Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σουβλιες στην αρχη της κυησης


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η ΔεσποιναGR είπε:

Να μην αγχωνεστε καθολου κοριτσια μου :) Κι εγω πρωτο υπερηχο εκανα στις 5 βδομαδες, δεν ειδα τπτ !!!! Μονο μου ειπε οτι υπαρχει λεκιθικος ασκος που ειναι παρα πολυ βασικο και οτι απο αυτο και απο το μεγεθος που ειχε μπορουμε να καταλαβουμε οτι προκειται για ομαλη εγκυμοσυνη που εκ πρωτης αποψης θα ειμαστε χωρις χρωμοσωματικες ανωμαλιες κατα 5% !!!! Ειναι και γιατρος εξωσωματικης ο δικος μου και μπορει με μια απλη ματια να ξερει 5 πραματακια παραπανω !!!! Ομως εντελει καρδουλα ακουσα 12 μερες μετα οπου λογικα ημουν στην 7η εβδομαδα, αλλα τελικα το αστερι μου απεδειχθη μια εβδομαδα μεγαλυτερο !!!! Τωρα με εχει πιασει τρελα εμενα γτ εχω μια ελαφρια υποχωρηση συμπτωματων...Ολοι μου λενε να ηρεμησω γιατι μπαινω για τα καλα στον 3ο και ειναι λογικο να υποχωρουν !!!! Αλλα επειδη ειναι 1η εγκυμοσυνη την οποια την παλευα και 4 χρονια....καταλαβαινετε !!!!!!!! Παρα ταυτα πρεπει ολες να ηρεμησουμε !!!!!!!! Περιμενω νεακια σας, θα σας λεω και δικα μου. σας φιλω !!!!!!!!

Παντως για να μην αγχωνεσαι σχεδον σε ολες τις μανουλες φιλες μου, υποχωρουσαν τα συμπτωματα στον 3ο! Κ αργοτερα φανταζομαι θα αρχισουν αλλα (πονοι στην πλατη κλπ).. νομιζω πως τωρα που φευγεις απο τον 3ο (κομβικο σημειο της εγκυμοσυνης) πρεπει να ξεαγχωθεις κ να το απολαυσεις μιας κ ξεπερασες με επιτυχια ολους τους κινδυνους των 3 δυσκολων μηνων!!  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 403
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κοριτσια κλαιω ολη μερα...Προχτες ειδα μια σταγονα καφε στο σκουπισμα.Πηρα τη γιατρο και μοθ δωσε προγεστερονη .Σημερα το πρωι πηγα να βαλω το κολπικο υποθετο και στο δαχτυλο μου ειδα αναμεικτο υγρο απο το υποθετο και καφε.Η γιατρος μου λειπει διακοπες.Μου ειπε να μην ανησυχω.Να συνεχισω τα υποθετα προγεστερονης και τιποτα αλλο.Εχουμε ραντεβου την αλλη τριτη που αν ολα πανε καλα θα μαι 7 βδομαδων.Δε θελω να ξαναζησω την απωλεια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Cecilaki είπε:

Κοριτσια κλαιω ολη μερα...Προχτες ειδα μια σταγονα καφε στο σκουπισμα.Πηρα τη γιατρο και μοθ δωσε προγεστερονη .Σημερα το πρωι πηγα να βαλω το κολπικο υποθετο και στο δαχτυλο μου ειδα αναμεικτο υγρο απο το υποθετο και καφε.Η γιατρος μου λειπει διακοπες.Μου ειπε να μην ανησυχω.Να συνεχισω τα υποθετα προγεστερονης και τιποτα αλλο.Εχουμε ραντεβου την αλλη τριτη που αν ολα πανε καλα θα μαι 7 βδομαδων.Δε θελω να ξαναζησω την απωλεια...

Εχω ακουσει για πολλες κοπέλες που ειχαν καφε υγρα και εξελιχθηκε η εγκυμοσύνη τους μια χαρά... απο την αλλη εγω απο προσωπική έμπειρα δεν ειχα ιχνος αιματος αλλα παλλινδρομησε. Με αυτα θελω να σου δείξω οτι τιποτα δεν ειναι σίγουρο και πως το οτι εχεις καφε υγρα δε σημαινει πως κατι παει ασχημα.. ομως σε καταλαβαίνω απόλυτα την αγωνια που βιώνεις..ετσι ενιωθα κ εγω στη δεύτερη εγκυμοσύνη και ετσι και χειρότερα ισως να νιώθω στη Τρίτη..Όταν και αν ερθει....

