Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σουβλιες στην αρχη της κυησης


Recommended Posts

Κοριτσια, ειχε καμια (εκτος απο πονακια περιοδου) εντονες σουβλιες στην αρχη της κυησης?? Αν ναι πως εξεληχθηκε? Διαβασα διαφορα για τις σουβλιες... απο θεματα εντερου (δυσκοιλιοτητα κ τυμπανισμος) κ διασπασεις στρογγυλων συνδεσμων της μητρας (τα οποια δεν ειναι ανησυχητικα) μεχρι τα χειροτερα.. εχω τρομερο αγχος επειδη δεν εχω κανει ακομα υπερηχο (ειμαι στην 5η βδομαδα) κ εχω ηδη στο ιστορικο μου 2 βιοχημικες κ μια παλλινδρομη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 403
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερα! Στην αρχη (ειμαι στην 9η εβδομαδα) οταν ημουν 4η και 5η εβδομαδα ενιωθα οχι ακριβως σουβλιες αλλα εντονα τσιμπηματα. Εννοειται οτι με ειχε πιασει ταραχη. Ο γιατρος μου ελεγε να μην αγχωνομαι και να ξαπλωνω καθε φορα που το αισθανομαι. Και οντως μολις ξαπλωνα στο πλαι σε σταση εμβρυικη σχεδον αμεσως ηρεμουσα. Δεν ξερω παραπανω να σου πω :) Ευχομαι ολα να σου πανε καλα αυτη τη φορα κοπελα μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η ΔεσποιναGR είπε:

Καλημερα! Στην αρχη (ειμαι στην 9η εβδομαδα) οταν ημουν 4η και 5η εβδομαδα ενιωθα οχι ακριβως σουβλιες αλλα εντονα τσιμπηματα. Εννοειται οτι με ειχε πιασει ταραχη. Ο γιατρος μου ελεγε να μην αγχωνομαι και να ξαπλωνω καθε φορα που το αισθανομαι. Και οντως μολις ξαπλωνα στο πλαι σε σταση εμβρυικη σχεδον αμεσως ηρεμουσα. Δεν ξερω παραπανω να σου πω :) Ευχομαι ολα να σου πανε καλα αυτη τη φορα κοπελα μου...

Σου ευχομαι μια υπεροχη εγκυμοσυνη!! Εγω νομιζω πως δε θα ηρεμησω μεχρι να ακουσω καρδουλα (αν την ακουσω αυτην τη φορα).. ηταν τοσο εντονος ο πονος που ειχα... ειχα ασπρισει κ νομιζα οτι θα λυποθυμησω.. ευτυχως δεν με εχουν ξαναπιασει (παιρνω βεβαια buscopan). Εχω ομως πολυ συχνα πονακια περιοδου.. θα σας στειλω μετα τον υπερηχο νεα μου κ αν ολα παν καλα ελπιζω να δωσω κι εγω ελπιδα σε γυναικες με πολλες αποβολες στο ιστορικο τους..! Δεσποινα, τωρα πως πας απο συμπτωματα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Rosemary είπε:

Σου ευχομαι μια υπεροχη εγκυμοσυνη!! Εγω νομιζω πως δε θα ηρεμησω μεχρι να ακουσω καρδουλα (αν την ακουσω αυτην τη φορα).. ηταν τοσο εντονος ο πονος που ειχα... ειχα ασπρισει κ νομιζα οτι θα λυποθυμησω.. ευτυχως δεν με εχουν ξαναπιασει (παιρνω βεβαια buscopan). Εχω ομως πολυ συχνα πονακια περιοδου.. θα σας στειλω μετα τον υπερηχο νεα μου κ αν ολα παν καλα ελπιζω να δωσω κι εγω ελπιδα σε γυναικες με πολλες αποβολες στο ιστορικο τους..! Δεσποινα, τωρα πως πας απο συμπτωματα??

Πονακια περιοδου δεν μου εχουν σταματησει καθολου :) Ειδικα τις πρωτες μερες και τις 10 μερες που ειχα καθυστερηση μεχρι να κανω τεστ, φορουσα συνεχεια σερβιεττα, ημουν σιγουρη οτι ερχεται περιοδος !!!!!!!!!! Απο τοτε εχουν ελλατωθει αρκετα αλλα μεσα στη μερα σιγουρα θα τα νιωσω ειδικα οταν θελω να παω πιπι μου !!!! Ο γιατρος μου λεει οτι δε θα σταματησουν ποτε !!!!!! Τωρα απο συμπτωματα...εγω απο την αρχη δεν ειχα σχεδον τιποτα !!! Μονο αρκετα πρησμενο στηθος που ανα διαστηματα ποναει πολυ, οχι συνεχεια, και το πρωι για περιπου 1 ωρα εντονη ζαλαδα :) Ελα μην αγχωνεσαι δεν μπορει συνεχεια να σε παει ετσι...νομιζω οτι ηρθε η ωρα να το παρεις αγακλαιτσα κοριτσι μου :) Να σε ρωτησω, στις ποσες εβδομαδες εχασες τα προηγουμενα ? Υπηρξε αποβολη ή εκανες αποξεση ? Δεν ακουσες σε κανενα καρδουλα ? Συγγνωμη για τις ερωτησεις...ξερω οτι ειναι δυσκολο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Rosemary είπε:

