέσματα για το φύλο. 

Το μόνο που μπορώ να σου πω περί προαισθήματος είναι η προσωπική μου εμπειρία στο πρώτο παιδάκι μου: ήμουν σίγουρη ότι ήταν αγόρι και στην αυχενική διαφάνεια ήταν τέτοια η θέση του, που απλώς επιβεβαιώθηκε ότι είχε τσουτσουνάκι πέρα από κάθε αμφιβολία! Κ έτσι γέννησα έναν λαχταριστό μπέμπη πριν από έξι χειμώνες <3 

Όμως.... πάμε τώρα στη δεύτερη εγκυμοσύνη :) Κάνουμε την αυχενική (πριν από 3 χρόνια) και μας είπε ο γιατρός ότι είναι και αυτό αγοράκι προφανέστατα. Αρχίζω λοιπόν τον Αύγουστο και ξεδιαλέγω ρουχαλάκια αγορίστικα και τα τακτοποιώ με κάθε επιμέλεια... Όταν ήρθε η ώρα της β' επιπέδου, πάθαμε την (ευχάριστη) πλάκα μας: μας είπε λοιπόν ο γιατρός ότι περιμένουμε μια ωραιότατη και λαχταριστή μπέμπα!!! Και όντως, η μπεμπούλα μας έκανε την εμφάνισή της λίγους μήνες μετά! 

Η δε κουμπάρα της αδερφής μου μέχρι τον 9ο τα είχε πάρει όλα μα όλα ροζ και τελικά σε μια εξέταση ρουτίνας λίγο πριν γεννήσει, η μπέμπα βγήκε μάγκας!!! εκεί να δεις.... σπάνιο αλλά συνέβη.

Εγώ σου λέω να περιμένεις τη β' επιπέδου και τότε πια θα σιγουρευτείς. μέχρι τότε όλα παίζονται! Με το καλό!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 7/8/2017 at 12:26 ΜΜ, ο/η demie_14 είπε:

Winter mama to be Καλησπέρα και με το καλό το μωράκι! Γενικά, η αυχενική διαφάνεια πέρα από τη βασική χρησιμότητά της για την άριστη κατάσταση του βρέφους δεν μπορεί να δώσει σίγουρα αποτελέσματα για το φύλο. 

Το μόνο που μπορώ να σου πω περί προαισθήματος είναι η προσωπική μου εμπειρία στο πρώτο παιδάκι μου: ήμουν σίγουρη ότι ήταν αγόρι και στην αυχενική διαφάνεια ήταν τέτοια η θέση του, που απλώς επιβεβαιώθηκε ότι είχε τσουτσουνάκι πέρα από κάθε αμφιβολία! Κ έτσι γέννησα έναν λαχταριστό μπέμπη πριν από έξι χειμώνες <3 

Όμως.... πάμε τώρα στη δεύτερη εγκυμοσύνη :) Κάνουμε την αυχενική (πριν από 3 χρόνια) και μας είπε ο γιατρός ότι είναι και αυτό αγοράκι προφανέστατα. Αρχίζω λοιπόν τον Αύγουστο και ξεδιαλέγω ρουχαλάκια αγορίστικα και τα τακτοποιώ με κάθε επιμέλεια... Όταν ήρθε η ώρα της β' επιπέδου, πάθαμε την (ευχάριστη) πλάκα μας: μας είπε λοιπόν ο γιατρός ότι περιμένουμε μια ωραιότατη και λαχταριστή μπέμπα!!! Και όντως, η μπεμπούλα μας έκανε την εμφάνισή της λίγους μήνες μετά! 

Η δε κουμπάρα της αδερφής μου μέχρι τον 9ο τα είχε πάρει όλα μα όλα ροζ και τελικά σε μια εξέταση ρουτίνας λίγο πριν γεννήσει, η μπέμπα βγήκε μάγκας!!! εκεί να δεις.... σπάνιο αλλά συνέβη.

Εγώ σου λέω να περιμένεις τη β' επιπέδου και τότε πια θα σιγουρευτείς. μέχρι τότε όλα παίζονται! Με το καλό!!!

