Μετάβαση σε περιεχόμενο

Περίοδος..


Recommended Posts

Καλησπέρα... ήθελα να σας πω και θέλω την βοήθεια σας να το πω.

Εκεί που δεν είχα περίοδο εκεί ήρθε μετά από 1 χρόνο και κάτι.. μια Χαρούλα κράτησε 18 ημέρες όλα καλά ούτε πολύποδας ούτε τίποτα απλά λόγο ότι δεν είχε έρθει 100 μέρες και κάτι από την τελευταία φορά που είχα πάρει φάρμακο για να έρθει μου είπε ο γιατρός μου ότι όλα είναι καλά..

Εκεί που είχα υπολογίσει ότι περιμένω περίοδο αρχές Αυγούστου με τέλος είπε να έρθει τώρα.. τώρα που φεύγω για διακοπές... που το έχουμε τόσο πολύ ανάγκη για 3 μέρες ξεκούραση...!! Ξενοδοχείο δεν γίνεται να αλλάξουμε ημερομηνία.. δεν έχει άλλες μέρες που θέλουμε.. οπότε η μόνη λύση να πάμε η να μην πάμε καθόλου.. άλλα ο άντρας μου έχει στεναχωρηθεί πολύ γιατί δεν θέλει να πάμε και να περάσει μόνο αυτός καλά  (όταν έχω περίοδο δεν μπορώ να πάω πουθενά μόνο ξάπλα λόγο της πάρα πολύ ροι που έχω) αλλά και ούτε να μην πάμε.. εσείς τι θα κάνατε με το θέμα περίοδος και διακοπές; ή τι κάνετε σε αυτή την περίπτωση; 

Θα πηγαίνατε ή όχι; θα κάνατε μπάνια στην θάλασσα η οχι; 

Ήθελα να μιλήσω με τον γιατρό μου αν υπάρχει κάποια λύση άλλα δεν είναι πιστεύω λύση η με κάποιο τρόπο να καθυστερουσαμε την περίοδο.. ουφ... αλλα ξερω οτι ο γιατρός μου δεν θα με άφηνε και είναι λογικό και το ξέρω....


Δεν θέλω κράξιμο σε στιλ α δεν πας καλά δεν είχες περίοδο και τώρα δεν την θες αυτά τα ξέρω.... Αλλά για να καταλάβετε έχω πολύ μεγάλη ανάγκη λίγες μέρες για ξεκούραση... και μην με κρίνεται..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσι μου η περιοδος ειναι υγεια και αναγκαια για τη γυναικα... ποσο μαλλον για μας που εχουμε απο μονες μας σπανια... στη θεση σ δε θα τη καθυστερουσα... κανουμε αμαν να τη φτιαξουμε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Κοριτσι μου η περιοδος ειναι υγεια και αναγκαια για τη γυναικα... ποσο μαλλον για μας που εχουμε απο μονες μας σπανια... στη θεση σ δε θα τη καθυστερουσα... κανουμε αμαν να τη φτιαξουμε....

Δεν διαφωνώ το ξέρω ότι είναι υγεία.. το ξέρω ότι κάνουμε αμάν και την θέλω να φτιαχτεί αλλά εκεί που είχα πολύ καιρό να περιμένω εκεί ήρθε.. και πάρα πολύ νωρίς από αυτό που περιμέναμε.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η NikhNikh είπε:

Δεν διαφωνώ το ξέρω ότι είναι υγεία.. το ξέρω ότι κάνουμε αμάν και την θέλω να φτιαχτεί αλλά εκεί που είχα πολύ καιρό να περιμένω εκεί ήρθε.. και πάρα πολύ νωρίς από αυτό που περιμέναμε.. 

