Μετάβαση σε περιεχόμενο

Βοήθεια !!


Recommended Posts

Κορίτσια μου γεια σας :) 

γεννησα ένα κοριτσάκι πριν 50 ημέρες:) ηθελα να σας ρωτησω, τα λοχεία μου κράτησαν 35 μερες καπου εκει, μετά σταμάτησαν.. Την κυριακη που μας πέρασε 16.07 περασαν 40 μερες .. και την Δευτέρα, την επόμενη μέρα είχα πάλι αίμα .. υπάρχει περιπτωση να ειναι περίοδος; Θηλάζω αλλά δίνω και συμπλήρωμα.. ειναι 6η μέρα και ακόμα εχω.. Πριν μείνω έγκυος μου κρατούσε 1εβδομαδα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 22/7/2017 at 10:20 ΠΜ, ο/η Φαιη Μυλωνα είπε:

Κορίτσια μου γεια σας :) 

γεννησα ένα κοριτσάκι πριν 50 ημέρες:) ηθελα να σας ρωτησω, τα λοχεία μου κράτησαν 35 μερες καπου εκει, μετά σταμάτησαν.. Την κυριακη που μας πέρασε 16.07 περασαν 40 μερες .. και την Δευτέρα, την επόμενη μέρα είχα πάλι αίμα .. υπάρχει περιπτωση να ειναι περίοδος; Θηλάζω αλλά δίνω και συμπλήρωμα.. ειναι 6η μέρα και ακόμα εχω.. Πριν μείνω έγκυος μου κρατούσε 1εβδομαδα.. 

Καλημερουδια κοριτσι!

Βεβαιως υπαρχει πιθανοτητα να σου ηρθε ξανα περιοδος. Οταν θηλαζουμε αποκλειστικα επισης ειναι πιθανο,αν&σπανιο να ρθει τοσο νωρις η περιοδος αλλα αμα δινεις&ξενο εχεις περισσοτερες πιθανοτητες! Σου τελειωσε; ποσες μερες κρατησε; ειναι πιθανο η περιοδος σου απο εδω και περα να σου ερχεται λιγοτερες ή περισσοτερες μερες απο οτι πριν την εγκυμοσυνη. Επισης μπορεις καποιους μηνες να εχεις&καποιους οχι. Ολα φυσιολογικα. Να σε ρωτγσω ομως αφου περασαν οι 40 μερες δεν πηγες στον γιατρο σου; εγω γεννησα στις 16/7&μου κλεισαν ραντεβου για επανεξεταση οπωσδηποτε στις 40 μερες. Να δουν οτι εχει αδειασει η μητρα απο αιμα&οτι ολα καλα. Μην το αμελησεις,κλεισε ραντεβου.

Επισης συμπληρωμα γιατι δινεις; υπηρξε καποια δυσκολια; απο επιλογη; σου το προτειναν;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Χριστιαννα* είπε:

Καλημερουδια κοριτσι!

Βεβαιως υπαρχει πιθανοτητα να σου ηρθε ξανα περιοδος. Οταν θηλαζουμε αποκλειστικα επισης ειναι πιθανο,αν&σπανιο να ρθει τοσο νωρις η περιοδος αλλα αμα δινεις&ξενο εχεις περισσοτερες πιθανοτητες! Σου τελειωσε; ποσες μερες κρατησε; ειναι πιθανο η περιοδος σου απο εδω και περα να σου ερχεται λιγοτερες ή περισσοτερες μερες απο οτι πριν την εγκυμοσυνη. Επισης μπορεις καποιους μηνες να εχεις&καποιους οχι. Ολα φυσιολογικα. Να σε ρωτγσω ομως αφου περασαν οι 40 μερες δεν πηγες στον γιατρο σου; εγω γεννησα στις 16/7&μου κλεισαν ραντεβου για επανεξεταση οπωσδηποτε στις 40 μερες. Να δουν οτι εχει αδειασει η μητρα απο αιμα&οτι ολα καλα. Μην το αμελησεις,κλεισε ραντεβου.

Επισης συμπληρωμα γιατι δινεις; υπηρξε καποια δυσκολια; απο επιλογη; σου το προτειναν;

Ακόμα εχω.. ειναι η 10η μέρα και ακόμα εχω.. όχι πολυ αίμα αλλά εχω..

πηγα στην γυναικολογο μου, η μήτρα μου μαζεύτηκε όλα καλά.. δίνω συμπλήρωμα γιατι η μικρή δεν χορταίνει και δεν εχω λιπαρές γάλα μου είπε η γιατρός μου.. :/ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

10η ε; πωπω τι τραβαμε με τις ορμονες μας! Ελπιζω να ηταν μονο αυτη τη φορα&να μην σου συνεχισει ετσι! Α πολυ ωραια, αυτο ειναι το σημαντικο να παει μητρα στη θεση της. Χριστε μου η παιδιατρος σου ειπε δεν εχεις λιπαρο γαλα; κοριτσι μου οι παιδιατροι λενε πολλα, ενταξει δεν ξερω την περιπτωση σου&το χερι στη φωτια δεν το βαζω αλλα εχουμε ακουσει πολλα κουλα! Καταρχας το γαλατακι μας στην αρχη το στηθοελς βγαζει νερακι ας πουμε να ξεδιψασει το μωροξμετα βγαινει το λιπαρο που χορταινει&παχαινει το μωρο. Πολλες φορες χανεται ο θηλασμος απο λαθος συμβουλες παιδιατρων!

Αν δεν εχεις ενημερωθει μπες στο facebook στην ομαδα αττικη για τον θηλασμο, αυτο βεβαια αν θες να κοψεις το συμπληρωμα,εκει θα σε βοηθησουν.εχουν βοηθησει πολλες κοπελες στον επαναγαλακτισμο. Δεν ειναι αργα. 

Αυτα στα λεω στην περιπτωση που εσυ θα θελες να συνεχισεις τον θηλασμο. Αντε βρε να σου ζησει το μπεμπε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...