Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ?


ΝΙΦΑΔΑ

Recommended Posts

Καλησπέρα!

Είμαι καινούρια εδώ, είμαι 38 χρονών, δεν έχω ακόμα παιδιά και θα ήθελα να σας κάνω μια ερώτηση..
Έχω σχετικά σταθερό κύκλο, γύρω στις 28 μέρες κάθε μήνα (συνήθως μου έρχεται περίοσος μία ή δύο μέρες νωρίτερα).

Εξαίρεση αποτέλεσε ο προηγούμενος μήνας, που μου ήρθε για πρώτη φορά μια εβδομάδα νωρίτερα. Στις 19.06 (ενώ περίμενα στις 25).

Σήμερα, 25.07, θεωρείται ότι έχω 6 μέρες καθυστέρηση? Ή δεδομένου ότο τον προηγούμενο μήνα μου ήρθε πολύ νωρίτερα τώρα δεν θεωρείται καθυστέρηση?Έχω φοβερό πρήξιμο στην κοιλιά και αρκετά υγρά, αλλά αυτα θα μπορούσαν να είναι και συμπτώματα περιόδου..
Ενδεχομένως να ρωτάω βλακείες, αλλά δεν το έχω συζητήσει με κανέναν και πραγματικά θα με βοηθούσε μια γνώμη...

(Έχω σχέση και κάναμε ελεύθερο σεξ μια μέρα μονο, την τελευταία γόνιμη. Δεν περιμένω να μείνω έγγυος τόσο εύκολα σ αυτή την ηλικία, αλλά θα ήθελα..)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσι μου, δεν μαζεύονται οι μέρες της περίοδου και δεν υπάρχουν "χρωστούμενα".. οι 28 μέρες της περίοδου ειναι ενας κύκλος που ξεκινάει με την πρώτη μερα  περίοδου και τελειώνει η με περίοδο η με εγκυμοσύνη.. μετα τη περίοδο μεγαλώνει το ωάριο, μετα  σπάει και ή γονιμοποιειται η σου ερχεται περίοδος συνήθως 12-14 μέρες μετα την ωορρηξία..  καθε φορά λοιπον μετράς την πρώτη μερα της περιόδου σου για αρχή του κύκλου σου.   Οποτε τωρα είχες περίοδο 19/6 αρα περίμενες 17/7  αρα εχεις  8 μέρες καθυστέρηση..

αν δεν μας κορόιδευεις με το ποστ σου! Χαχχα, τοτε ειναι πολυ πιθανό και στο εύχομαι να εισαι έγκυος και πάνε κανε κενά τεστακι!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΝΙΦΑΔΑ είπε:

Καλησπέρα!

Είμαι καινούρια εδώ, είμαι 38 χρονών, δεν έχω ακόμα παιδιά και θα ήθελα να σας κάνω μια ερώτηση..
Έχω σχετικά σταθερό κύκλο, γύρω στις 28 μέρες κάθε μήνα (συνήθως μου έρχεται περίοσος μία ή δύο μέρες νωρίτερα).

Εξαίρεση αποτέλεσε ο προηγούμενος μήνας, που μου ήρθε για πρώτη φορά μια εβδομάδα νωρίτερα. Στις 19.06 (ενώ περίμενα στις 25).

Σήμερα, 25.07, θεωρείται ότι έχω 6 μέρες καθυστέρηση? Ή δεδομένου ότο τον προηγούμενο μήνα μου ήρθε πολύ νωρίτερα τώρα δεν θεωρείται καθυστέρηση?Έχω φοβερό πρήξιμο στην κοιλιά και αρκετά υγρά, αλλά αυτα θα μπορούσαν να είναι και συμπτώματα περιόδου..
Ενδεχομένως να ρωτάω βλακείες, αλλά δεν το έχω συζητήσει με κανέναν και πραγματικά θα με βοηθούσε μια γνώμη...

(Έχω σχέση και κάναμε ελεύθερο σεξ μια μέρα μονο, την τελευταία γόνιμη. Δεν περιμένω να μείνω έγγυος τόσο εύκολα σ αυτή την ηλικία, αλλά θα ήθελα..)

Εχεις καθυστερηση, κ μαλιστα πολυ! Ελπιζω να εισαι τυχερη! Κ αν θες τοσο πολυ παιδακι, να κανεις μονιμως ελευθερο σεξ!! Κανε ενα τεστ κ περιμενουμε νεα σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΝΙΦΑΔΑ είπε:

Καλησπέρα!

Είμαι καινούρια εδώ, είμαι 38 χρονών, δεν έχω ακόμα παιδιά και θα ήθελα να σας κάνω μια ερώτηση..
Έχω σχετικά σταθερό κύκλο, γύρω στις 28 μέρες κάθε μήνα (συνήθως μου έρχεται περίοσος μία ή δύο μέρες νωρίτερα).

