Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Κορίτσια μου Καλησπερα σας..Ανοίγω νέο θέμα γιατι χρειάζομαι την βοήθεια σας..Για όσες δεν με ξέρουν ειμαι η Κατερίνα και ειμαι 32 ετών.Με τον σύζυγο μου κοντεύουμε πλεον τα τέσσερα χρονια ελεύθερων επαφών επιδειωκοντας μια εγκυμοσυνη η οποία δεν εχει έρθει μεχρι στιγμής..ολο αυτο το διάστημα ψαχνόμαστε με εξετάσεις και γιατρούς..Και εχουμε αποφασίσει πια να πάρουμε τον δρόμο της εξωσωματικης,αφου η πρόταση τριών διαφορετικών γιατρών ειναι η σπερματέγχυση αλλα δεν βρισκω τον λόγο..Πέρυσι το καλοκαίρι ο γυναικολόγος μου,μου ανέφερε την πιθανότητα να υπαρχει ενδομητριωση αφου εχω κάποιους μήνες δυσμινορροια,αλλα και καποιες φορές δυσπαρευνια,μου ειχε γράψει τοτε να κανω μια εξεταση CA 125 ξεκαθαρίζοντας μου όμως πως αν βγει αρνητική δεν σημαινει απαραίτητα πως δεν υπαρχει ενδομητριωση,η μονάδες μου ηταν 14,9 και μου είπε πως δεν δειχνει κατι,και πως η πιο σωςτη μέθοδος για να δουμε αν υπαρχει ειναι λαπαροσκοπικά..Αυτα λοιπον που θελω να σας ρωτήσω ειναι τα εξής: όσες ειχατε/εχετε ενδομητριωση πως την ανακαλύψατε?τι συμπτώματα ειχατε?τι θεραπεία ακολουθησατε?ποιο ηταν το κόστος της επέμβασης?που την κανατε.? και αν καταφέρατε τελικά να κάνετε μανούλες..αναμενω τις απαντήσεις σας και σας ευχαριστω προκαταβολικα για τον χρόνο σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινακι μου εύχομαι ολα να πάνε καλα! Να μην έχεις τελικά αν και εαν παλι υπαρχει λύση !

δεν γνωρίζω προσωπικά το θέμα αλλα ξερω απο την ξαδέρφη μου έκανε λαπαροσκόπηση το κόστος ειναι λίγο τσουχτερό αλλα εξαρτάται απο το γιατρο !

ειχε εν τελεί αρχικό στάδιο έκανε θεραπεια και κάποιους μηνες με αντισυλληπτικά και αμέσως τον μηνα που τα έκοψε εμεινε και τωρα περιμένει το κουκλάκι της! ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κατερινα μου ουτε εγω μπορω να σς βοηθησω απλα μπηκα στο φορουμ καθως εχω μηνες να μπω κ ηθελα να δω τι κανετε!ξερω πολλες περιπτωσεις που ενω δεν είχαν προβλημα δεν μπορεσαν να πιασουν μωρο απο αγχος!η θεια μου εχει δυο παιδια μς διαφορα χρόνων καθως ειχες αγχος κ δεν μπορουσε να συλλαβει!μην απογοητευεσαι!αν έχετε κουραστει ξεκινηστε τις διαδικασιες τις εξωσωματικης!ευχομαι συντομα ευχαριστα νεα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Κορίτσια μου Καλησπερα σας..Ανοίγω νέο θέμα γιατι χρειάζομαι την βοήθεια σας..Για όσες δεν με ξέρουν ειμαι η Κατερίνα και ειμαι 32 ετών.Με τον σύζυγο μου κοντεύουμε πλεον τα τέσσερα χρονια ελεύθερων επαφών επιδειωκοντας μια εγκυμοσυνη η οποία δεν εχει έρθει μεχρι στιγμής..ολο αυτο το διάστημα ψαχνόμαστε με εξετάσεις και γιατρούς..Και εχουμε αποφασίσει πια να πάρουμε τον δρόμο της εξωσωματικης,αφου η πρόταση τριών διαφορετικών γιατρών ειναι η σπερματέγχυση αλλα δεν βρισκω τον λόγο..Πέρυσι το καλοκαίρι ο γυναικολόγος μου,μου ανέφερε την πιθανότητα να υπαρχει ενδομητριωση αφου εχω κάποιους μήνες δυσμινορροια,αλλα και καποιες φορές δυσπαρευνια,μου ειχε γράψει τοτε να κανω μια εξεταση CA 125 ξεκαθαρίζοντας μου όμως πως αν βγει αρνητική δεν σημαινει απαραίτητα πως δεν υπαρχει ενδομητριωση,η μονάδες μου ηταν 14,9 και μου είπε πως δεν δειχνει κατι,και πως η πιο σωςτη μέθοδος για να δουμε αν υπαρχει ειναι λαπαροσκοπικά..Αυτα λοιπον που θελω να σας ρωτήσω ειναι τα εξής: όσες ειχατε/εχετε ενδομητριωση πως την ανακαλύψατε?τι συμπτώματα ειχατε?τι θεραπεία ακολουθησατε?ποιο ηταν το κόστος της επέμβασης?που την κανατε.? και αν καταφέρατε τελικά να κάνετε μανούλες..αναμενω τις απαντήσεις σας και σας ευχαριστω προκαταβολικα για τον χρόνο σας

