Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Γεια σας είμαι καινούρια στο χωρο και θα ήθελα την βοήθεια σας 

Τελευταια περίοδος 16/6/17 

Πρώτη χοριακη 12/7 αποτέλεσμα 51.5

Δευτ.χοριακη 14/7 αποτέλεσμα.103.7

Τρίτη χοριακη 17/7 αποτέλεσμα 222.2

Τετάρτη χοριακη 19/7 αποτέλεσμα 406.8 

Είναι καλές!;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με το καλο!! Μια χαρα ειναι η χοριακουλα σου!!! Μην αγχωνεσαι καθολου..! Κ διπλασιαζεται κανονικα κ εχεις κ μια χαρα νουμερα για τις μερες που εισαι!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Αγγέλα Μακαρωνα είπε:

Έλα κορίτσια κάποια..... να μου δώσει λίγο βοήθεια!

Να ξερεις οτι στην αρχη διπλασιαζεται καθε 2-3 μερες.. ενω αργοτερα καθε 3-4.. μην αγχωνεσαι.. μιλα κ με την γιατρο σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Την Δευτέρα  θα ξανακάνω χοριακη και μετα θα παω στη γυναικολόγο για να δούμε!!! Ελπίζω να ειναι ολα Καλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Αγγέλα Μακαρωνα είπε:

Αααα σε ευχαριστώ  πολύ γιατί έχω αγχωθεί πάρα πολύ νομίζω ότι είναι χαμηλές τιμες!

Το θεμα ειναι να ανεβαινει σωστα..! οι τιμες διαφερουν παρα πολυ απο εγκυμοσυνη σε εγκυμοσυνη.. μπορει πχ την 3η ημερα καθυστερησης μια κοπελα να εχει χοριακη 300 κ μια αλλη 1000 κ να εχουν κ οι δυο μια καλη κυηση!! Την αλλη βδομαδα θα δεις κ σακο!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι το κατάλαβα αυτό με τα νούμερα και ίσως γι αυτό εχω άγχος νόμιζα ότι είναι πολύ χαμηλές η δικές μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Αγγέλα Μακαρωνα είπε:

Την Δευτέρα  θα ξανακάνω χοριακη και μετα θα παω στη γυναικολόγο για να δούμε!!! Ελπίζω να ειναι ολα Καλά!!!

Παρτην ενα τηλ. Εγω με το που ειδα θετικο τεστ, πριν καν κανω χοριακη την πηρα κ μου ειπε να ξεκινησω καποιες βιταμινες κ προγεστερονη (λογο κακου ιστορικου).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι παίρνω filicine

Cuclakur

Utrogestan 

Και σίδηρο!!!!

Απλά για να δούμε σάλο ποσο πρεπει να ειναι η χοριακη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πρεπει να ειναι 1000-1500.. εγω περιμενα ν ανεβει λιγο παραπανω (γιατι μετα παιρνει φορα) κ τα ειδα ολα την 5η βδομαδα!! Δηλ σακο, εμβρυο κ ακουσα κ καρδουλα (βεβαια συνηθως η καρδια ακουγεται λιγο αργοτερα).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αρα μέχρι την Δευτέρα με την βοήθεια του θεού θα έχει ανέβει η χοριακη μου για να μπορούμε να δούμε....οτι δούμε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 19/7/2017 at 3:46 ΜΜ, ο/η Αγγέλα Μακαρωνα είπε:

Αρα μέχρι την Δευτέρα με την βοήθεια του θεού θα έχει ανέβει η χοριακη μου για να μπορούμε να δούμε....οτι δούμε!!!!

Κοριτσι!! Πως πας εσυ?? Εισαι καλα?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά λέω μπας και το πιστέψω!

Μου είπε η γιατρός μου να μην κάνω τώρα άλλη χοριακη αφού με αγχωνη πολύ και να κανω την Δευτέρα πριν πάω για τον υπέρηχο!

Βέβαια το μετάνιωσα που την άκουσα έπρεπε να είχα πάει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 22/7/2017 at 2:50 ΜΜ, ο/η Αγγέλα Μακαρωνα είπε:

Rosemary Εσύ όλα καλα;

Συγγνωμη, σημερα ειδα το μηνυμα σου... καλα ειμαι εγω... μπηκα με τις δυσκολιες μου στην 8η!! Πηγες σημερα για χοριακη? Ελπιζω να εχεις καλα νεα..!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Rosemary εύχομαι να σου πάνε όλα καλα!!!! Εγώ έκανα χοριακη δυστυχώς ήταν 1109 χαμηλή το ξέρω... η γιατρός μου ήθελε να πάω να κάνουμε κολπικό υπέρηχο όπου είδαμε και ευτυχώς  ενδομητριο σάκο γλίτωσα την εξωμητρια κυηση που φοβόμουν και μου είπε να του δώσουμε χρόνο  ή ίσως πάρει μπρος αστείο ακούγεται αλλά αφού δεν έχω αιμορραγία  η κάτι άλλο για την ώρα να δώσω το περιθώριο  γιατί ποτε δεν ξέρεις και να ξανά κάνουμε υπέρηχο  την άλλη εβδομάδα να δούμε....γιατι μου λέει" εχω δει πολλά!"