Εξαίρεση αποτέλεσε ο προηγούμενος μήνας, που μου ήρθε για πρώτη φορά μια εβδομάδα νωρίτερα. Στις 19.06 (ενώ περίμενα στις 25).

Σήμερα, 25.07, θεωρείται ότι έχω 6 μέρες καθυστέρηση? Ή δεδομένου ότο τον προηγούμενο μήνα μου ήρθε πολύ νωρίτερα τώρα δεν θεωρείται καθυστέρηση?Έχω φοβερό πρήξιμο στην κοιλιά και αρκετά υγρά, αλλά αυτα θα μπορούσαν να είναι και συμπτώματα περιόδου..
Ενδεχομένως να ρωτάω βλακείες, αλλά δεν το έχω συζητήσει με κανέναν και πραγματικά θα με βοηθούσε μια γνώμη...

(Έχω σχέση και κάναμε ελεύθερο σεξ μια μέρα μονο, την τελευταία γόνιμη. Δεν περιμένω να μείνω έγγυος τόσο εύκολα σ αυτή την ηλικία, αλλά θα ήθελα..)

Τι εννοεις την τελευταια γονιμη?? Δηλ απο την ημερα που σου ηρθε η περιοδος, ποια μερα εκανες σεξ?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Lisaki 80 είπε:

Κοριτσι μου, δεν μαζεύονται οι μέρες της περίοδου και δεν υπάρχουν "χρωστούμενα".. οι 28 μέρες της περίοδου ειναι ενας κύκλος που ξεκινάει με την πρώτη μερα  περίοδου και τελειώνει η με περίοδο η με εγκυμοσύνη.. μετα τη περίοδο μεγαλώνει το ωάριο, μετα  σπάει και ή γονιμοποιειται η σου ερχεται περίοδος συνήθως 12-14 μέρες μετα την ωορρηξία..  καθε φορά λοιπον μετράς την πρώτη μερα της περιόδου σου για αρχή του κύκλου σου.   Οποτε τωρα είχες περίοδο 19/6 αρα περίμενες 17/7  αρα εχεις  8 μέρες καθυστέρηση..

αν δεν μας κορόιδευεις με το ποστ σου! Χαχχα, τοτε ειναι πολυ πιθανό και στο εύχομαι να εισαι έγκυος και πάνε κανε κενά τεστακι!!! 

Ευχαριστώ πάρα πολύ, πραγματικά! Μάλλον ούτε κι εγώ δεν μπορώ να το πιστεύω! Φοβάμαι μήπως είναι απλές ανωμαλίες του κύκλου. Θα κάνω το τεστ ή αιματολογικη τις επόμενες μερες:)

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Rosemary είπε:

Εχεις καθυστερηση, κ μαλιστα πολυ! Ελπιζω να εισαι τυχερη! Κ αν θες τοσο πολυ παιδακι, να κανεις μονιμως ελευθερο σεξ!! Κανε ενα τεστ κ περιμενουμε νεα σου!!

:) Πολύ σε ευχαριστώ! 

Σκεφτομουν να το έχω όσο "προγραμματισμενο" γίνεται.. .τωρα που υπάρχει πιθανότητα σκέφτομαι ότι Θέλω πολύ κι ας είναι οπότε είναι:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Rosemary είπε:

Τι εννοεις την τελευταια γονιμη?? Δηλ απο την ημερα που σου ηρθε η περιοδος, ποια μερα εκανες σεξ?? 

Στις 7.07 ήταν η πιο "επικινδυνη" (Για να είμαι ειλικρινής,  τους υπολογισμούς τους έκανα βάζοντας τις ημερομηνίες online)... Και μετά 15.07 που θεωρητικά περίμενα περίοδο.. .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η ΝΙΦΑΔΑ είπε:

Στις 7.07 ήταν η πιο "επικινδυνη" (Για να είμαι ειλικρινής,  τους υπολογισμούς τους έκανα βάζοντας τις ημερομηνίες online)... Και μετά 15.07 που θεωρητικά περίμενα περίοδο.. .