Κατερινακι σου γράφω 2 πραγματακια σε μην.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Κορίτσια μου Καλησπερα σας..Ανοίγω νέο θέμα γιατι χρειάζομαι την βοήθεια σας..Για όσες δεν με ξέρουν ειμαι η Κατερίνα και ειμαι 32 ετών.Με τον σύζυγο μου κοντεύουμε πλεον τα τέσσερα χρονια ελεύθερων επαφών επιδειωκοντας μια εγκυμοσυνη η οποία δεν εχει έρθει μεχρι στιγμής..ολο αυτο το διάστημα ψαχνόμαστε με εξετάσεις και γιατρούς..Και εχουμε αποφασίσει πια να πάρουμε τον δρόμο της εξωσωματικης,αφου η πρόταση τριών διαφορετικών γιατρών ειναι η σπερματέγχυση αλλα δεν βρισκω τον λόγο..Πέρυσι το καλοκαίρι ο γυναικολόγος μου,μου ανέφερε την πιθανότητα να υπαρχει ενδομητριωση αφου εχω κάποιους μήνες δυσμινορροια,αλλα και καποιες φορές δυσπαρευνια,μου ειχε γράψει τοτε να κανω μια εξεταση CA 125 ξεκαθαρίζοντας μου όμως πως αν βγει αρνητική δεν σημαινει απαραίτητα πως δεν υπαρχει ενδομητριωση,η μονάδες μου ηταν 14,9 και μου είπε πως δεν δειχνει κατι,και πως η πιο σωςτη μέθοδος για να δουμε αν υπαρχει ειναι λαπαροσκοπικά..Αυτα λοιπον που θελω να σας ρωτήσω ειναι τα εξής: όσες ειχατε/εχετε ενδομητριωση πως την ανακαλύψατε?τι συμπτώματα ειχατε?τι θεραπεία ακολουθησατε?ποιο ηταν το κόστος της επέμβασης?που την κανατε.? και αν καταφέρατε τελικά να κάνετε μανούλες..αναμενω τις απαντήσεις σας και σας ευχαριστω προκαταβολικα για τον χρόνο σας