Γεια σου φιλη ,

σε ευχαριατω για την απάντηση..

Φοβερή η  ανατρωπή στο δευτερο παιδάκι σου :) 

της κουμπαράς σας η ιστορία δε και αν ειναι τρομερή ... Απο κόρη που ξέρανε για μηνες βγήκε γιος ....

για λιγο ακομα θα εχω αγωνία...

να χαιρεσαι τα παιδιά σου :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σ' ευχαριστώ πολύ!! Πολύ ωραία λοιπόν, θα ξέρεις νωρίς και με απόλυτη σιγουριά αν θα είναι ροζ ή γαλάζια τα όνειρά σου! το σίγουρο είναι ότι θα επιλέξεις έπιπλα και ρουχαλάκια χωρίς... ανατροπές :) Γερό μωράκι κ αναμένουμε τα ευχάριστα νεότερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/8/2017 at 6:18 ΠΜ, ο/η demie_14 είπε:

Σ' ευχαριστώ πολύ!! Πολύ ωραία λοιπόν, θα ξέρεις νωρίς και με απόλυτη σιγουριά αν θα είναι ροζ ή γαλάζια τα όνειρά σου! το σίγουρο είναι ότι θα επιλέξεις έπιπλα και ρουχαλάκια χωρίς... ανατροπές :) Γερό μωράκι κ αναμένουμε τα ευχάριστα νεότερα!

Σε ευχαριστώ πολύ :) ήρθα σε επικοινωνία εχθές με το εργαστήριο που πραγματοποιεί στη εξέταση και νου είπε ότι μόνο ένα μέρος της εξέτασης ήταν έτοιμο (το πιο σημαντικό) αυτο που δείχνει τα χρωμόσωματα αν ειναι φυσιολογικά .. Ολα φαίνονται καλα μου ειπε αλλα ακομα δεν εχουμε το DNA ... Σε λίγες μερες θα ξερω μαλλον :) .... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσι!

Λοιπον εμενα η εμπειρια μου ηταν η εξης: πριν μεινω εγκυος ηθελα κοριτσι, αφου&στο στρωσιμο του κρεββατιου πριν το γαμο ειχα ζητησει να ριξουμε πανω πρωτα κοριτσι! Χαχα! Επισης ρωτουσα φιλες&συγγενεις κοριτσομανες&καλα τι κανανε&πιασανε κοριτσι! Οτι να ναι σου λεω! Ηθελα μια κορακλα για τον αντρα μου, να ναι μπαμπακιας οπως ημουν&εγω που τον λατρευα τον μπαμπακα μου! Λοιπον... Ολοι μου λεγανε αγορι φαινεσαι οτι εχεις. Κανω αυχενικη λεει με επιφυλαξη αγορι... Εγω στον υπνο μου εβλεπα κοριτσι συνεχεια. Λεω ευσεβεις ποθοι... Μιλαγαμε στην κοιλια ως αρσενικο. Παμε για τη β επιπεδου μας λεει 100% κοριτσι!! Χοροπηδηξα απο τη χαρα μου (απο τη δικη μου οικογενεια ειναι το 1ο κοριτσι &τα 3 αδελφια μου ολα εχουν αγορια). Τετοια χαρα δεν θα την ξεχασω λες&τοτε ξεκινησε η εγκυμοσυνη μου! Καλα οχι οτι ειχα προβλημα με αγορι για ονομα του θεου να ναι καλα τα μωρακια μας θελουμε αλλα δεν ξερω μου χε κολλησει! Εκτοτε σε καθε μα καθε υπερηχο ρωτουσα ειναι ακομα κοριτσι σιγουρα ε; χαχα! Συνηθως παντως αν σου πουν εξαρχης κοριτσι ειναι οντως κοριτσι. Αυτο &απο εμπειριες αλλων μαμαδων! Κοριτσι μου οτι παιδακι κι αν κανεις σου ευχομαι μια απολαυστικη&ηρεμη εγκυμοσυνη, με εναν μαγικο τοκετο&ενα μπεμπακι υγιες&ευτυχισμενο με ευτυχισμενους γονεις!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Χριστιαννα* είπε:

Καλησπερα κοριτσι!

