Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σουβλιες στην αρχη της κυησης


Recommended Posts

στις πριν 5 ώρες, ο/η ΔεσποιναGR είπε:

Καλημερα κοπελα μου. Οταν λες 5 εβδ και 5 ημερων πας βαση τελευταιας περιοδου ? Γιατι αν ναι, υπολογισε οτι το μωρακι σου ειναι περιπου 10 μερες μικροτερο. Κρατα μας ενημερες σε παρακαλω....Σου στελνουμε ολη τη θετικη μας ενεργεια.

Ναι βαση τελευταιας περιοδου αλλα νομιζω οτι αρχισε η διαδικασια αποβολης.Το πρωι ειχα ροζ στο σκουπισμα και ενα κομματακι αιμα μετα τιποτα αλλα...Δεν εχω ελπιδες.Μιλησα με τη γυναικολογο(μεσα στη γκαντεμια μου θα γυρισει τριτη απο διακοπες) και μου πε να μεινω σπιτι και θα δουμε τη τριτη τι γινεται.Επειδη ομως το χω ξαναζησει...νομιζω οτι ξεκινησε η διαδικασια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 403
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Rosemary είπε:

Κοριτσια, δωστε μου παρακαλω ξανα τα φωτα σας...  ειμαι στην 7η βδομαδα κ χθες ειδα καποια στιγμη παρα πολυ αχνο ροζ στα υγρα μου.. ηταν μονο σε ενα σκουπισμα κ δεν το ξαναειδα σημερα... ειναι φυσιολογικο ρε κοριτσια? Σας εχει συμβει?? Εχω παθει φοβια πια μετα τις αποβολες μου.. 

Κοριτσι μου ευχομαι μεσα απο τη ψυχη μου να μην ειναι τιποτα.Σε παρα πολλες εγκυουλες το αιμα ηταν κατι ασημαντο.Γιατι δε πας στο γιατρο σου μια βολτα??Τον πηρες τηλ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Cecilaki είπε:

Κοριτσι μου ευχομαι μεσα απο τη ψυχη μου να μην ειναι τιποτα.Σε παρα πολλες εγκυουλες το αιμα ηταν κατι ασημαντο.Γιατι δε πας στο γιατρο σου μια βολτα??Τον πηρες τηλ??

Θα παω το απογευμα.. μακαρι να μην ξαναπερασω τα ιδια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Rosemary είπε:

Θα παω το απογευμα.. μακαρι να μην ξαναπερασω τα ιδια...

Μακαρι καμια γυναικα να μην το περασει αυτο.Ποτε!!!Ολα καλα θα πανε.Να σκεφτεσαι θετικα!!!Οταν εχεις νεα ενημερωσε μας.Εγω πηρα αδεια απο τη δουλεια μεχρι τη τριτη και ουσιαστικα περιμενω να αποβαλω.Δεν υπαρχει αυτο το συναισθημα.Ας γινει γρηγορα τουλαχιστον.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Cecilaki είπε:

Μακαρι καμια γυναικα να μην το περασει αυτο.Ποτε!!!Ολα καλα θα πανε.Να σκεφτεσαι θετικα!!!Οταν εχεις νεα ενημερωσε μας.Εγω πηρα αδεια απο τη δουλεια μεχρι τη τριτη και ουσιαστικα περιμενω να αποβαλω.Δεν υπαρχει αυτο το συναισθημα.Ας γινει γρηγορα τουλαχιστον.

Το ξερω κοριτσακι μου, γιατι το εχω περασει 3 φορες.. μη χανεις το κουραγιο σου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Rosemary είπε:

Το ξερω κοριτσακι μου, γιατι το εχω περασει 3 φορες.. μη χανεις το κουραγιο σου..