Καλησπερα και απο μενα.Εγω εχω ενδομητριωση και ενδομητριτιδα.Πραγματι αν εχεις ενδομητριωση δεν μπορεις να συλλαβεις ευκολα.Εμενα ο γιατρος μου μου ξεκαθαρισε επειδη δεν με εβλεπε σαν ποσο(γιατι ο πρωτος μου ελεγε εξωσωματικη χωρις να μου κανει καμια εξεταση)οτι για να κανω εξωσωματικη πρεπει πρωτα να μου κανει υστεροσκοπηση-λαπαροσκοπηση για να ειμαστε σιγουροι τι συμβαινει στο συστημα μου και επειδη ειχα και ενα ινομυωμα ευκαιρια ηταν να μου το αφαιρεσει.Αυτο που ανακαλυψαμε;;;Πολυποδα που δεν φαινοταν και αφαιρεση,ενδομητριωση,ενδομητριτιδα,φουλ φλεγμονη,και το αποτελεσμα της βιοψιας του πολυποδα υπερπλασια ενδομητριου 2ου βαθμου(αυτο δεν επηρεαζει την συλληψη αλλα ειναι καλο που το ανακαλυψαμε για να μην εξελιχθει σε κατι κακο μελλοντικα).Οταν τελειωσε μου ειπε οτι δεν υπηρχε περιπτωση να εμενα μλνη μου εγκυος ουτε η εξωσωματικη θα πετυχεναι.Σε μενα επειδη μπηκε και επεμβατικα εμεινα και ενα βραδυ στο μαιευτηριο προληπτικα.Εμενα μου εκαναν ολικη ναρκωση και μετα για καποιες μερες ειχα και αιματακι οπως στο τελειωμα της περιοδου.Μπραβο στον γιατρο σου που θελει να αποκλεισει αυτο,γιατι εμενα μου το ξεκαθαρισε οτι δεν θα πετυχαινε.Αν εχεις καποια αλλη απορια πες μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η fraoulitsa zouzounel είπε:

Καλησπερα και απο μενα.Εγω εχω ενδομητριωση και ενδομητριτιδα.Πραγματι αν εχεις ενδομητριωση δεν μπορεις να συλλαβεις ευκολα.Εμενα ο γιατρος μου μου ξεκαθαρισε επειδη δεν με εβλεπε σαν ποσο(γιατι ο πρωτος μου ελεγε εξωσωματικη χωρις να μου κανει καμια εξεταση)οτι για να κανω εξωσωματικη πρεπει πρωτα να μου κανει υστεροσκοπηση-λαπαροσκοπηση για να ειμαστε σιγουροι τι συμβαινει στο συστημα μου και επειδη ειχα και ενα ινομυωμα ευκαιρια ηταν να μου το αφαιρεσει.Αυτο που ανακαλυψαμε;;;Πολυποδα που δεν φαινοταν και αφαιρεση,ενδομητριωση,ενδομητριτιδα,φουλ φλεγμονη,και το αποτελεσμα της βιοψιας του πολυποδα υπερπλασια ενδομητριου 2ου βαθμου(αυτο δεν επηρεαζει την συλληψη αλλα ειναι καλο που το ανακαλυψαμε για να μην εξελιχθει σε κατι κακο μελλοντικα).Οταν τελειωσε μου ειπε οτι δεν υπηρχε περιπτωση να εμενα μλνη μου εγκυος ουτε η εξωσωματικη θα πετυχεναι.Σε μενα επειδη μπηκε και επεμβατικα εμεινα και ενα βραδυ στο μαιευτηριο προληπτικα.Εμενα μου εκαναν ολικη ναρκωση και μετα για καποιες μερες ειχα και αιματακι οπως στο τελειωμα της περιοδου.Μπραβο στον γιατρο σου που θελει να αποκλεισει αυτο,γιατι εμενα μου το ξεκαθαρισε οτι δεν θα πετυχαινε.Αν εχεις καποια αλλη απορια πες μου.

Σε ευχαριστω παρα πολυ κοπελα μου..ευχομαι συντομα να πετύχετε το θαυματακι σας..εμενα μου το ξεκαθάρισε ο γιατρός πως ουτως η άλλως θα πρεπει να αποκλειστεί η ενδομητριωση πριν την εξωσωματικη..το ποσο που έδωσες τελικά ποιο ηταν?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστω παρα πολυ κορίτσια μου..αναμενω και άλλες κοπέλες που έτυχε να εχουν εμπειρία..