Μηπως να πηγαινες να σε δει ενας αλλος γιατρος για να ηρεμήσεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μενω στο εξωτερικο και εδω τα πραγματα με τους γιατρους δεν ειναι οπως στην Ελλαδα.Αν παρω να κλεισω ραντεβου με αλλο γιατρο θα μου κλεισει το νωριτερο σε 10μερες οποτε ...Η γυναικολογος μου ειπε οτι θεωρουνται φυσιολογικες τετοιες εκκρισεις στην αρχη της εγκυμοσυνης.Αχ δε ξερω εδω εχουν αλλο συστημα και εκνευριζομαι.Ειναι της αποψης οτι ειναι να γινει θα γινει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Cecilaki είπε:

Μενω στο εξωτερικο και εδω τα πραγματα με τους γιατρους δεν ειναι οπως στην Ελλαδα.Αν παρω να κλεισω ραντεβου με αλλο γιατρο θα μου κλεισει το νωριτερο σε 10μερες οποτε ...Η γυναικολογος μου ειπε οτι θεωρουνται φυσιολογικες τετοιες εκκρισεις στην αρχη της εγκυμοσυνης.Αχ δε ξερω εδω εχουν αλλο συστημα και εκνευριζομαι.Ειναι της αποψης οτι ειναι να γινει θα γινει.

Ναι καταλαβαίνω.... παντως πραγματι τα καφε δεν ειναι ανησυχητικα...το ειχα διαβασει κ εγω καποτε.. κανε λιγακι υπομονή και να εισαι αισιοδοξη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Cecilaki εγώ στην αρχή της εγκυμοσύνης είχα κ αίματακι κ καφέ. Βασικά μια λίγο αίμα μια γινόταν καφε κτλ. Μου κράτησε 5-6 μέρες. Έπαιρνα κ γω προγεστερονη.  Αύριο μπαίνω 36η βδομάδα. Όλα καλά σου εύχομαι να πάνε! Μην αγχώνεσαι όσο μπορείς γτ σφιγγεται ο οργανισμός κ δ κάνει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/7/2017 at 0:24 ΜΜ, ο/η Rosemary είπε:

Παντως για να μην αγχωνεσαι σχεδον σε ολες τις μανουλες φιλες μου, υποχωρουσαν τα συμπτωματα στον 3ο! Κ αργοτερα φανταζομαι θα αρχισουν αλλα (πονοι στην πλατη κλπ).. νομιζω πως τωρα που φευγεις απο τον 3ο (κομβικο σημειο της εγκυμοσυνης) πρεπει να ξεαγχωθεις κ να το απολαυσεις μιας κ ξεπερασες με επιτυχια ολους τους κινδυνους των 3 δυσκολων μηνων!!  

Δεν έχω ξεφύγει ακόμα για αυτό και αγχώνομαι! Είμαι στην 10η εβδομάδα! Και αυτό με κάνει να αναρωτιέμαι μήπως είναι νωρίς για υποχώρηση συμπτωμάτων. Θα δούμε αύριο θα κλείσω πάλι ραντεβού στο γιατρό αλλιώς δεν πρόκειται να χαλαρωσω! Σε ευχαριστώ πολύ πολύ για την προσπάθεια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

@Cecilaki εγώ στην αρχή της εγκυμοσύνης είχα κ αίματακι κ καφέ. Βασικά μια λίγο αίμα μια γινόταν καφε κτλ. Μου κράτησε 5-6 μέρες. Έπαιρνα κ γω προγεστερονη.  Αύριο μπαίνω 36η βδομάδα. Όλα καλά σου εύχομαι να πάνε! Μην αγχώνεσαι όσο μπορείς γτ σφιγγεται ο οργανισμός κ δ κάνει.