Το χω χασει λιγο ειναι η αληθεια αλλα θα συνελθω παλι που θα παει...Τουλαχιστον να μαθω τι φταιει...Η τραγικη ειρωνεια ξες ποια ειναι??Αν η πρωτη εγκυμοσυνη μοθ πηγαινε καλα σημερα θα γεννουσα και γω σημερα χανω και το δευτερο μωρο μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Cecilaki είπε:

Το χω χασει λιγο ειναι η αληθεια αλλα θα συνελθω παλι που θα παει...Τουλαχιστον να μαθω τι φταιει...Η τραγικη ειρωνεια ξες ποια ειναι??Αν η πρωτη εγκυμοσυνη μοθ πηγαινε καλα σημερα θα γεννουσα και γω σημερα χανω και το δευτερο μωρο μου

Cecilaki μου έχω περάσει από μια αποβολή και τώρα είμαι σε μια εγκυμοσύνη . Στην αποβολή θα ήθελα να σου πω πως είχα λιγότερο αίμα από την εγκυμοσύνη που εξελίσσεται φυσιολογικά μέχρι στιγμής . Στην 5η εβδομάδα είχα τόσο αίμα που έκλαιγα κάθε μέρα γιατί ήμουνα σίγουρη ότι πάλι απέβαλα..μετά είχα τα καφέ κτλ. Επίσης τον σάκο τον είδαμε στην 5η εβδομάδα και εμβρυακα στοιχεία στην 7η ...έπαιρνα προγεστερόνη και ακόμη παίρνω απλά σε μικρότερη δόση από το στόμα .οπότε το αίμα δεν είναι παντα σημάδια αποβολής .σου εύχομαι να μην είναι τίποτα όλα αυτά ,έχω περάσει τα δύσκολα και ξέρω ακριβώς πώς νιώθεις !!! Υπομονή μόνο αυτό μπορώ να πω ..οι αγωνίες της εγκυμοσύνης δεν τελειώνουν ποτε ..? 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Rosemary είπε:

Θα παω το απογευμα.. μακαρι να μην ξαναπερασω τα ιδια...

Πιστεύω τα ροζ υγρά να μην ήταν τίποτα.Ισως χρειαστείς προγεστερόνη ή αν ήδη πίνεις να την αυξήσει.Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά.Θα ξαναμπώ να δω τα νέα σου και πιστευώ θα είναι καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Cecilaki είπε:

Ναι βαση τελευταιας περιοδου αλλα νομιζω οτι αρχισε η διαδικασια αποβολης.Το πρωι ειχα ροζ στο σκουπισμα και ενα κομματακι αιμα μετα τιποτα αλλα...Δεν εχω ελπιδες.Μιλησα με τη γυναικολογο(μεσα στη γκαντεμια μου θα γυρισει τριτη απο διακοπες) και μου πε να μεινω σπιτι και θα δουμε τη τριτη τι γινεται.Επειδη ομως το χω ξαναζησει...νομιζω οτι ξεκινησε η διαδικασια

Γλυκιά μου συνήθως το σποράκι φαίνεται από την 6 βδομάδα και μετά.Για τα εμβρυικά δεν γνωρίζω.Ελπίζω να μην γίνει αυτό που φοβάσαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marillia είπε:

Πιστεύω τα ροζ υγρά να μην ήταν τίποτα.Ισως χρειαστείς προγεστερόνη ή αν ήδη πίνεις να την αυξήσει.Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά.Θα ξαναμπώ να δω τα νέα σου και πιστευώ θα είναι καλά.

Μου χε δωσει ηδη προγεστερονη.Αυτο που με ανησυχησε ειναι οτι ειχα και ενα κομματι αιμα οχι απλως ροζ.Αυτο νομιζω οτι δεν ειναι και τοσο καλο σημαδι.Επισης νιωθω οτι το στηθος μου αρχισε να ξεπρηζεται .Αναγκαστικα πρεπει να περιμενω μεχρι την Τριτη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marillia είπε:

Γλυκιά μου συνήθως το σποράκι φαίνεται από την 6 βδομάδα και μετά.Για τα εμβρυικά δεν γνωρίζω.Ελπίζω να μην γίνει αυτό που φοβάσαι.

Το ξερω οτι το σπορακι φαινεται αργοτερα αλλα σε μενα υπαρχει ενας μαυρος σακος χωρις τιποτα αλλο μερα.Λογικα θα πρεπε να υπαρχει και κατι ακομα με βαση αυτα που χω διαβασει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marillia είπε:

Πιστεύω τα ροζ υγρά να μην ήταν τίποτα.Ισως χρειαστείς προγεστερόνη ή αν ήδη πίνεις να την αυξήσει.Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά.Θα ξαναμπώ να δω τα νέα σου και πιστευώ θα είναι καλά.