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@fraoulitsa zouzounel μου ειχες πονο στην επαφή και στην περίοδο?ειχες κατι που να μάρτυρα ενδομητριωση?η ενδομητιτιδα που λες ειναι φλεγμονή του ενδομητρίου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

@fraoulitsa zouzounel μου ειχες πονο στην επαφή και στην περίοδο?ειχες κατι που να μάρτυρα ενδομητριωση?η ενδομητιτιδα που λες ειναι φλεγμονή του ενδομητρίου?

Δεν ειχα τιποτα απολυτως και οταν περιμενα περιοδο μονο η μεση με πονουσε για λιγο,ουτε κοιλια ουτε τιποτα.Παντως η αλληη κοπελα που ειμασταν μαζι στο δωματιο πονουσε στην επαφη πολυ,εγω ποτε δεν ειχα καμια ενοχληση.Εγω την εκανα σε ιδιωτικο μαιευτηριο τον Φεβρουαριου του 2016 και δωσαμε αν θυμαμαι καλα 2500 γιατι στειλαμε και για βιοψια τα ευρηματα.Θυμαμαι που λεγαμε με τον αντρα μου οτι μας στοιχισε οσο μια γεννα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ενδομητριτιδα ειναι φλεγμονη του βλεννογονου της μητρας.Επαιρνα αντιβιωση πολυ καιρο μεχρι την πρωτη προσπαθεια εξωσωματικης φαντασου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτό με το CA 125 που αναφερεις ειναι καρκινικός δείκτης, το έκανα και εγώ, όπως και ένα σωρό εξετάσεις και είναι όλα φυσιολογικά. Μέχρι και σαλπιγγογραφία είναι οκ, το μόνο που έμεινε να κάνουμε και οι δυο είναι καρυότυπος. Εγώ ήξερα ότι στην ενδομητρίωση έχεις έντονους πόνους περιόδου και πόνο στην επαφή, διάβασα που είπε η fraoulitsa zouzounel  ότι δεν είχε συμπτώματα. Για τη σπερματέγχυση μου είπε ο γιατρός μου ότι δεν έχει ένδειξη σε ηλικίες πάνω από 30 και ότι επίσης οι πιθανότητες να συλλάβεις φυσικά είναι μεγαλυτερες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η fraoulitsa zouzounel είπε:

Δεν ειχα τιποτα απολυτως και οταν περιμενα περιοδο μονο η μεση με πονουσε για λιγο,ουτε κοιλια ουτε τιποτα.Παντως η αλληη κοπελα που ειμασταν μαζι στο δωματιο πονουσε στην επαφη πολυ,εγω ποτε δεν ειχα καμια ενοχληση.Εγω την εκανα σε ιδιωτικο μαιευτηριο τον Φεβρουαριου του 2016 και δωσαμε αν θυμαμαι καλα 2500 γιατι στειλαμε και για βιοψια τα ευρηματα.Θυμαμαι που λεγαμε με τον αντρα μου οτι μας στοιχισε οσο μια γεννα.

Μαλιστα..τελικά ασφαλή συμπεράσματα απο συμπτώματα δεν μπορεις να βγάλεις..εγω εχω πονο στην επαφη(αλλα οχι παντα) και πονο στην λεριοδο(αλλα και παλι οχι καθε μηνα) το κακό ειναι οως αυτο το μηνα ο πόνος ξεπέρασε καθε προηγούμενο,έφτασα σε σημείο λυποθυμιας και πραγματικά τρόμαξα..κόστος ειχα ρωτήσει τον γιατρό και μου χε πει πως αν το κανουμε στο Ιασώ με το οποίο συνεργάζεται ειναι 1000€ αλλα υπαρχει και η δυνατότητα μικρότερης κλινικής..αυτο θελω να συζητήσουμε τωρα..το που θα γίνει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marylouchrys είπε:

Αυτό με το CA 125 που αναφερεις ειναι καρκινικός δείκτης, το έκανα και εγώ, όπως και ένα σωρό εξετάσεις και είναι όλα φυσιολογικά. Μέχρι και σαλπιγγογραφία είναι οκ, το μόνο που έμεινε να κάνουμε και οι δυο είναι καρυότυπος. Εγώ ήξερα ότι στην ενδομητρίωση έχεις έντονους πόνους περιόδου και πόνο στην επαφή, διάβασα που είπε η fraoulitsa zouzounel  ότι δεν είχε συμπτώματα. Για τη σπερματέγχυση μου είπε ο γιατρός μου ότι δεν έχει ένδειξη σε ηλικίες πάνω από 30 και ότι επίσης οι πιθανότητες να συλλάβεις φυσικά είναι μεγαλυτερες.