Σου ευχομαι μια υπεροχη εγκυμοσυνη!! Εγω νομιζω πως δε θα ηρεμησω μεχρι να ακουσω καρδουλα (αν την ακουσω αυτην τη φορα).. ηταν τοσο εντονος ο πονος που ειχα... ειχα ασπρισει κ νομιζα οτι θα λυποθυμησω.. ευτυχως δεν με εχουν ξαναπιασει (παιρνω βεβαια buscopan). Εχω ομως πολυ συχνα πονακια περιοδου.. θα σας στειλω μετα τον υπερηχο νεα μου κ αν ολα παν καλα ελπιζω να δωσω κι εγω ελπιδα σε γυναικες με πολλες αποβολες στο ιστορικο τους..! Δεσποινα, τωρα πως πας απο συμπτωματα??

Και κατι ακομα.....φιλικο οξυ και ουτροτζεσταν σου εχει δωσει ? Παιρνεις ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η ΔεσποιναGR είπε:

Και κατι ακομα.....φιλικο οξυ και ουτροτζεσταν σου εχει δωσει ? Παιρνεις ????

Παιρνω και προγεστερονη και φιλικο.. δεν εχω ακουσει ποτε καρδια κ ουτε εχω κανει αποξεση.. Ποτε δεν εχω φτασει στο σταδιο που ειμαι τωρα κ αυτο μου δινει μια ελπιδα αλλα φοβαμαι μηπως καταληξει κι αυτη οπως κ οι προηγουμενες..  Στις 2 βιοχημικες ειχα μετα απο καποιες μερες καθυστερηση υπερβολικα μικρη χοριακη (30-55) κ μετα απο λιγες μερες "αδιαθετησα" .. Στην παλλινδρομμη ηρθε κανονικο αιμα την ημερα της περιοδου.. τιποτε υποπτο... την 8η ημερα περιοδου ανησυχησα για τη μεγαλη διαρκεια.. εκλεισα ραντεβου με γιατρο (ηταν απαραδεκτος κ δε μου εκανε καν εξεταση εγκυμοσυνης).. ορμονολογικο ειπε...θα φτιαξει...μου εδωσε κ κατι χαπια... την 14η ημερα αιμορραγιας πηγα νοσοκομειο.. Ημουν εγκυος. Με εξετασαν ειδικευομενοι γιατροι κ το πρωτο πραγμα που μου εκαναν ηταν τεστ εγκυμοσυνης.. δεν καταλαβαινω πως δεν το σκεφτηκε ο αλλος..δεν εκανα πολλες χοριακες.. την 14η ημερα αιμορραγιας ηταν κοντα 400.. μετα επεφτε πιο κατω μου ειπαν οτι επειδη αιμορραγω πολλες μερες, προφανως η χοριακη υπηρξε κ πανω απο 1000 κ οτι εχω παλλινδρομη.. Απο τοτε, το μεγαλο μου αγχος ειναι οτι μπορω να συλλαβω αλλα δεν μπορω να το κρατησω.. ευχομαι αυτην τη φορα να ειναι αλλιως τα πραγματα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Rosemary είπε:

Παιρνω και προγεστερονη και φιλικο.. δεν εχω ακουσει ποτε καρδια κ ουτε εχω κανει αποξεση.. Ποτε δεν εχω φτασει στο σταδιο που ειμαι τωρα κ αυτο μου δινει μια ελπιδα αλλα φοβαμαι μηπως καταληξει κι αυτη οπως κ οι προηγουμενες..  Στις 2 βιοχημικες ειχα μετα απι καποιες μερες καθυστερηση υπερβολικα μικρη χοριακη (30-55) κ μετσ απο λιγες μερες "αδιαθετησα" .. Στην παλλινδρομμη ηρθε κανονικο αιμα την ημερα της περιοδου.. τιποτε υποπτο... την 8η ημερα περιοδου ανησυχησα για την μεγαλη διαρκεια.. εκλεισα ραντεβου με γιατρο (ηταν απαραδεκτος κ δε μου εκανε καν εξεταση εγκυμοσυνης).. ορμονολογικο ειπε...θα φτιαξει...μου εδωσε κ κατι χαπια... την 14η ημερα αιμορραγιας πηγα νοσοκομειο.. Ημουν εγκυος. Με εξετασαν ειδικευομενοι γιατροι κ το πρωτο πραγμα που μου εκαναν ηταν τεστ εγκυμοσυνης.. δεν καταλαβαινω πως δεν το σκεφτηκε ο αλλος..δεν εκανα πολλες χοριακες.. την 14η ημερα αιμορραγιας ηταν κοντα 400.. μετα επεφτε πιο κατω μου ειπαν οτι επειδη αιμορραγω πολλες μερες, προφανως η χοριακη υπηρξε κ πανω απο 1000 κ οτι εχω παλλινδρομη.. Απο τοτε, το μεγαλο μου αγχος ειναι οτι μπορω να συλλαβω αλλα δεν μπορω να το κρατησω.. ευχομαι αυτην την φορα να ειναο αλλιως τα πραγματα...