Σε ευχαριστω παρα πολυ για το ενδιαφερον..!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Cecilaki είπε:

Το ξερω οτι το σπορακι φαινεται αργοτερα αλλα σε μενα υπαρχει ενας μαυρος σακος χωρις τιποτα αλλο μερα.Λογικα θα πρεπε να υπαρχει και κατι ακομα με βαση αυτα που χω διαβασει 

Εμένα πάντως ο σάκος ήτανε κατάμαυρος μέχρι την 7η εβδομάδα ..και επίσης είχα αίμα κατακόκκινο και αρκετό θα έλεγα ..είχε ξεκινήσει ροζ και μετά κατακόκκινο ...ότι και να λέμε όμως μόνο υπομονή χρειάζεται εύχομαι να μην είναι τίποτα και να πάνε όλα καλά !! Μου έκανε και ενέσεις προγεστερόνης 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Ninonino είπε:

Ο σάκος μεγάλωσε καθόλου ; Η παραμενει ίδιος ;; 

Δεν εχω ιδεα γιατι ο δευτερος υπερηχος εγινε στο νοσοκομειο και δεν ειχαν τον πρωτο.Απλα μου πε οτι βλεπει μονο σακο.Το μυστηριο θα λυθει τη τριτη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Rosemary είπε:

Σε ευχαριστω παρα πολυ για το ενδιαφερον..!

Ειχαμε κανενα νεο???Σου στειλνω ολη τη θετικη μου σκεψη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Cecilaki είπε:

Ειχαμε κανενα νεο???Σου στειλνω ολη τη θετικη μου σκεψη

Τελικα θα παω αυριο στο γιατρο.  Τον πηρα τηλ κ του ειπε πως κουραστηκσ λιγο σημερα κ πως μετα ειδα αιμα. Μου ειπε να ξαπλωσω για να μην επιβαρυνω αλλο τον οργανισμο μου κ να παω αυριο.. ευτυχως δεν ειδα ξανα αιμα αλλα παραμενω αγχωμενη γιατι εχω ακουσει οτι η 7η εβδομαδα ειναι καπως επικυνδυνη. Εσυ πως εισαι? Τι γινεται με το αιμα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Rosemary είπε:

Τελικα θα παω αυριο στο γιατρο.  Τον πηρα τηλ κ του ειπε πως κουραστηκσ λιγο σημερα κ πως μετα ειδα αιμα. Μου ειπε να ξαπλωσω για να μην επιβαρυνω αλλο τον οργανισμο μου κ να παω αυριο.. ευτυχως δεν ειδα ξανα αιμα αλλα παραμενω αγχωμενη γιατι εχω ακουσει οτι η 7η εβδομαδα ειναι καπως επικυνδυνη. Εσυ πως εισαι? Τι γινεται με το αιμα?

Ουτε εγω ειδα αλλο αιμα αλλα εμενα ηταν κομματι μικρο αιματος και μετα στο σκουπισμα ροζ.Βεβαια σταματησε.Εμενα θα λυθουν ολες μου οι αποριες τη Τριτη.Ξεκουρασου και θετικη σκεψη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η κοιλια μου και το στηθος αρχισαν να ξεπρηζονται,υπνηλια δεν εχω οπως τις προηγουμενες μερες και σημερα ειχα παλι λιγο ροζ στο σκουπισμα.Πηγα μια βολτα εδω γυρω γιατι θα μου στριψει μεσα στο σπιτι και εγινα χειροτερα.Ολες οι εγκυες και ολα τα μωρα της περιοχης επεσαν πανω μου.Το δακρυ αρχισε να τρεχει μονο του...παρακαλαω να κατεβει το αιμα για να γλιτωσω την αποξεση αλλα δε το βλεπω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Rosemary είπε:

Τελικα θα παω αυριο στο γιατρο.  Τον πηρα τηλ κ του ειπε πως κουραστηκσ λιγο σημερα κ πως μετα ειδα αιμα. Μου ειπε να ξαπλωσω για να μην επιβαρυνω αλλο τον οργανισμο μου κ να παω αυριο.. ευτυχως δεν ειδα ξανα αιμα αλλα παραμενω αγχωμενη γιατι εχω ακουσει οτι η 7η εβδομαδα ειναι καπως επικυνδυνη. Εσυ πως εισαι? Τι γινεται με το αιμα?