Ναι κορίτσι μου αυτον τον δείκτη κοιτούν για την ενδομητριωση..σε καποιες περιοτωσης(ξεκάθαρης ενδομητριωσης μεγάλου σταδίου δειχνει αν ειναι πάνω απο 35) και γω ειχα ακουστά πως πονάς και στην επαφή και στην περίοδο και μαλιστα καθε φορά,οποτε για αυτο δεν βιαστικά να το κοιτάξω..αλλα πλεον εχουμε εξαντλήσει ολα τα περιθώρια.και μεις μονο τον καρυοτυπο δεν εχουμε κοιτάξει ακομα..οσον αφορά στην σπερματέγχυση οι γιατροί μας το χουν προτείνει λόγο καλού σπέρματος..τωρα για μενα ειναι τσάμπα κοστος(οικονομικό αλλα περισσοτερο ψυχικό) και άδικος κόπος..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Ναι κορίτσι μου αυτον τον δείκτη κοιτούν για την ενδομητριωση..σε καποιες περιοτωσης(ξεκάθαρης ενδομητριωσης μεγάλου σταδίου δειχνει αν ειναι πάνω απο 35) και γω ειχα ακουστά πως πονάς και στην επαφή και στην περίοδο και μαλιστα καθε φορά,οποτε για αυτο δεν βιαστικά να το κοιτάξω..αλλα πλεον εχουμε εξαντλήσει ολα τα περιθώρια.και μεις μονο τον καρυοτυπο δεν εχουμε κοιτάξει ακομα..οσον αφορά στην σπερματέγχυση οι γιατροί μας το χουν προτείνει λόγο καλού σπέρματος..τωρα για μενα ειναι τσάμπα κοστος(οικονομικό αλλα περισσοτερο ψυχικό) και άδικος κόπος..

Μια φίλη μου που τελικά έκανε εξωσωματική, έκανε σπερματέγχυση, που όπως είπες άδικος κόπος! Έχει τώρα ένα αγοράκι με τη δεύτερη προσπάθεια εξωσωματικής. Ήταν όλα φυσιολογικά, αλλά οι γιατροί τους είπαν "ανεξήγητη υπογονιμότητα". Είπαμε με τον άντρα μου, να περιμένουμε, γτ βρέθηκε ότι είχε προστατίτιδα, ενώ δεν είχε κάποιο σύπμτωμα. Ο ουρολόγος μας είπε ότι εμποδίζει τη σύλληψη, οπότε μόλις τελειώσει την αγωγή θα ξανακάνουμε σπερμοδιάγραμμα. Έχω πιεστεί πάρα πολύ με όλα αυτά και με τις ένα τόνο εξετάσεις που έχω κάνει τον τελευταίο καιρό, ψαχνόμουν εγώ και μας βγήκε αυτό με τον άντρα μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινάκι μου ξαδέρφη μου είχε ενδομητρίωση βαριάς μρφής γιατί πήγαινε σε μια γιατρό και της έλεγε δεν έχεις τίποτα.Είχε πολύ αίμα στην περίοδο και αυτό την οδήγησε στο γιατρό.Να σου πω μερικές φορές έχουμε πόνο στην επαφή αν έχουμε οπίσθια κάμψη μήτρας.Τελικά η ξαδέρφη μου έκανε λαμπαροσκόπηση.Το κοστός θα την ρωτήσω και θα σου στείλω.Αν θέλεις κάνε και την εξέταση να δείς αν η βλέννη σου σκοτώνει τα σπερματοζωάρια.Είναι μια εξετάση που σπάνια την ζητούν οι γιατροί αλλά αν θες να την προτείνεις στον γιατρό.Για να αποκλειστούν όλες οι περιπτώσεις.Καλη συνέχεια σου εύχομαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η fraoulitsa zouzounel είπε:

Καλησπερα και απο μενα.Εγω εχω ενδομητριωση και ενδομητριτιδα.Πραγματι αν εχεις ενδομητριωση δεν μπορεις να συλλαβεις ευκολα.Εμενα ο γιατρος μου μου ξεκαθαρισε επειδη δεν με εβλεπε σαν ποσο(γιατι ο πρωτος μου ελεγε εξωσωματικη χωρις να μου κανει καμια εξεταση)οτι για να κανω εξωσωματικη πρεπει πρωτα να μου κανει υστεροσκοπηση-λαπαροσκοπηση για να ειμαστε σιγουροι τι συμβαινει στο συστημα μου και επειδη ειχα και ενα ινομυωμα ευκαιρια ηταν να μου το αφαιρεσει.Αυτο που ανακαλυψαμε;;;Πολυποδα που δεν φαινοταν και αφαιρεση,ενδομητριωση,ενδομητριτιδα,φουλ φλεγμονη,και το αποτελεσμα της βιοψιας του πολυποδα υπερπλασια ενδομητριου 2ου βαθμου(αυτο δεν επηρεαζει την συλληψη αλλα ειναι καλο που το ανακαλυψαμε για να μην εξελιχθει σε κατι κακο μελλοντικα).Οταν τελειωσε μου ειπε οτι δεν υπηρχε περιπτωση να εμενα μλνη μου εγκυος ουτε η εξωσωματικη θα πετυχεναι.Σε μενα επειδη μπηκε και επεμβατικα εμεινα και ενα βραδυ στο μαιευτηριο προληπτικα.Εμενα μου εκαναν ολικη ναρκωση και μετα για καποιες μερες ειχα και αιματακι οπως στο τελειωμα της περιοδου.Μπραβο στον γιατρο σου που θελει να αποκλεισει αυτο,γιατι εμενα μου το ξεκαθαρισε οτι δεν θα πετυχαινε.Αν εχεις καποια αλλη απορια πες μου.

Κοριτσι μου ελυσες πολλες αποριες και σε εμενα.Εγω ετοιμαζομαι για εξωσωματικη και παρολο που εχω ενδομητριωση,ο γιατρος δεν εχει δωσει καμμια σημασια!ΚΑΜΜΙΑ. Τωρα αγχωθηκα...Που παω και πεφτω Θεε μου;;;;;;Νιωθω πολυ απογοητευμενη αυτη τη στιγμη ,γιατι όλα γινονται για τα χρηματα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marylouchrys είπε:

Μια φίλη μου που τελικά έκανε εξωσωματική, έκανε σπερματέγχυση, που όπως είπες άδικος κόπος! Έχει τώρα ένα αγοράκι με τη δεύτερη προσπάθεια εξωσωματικής. Ήταν όλα φυσιολογικά, αλλά οι γιατροί τους είπαν "ανεξήγητη υπογονιμότητα". Είπαμε με τον άντρα μου, να περιμένουμε, γτ βρέθηκε ότι είχε προστατίτιδα, ενώ δεν είχε κάποιο σύπμτωμα. Ο ουρολόγος μας είπε ότι εμποδίζει τη σύλληψη, οπότε μόλις τελειώσει την αγωγή θα ξανακάνουμε σπερμοδιάγραμμα. Έχω πιεστεί πάρα πολύ με όλα αυτά και με τις ένα τόνο εξετάσεις που έχω κάνει τον τελευταίο καιρό, ψαχνόμουν εγώ και μας βγήκε αυτό με τον άντρα μου.