Το εχω βιωσει αρκετες φορες κσι μαλιστα θα σ πω οτι στα 18 μου που επαιρνα αντισυλληπτικα πηρα για δυο μηνες συνεχομενους αντισυλληπτικα χωρις να διακοψω ουτε μερα για να μην ερθει περιοδος στις διακοπες... τωρα που το σκεφτομαι ομως ξερω οτι ηταν χαζομαρα μου.. γιατι να διεκοπτα τη περιοδο και γιατι να μην μου ερχοταν; δεν εχω ακουσει καμια κοπελα να σκεφτεται να τη σταματησει για τις διακοπες... μαλλον λοιπον κι εγω κι εσυ το εχουμε σκεφτει γιατι δεν ειμαστε τοσο μαθημενες στη περιοδο, ομως ειναι κατι φυσιολογικο κ αν ειναι να ερθει τοτε ας ειναι ακομα κ στις διακοπες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Το εχω βιωσει αρκετες φορες κσι μαλιστα θα σ πω οτι στα 18 μου που επαιρνα αντισυλληπτικα πηρα για δυο μηνες συνεχομενους αντισυλληπτικα χωρις να διακοψω ουτε μερα για να μην ερθει περιοδος στις διακοπες... τωρα που το σκεφτομαι ομως ξερω οτι ηταν χαζομαρα μου.. γιατι να διεκοπτα τη περιοδο και γιατι να μην μου ερχοταν; δεν εχω ακουσει καμια κοπελα να σκεφτεται να τη σταματησει για τις διακοπες... μαλλον λοιπον κι εγω κι εσυ το εχουμε σκεφτει γιατι δεν ειμαστε τοσο μαθημενες στη περιοδο, ομως ειναι κατι φυσιολογικο κ αν ειναι να ερθει τοτε ας ειναι ακομα κ στις διακοπες.

Συμφωνώ απόλυτα και ούτε θα την κθυστερησω.. εκανα την διόρθωση στο κείμενο. Απλά τη είχα σκεφτεί οταν θα επερνα τον γιατρό μου... αλλα δεν το έκανα και ούτε θα το κάνω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν πονας πολυ στη περιοδο θα μππορουσες να ρωτησεις το γιατρο σ αν εχει να σ προτεινει καποιο δυνατο παυσιπονο ετσι ωστε να εισαι πιο ανετη στις διακοπες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα παυσίπονα δεν σε πιάνουν?? Ρώτα τον γιατρό σου για το πιο δυνατό και αποτελεσματικό (συνήθως το mesulid)  βοηθαει πάρτο να μην πονάς και να μην είσαι ξάπλα και απολαυσε τις διακοπές σου κορίτσι μου!!! Δεν βλέπω τον λόγο να τις χάσεις! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλλιώς ταμπον  μαζί με σερβιέτα, θα τα αλλάζεις ανά 2 ώρες π.χ.και θα είσαι οκ!!  Δεν υπάρχει περίπτωση με ταμπον  και σερβιέτα να μην είσαι εντάξει!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η joy2 είπε:

Αλλιώς ταμπον  μαζί με σερβιέτα, θα τα αλλάζεις ανά 2 ώρες π.χ.και θα είσαι οκ!!  Δεν υπάρχει περίπτωση με ταμπον  και σερβιέτα να μην είσαι εντάξει!! 

Θα το δοκιμάσω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koρίτσι μου θα πήγαινα στη θέση σου το τριήμερο και πιο πολύ για τον αντρούλη αν το θέλει πολύ.Βέβαια εσύ πως θα είσαι καλύτερα.Οπως λένε και τα κορίτσια προμηθεύσου με ένα πιο δυνατό παυσίπονο με συμβουλή του γιατρού και να αλλάζεις συχνά σερβιέτες.Και επίσης δεν θα έκανα με τίποτα μπάνιο στη θάλασσα.Επειδή γενικά είμαι ευαίσθητη και όταν έχουμε περίοδο είναι όλα ανοιχτά μπορεί να κολλήσουμε κάτι.Χαλαρώστε,πάτε για φαγητό,βόλτες.Πάτε να περάσετε όμορφα,να πάρετε δυνάμεις και με το καλό όταν γυρίσετε να ξεκινήσετε τις προσπαθειούλες σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η marillia είπε:

Koρίτσι μου θα πήγαινα στη θέση σου το τριήμερο και πιο πολύ για τον αντρούλη αν το θέλει πολύ.Βέβαια εσύ πως θα είσαι καλύτερα.Οπως λένε και τα κορίτσια προμηθεύσου με ένα πιο δυνατό παυσίπονο με συμβουλή του γιατρού και να αλλάζεις συχνά σερβιέτες.Και επίσης δεν θα έκανα με τίποτα μπάνιο στη θάλασσα.Επειδή γενικά είμαι ευαίσθητη και όταν έχουμε περίοδο είναι όλα ανοιχτά μπορεί να κολλήσουμε κάτι.Χαλαρώστε,πάτε για φαγητό,βόλτες.Πάτε να περάσετε όμορφα,να πάρετε δυνάμεις και με το καλό όταν γυρίσετε να ξεκινήσετε τις προσπαθειούλες σας!!!

Αυτό θα κάνω... προσπάθειες από Σεπτέμβριο...!! Αυτό είπαμε να κάνουμε.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...