Μετάβαση σε περιεχόμενο

Δεύτερο παιδακι


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια! Θα ήθελα τη γνώμη σας για το δεύτερο παιδάκι! Αν δηλαδή είναι εύκολη η δύσκολη η ζωή με δυο παιδάκια από εσάς που έχετε εμπειρία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Aggeliki1980 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Θα ήθελα τη γνώμη σας για το δεύτερο παιδάκι! Αν δηλαδή είναι εύκολη η δύσκολη η ζωή με δυο παιδάκια από εσάς που έχετε εμπειρία!

Γεια σου Αγγελική! Κι εγω δεύτερο παιδάκι θελω πολυ.. μην το σκέφτεσαι για το εύκολη η δύσκολη ζωή. Ξέρεις  πώς ειναι η ζωή με ενα παιδι, ε, επι δυο θα ειναι πιο κουραστικά..

δεν το σκέφτομαι το μετα, σου προτείνω να μην σε απασχολεί και σενα,  με το καλο να μείνεις έγκυος και να ειναι καλη η εγκυμοσύνη και ΟΛΑ παλεύονται.. εδω άλλοι κανουν δίδυμα και τρίδυμα! Αμα θελεις δεύτερο καντο και μετα θα τη βρεις την άκρη! Καλη επιτυχία.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σίγουρα θα υπάρξουν στιγμές κούρασης αλλά η ευτυχία που σου δίνουν τα παιδιά είναι τεράστια!!! Εγώ έχω δυδιμα και είμαι έγκυος στο τρίτο,  μη το σκέφτεσαι και με το καλό να μεγαλώσει η οικογένεια σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ κορίτσια για τα λόγια. Το θέμα μου είναι ότι είχαμε πολλά προβλήματα στο πρώτο παιδακι ως ζευγάρι. Τώρα είναι 4,5 χρόνων. Τα οποία κατάφεραμε και τα λύσαμε ως οικογένεια . Απλά φοβάμαι μήπως με τον ερχομό ενός παιδιού ξαναέρθουν τα ίδια προβλήματα που είχαμε ως ζευγάρι τότε και με αγχώνει όλο αυτό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λοιπον απο προσωπικη εμπειρια θα σου πω....πως αν δεν ειστε εντελως καλα με το συζυγο,...μην προχωρησεις ακομη!!!γιατι ενα δευτερο παιδι ΠΑΛΙ θα αλλαξει τις ισορροπιες σας...και θα πρεπει να το ενταξετε μεσα στους ρυθμους σας...γιατι στη ζωη σας θα το ενταξετε θεωρητικα μολις μαθεις πως εισαι εγκυος! εγω εχω 2 αγορια με 2,5 χρονια διαφορα...οταν γεννηθηκε ο μικρος και με ενα νηπιο που ακομη ηταν μωρο στην ουσια ηταν πολυ σκουρα τα πραγματα...ειχα εξαντληθει σωματικα παρα πολυ....και ψυχολογικα γιατι μαλωνα με ολους...με το συζυγο και τη μαμα η οποια δε βοηθουσε οσο θα ηθελα... αλλα κοριτσι μου αυτα περνανε γρηγορα...δε φανταζεσαι ποσο γρηγορα...τωρα ειναι 5 ο μεγαλος και 2,5 ο μικρος...η παρεα ομως που κανουν και οταν τους χαζευω να παιζουν και η γλυκα που μου δινει το μικρο μου μωρο(ετσι τον λεω ακομα) δεν την αλλαζω με τιποτα!!καθημερινα καθε βραδυ ξερεις τι λεω??μια ατακα..."πολυ κουρασμενη αλλα πολυ γεματη" ...αυτο τα λεει ολα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

λοιπον απο προσωπικη εμπειρια θα σου πω....πως αν δεν ειστε εντελως καλα με το συζυγο,...μην προχωρησεις ακομη!!!γιατι ενα δευτερο παιδι ΠΑΛΙ θα αλλαξει τις ισορροπιες σας...και θα πρεπει να το ενταξετε μεσα στους ρυθμους σας...γιατι στη ζωη σας θα το ενταξετε θεωρητικα μολις μαθεις πως εισαι εγκυος! εγω εχω 2 αγορια με 2,5 χρονια διαφορα...οταν γεννηθηκε ο μικρος και με ενα νηπιο που ακομη ηταν μωρο στην ουσια ηταν πολυ σκουρα τα πραγματα...ειχα εξαντληθει σωματικα παρα πολυ....και ψυχολογικα γιατι μαλωνα με ολους...με το συζυγο και τη μαμα η οποια δε βοηθουσε οσο θα ηθελα... αλλα κοριτσι μου αυτα περνανε γρηγορα...δε φανταζεσαι ποσο γρηγορα...τωρα ειναι 5 ο μεγαλος και 2,5 ο μικρος...η παρεα ομως που κανουν και οταν τους χαζευω να παιζουν και η γλυκα που μου δινει το μικρο μου μωρο(ετσι τον λεω ακομα) δεν την αλλαζω με τιποτα!!καθημερινα καθε βραδυ ξερεις τι λεω??μια ατακα..."πολυ κουρασμενη αλλα πολυ γεματη" ...αυτο τα λεει ολα!

"πολυ κουρασμενη αλλα πολυ γεματη" πολύ όμορφα λόγια! Ετσι γεμάτη παντα να είσαι κοριτσακι μου με τα χαμόγελα των πιαδιών σου!

Σε όσες δεν εχουν μωρακι ακόμα ή προσπαθουν για το 2ο,3ο κοκ ευχομαι γεμάτες κοιλίτσες σύντομα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! Έχω μπει και εγώ στην διαδικασία για δεύτερο παιδάκι. Με αγχώνει και μένα το πως θα αντεπεξέλθω, δεδομένου ότι δουλεύω και ο χρόνος θα είναι περιορισμένος, αλλά από την άλλη πιστεύω πως όλα θα βρουν το δρόμο τους. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...