Με το καλο κορίτσι μου..σε καταλαβαίνω απόλυτα..και για την πίεση που λες και για ολα..Προσπαθησε να μείνεις ψύχραιμη και συγκεντρωμένη..Τι τραβάμε ρε κοριτσια??γιατι τόσος πόνος για να κανουμε κατι που για άλλες ειναι οχι μονο πανεύκολο..αλλα και ανεπιθύμητο σε καποιες περιπτώσεις???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Κατερινάκι μου ξαδέρφη μου είχε ενδομητρίωση βαριάς μρφής γιατί πήγαινε σε μια γιατρό και της έλεγε δεν έχεις τίποτα.Είχε πολύ αίμα στην περίοδο και αυτό την οδήγησε στο γιατρό.Να σου πω μερικές φορές έχουμε πόνο στην επαφή αν έχουμε οπίσθια κάμψη μήτρας.Τελικά η ξαδέρφη μου έκανε λαμπαροσκόπηση.Το κοστός θα την ρωτήσω και θα σου στείλω.Αν θέλεις κάνε και την εξέταση να δείς αν η βλέννη σου σκοτώνει τα σπερματοζωάρια.Είναι μια εξετάση που σπάνια την ζητούν οι γιατροί αλλά αν θες να την προτείνεις στον γιατρό.Για να αποκλειστούν όλες οι περιπτώσεις.Καλη συνέχεια σου εύχομαι.

Σε ευχαριστω πολυ κορίτσι μου..ναι αν θελεις ρωτησε την το κόστος..Για την οπίσθιο μήτρα που αναφέρεις εχεις δικιο..οταν εκανα την σαλπιγγογραφια μου ειπαν οτι η μήτρα μου εχει οπίσθιο κάμψη και πως αυτο μπορει να δυσκολεύει την σύλληψη..όμως δυο χρονια μετα,η μήτρα μου πλεον ειναι πρόσθια..τι να πω..δεν ξέρω καν γυρίζει μόνη της?.??η εξεταση που λες για την βλέννη πως λέγετε?που την κανεις??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Athena D. είπε:

Κοριτσι μου ελυσες πολλες αποριες και σε εμενα.Εγω ετοιμαζομαι για εξωσωματικη και παρολο που εχω ενδομητριωση,ο γιατρος δεν εχει δωσει καμμια σημασια!ΚΑΜΜΙΑ. Τωρα αγχωθηκα...Που παω και πεφτω Θεε μου;;;;;;Νιωθω πολυ απογοητευμενη αυτη τη στιγμη ,γιατι όλα γινονται για τα χρηματα...

Ηρεμησε κορίτσι μου..μην απογοητεύεσαι..η αληθεια ειναι πως money makes the wold go round..και η υπόθεση υπογονιμότητα και η λαχτάρα μας για ενα παιδί..τροφοδοτεί επητιδιους..όμως απο τη στιγμή που δεν εχεις πάρει ακομα τα φαρμακα για την ωοληψια τιποτα δεν σε αναγκάζει να προχωρήσεις στα "τυφλά" ..παρε μόνη την απόφαση να ψαχτείς..η ενδομητριωση πρεπει να αντιμετωπιστεί πριν την οποιαδήποτε κίνηση..ετσι εχω ακούσει..ετσι γνωρίζω και γω..ηρεμησε όμως και επαναπρογραμμάτισε τα επόμενα βήματα σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Ηρεμησε κορίτσι μου..μην απογοητεύεσαι..η αληθεια ειναι πως money makes the wold go round..και η υπόθεση υπογονιμότητα και η λαχτάρα μας για ενα παιδί..τροφοδοτεί επητιδιους..όμως απο τη στιγμή που δεν εχεις πάρει ακομα τα φαρμακα για την ωοληψια τιποτα δεν σε αναγκάζει να προχωρήσεις στα "τυφλά" ..παρε μόνη την απόφαση να ψαχτείς..η ενδομητριωση πρεπει να αντιμετωπιστεί πριν την οποιαδήποτε κίνηση..ετσι εχω ακούσει..ετσι γνωρίζω και γω..ηρεμησε όμως και επαναπρογραμμάτισε τα επόμενα βήματα σας!!!