Λοιπον εμενα η εμπειρια μου ηταν η εξης: πριν μεινω εγκυος ηθελα κοριτσι, αφου&στο στρωσιμο του κρεββατιου πριν το γαμο ειχα ζητησει να ριξουμε πανω πρωτα κοριτσι! Χαχα! Επισης ρωτουσα φιλες&συγγενεις κοριτσομανες&καλα τι κανανε&πιασανε κοριτσι! Οτι να ναι σου λεω! Ηθελα μια κορακλα για τον αντρα μου, να ναι μπαμπακιας οπως ημουν&εγω που τον λατρευα τον μπαμπακα μου! Λοιπον... Ολοι μου λεγανε αγορι φαινεσαι οτι εχεις. Κανω αυχενικη λεει με επιφυλαξη αγορι... Εγω στον υπνο μου εβλεπα κοριτσι συνεχεια. Λεω ευσεβεις ποθοι... Μιλαγαμε στην κοιλια ως αρσενικο. Παμε για τη β επιπεδου μας λεει 100% κοριτσι!! Χοροπηδηξα απο τη χαρα μου (απο τη δικη μου οικογενεια ειναι το 1ο κοριτσι &τα 3 αδελφια μου ολα εχουν αγορια). Τετοια χαρα δεν θα την ξεχασω λες&τοτε ξεκινησε η εγκυμοσυνη μου! Καλα οχι οτι ειχα προβλημα με αγορι για ονομα του θεου να ναι καλα τα μωρακια μας θελουμε αλλα δεν ξερω μου χε κολλησει! Εκτοτε σε καθε μα καθε υπερηχο ρωτουσα ειναι ακομα κοριτσι σιγουρα ε; χαχα! Συνηθως παντως αν σου πουν εξαρχης κοριτσι ειναι οντως κοριτσι. Αυτο &απο εμπειριες αλλων μαμαδων! Κοριτσι μου οτι παιδακι κι αν κανεις σου ευχομαι μια απολαυστικη&ηρεμη εγκυμοσυνη, με εναν μαγικο τοκετο&ενα μπεμπακι υγιες&ευτυχισμενο με ευτυχισμενους γονεις!!

Γεια σου φίλη ,

να χαιρεσαι την μικρη σου ..

σε ευχαριστω για Την απάντηση :) ποσο ομορφο αυτο που σου συναιβει :) 

Και έδειχναν ολα αγοράκι εσυ ήξερες ομως τι ηθελες και ήξερες τι ειχες .... Υπέροχο :) δεν θεωρώ καθολου τυχαία την επιμονή σου: η Μανουλα ξερει :) 

βεβαια οπως προ ειπες το ΠΑΝ ειναι η υγεια του παιδιού και μετα ολα τα αλλα αλλα οπως ειπες και εσυ κολλάει το μυαλό έντονα στη σκέψη αυτη και εγω λεω συνεχεια : ε αφου ειπαν με τοση σιγουριά κορίτσι κοριτσάκι θα ειναι το γλυκο ως που περνάνε ώρες και λεω να νιωθω οτι ειναι αγόρι και με ρωτάει  ο άντρας πως το νιώθεις , τι νιώθεις ;; Μην κόλλας λεει ...

τι να του πω δεν ξερω πως το νιωθω και τι νιωθω απλα λεω εχω αγοράκι .. Το ελεγα πριν μεινω εγκυος ... Παντως τωρα σκέφτομαι να δω τις ημερομηνίες μου έγινε πιθανά η σύλληψη και τις ημέρες π ειχα επαφή και να δουμε προς τι τείνει αγόρι ή κοριτσι ;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Winter mama to be είπε:

Γεια σου φίλη ,

να χαιρεσαι την μικρη σου ..