Σ ευχαριστω πολυ πολυ!!!Προσπαθω να μην αγχωνομαι αλλα δεν ειναι παντα ευκολο.Επισης διαβαζω οτι στην ελλαδα μολις δουν λιγο καφε οι γιατροι συστηνουν ξαπλα και τιποτα αλλο και αγχωνομζι γιατι εδω υπαρχει αλλη νοοτροπια και φοβαμαι μηπως κανω κακο στο μωρο αν πηγαινω δουλεια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το ξέρω πίστεψε με! Εγώ είχα κ πολύ μικρή χοριακη κ δ ήξερα αν ανεβαίνει η αν είχα πιάσει κ τ έχανα. Μας πήρε κ δύο χρόνια οπότε καταλαβαίνεις πως ήμουν! Εγώ επειδή είχα κ αιματακι κ ήταν Δεκεμβρίος κ είχε παγωνιά ο γιατρός μ είπε τρεις μέρες ξεκούραση. Όχι ξάπλα αλλά αν μπορώ να μην πάω στη δουλειά να μην πάω. Παρακολούθησε το κ πράττεις ανάλογα. Λογικά δ είναι τπτ. Είναι υπολείμματα από προηγ περίοδο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

Το ξέρω πίστεψε με! Εγώ είχα κ πολύ μικρή χοριακη κ δ ήξερα αν ανεβαίνει η αν είχα πιάσει κ τ έχανα. Μας πήρε κ δύο χρόνια οπότε καταλαβαίνεις πως ήμουν! Εγώ επειδή είχα κ αιματακι κ ήταν Δεκεμβρίος κ είχε παγωνιά ο γιατρός μ είπε τρεις μέρες ξεκούραση. Όχι ξάπλα αλλά αν μπορώ να μην πάω στη δουλειά να μην πάω. Παρακολούθησε το κ πράττεις ανάλογα. Λογικά δ είναι τπτ. Είναι υπολείμματα από προηγ περίοδο.

Μακαρι!!!!Αχ ειναι και δυσκολη περιοδος.Ολοι οι γιατροι λειπουν διακοπες.πφφφ. Θα προσπαθησω να ηρεμησω και θα ξεκουραζομαι οσο περισσοτερο μπορω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Cecilaki είπε:

Μακαρι!!!!Αχ ειναι και δυσκολη περιοδος.Ολοι οι γιατροι λειπουν διακοπες.πφφφ. Θα προσπαθησω να ηρεμησω και θα ξεκουραζομαι οσο περισσοτερο μπορω

Ρε κοριτσι μου, δεν μπορεις να πεις οτι εισαι αρρωστη κ να μην πας 3-4 μερες στη δουλεια? Επισης δεν μπορεις να πας σε καποιο νοσοκομειο στα εκτακτα?? Να σου κανουν τουλαχιστον εναν υπερηχο.. Προσπαθησε οσο μπορεις να ξαπλωνεις, μην πινεις καφεδες κ προσεχε πολυ την ζεστη.. Ασχετο: τελικα μια χαρα ειναι τα δημοσια νοσοκομεια μας.. με ολα τα κενα, τουλαχιστον εχουμε ακομα προσβαση... τι να το κανω το τελειο ιδιωτικο αν δεν μπορω ουτε να το πλησιασω?? Ειναι να αηδιαζεις, πραγματικα.. νιωθω απολυτα το αχγος σου κ για να σε χαλαρωσω λιγο θα σου πω οτι κι εγω μια μερα ειδα μια καφεκοκκινη κηλιδα στα υγρα μου κ επαθα σοκ!! Με τοσες αποβολες στο ιστορικο μου... μου κοπηκε η ανασα... νομιζα οτι τελειωσε.. εκανα ομως υπερηχο κ ολα ηταν καλα..! βεβαια ο γιατρος μου εγραψε 1 εβδομαδα αναρρωτικη.. ξαπλωνω, παιρνω προγεστερονη, προσεχω τη ζεστη κ δεν ξαναειδα κατι υποπτο.. ακομα με κυριευει αγχος.. ευχομαι να παν καλα τα πραγματα κ στις δυο (ειμαστε νομιζω κ σε κοινη βδομαδα)!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Rosemary είπε:

Ρε κοριτσι μου, δεν μπορεις να πεις οτι εισαι αρρωστη κ να μην πας 3-4 μερες στη δουλεια? Επισης δεν μπορεις να πας σε καποιο νοσοκομειο στα εκτακτα?? Να σου κανουν τουλαχιστον εναν υπερηχο.. Προσπαθησε οσο μπορεις να ξαπλωνεις, μην πινεις καφεδες κ προσεχε πολυ την ζεστη.. Ασχετο: τελικα μια χαρα ειναι τα δημοσια νοσοκομεια μας.. με ολα τα κενα, τουλαχιστον εχουμε ακομα προσβαση... τι να το κανω το τελειο ιδιωτικο αν δεν μπορω ουτε να το πλησιασω?? Ειναι να αηδιαζεις, πραγματικα.. νιωθω απολυτα το αχγος σου κ για να σε χαλαρωσω λιγο θα σου πω οτι κι εγω μια μερα ειδα μια καφεκοκκινη κηλιδα στα υγρα μου κ επαθα σοκ!! Με τοσες αποβολες στο ιστορικο μου... μου κοπηκε η ανασα... νομιζα οτι τελειωσε.. εκανα ομως υπερηχο κ ολα ηταν καλα..! βεβαια ο γιατρος μου εγραψε 1 εβδομαδα αναρρωτικη.. ξαπλωνω, παιρνω προγεστερονη, προσεχω τη ζεστη κ δεν ξαναειδα κατι υποπτο.. ακομα με κυριευει αγχος.. ευχομαι να παν καλα τα πραγματα κ στις δυο (ειμαστε νομιζω κ σε κοινη βδομαδα)!