Σε ευχαριστω πολυ!!!!Μου ανοίξατε τα ματια απο εδω μεσα!!!!Θα το ψαξω περαιτέρω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχομαι με ολη τη δύναμη της ψυχής μου ο Θεός να κανει το θαύμα για ολα τα κοριτσια που προσπαθούν να γινουν μανούλες ναι να μην παιδευτουμε άλλο για κατι που σε καποιες μοιάζει αυτονόητο..Ευχομαι μεχρι να τελειώσει το καλοκαίρι να εχουμε βομβαρδιστεί με αναγγελίες εγκυμοσυνης κοριτσια μου..και του χρονου τετοια εποχή να μιλαμε για το το χρειαζόμαστε μαζι μας στις διακοπές με τα μωρά μας,!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Athena D. είπε:

Σε ευχαριστω πολυ!!!!Μου ανοίξατε τα ματια απο εδω μεσα!!!!Θα το ψαξω περαιτέρω!

Ολα γίνονται για κάποιο λόγο κοριτσακι μου..η διαδικασία μπορει να μας ποναει..αλλα στην τελικη το αποτέλεσμα μετραει ετσι δεν ειναι???Αρα με δύναμη,πίστη και υπομονή συνεχιζουμε οοοοολες μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Σε ευχαριστω πολυ κορίτσι μου..ναι αν θελεις ρωτησε την το κόστος..Για την οπίσθιο μήτρα που αναφέρεις εχεις δικιο..οταν εκανα την σαλπιγγογραφια μου ειπαν οτι η μήτρα μου εχει οπίσθιο κάμψη και πως αυτο μπορει να δυσκολεύει την σύλληψη..όμως δυο χρονια μετα,η μήτρα μου πλεον ειναι πρόσθια..τι να πω..δεν ξέρω καν γυρίζει μόνη της?.??η εξεταση που λες για την βλέννη πως λέγετε?που την κανεις??

Νομίζω δεν γυρνάει.Γυρνάει μόνο στο 2 τρίμηνο της εγκυμοσύνης.Και γω έχω οπίσθια κλίση.Μην σε αγχώνει.Απλά πονάμε πολύ σε συγκεκριμένες στάσεις.Κολπακι που μου είπαν μετα την επαφή με μαξιλαράκι στην κοιλιά κάθεσαι μπρούμητα για 20 λεπτά.Αυτό με τη βλέννη το είχε η γειτόνισα μου πριν 10 χρόνια το ανακάλυψε ο γυναικολόγος της.Κάνεις επαφούλες με τον αντρούλη σου και την άλλη μέρα πας στον γυνεκολόγο,σου συλλέγει την βλέννη τύπου σαν Παπ και το στέλνουν για ανάλυση.Είχα σκέφτεί και γω ότι θα ήταν η τελευταία εξέταση που θα έκανα μετά την σαλπιγγογραφία.Ξεκίνα όπως έκανες  χαλαρά να αποκλείσεις κάποια τυχόν θέματα και αν όλα βγούν καλά συνεχίζεται αναλόγως.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Ολα γίνονται για κάποιο λόγο κοριτσακι μου..η διαδικασία μπορει να μας ποναει..αλλα στην τελικη το αποτέλεσμα μετραει ετσι δεν ειναι???Αρα με δύναμη,πίστη και υπομονή συνεχιζουμε οοοοολες μας!

:x:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Με το καλο κορίτσι μου..σε καταλαβαίνω απόλυτα..και για την πίεση που λες και για ολα..Προσπαθησε να μείνεις ψύχραιμη και συγκεντρωμένη..Τι τραβάμε ρε κοριτσια??γιατι τόσος πόνος για να κανουμε κατι που για άλλες ειναι οχι μονο πανεύκολο..αλλα και ανεπιθύμητο σε καποιες περιπτώσεις???

Λένε ότι αν θέλεις κάτι πολύ γίνεται. Τότε σε μας γτ δεν γίνεται? Δεν το θέλουμε τόσο πολύ και το θέλουν αυτές που τους τυχαίνει από λάθος και σε αυτές που κάνουν έκτρωση???? Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου σε όλα τα κορίτσια που προσπαθούν τόσο καιρό με πόνο ψυχής να γίνουν μανούλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...