Κοριτσι μου ειχαμε κανενα νεο??Πηγες στο γιατρο σημερα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Cecilaki είπε:

Κοριτσι μου ειχαμε κανενα νεο??Πηγες στο γιατρο σημερα??

Προσπαθω να μην χασω την ελπιδα μου... η γιατρος μου ειπε οτι ο τραχηλος μου βγαζει αιμα.. δεν καταλαβα ποσο ανησυχητικο ειναι αυτο.. μου ειπε να ξαπλωνω κ να ξανακανω χοριακη.. εχω φοβερο αγχος κ τυψεις πως αυτο περναει στο εμβρυο.. αντι να χαιρομαι την εγκυμοσυνη μου καρδιοκτυπω καθε μερα αν θα εχει συνεχεια.. τι σου λεω κι εσενα?? Εχεις τα δικα σου... γιατι τετοιες ατυχιες ρε γαμω το... ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Rosemary είπε:

Προσπαθω να μην χασω την ελπιδα μου... η γιατρος μου ειπε οτι ο τραχηλος μου βγαζει αιμα.. δεν καταλαβα ποσο ανησυχητικο ειναι αυτο.. μου ειπε να ξαπλωνω κ να ξανακανω χοριακη.. εχω φοβερο αγχος κ τυψεις πως αυτο περναει στο εμβρυο.. αντι να χαιρομαι την εγκυμοσυνη μου καρδιοκτυπω καθε μερα αν θα εχει συνεχεια.. τι σου λεω κι εσενα?? Εχεις τα δικα σου... γιατι τετοιες ατυχιες ρε γαμω το... ?

Ειναι λογικο να καρδιοχτυπας. Ανθρώπινο..

Όποια εχει ζησει την απωλεια εστω και μια φορα, μετα ειναι δυσκολο να ειναι χαρούμενη και να μη τρεμει. Ποσο μαλλον εσυ που ειναι η τριτη φορα που μπαινεις σε αυτη τη διαδικασία... και εγω στην επομενη εγκυμοσύνη ειμαι σίγουρη ότι θα περασει πολυς καιρος μεχρι να ηρεμησω κ να πω: αυτο ηταν, ολα θα πάνε καλα Τώρα!

Μην νιώθεις τύψεις..... εύχομαι ολα να πάνε καλα τελικά.... σου είπε τι μπορεί να φταίει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Ειναι λογικο να καρδιοχτυπας. Ανθρώπινο..

Όποια εχει ζησει την απωλεια εστω και μια φορα, μετα ειναι δυσκολο να ειναι χαρούμενη και να μη τρεμει. Ποσο μαλλον εσυ που ειναι η τριτη φορα που μπαινεις σε αυτη τη διαδικασία... και εγω στην επομενη εγκυμοσύνη ειμαι σίγουρη ότι θα περασει πολυς καιρος μεχρι να ηρεμησω κ να πω: αυτο ηταν, ολα θα πάνε καλα Τώρα!

Μην νιώθεις τύψεις..... εύχομαι ολα να πάνε καλα τελικά.... σου είπε τι μπορεί να φταίει?

Ευχαριστω παρα πολυ κοριτσια...πραγματικα... δε μου ειπε τι ακριβως φταιει... "θα το παρακολουθουμε" ειπε... το καλο της υποθεσης ειναι οτι προς το παρον εχω πολυ καλες τιμες χοριακης κ πολυ υψηλη προγεστερονη (σε αντιθεση με τις τρεις προηγουνενες που η προγεστερονη ηταν στα πατωματα..). Κ δε μου φτανει το αγχος..... εχω κ δυσκοιλιοτητα κ ενα τοσο εντονο φουσκωμα που νομιζω θα πεταξω σαν μπαλονι...!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Rosemary είπε:

Προσπαθω να μην χασω την ελπιδα μου... η γιατρος μου ειπε οτι ο τραχηλος μου βγαζει αιμα.. δεν καταλαβα ποσο ανησυχητικο ειναι αυτο.. μου ειπε να ξαπλωνω κ να ξανακανω χοριακη.. εχω φοβερο αγχος κ τυψεις πως αυτο περναει στο εμβρυο.. αντι να χαιρομαι την εγκυμοσυνη μου καρδιοκτυπω καθε μερα αν θα εχει συνεχεια.. τι σου λεω κι εσενα?? Εχεις τα δικα σου... γιατι τετοιες ατυχιες ρε γαμω το... ?

