Μετάβαση σε περιεχόμενο

Διαστολή τραχήλου


Recommended Posts

Γεια σας,

Στην 28η εβδομάδα της κύησης,πηγαίνοντας στο ιατρείο για τον τυπικό υπέρηχο,μου βρήκαν διαστολή τραχήλου.στη συνέχεια αφου με εξέτασε με κολποδιαστολεα ο γιατρός,υπήρξε ξαφνική αιμορραγία.μπήκα άρον άρον στο νοσοκομείο με σκοπό να γίνει περιδεση μετα απο κάποιες μέρες,αφότου σταματούσε η αιμορραγία.Όλα αυτά την Τετάρτη.Μέχρι την Δευτέρα δεν αιμορραγησα ξανά,ούτε συσπάσεις,ούτε τίποτα.τη Δευτέρα που ξαναεκανα κολπικό υπέρηχο,βρήκαν τον τράχηλο μου κλειστό και τέλειο σαν να μην είχε υπάρξει ποτέ κανένα πρόβλημα.ξέρει καμία αν είναι δυνατόν να κλείσει ό τράχηλος και ειδικά μέσα σε 4-5 μέρες????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα, μηπως εκείνες τις μέρες ξάπλωνες και ξεκουράστηκες? Κ εγώ όταν είχα διαστολή και ξάπλωνα για μέρες μετά ο τράχηλος μου ήταν κλειστός. Εξαρτάται και απο την θέση του μωρού. Αν ανέβηκε πιο ψηλά και δεν πιέζει προσ τα κάτω βοηθάει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η stellinaer είπε:

Καλημέρα, μηπως εκείνες τις μέρες ξάπλωνες και ξεκουράστηκες? Κ εγώ όταν είχα διαστολή και ξάπλωνα για μέρες μετά ο τράχηλος μου ήταν κλειστός. Εξαρτάται και απο την θέση του μωρού. Αν ανέβηκε πιο ψηλά και δεν πιέζει προσ τα κάτω βοηθάει.

Εκείνες τις πέντε μέρες έμεινα ξαπλωμένη αλλά όχι εντελώς.πήγαινα τουαλέτα κανονικά.γι αυτό μου φάνηκε περίεργο το να έκλεισε και τόσο γρήγορα.Εσύ είχες μείνει στο νοσοκομείο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...