Μπορω να παω στο νοσοκομειο η σε ιδιωτικη κλινικη ,εννοειται αλλα η γιατρος μου δε το θεωρησε απαραιτητο.Μου στειλε μηνυμα οτι αν ανησυχω τοσο πολυ να μου δωσει το τηλ καποιου συναδερφου της.Οσα εχω τα θεωρω φυσιολογικα...πφφφ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Cecilaki είπε:

Μπορω να παω στο νοσοκομειο η σε ιδιωτικη κλινικη ,εννοειται αλλα η γιατρος μου δε το θεωρησε απαραιτητο.Μου στειλε μηνυμα οτι αν ανησυχω τοσο πολυ να μου δωσει το τηλ καποιου συναδερφου της.Οσα εχω τα θεωρω φυσιολογικα...πφφφ

Για μενα καλο θα ειναι να παρεις 3-4 μερες αναρρωτικη.. η δουλεια σου δεν ειναι κ καμια δουλεια γραφειου.. η ορθοστασια μονο αγχος κ κουραση θα σου προκαλει.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πηγα στο νοσοκομειο.Η γιατρος ειναι σιγουρη οτι θα αποβαλω.Ο τραχηλος λεει ειναι ανοιχτος και το σχημα της μητρας δε βοηθαει και και και και...Κοινως να περιμενω την αποβολη...Στον υπερηχο φανηκε παλι μονο ο σακος χωρις εμβρυο μεσα το οποιο δε ξερω αν ειναι φυσιολ.ειμαι 5 βδομ και 5 ημερων

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Cecilaki είπε:

Πηγα στο νοσοκομειο.Η γιατρος ειναι σιγουρη οτι θα αποβαλω.Ο τραχηλος λεει ειναι ανοιχτος και το σχημα της μητρας δε βοηθαει και και και και...Κοινως να περιμενω την αποβολη...Στον υπερηχο φανηκε παλι μονο ο σακος χωρις εμβρυο μεσα το οποιο δε ξερω αν ειναι φυσιολ.ειμαι 5 βδομ και 5 ημερων

Οχι ρε γαμωτο...ευχομαι να κανει λάθος και ολα να πανε καλα... 

Περιττό να σε ρωτησω πως αισθάνεσαι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και γω ευχομαι να κανει λαθος αλλα...δυσκολα!!!!Απλα ευχομαι οτι ειναι να γινει να γινει γρηγορα γιατι δεν αντεχω ψυχολογικα.Βγηκα απο το νοσοκομειο και αρχισα να κλαιω.Προσπαθω να το δω λογικα και να πω οτι οτι γινεται γινεται για καποιο λογι αλλα δευτερη φορα δεν ειναι ευκολο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Cecilaki είπε:

Και γω ευχομαι να κανει λαθος αλλα...δυσκολα!!!!Απλα ευχομαι οτι ειναι να γινει να γινει γρηγορα γιατι δεν αντεχω ψυχολογικα.Βγηκα απο το νοσοκομειο και αρχισα να κλαιω.Προσπαθω να το δω λογικα και να πω οτι οτι γινεται γινεται για καποιο λογι αλλα δευτερη φορα δεν ειναι ευκολο