Προσπαθησε να ηρεμησεις και να μεινεις ξαπλωμενη.Σκεψου οτι εγω δε ξερω καν τι γινεται...Ζω στην αγνοια και περιμενω να ρθει η Τριτη για να δω απο τι ειναι το αιμα,αν υπηρξε ποτε εμβρυο,αν θα κανω αποξεση αν αν αν...τουλαχιστον εσυ ξερεις τι πρεπει να προσεξεις και τι πρεπει να κανεις.Μη το βαζεις κατω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ετσι ειναι!!! Κι αυτος ο ανθρωπος ησουν εσυ γ μενα!!❤️🫶 Μια κοπελα π δν ξερω καλα καλα κ π μου σταθηκε καλυτερα κ απο φιλη!! 😍 Δε λεω κ ο αντρας μου διπλα μου σε ολα! Βραχος... αλλα ειναι αλλιως οταν ο αλλος το εχει ζησει κ εχει τις ιδιες αγωνιες.. περναει τα ιδια σκαμπανεβασματα, εχει κ τις ορμονες να βαρανε κοκκινο, μπαινει στη θεση σου γτ το ξερει πως ειναι κ σε νιωθει με μια λεξη π θα πεις..  Σε ευχαριστω πααααααρα πολυ!!💞💞💞
    • Ευχαριστω Ραμ μου!!!! 🥰 με το καλο ολα!!! 🙏❤️ Καλη αρχη στη νεα προσπαθεια κ με το καλο να μεγαλωσετε την οικογενεια σας!!!💫
    • Γλυκο μου μισοφεγγαρο!!! 🫶❤️🫶 Σε ευχαριστω για ολες τις ευχες!!! 🥰 Μακαρι ο θεος ν μας αξιωσει να γινουμε γονεις!!! Ελπιζω να πανε ολα καλα σε αυτο το ταξιδι π μολις ξεκινησε μεχρι το τελος!!! 🥹
    • Η αλήθεια είναι ότι και εμένα μου φάνηκε κάπως όμως δεν μου έδωσε περιθώρια ο γιατρός να το επεξεργαστώ! Με κοίταξε μου λέει είναι όλα καθαρά ντύσουν και έλα να τα πούμε! Μας ξεκίνησε με τις έρευνες και μας διάβαζε διαφορα πράγματα που είχε μελετήσει και μας λέγε το θα κάνουμε και πως θα προχωρήσουμε όποτε δεν πρόλαβα να σκεφτώ την παλινδρομη! Ναι δεν υπάρχει λογος για εξωσωματικη για την ωρα! Θα δούμε και τις εξετάσεις και τι θα μου δώσει και μετά αν δεν είναι εδώ ο σύντροφος θα καταψηξουμε σπερμα και θα κάνω σπερματεγχυνση! Μου είπε ότι μπορεί να αργησει να έρθει η περίοδος λόγω ΣΠΩ όχι όμως ότι είναι απόλυτο! Απλά για να μην ανησυχήσω! Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου🙏
    • Τοκυο μου!!!! ❤️ Σε ευχαριστω κι εσενα για ολα!!! 🥰 Αληθεια αν δεν ησουν εσυ ν τα λεμε με dm κ να μου συστησεις αυτο τον τρομερο γιατρο (γενικα ειχα φτασει σ ενα σημειο π ειχα μπλοκαρει κ με ξεμπλοκαρες..), μπορει ακομα να εχανα χρονο κ να ημασταν στο μηδεν οπως τοσα χρονια π ψαχναμε ψαχναμε κ ακρη δε βγαζαμε!!!  Να εισαι καλα κ να χαιρεσαι την οικογενεια σου!!!😊 Με το καλο ν ερθει κ το 2ο παιδακι σας γερο και καλοτυχο!!!🙏💫🎈 Μακαρι κι εμας τα εμβρυακια μας να ερθουν στην αγκαλια μας καποια μερα!🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...