Νομιζω οτι κατι δεν εχεις υπολογισει σωστα.. αν αδιαθετησες στις 19 ιουνιου κ ο κυκλος σου ειναι 27-28 ημερες, τοτε ωορρηξια (αν κυλουν ολα ομαλα) θα ειχες 2 με 3 ιουλη (Δηλ 13 με 14 ημερες απο την εναρξη της περιοδου). Ειχες ελευθερες επαφες κοντα σε αυτες τις μερες? Παντως οτι κ να αναλυουμε, σε λιγες μερες θα φανει!! Απλα στο επισημανα ωστε αν τελικα δεν εισαι, να υπολογιζεις σωστα την πιο γονημη ημερα σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Rosemary είπε:

Νομιζω οτι κατι δεν εχεις υπολογισει σωστα.. αν αδιαθετησες στις 19 ιουνιου κ ο κυκλος σου ειναι 27-28 ημερες, τοτε ωορρηξια (αν κυλουν ολα ομαλα) θα ειχες 2 με 3 ιουλη (Δηλ 13 με 14 ημερες απο την εναρξη της περιοδου). Ειχες ελευθερες επαφες κοντα σε αυτες τις μερες? Παντως οτι κ να αναλυουμε, σε λιγες μερες θα φανει!! Απλα στο επισημανα ωστε αν τελικα δεν εισαι, να υπολογιζεις σωστα την πιο γονημη ημερα σου!!

Ευχαριστώ πολυ! :)

Δεν τα ξέρω τόσο καλά η αλήθεια είναι  (σκέψου ότι "εμπιστευτηκα" ένα υπολογιστικό πρόγραμμα στο ίντερνετ η χαζη). Νομίζω πως εκείνες τις μέρες οχι (Ίσως λίγο νωρίτερα, στη 1, το Σαββατο)...αααχ Δεν ξέρω.. .

 

Οπως το λες, θα φανεί σύντομα!

Αν έχω καλά νέα θα σας πω:)

Εύχομαι σε όλες τα καλύτερα μέσα απ την καρδιά μου! Να κάνετε τα όνειρά σας πραγματικότητα Κοριτσια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η ΝΙΦΑΔΑ είπε:

Ευχαριστώ πολυ! :)

Δεν τα ξέρω τόσο καλά η αλήθεια είναι  (σκέψου ότι "εμπιστευτηκα" ένα υπολογιστικό πρόγραμμα στο ίντερνετ η χαζη). Νομίζω πως εκείνες τις μέρες οχι (Ίσως λίγο νωρίτερα, στη 1, το Σαββατο)...αααχ Δεν ξέρω.. .

 

Οπως το λες, θα φανεί σύντομα!

Αν έχω καλά νέα θα σας πω:)

Εύχομαι σε όλες τα καλύτερα μέσα απ την καρδιά μου! Να κάνετε τα όνειρά σας πραγματικότητα Κοριτσια!

Μακαρι κοριτσι!!! Παντως αν εκανες στη 1 του μηνα, ειναι πολυ καλη ημερομηνια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ενα τεστακι με τόσες μερες θα δείξει σίγουρα! Βέβαια ειναι και αυτα ακριβουτσικα οποτε και χοριακη απλα εγω τα εχω σε αφθονία λόγω e bay και μου ειναι πιο ευκολο

εχεις συμπτώματα περιοδου! Πονος χαμηλά πρισμενο στήθος κάτι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια έκανα την χοριακη και πριν λίγο πήρα τα αποτελέσματα. Έδειξε 16.286! Δεν μπορώ να το πιστέψω, πραγματικά!: )

 

Θα πάω και στην γυναικολόγο μου να μου πει αν είναι όλα καλα:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 26/7/2017 at 0:15 ΠΜ, ο/η Renata7 είπε:

Ενα τεστακι με τόσες μερες θα δείξει σίγουρα! Βέβαια ειναι και αυτα ακριβουτσικα οποτε και χοριακη απλα εγω τα εχω σε αφθονία λόγω e bay και μου ειναι πιο ευκολο

εχεις συμπτώματα περιοδου! Πονος χαμηλά πρισμενο στήθος κάτι;

Ναι Ρενάτα, και πόνους περιόδου που έρχονταν και έφευγαν για αρκετές μερες και πρησμένο στηθος:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η ΝΙΦΑΔΑ είπε:

Ναι Ρενάτα, και πόνους περιόδου που έρχονταν και έφευγαν για αρκετές μερες και πρησμένο στηθος:)

μπραβο κοριτσι μου!!

σου ευχομαι μια ευκολη και τελειομηνη εγκυμοσυνη!!!

η χοριακη σου ειναι πολυ μεγαλη  με βαση την καθυστερηση σου ...μπορει να ειναι και διδυμα

σου ευχομαι τα καλυτερα!:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η ΝΙΦΑΔΑ είπε:

Κοριτσια έκανα την χοριακη και πριν λίγο πήρα τα αποτελέσματα. Έδειξε 16.286! Δεν μπορώ να το πιστέψω, πραγματικά!: )

 

Θα πάω και στην γυναικολόγο μου να μου πει αν είναι όλα καλα:)

