Μετάβαση σε περιεχόμενο

inasl

Recommended Posts

Ξενυχταω παλι και σκεφτομαι αν ειμαι τρελη

Ειμαι 6 μερες μετα την οωρηξια και εχω θερμοκρασια 36.9-37 και απτο πρωι εχω κραμπες ισα ισα οχι τιποτα να ποναει, και ενα αισθημα στο στομαχι σαν λιγη ναυτια μια μονιμη αναγουλα εχω. Και συχνοουρια ισως να παω στην τουαλετα 2 φορες παραπανω μεστη μερα απ οτι παντα.

Δεν ειναι τοσο αυτο το θεμα μου οσο το ενστικτο που εχω οτι αυτος ειναι ο μηνας μ. Σκεφτομαι βεβαια μηπως παλαβωσα αλλα γι αυτο σας ρωταω μηπως και καποια αλλη κοπελα ειχε ενστικτο οτι ειναι εγκυος απο πολυ νωρις! Το θελω πολυ αλλα σκεφτομαι μην μ δημιουργω συμπτωματα απ τη λαχταρα μου...

Ευχαριστω πολυ ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η inasl είπε:

Ξενυχταω παλι και σκεφτομαι αν ειμαι τρελη

Ειμαι 6 μερες μετα την οωρηξια και εχω θερμοκρασια 36.9-37 και απτο πρωι εχω κραμπες ισα ισα οχι τιποτα να ποναει, και ενα αισθημα στο στομαχι σαν λιγη ναυτια μια μονιμη αναγουλα εχω. Και συχνοουρια ισως να παω στην τουαλετα 2 φορες παραπανω μεστη μερα απ οτι παντα.

Δεν ειναι τοσο αυτο το θεμα μου οσο το ενστικτο που εχω οτι αυτος ειναι ο μηνας μ. Σκεφτομαι βεβαια μηπως παλαβωσα αλλα γι αυτο σας ρωταω μηπως και καποια αλλη κοπελα ειχε ενστικτο οτι ειναι εγκυος απο πολυ νωρις! Το θελω πολυ αλλα σκεφτομαι μην μ δημιουργω συμπτωματα απ τη λαχταρα μου...

Ευχαριστω πολυ ❤

Κοπελα μου, για μενα τυρρανας το μυαλο σου.. ακομη κ να εισαι εγκυος (που το ευχομαι) ειναι υπερβολικα νωρις να εχεις συπτωματα κ αν αυτα υπαρχουν οφειλονται ισως οφειλονται στο αγχος σου.. σκεψου, ο,τι ακομα κ να γονιμοποιηθηκες, η εμφυτευση μπορει να μην εχει καν γινει η να εγινε πριν ελαχιστες ημερες.. οταν γινεται η εμφυτευση ανεβαινει η χοριακη που ειναι υπευθυνη κ για τις ναυτιες.. τωρα για την συχνοουρια δε γνωριζω σιγουρα.. ισως εχει σχεση κ η προγεστερονη... περιμενε μεχρι την καθυστερηση κ ελπιζω τα ενστικτο σου να βγει!! Μπορει να εισαι σιγουρη οτι ειχες επαφη την πιο γονιμη μερα, οποτε ηδη εχεις πιθανοτητες!! Καλη συνεχεια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εύχομαι με θετικο αποτέλεσμα! 

Απλα χαλάρωσε ! Όλες που προσπαθούμε καιρό το έχουμε περασει ετσι σαν να προκαλούμε το αρνητικο με τόσες σκέψεις ,φέρνουμε την απογοήτευση και χάλια ψυχολογία ! Απόλαυσε το καλοκαίρι ! 

Χαλαρωσε και όταν θα έρθει ουτε που τα το καταλάβεις!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η inasl είπε:

Ξενυχταω παλι και σκεφτομαι αν ειμαι τρελη

Ειμαι 6 μερες μετα την οωρηξια και εχω θερμοκρασια 36.9-37 και απτο πρωι εχω κραμπες ισα ισα οχι τιποτα να ποναει, και ενα αισθημα στο στομαχι σαν λιγη ναυτια μια μονιμη αναγουλα εχω. Και συχνοουρια ισως να παω στην τουαλετα 2 φορες παραπανω μεστη μερα απ οτι παντα.

Δεν ειναι τοσο αυτο το θεμα μου οσο το ενστικτο που εχω οτι αυτος ειναι ο μηνας μ. Σκεφτομαι βεβαια μηπως παλαβωσα αλλα γι αυτο σας ρωταω μηπως και καποια αλλη κοπελα ειχε ενστικτο οτι ειναι εγκυος απο πολυ νωρις! Το θελω πολυ αλλα σκεφτομαι μην μ δημιουργω συμπτωματα απ τη λαχταρα μου...