Κοριτσακι μου... ποσο σε νιωθω... κουραγιο... μην απελπιζεσαι κ μην το αφησεις στην τυχη. Ολα λυνονται, να το ξερεις.. Ειναι σαν να το ζω...δεν εχω λογια.. μακαρι να αλλαξει κατι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτη τη φορα ειχα ενα προαισθημα οτι ολα θα πανε καλα...πφφφ!!!Η γιατρος στο νοσοκομειο μου πε οτι με το σχημα της μητρας μου θα πρεπει μαλλον να προσπαθησω πολλες φορες για να κρατησω παιδι.Εχω δικερη μητρα αλλα σε μικρο βαθμο.Ο γυναικ μου Ελλαδα και η γυναικολογος εδω δεν το θεωρησαν καν προβλημα.Αυτη σημερα μου κοψε τα φτερα.Ο τραχηλος λεει δεν εχει κλεισει και μου πε να μη βαζω κολπικα υποθετα αλλα αν θελω να παρω τη προγεστερονη σε χαπι.Παιρνω τηλ και τη γυναικολογο μου και το χει κλειστο.Ο,τι θελει ο Θεος ας γινει,δε μπορω να κανω κατι αλλο.6 μηνες μετα την προηγ αποβολη ενιωσα ετοιμη ψυχολογικα για να μπω ξανα στη διαδικασια και το πρωτο μηνα εμεινα εγκυος και ελεγα δε μπορει...θα πανε ολα καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Cecilaki είπε:

Αυτη τη φορα ειχα ενα προαισθημα οτι ολα θα πανε καλα...πφφφ!!!Η γιατρος στο νοσοκομειο μου πε οτι με το σχημα της μητρας μου θα πρεπει μαλλον να προσπαθησω πολλες φορες για να κρατησω παιδι.Εχω δικερη μητρα αλλα σε μικρο βαθμο.Ο γυναικ μου Ελλαδα και η γυναικολογος εδω δεν το θεωρησαν καν προβλημα.Αυτη σημερα μου κοψε τα φτερα.Ο τραχηλος λεει δεν εχει κλεισει και μου πε να μη βαζω κολπικα υποθετα αλλα αν θελω να παρω τη προγεστερονη σε χαπι.Παιρνω τηλ και τη γυναικολογο μου και το χει κλειστο.Ο,τι θελει ο Θεος ας γινει,δε μπορω να κανω κατι αλλο.6 μηνες μετα την προηγ αποβολη ενιωσα ετοιμη ψυχολογικα για να μπω ξανα στη διαδικασια και το πρωτο μηνα εμεινα εγκυος και ελεγα δε μπορει...θα πανε ολα καλα

Κοριτσι μου μηπως να επαιρνες και αλλη μια γνωμη? Δε μπορει δυο γιατροι να σου λενε οτι δε θα υπαρξει δυσκολια και ενας να σου "κοβει τα φτερα".. ψαξτο λιγο παραπάνω για να ηρεμησεις και εσυ... τι αλλο να σου πω..ξερω ποσο δυσκολο ειναι. Τη πρώτη φορα που είχα βιοχημικη (500 μοναδες χοριακη αλλα με αιμα) θεωρουσα πως ολα θα πανε καλα...τη δεύτερη φοβομουν εξ αρχης κ τελικα επιβεβαίωθηκα..και ηταν σκληρο, οπως λες και εσυ, γιατι έγινε δεύτερη φορά απανωτη. Δεν ειναι εευκολο. Ο Χρονος όμως σίγουρα απαλυνει το πονο.. απλα ψαξτο. Πηγαινε και σε εναν τέταρτο γυναικολόγο να δεις τι πραγματικα συμβαίνει...εύχομαι να εκανε λαθος αυτη και ολα να πανε καλα...

Και να θυμάσαι κατι. Ο,τι και να συμβαινει πλεον ειναι αντιμετωπισιμο. Μη το βαλεις κατω γιατι μανουλα θα γίνεις.

....Οπως και ολες εμεις που παλευουμε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Cecilaki είπε:

Αυτη τη φορα ειχα ενα προαισθημα οτι ολα θα πανε καλα...πφφφ!!!Η γιατρος στο νοσοκομειο μου πε οτι με το σχημα της μητρας μου θα πρεπει μαλλον να προσπαθησω πολλες φορες για να κρατησω παιδι.Εχω δικερη μητρα αλλα σε μικρο βαθμο.Ο γυναικ μου Ελλαδα και η γυναικολογος εδω δεν το θεωρησαν καν προβλημα.Αυτη σημερα μου κοψε τα φτερα.Ο τραχηλος λεει δεν εχει κλεισει και μου πε να μη βαζω κολπικα υποθετα αλλα αν θελω να παρω τη προγεστερονη σε χαπι.Παιρνω τηλ και τη γυναικολογο μου και το χει κλειστο.Ο,τι θελει ο Θεος ας γινει,δε μπορω να κανω κατι αλλο.6 μηνες μετα την προηγ αποβολη ενιωσα ετοιμη ψυχολογικα για να μπω ξανα στη διαδικασια και το πρωτο μηνα εμεινα εγκυος και ελεγα δε μπορει...θα πανε ολα καλα