Κοπελα μου!!!! Συγχαρητηριααα!!! Τι καλοτυχια ηταν αυτη?? Ειναι πολυ φυσιολογικοι οι πονοι περιοδου να ξερεις... εγω ειχα εντονους μεχρι την 6η βδομαδα κ τωρα στην 8η με πιανουν που κ που αλλα πιο αραια.. Με τετοια χοριακη, αν πας την αλλη βδομαδα για υπερηχο,  μπορει να ακουσεις κ καρδουλα!!! Να μας ενημερωνεις κ ο,τι θελεις να ρωτας!! Εγω στην αρχη ειχα αποριες για τα παντα!! ( ειναι φυσιολογικοι οι πονοι, ειναι η κραμπες, δεν εχω αναγουλες-να ανησυχησω?? Κ αλλα τετοια..!) Ευχομαι τα καλυτερα κ να το ευχαριστηθεις!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η ΝΙΦΑΔΑ είπε:

Κοριτσια έκανα την χοριακη και πριν λίγο πήρα τα αποτελέσματα. Έδειξε 16.286! Δεν μπορώ να το πιστέψω, πραγματικά!: )

 

Θα πάω και στην γυναικολόγο μου να μου πει αν είναι όλα καλα:)

Επισης, αν δεν κανω λαθος, εισαι στην 10η ημερα καθυστερησης (δηλ σχεδον 5,5 βδομαδων)! Κ η χοριακη σου ειναι σουπερ!! Εμενα την 4η ημερα ηταν 1400 κ την 11η 19000!! Λογικα κ εσενα καπου εκει θα ειναι αυριο!! Αυτο δειχνει οτι ανεβαινε πολυ καλα ολες αυτες τις μερες κ ειναι πολυ θετικο για την εξελιξη της κυησης!! Nα προσεχεις τη διατροφη σου, να ξεκουραζεσαι κ να μιλησεις με γιατρο για να σου δωσει βιταμινες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μόλις γύρισα απ τη γυναικολόγο μου (Από αύριο κλείνει για 2 βδομάδες και πήγα αρων αρων).:)

Το είδαμε το φασολάκι!:)

Rosemary πολύ καλά τα λες, μου είπε ότι είμαι 5 εβδομάδων και 3 ημερών.

Ακόμα δεν μπορώ να το πιστέψω!

 

Κοριτσια θέλω να πω σε όλες να μην αγχώνεστε και να μην αποθαρρύνεστε!  Θα έρθει όταν δεν το περιμένετε!

 

Εγώ με μια μόνο φορά και ούτε καν σε γόνιμες μερες, έμεινα έγκυος και μάλιστα σ αυτή την ηλικία!

Εύχομαι σε όλες το καλύτερο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η ΝΙΦΑΔΑ είπε:

Μόλις γύρισα απ τη γυναικολόγο μου (Από αύριο κλείνει για 2 βδομάδες και πήγα αρων αρων).:)

Το είδαμε το φασολάκι!:)

Rosemary πολύ καλά τα λες, μου είπε ότι είμαι 5 εβδομάδων και 3 ημερών.

Ακόμα δεν μπορώ να το πιστέψω!

 

Κοριτσια θέλω να πω σε όλες να μην αγχώνεστε και να μην αποθαρρύνεστε!  Θα έρθει όταν δεν το περιμένετε!

 

Εγώ με μια μόνο φορά και ούτε καν σε γόνιμες μερες, έμεινα έγκυος και μάλιστα σ αυτή την ηλικία!

Εύχομαι σε όλες το καλύτερο!

συγχαρητήρια!!!μαζι ειμαστε!εγβ 5εβδ+5ημερ...εχω ραντεβου την αλλη βδομαδα για να ακουσουμε καρδια!!ευχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσυνη σε ολες μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η ΝΙΦΑΔΑ είπε:

Κοριτσια έκανα την χοριακη και πριν λίγο πήρα τα αποτελέσματα. Έδειξε 16.286! Δεν μπορώ να το πιστέψω, πραγματικά!: )

 

Θα πάω και στην γυναικολόγο μου να μου πει αν είναι όλα καλα:)

@ΝΙΦΑΔΑ κοριτσάρα μου μπραβοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο! Τελεια Τελεια Τελεια! Όντως μεγάλη χοριακη ! Ετσιιι! Εύχομαι υγιή ξαι τελειομηνη εγκυμοσυνη περιμένουμε νεα σου! ❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...
στις On 27/7/2017 at 7:00 ΜΜ, ο/η ΝΙΦΑΔΑ είπε:

Κοριτσια έκανα την χοριακη και πριν λίγο πήρα τα αποτελέσματα. Έδειξε 16.286! Δεν μπορώ να το πιστέψω, πραγματικά!: )

 

Θα πάω και στην γυναικολόγο μου να μου πει αν είναι όλα καλα:)

Τι ευχαριστα νεα εδω μεσα!!!!!Πως πας κοπελα μου;;;Ευχομαι μια υπεροχη εγκυμοσυνη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...