σε ευχαριστω για Την απάντηση :) ποσο ομορφο αυτο που σου συναιβει :) 

Και έδειχναν ολα αγοράκι εσυ ήξερες ομως τι ηθελες και ήξερες τι ειχες .... Υπέροχο :) δεν θεωρώ καθολου τυχαία την επιμονή σου: η Μανουλα ξερει :) 

βεβαια οπως προ ειπες το ΠΑΝ ειναι η υγεια του παιδιού και μετα ολα τα αλλα αλλα οπως ειπες και εσυ κολλάει το μυαλό έντονα στη σκέψη αυτη και εγω λεω συνεχεια : ε αφου ειπαν με τοση σιγουριά κορίτσι κοριτσάκι θα ειναι το γλυκο ως που περνάνε ώρες και λεω να νιωθω οτι ειναι αγόρι και με ρωτάει  ο άντρας πως το νιώθεις , τι νιώθεις ;; Μην κόλλας λεει ...

τι να του πω δεν ξερω πως το νιωθω και τι νιωθω απλα λεω εχω αγοράκι .. Το ελεγα πριν μεινω εγκυος ... Παντως τωρα σκέφτομαι να δω τις ημερομηνίες μου έγινε πιθανά η σύλληψη και τις ημέρες π ειχα επαφή και να δουμε προς τι τείνει αγόρι ή κοριτσι ;;; 

Να σαι καλα! Χαχα το τεστ με τη σοδα το εχεις κανει; λοιπον οταν σου ρθει να ουρησεις παρε ενα ποτηρακι μιας χρησης&βαλε μεσα 1-2 κουταλακια μαγ.σοδα. θα ουρησεις μεσα, αν αφρισει πολυ και φουσκωσει ή αν αφρισει λιγο δειχνει λεει το φυλο. Καντο&πες μας πριν σου πω τι σημαινει το καθενα για να μην επηρεαστεις! Χεχε εγω το χα κανει για πλακα&βγηκε. Επισης υπαρχουν λενε διαφορετικα συμπτωματα σε αγορια-κοριτσια. Εγω πχ ειχα παααρα πολλα αερια ειδικα στην αρχη. Μετα διαβασα οτι συμβαινει στα κοριτσια αυτο. Υπαρχουν διαφορα χιχι ψαξε στο ιντερνετ μεχρι τη β επιπεδου πειραματισου να δουμε αν ισχυουν&αυτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/8/2017 at 11:58 ΠΜ, ο/η Χριστιαννα* είπε:

Να σαι καλα! Χαχα το τεστ με τη σοδα το εχεις κανει; λοιπον οταν σου ρθει να ουρησεις παρε ενα ποτηρακι μιας χρησης&βαλε μεσα 1-2 κουταλακια μαγ.σοδα. θα ουρησεις μεσα, αν αφρισει πολυ και φουσκωσει ή αν αφρισει λιγο δειχνει λεει το φυλο. Καντο&πες μας πριν σου πω τι σημαινει το καθενα για να μην επηρεαστεις! Χεχε εγω το χα κανει για πλακα&βγηκε. Επισης υπαρχουν λενε διαφορετικα συμπτωματα σε αγορια-κοριτσια. Εγω πχ ειχα παααρα πολλα αερια ειδικα στην αρχη. Μετα διαβασα οτι συμβαινει στα κοριτσια αυτο. Υπαρχουν διαφορα χιχι ψαξε στο ιντερνετ μεχρι τη β επιπεδου πειραματισου να δουμε αν ισχυουν&αυτα!

Χάχαχα η αλήθεια ειναι το εχω ξεζουμισει το Ίντερνετ αυτο με την σόδα το εκανα οταν ημουν 8-9 εβδομαδων και εκανε αρκετό αφρό ... :) 

το πείσμα μου λεει οτι ειναι αγόρι , η λογική κοριτσι ... Τα εχω παίξει παντως.. Σκευτομενη  ονόματα μου ερχονται μονο κορίτσιςτικα στο μυαλό και παλεύω μεσα μου... 

Εκανα και αλλα τεστ :

ειχα στην αρχη τάση προς εμετό αλλα το φαί δεν το έβγαλα ποτε - έβγαζα μονο γαστικα υγρά και σιελο το πρωι μετα ολα οκ ..