Και από την Αθήνα ο γιατρός μου το ίδιο μου είπε καθώς ήταν εξωσωματικη σε φυσικο κυκλο!

Πότε δεν ξέρεις.... ειναι ψυχοφθόρο  αλλά ποτε δεν ξέρεις....

Οπότε είμαι σε μια πολύ παράξενη φάση.... άσε 

Άραγε έχει κάποια κοπέλα περάσει κάτι παρόμοιο.....

Είδες αυτά τα υπέροχα νέα μου...?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Αγγέλα Μακαρωνα είπε:

Γεια σου Rosemary εύχομαι να σου πάνε όλα καλα!!!! Εγώ έκανα χοριακη δυστυχώς ήταν 1109 χαμηλή το ξέρω... η γιατρός μου ήθελε να πάω να κάνουμε κολπικό υπέρηχο όπου είδαμε και ευτυχώς  ενδομητριο σάκο γλίτωσα την εξωμητρια κυηση που φοβόμουν και μου είπε να του δώσουμε χρόνο  ή ίσως πάρει μπρος αστείο ακούγεται αλλά αφού δεν έχω αιμορραγία  η κάτι άλλο για την ώρα να δώσω το περιθώριο  γιατί ποτε δεν ξέρεις και να ξανά κάνουμε υπέρηχο  την άλλη εβδομάδα να δούμε....γιατι μου λέει" εχω δει πολλά!"

Και από την Αθήνα ο γιατρός μου το ίδιο μου είπε καθώς ήταν εξωσωματικη σε φυσικο κυκλο!

Πότε δεν ξέρεις.... ειναι ψυχοφθόρο  αλλά ποτε δεν ξέρεις....

Οπότε είμαι σε μια πολύ παράξενη φάση.... άσε 

Άραγε έχει κάποια κοπέλα περάσει κάτι παρόμοιο.....

Είδες αυτά τα υπέροχα νέα μου...?

Αχ κοριτσακι μου... Σου ευχομαι ολοψυχα να παν ολα καλα.. Σημερα την εκανες την χοριακη? Μακαρι να παρει φορα κ να εκτοξευθει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σ ευχαριστώ αγάπη....αλλα εγώ δεν είμαι και τόσο αισιόδοξη δυστυχώς... απο την άλλη το στήριγμα μου ο άνδρας μου είναι αισιόδοξος και για τους δύο μας !

Σ ευχαριστώ πάντως και σου εύχομαι τα καλύτερα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Αγγέλα Μακαρωνα Εγώ έχω περάσει την αγωνία που νιώθεις όλες αυτές τις μέρες!! Έμεινα έγκυος απο εξωσωματική και έκανα τόσες πολλές χοριακες που δεν μπορούσα ούτε για μια στιγμή να χαρώ την εγκυμοσύνη μου και θεωρώ οτι ήταν το μεγαλύτερο λάθος που έκανα!! Ήμουν και εγώ μέσα στο άγχος και το φόβο για το αν θα αυξηθεί η χοριακή μου!! Για 1,5 μήνα το παρακολουθούσαμε με κολπικο υπέρηχο ανά εβδομάδα και βλέπαμε οτι είχε μια αργή εξέλιξη, παρολαυτα είπαμε να του δώσουμε το χρόνο του!! Φτάσαμε να δούμε λεκιθικό ασκό αλλά δυστυχώς δεν ακούσαμε ποτέ καρδούλα!! 

Η χοριακή μου ξεκίνησε επίσης απο 55,1 ακριβώς αλλά δεν διπλασιάζονταν όπως οι δικές σου, ήταν πάντα λίγο λιγότερο απο όσο έπρεπε!! 

Ευχομαι να σου πάνε όλα καλα και το μόνο που μπορώ να σου πω είναι όσο μπορείς να μην αγχώνεσαι και να είσαι αισιόδοξη!! Ο,τι είναι να συμβεί θα συμβεί, με το να κανεις χοριακες δεν κερδίζεις τίποτα, στο λέω απο προσωπική εμπειρία, πλέον να το βλέπετε μέσω υπερήχου!! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MARILOUX λυπαμε που το περασες  αυτο τωρα που το ζω ξερω ποσο δυσκολο ειναι για μια γυναίκα  να ζει την μεγαλυτερη χαρα και να μην μπορει να την την ευχαριστηθεί!

Η αλήθεια είναι ότι προσπαθώ να είμαι αισιόδοξη αν και νιωθω- ξέρω οτι το αποτελεσμα δεν θα ειναι θετικο ομως δεν θελω στο μελλον να πω οτι δεν προσπάθησα.... οπότε πιστεύω ο Θεός να μου δώσει δύναμη και υπομονή να το παλέψω και αυτο ...

Σ'ευχαριστώ και εύχομαι σύντομα να πραγματοποιηθεί τ ονειρο σου και να το απόλαυσεις...οπως πραγματικά πρέπει!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...