Ευχαριστω πολυ ❤

Καλημέρα! Εύχομαι ολόψυχα να είναι αυτός ο μήνας σου, αλλά νομίζω ότι ακόμα και να είσαι έγκυος είναι σχεδόν απίθανο να έχεις από τώρα συμπτώματα.  Προσπάθησε να μην το σκέφτεσαι γτ απλά δεν έχει νόημα να βασανίζεις το μυαλό σου. Άσε που όσο πιο πολύ άγχος έχεις λειτουργεί ανασταλτικά. Βέβαια είναι λογικό όταν θέλεις κάτι τόσο πολύ συνέχεια το μυαλό να τριγυρίζει εκεί. Όσον αφορά το ένστικτο τι να σου πω, νομίζω ότι σε κάθε κύκλο όλες λίγο πολύ είχαν ένστικτο ότι έμειναν και εγώ το πίστευα κάποιες φορές, αλλά δυστυχώς δεν ήμουν. Με το καλό να κρατήσεις ένα θετικό τεστ εγκυμοσύνης!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μου έτυχε και εμένα το ένστικτο που λες και επιβεβαιώθηκε! Είχα φοβερό πρήξιμο στο στήθος πριν ξεκινήσει η καθυστέρηση σε βαθμό που δεν μπορούσα να κοιμηθώ μπρούμυτα ούτε για αστείο, μικρά τσιμπηματάκια χαμηλά και μια βλέννα στο εσώρουχο και σαν να είχα πάρει 2 κιλά σε μια νύχτα... Το ήξερα ότι είμαι έγκυος αλλά δεν το έλεγα ούτε καν στον εαυτό μου για να μην χαρώ και μετά στεναχωρηθώ. Με 1 μέρα καθυστέρηση έκανα τεστ και βγήκε με τα μπούνια θετικό....Στο εύχομαι ολόψυχα, σε όλες τις γυναίκες γνωστές και άγνωστες μέσα απο την ψυχή μου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω πολυ βρε κοριτσια!

Σημερα εχω απ το πρωι ασπρα υγρα το πρωι λιγα και τωρα ειναι σαν ζελε, τοσο πολυ και εχουν γλυκια μυρωδια οχι οξεα οπως παντα (συγνωμη για την πολλη λεπτομερεια??)

Ευχομαι να συμβει το θαυμα ???❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@inasl μου και εγώ με την σειρά μου θα συμφωνήσω με τα κορίτσια παραπάνω. Όσο μπορείς (δύσκολο βέβαια )χαλάρωσε και προσπάθησε να ασχολησε με κάτι άλλο για να ξεχνιέσαι μέχρι την καθηστεριση γιατί αλλιώς θα τρελαθείς.Και εγω αυτό κάνω (βέβαια μια τα καταφέρνω και μια το μυαλό μου πάλι τρελενετε) μέχρι να κάνω και εγώ την β.χοριακη 

Σου εύχομαι ένα καραμπινάτο ➕ που να βγάζει μάτι.Και σύντομα το άνχος σου να γυρίσει σε ευτυχία. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@elena 2

Εχω καθυστερηση 3 μερες ?????

Στις 18 επρεπε να μ ερθει περιοδος, αλλα αντι γι αυτο ειχα μονο κατι ροζ σταγονιτσες που δεν ξαναεμφανιστηκαν.

Αν αυτο ηταν εμφυτευση λογικα αυριο μεθαυριο αν κανω τεστ θα διξει σωστο αποτελεσμα πιστευω??

Ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον παντως, οποιο ειναι το αποτελεσμα θα το γραψω εδω! ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η inasl είπε:

@elena 2

Εχω καθυστερηση 3 μερες ?????

Στις 18 επρεπε να μ ερθει περιοδος, αλλα αντι γι αυτο ειχα μονο κατι ροζ σταγονιτσες που δεν ξαναεμφανιστηκαν.

Αν αυτο ηταν εμφυτευση λογικα αυριο μεθαυριο αν κανω τεστ θα διξει σωστο αποτελεσμα πιστευω??

Ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον παντως, οποιο ειναι το αποτελεσμα θα το γραψω εδω! ❤

@inasl Στείλε μας ευχάριστα νεα!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η inasl είπε:

@elena 2

Εχω καθυστερηση 3 μερες ?????

Στις 18 επρεπε να μ ερθει περιοδος, αλλα αντι γι αυτο ειχα μονο κατι ροζ σταγονιτσες που δεν ξαναεμφανιστηκαν.

Αν αυτο ηταν εμφυτευση λογικα αυριο μεθαυριο αν κανω τεστ θα διξει σωστο αποτελεσμα πιστευω??

Ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον παντως, οποιο ειναι το αποτελεσμα θα το γραψω εδω! ❤

Εφοσων εχεις σταθερο κυκλο με 3 μερες καθυστερηση κ τωρα να κανεις τεστ κατι θα δειξει!! Απορω πως κρατιεσαι!! Μακαρι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω παρα πολυ❤

Δεν εχει εμφανιστει περιοδος ακομα?