το μονο που λιγουρευομαι ειναι αλμυρά (οπως και πριν) 

καθησα πανω στο μαχαίρι οχι στο ψαλίδι 

δεν εχω ακμή 

πέταξα κατι τρίχες παραπανω 

η βέρα μου εκανε κύκλους 

τα μαλλια μου εχουν γινει άθλια 

χτύποι μωρού 170/sec

Το στήθος μου ειναι ευαίσθητο δεν εχει μεγαλώσει μπορω να πω ειναι οπως ηταν 

η κοιλια μου αν και ειναι μικρη μοιάζει να πετάγεται πιο πολυ χαμηλα (αλλα λογικο αφου εκει ειναι η μήτρα - η μήτρα μεγαλώνει οχι το στοΜαχι για να πατάει εξαρχής ψιλά )

οτι τεστ και βλακεία εχω βρει καθομαι και τα κανω .. Βγαίνουν μισά μισά 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Winter mama to be είπε:

Χάχαχα η αλήθεια ειναι το εχω ξεζουμισει το Ίντερνετ αυτο με την σόδα το εκανα οταν ημουν 8-9 εβδομαδων και εκανε αρκετό αφρό .. Το ξανα εκανα γύρο στις 11 εβδομαδες δεν εκανε... 

Ποιος αντέχει ως την β επιπέδου καλε εγω ;;; Εχω κανει την εξέταση αίματος και περιμενω απο εβδομαδα το DNA φυλετικά χρόμοσωματα ... :) 

το πείσμα μου λεει οτι ειναι αγόρι , η λογική κοριτσι ... Τα εχω παίξει παντως.. Σκευτομενη  ονόματα μου ερχονται μονο κορίτσιςτικα στο μυαλό και παλεύω μεσα μου... 

Εκανα και αλλα τεστ :

ειχα στην αρχη τάση προς εμετό αλλα το φαί δεν το έβγαλα ποτε - έβγαζα μονο γαστικα υγρά και σιελο το πρωι μετα ολα οκ ..

το μονο που λιγουρευομαι ειναι αλμυρά (οπως και πριν) 

καθησα πανω στο μαχαίρι οχι στο ψαλίδι 

δεν εχω ακμή 

πέταξα κατι τρίχες παραπανω 

η βέρα μου εκανε κύκλους 

τα μαλλια μου εχουν γινει άθλια 

χτύποι μωρού 170/sec

Το στήθος μου ειναι ευαίσθητο δεν εχει μεγαλώσει μπορω να πω ειναι οπως ηταν 

η κοιλια μου αν και ειναι μικρη μοιάζει να πετάγεται πιο πολυ χαμηλα (αλλα λογικο αφου εκει ειναι η μήτρα - η μήτρα μεγαλώνει οχι το στοΜαχι για να πατάει εξαρχής ψιλά )

οτι τεστ και βλακεία εχω βρει καθομαι και τα κανω .. Βγαίνουν μισά μισά 

 

Χμ... Μη σε απογοητευσω αλλα για κοριτσι μου κανουν τα περισσοτερα. Λενε για χτυπους καρδιας πολλους εχουν τα κοριτσια,ετσι&σε μενα. Στην εγκυμοσυνη ειχα κυριως ταση προς εμετο,αναγουλες&εκανα μονο 5-6 εμετους. Ακμη δεν ειχα, αλλα ουτε εξτρα τριχες, η κοιλια μου ηταν σχετικα μικρη&χαμηλη, το στηθος ειχε μεγαλωσει αλλα μετα τη γεννα τουμπανιασε, τα μαλλια εμενα απλα ηταν πιο πυκνα κατα τα αλλα δεν στρωνανε με τιποτα&λαδωνανε πολυ. Απο λιγουρες εγω τα παντα&πριν εγκυμοσυνης! Χαχα!

Αντε να δουμε τι θα πουν οι γιατροι πια! Ευχομαι να ναι αυτο που θες! Αν&υποσυνειδητα μπορει να θες κοριτσι&να μην το ξερεις! Της καλομανας το παιδι το πρωτο ειναι κοριτσι! Χιχι! Τα φιλια μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...