Βρε κοπέλα μου! Μήπως να εψαχνες και την περίπτωση περιδεσης τραχήλου αφού το πρόβλημα είναι εκεί ??? Ακριβώς για τέτοιες περιπτώσεις υπάρχει αυτή η μέθοδος. Μην τα παρατάς. Τρέξε όσο υπάρχει το μωράκι ακόμα. Μπορεί να γίνει κάτι είμαι σίγουρη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 14/7/2017 at 9:36 ΜΜ, ο/η Rosemary είπε:

Σημερα εκανα τον πρωτο μου υπερηχο κ ακουσα την καρδουλα!! Τι μαγικη στιγμη ηταν αυτη??? Μου το λεγαν κ δεν το καταλαβαινα... το σκεφτομαι συνεχεια...! Οι πονοι παντως ειναι υποφερτοι. η γιατρος μου ειπε να ξεκουραζομαι.. δε μου ειπε ομως αν αυτο ειναι φυσιολογικο η ανησυχητικο... ειναι η πρωτη μου εγκυμοσυνη που φτανει μεχρι αυτο το σημειο κ εχω φοβερο αγχος αν θα ολοκληρωθει..

Μπράβο κορίτσι μου!!Οπως σου είπε η γιατρός ξεκούραση γιατί και πονάκια να μην είχες θέλει χαλαρά τις δουλίτσες.Απ τι στιγμή που κυοφορούμε και για πάντα νομιζώ θα έχουμε άγχοςς!!!:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια στο νοσοκομειο με εστειλε η γιατρος μου γιατι ειναι υπευθυνη γυναικολογικης εκει οποτε μου πε πανε και πες οτι εισαι ασθενης μου.Μολις γυρισα την πηρα καη της ειπα τι εγινε και απελυσε τη γιατρο που ειδε!!!Ο τραχηλος λεει ειναι φυσιολ να μην εχει κλεισει εντελως και το σχημα της μητρας μου φυσικα και δε δημιουργει θεμα.Εχω ραντεβου τη τριτη μαζι της.Βεβαια δε νομιζω οτι εχουμεπολλες ελπιδες γιατι παλι μονο σακο ειδε αυτη στο νοσοκομειο.Δεν υπαρχουν ακομα εμβρ.στοιχεια παρα μονο ο σακος και ημουν 5βδ και 5 ημερων.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Cecilaki είπε:

Κοριτσια στο νοσοκομειο με εστειλε η γιατρος μου γιατι ειναι υπευθυνη γυναικολογικης εκει οποτε μου πε πανε και πες οτι εισαι ασθενης μου.Μολις γυρισα την πηρα καη της ειπα τι εγινε και απελυσε τη γιατρο που ειδε!!!Ο τραχηλος λεει ειναι φυσιολ να μην εχει κλεισει εντελως και το σχημα της μητρας μου φυσικα και δε δημιουργει θεμα.Εχω ραντεβου τη τριτη μαζι της.Βεβαια δε νομιζω οτι εχουμεπολλες ελπιδες γιατι παλι μονο σακο ειδε αυτη στο νοσοκομειο.Δεν υπαρχουν ακομα εμβρ.στοιχεια παρα μονο ο σακος και ημουν 5βδ και 5 ημερων.

Καλημερα κοπελα μου. Οταν λες 5 εβδ και 5 ημερων πας βαση τελευταιας περιοδου ? Γιατι αν ναι, υπολογισε οτι το μωρακι σου ειναι περιπου 10 μερες μικροτερο. Κρατα μας ενημερες σε παρακαλω....Σου στελνουμε ολη τη θετικη μας ενεργεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια, δωστε μου παρακαλω ξανα τα φωτα σας...  ειμαι στην 7η βδομαδα κ χθες ειδα καποια στιγμη παρα πολυ αχνο ροζ στα υγρα μου.. ηταν μονο σε ενα σκουπισμα κ δεν το ξαναειδα σημερα... ειναι φυσιολογικο ρε κοριτσια? Σας εχει συμβει?? Εχω παθει φοβια πια μετα τις αποβολες μου.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...