Κρατιεμαι τι να κανω δεν θελω να δω αρνητικο τεστ θα στεναχωρηθω παρα πολυ???

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειναι το πιο θετικο σημάδι η καθυστερηση ! Κανε γλυκιά μου τεστ ! Ειναι καλο να το ξέρεις απο νωρίς πίστεψε με! Εύχομαι να εισαι εγκυουλα ! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μα Ρενατα μου αν στις 18 εγινε η εμφυτευση που ειχα 2 ροζ σταγονες... να μην περιμενω 4 μερες πχ? Να δειξει το σωστο αποτελεσμα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η inasl είπε:

@elena 2 μου ευχαριστω φοβαμαι παρα πολυ το αρνητικο τεστ φοβαμαι να κανω??

Το ξέρω κορίτσι μου,και σε νοιώθω. Και εγώ κάθε φορά που έκανα, έτσι ήμουν.Τώρα που έχω φάει τα "αρνητικά" με το κουτάλι πηγαίνω με το σκεπτικό ότι είναι αρνητικό για να μου έρχεται πιο ομαλά. Έχω πάψει να ενθουσιαζομαι πια.

Εσυ κοίτα να χαλαρώσεις όσο μπορείς και να κάνεις το τεστ σε μια ήρεμη στιγμη σου.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@elena 2 μου οσα αρνητικα και να ειδα δεν το παιρνω αποφαση.. τι να πω.. ισως να περιμενω λιγο ακομα δεν ξερω τι να κανω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@inasl κοριτσι μ απορω πως κρατιεσαι !! εφοσον εχει καθυστερηση το αποτελεσμα εχει κριθει!! εγω προτιμω να το μαθω νωρις ακομα και αν ειναι αρνητικο γτ οσο εχω καθυστερηση ελπιζω και μετα απογοητευομαι διπλα!

ο καθενας φυσικα λειτουργει τελειως διαφορετικα!! ευχομαι να μην σου ρθει για τους επομενους 9 μηνες!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η inasl είπε:

@elena 2 μου οσα αρνητικα και να ειδα δεν το παιρνω αποφαση.. τι να πω.. ισως να περιμενω λιγο ακομα δεν ξερω τι να κανω....

Σου συμβαινει να εχεις συχνα καθυστερηση?? Κανε κατευθειαν β χοριακη αν θεωρεις οτι δε θα φανει στο τεστ λιγο καθυστερημενης εμφυτευσης..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Rosemary είπε:

Σου συμβαινει να εχεις συχνα καθυστερηση?? Κανε κατευθειαν β χοριακη αν θεωρεις οτι δε θα φανει στο τεστ λιγο καθυστερημενης εμφυτευσης..

Κοριτσακι μου, χωρις να θελω να σε αγχωσω.... διαβασα ξανα την συζητηση κ κατι δε μου κολλαει... το πρωτο σου μηνυμα το εστειλες 10 ιουλη κ αναφερες οτι 6 ημερες πριν (δηλ 4 ιουλη) ειχες ωορρηξια. Αρα στις 18 θα επρεπε να σου ερθει περιοδος.. μηπως το αιματακι που ειδες ηταν η περιοδος σου? Μου κανει υπερβολικο η εμφυτευση να γινεται 14 μερες μετα την ωορρηξια.. ισως κανω κ λαθος, αλλα για μενα ψαξ'το..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

18 επρεπε να μου ερθει περιοδος ναι ακριβως οπως το λες και τοτε ειχα το αιματακι. 2 ροζ σταγονες και μετα τιποτα ομως δεν ειναι περιοδος.. εχω ψαχτει πολυ στο ιντερνετ κ εχω δει να συμβαινει.

Κοριτσια απλα φοβαμαι να ξαναδω αρνητικο γι αυτο δεν κανω. Σκεφτομαι να κανω στις 25 να εχω κλεισει πρωτα βδομαδα καθυστερηση..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η inasl είπε:

18 επρεπε να μου ερθει περιοδος ναι ακριβως οπως το λες και τοτε ειχα το αιματακι. 2 ροζ σταγονες και μετα τιποτα ομως δεν ειναι περιοδος.. εχω ψαχτει πολυ στο ιντερνετ κ εχω δει να συμβαινει.

Κοριτσια απλα φοβαμαι να ξαναδω αρνητικο γι αυτο δεν κανω. Σκεφτομαι να κανω στις 25 να εχω κλεισει πρωτα βδομαδα καθυστερηση..

παντως οσο νωριτερα το γνωριζεις τοσο καλυτερα! δεν θελω να σε ξεσηκωσω αλλα αν ειχες οωρηξια 4 Ιουλιου εχεις παρα πολλες πιθανοτητες να εισαι εγκυος!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...