Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Καλησπέρα σας, θα χαιρόμουν πολύ αν έβλεπα απάντηση στην ανάρτησή μου γιατί είμαι αρκετά αγχωμένη. Πριν 10 μέρες έκανα επεμβατική υστεροσκόπηση για αφαίρεση διαφράγματος στο  Γένεσις στη Θεσσαλονίκη. Ο λόγος είναι επειδή δεν κατάφερα να μείνω έγκυος εδω και 1 μιση χρόνο, ενώ δεν υπάρχει κάποιο άλλο πρόβλημα είτε σε εμένα είτε στον σύζυγό μου. To διάφραγμα ήταν ασυνήθιστα μεγάλο και ο γιατρός θεωρεί πως όντως ίσως ήταν εμπόδιο στην σύλληψη.  Η πολύ ελαφριά αιμορραγία που είχα, σταμάτησε πριν 3 μέρες, ωστόσο μέχρι και σήμερα έχω αρκετή ποσότητα διάφανου υγρού (δεν μοιάζει με τα συνηθισμένα υγρά που έχουμε όλες οι γυναίκες κάποιες μέρες του κύκλου) η υφή του ειναι σαν του νερού, και η ποσότητα αρκετή. Ειμαι πολύ φοβισμένη γιατί ο γιατρός δεν μου χορήγησε αντιβίωση μετά την επέμβαση, παρόλο που τον ρώτησα, μου είπε πως η ενδοφλεβια που μου χορηγήθηκε ήταν αρκετή. Τον πήρα σήμερα τηλέφωνο να ρωτήσω για αυτά τα υγρά και μου είπε πως δεν είναι απο μόλυνση. Είναι φυσιολογικό και θα σταματήσει. Αλλά εγω κορίτσια φοβάμαι τόσο πολύ, δεν μπορώ να ησυχάσω, σκεφτείτε ότι εφτασα σε σημείο να μετανιώσω που δεν πήρα αντιβίωση μόνη μου. Θα ήθελα πολύ την γνώμη  όσον έχουν παρόμοια εμπειρία στις παρακάτω ερωτήσεις: Πιστεύετε ότι είμαι καλυμένη με το θέμα αντιβίωσης; Η περίοδος σας περίπου πόσο καιρό μετα την επέμβαση ήρθε; Απο τη μία θέλω τόσο πολύ να περάσει ο καιρός και να ξαναπροσπαθήσουμε, απο την άλλη  φοβάμαι ότι θα συνεχίσω να βιωνω απογοητεύσεις. Συγνώμη για το μέγεθος της ανάρτησής μου. Είμαι αρκετά αγχωμένη. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...