Φυσικά και θα είναι αλλιώς τα πράγματα αυτή τη φορά κοπέλα μου. Να έχεις πίστη και θετική ενέργεια. Σου δίνω όλη την θετική ενέργεια μου .... Να με κρατάς ενημερη σε παρακαλώ! Σε φιλώ ♡ ♡ ♡

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Rosemary είπε:

Παιρνω και προγεστερονη και φιλικο.. δεν εχω ακουσει ποτε καρδια κ ουτε εχω κανει αποξεση.. Ποτε δεν εχω φτασει στο σταδιο που ειμαι τωρα κ αυτο μου δινει μια ελπιδα αλλα φοβαμαι μηπως καταληξει κι αυτη οπως κ οι προηγουμενες..  Στις 2 βιοχημικες ειχα μετα απο καποιες μερες καθυστερηση υπερβολικα μικρη χοριακη (30-55) κ μετα απο λιγες μερες "αδιαθετησα" .. Στην παλλινδρομμη ηρθε κανονικο αιμα την ημερα της περιοδου.. τιποτε υποπτο... την 8η ημερα περιοδου ανησυχησα για τη μεγαλη διαρκεια.. εκλεισα ραντεβου με γιατρο (ηταν απαραδεκτος κ δε μου εκανε καν εξεταση εγκυμοσυνης).. ορμονολογικο ειπε...θα φτιαξει...μου εδωσε κ κατι χαπια... την 14η ημερα αιμορραγιας πηγα νοσοκομειο.. Ημουν εγκυος. Με εξετασαν ειδικευομενοι γιατροι κ το πρωτο πραγμα που μου εκαναν ηταν τεστ εγκυμοσυνης.. δεν καταλαβαινω πως δεν το σκεφτηκε ο αλλος..δεν εκανα πολλες χοριακες.. την 14η ημερα αιμορραγιας ηταν κοντα 400.. μετα επεφτε πιο κατω μου ειπαν οτι επειδη αιμορραγω πολλες μερες, προφανως η χοριακη υπηρξε κ πανω απο 1000 κ οτι εχω παλλινδρομη.. Απο τοτε, το μεγαλο μου αγχος ειναι οτι μπορω να συλλαβω αλλα δεν μπορω να το κρατησω.. ευχομαι αυτην τη φορα να ειναι αλλιως τα πραγματα...

Το ιδιο αγχος εχω και γω.Ειμαι στη 5 βδομ και τριτη εχω το πρωτο ραντεβοθ στο γιατρο.Ειχα μια βιοχημ πριν 6 μηνες και τρεμω καθε φορα που ποναω λιγο.Εγω εχω πολλα υγρα αλλα η γυναικολογος μου πε οτι ειναι φυσιολογικο.Πρεπει να σκεφτομαστε θετικα και ολα θα πανε καλα αυτη τη φορα!!!Οι πιθανοτητες ειναι μαζι μας.Εγω τη προηγουμενη φορα το εχασα 5 βδομ.Στις 3 μερες καθυστερησης πηγα στο γιατρο και στις 8-9 μερες καθυστερησης ειχα αιμα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Cecilaki είπε:

Το ιδιο αγχος εχω και γω.Ειμαι στη 5 βδομ και τριτη εχω το πρωτο ραντεβοθ στο γιατρο.Ειχα μια βιοχημ πριν 6 μηνες και τρεμω καθε φορα που ποναω λιγο.Εγω εχω πολλα υγρα αλλα η γυναικολογος μου πε οτι ειναι φυσιολογικο.Πρεπει να σκεφτομαστε θετικα και ολα θα πανε καλα αυτη τη φορα!!!Οι πιθανοτητες ειναι μαζι μας.Εγω τη προηγουμενη φορα το εχασα 5 βδομ.Στις 3 μερες καθυστερησης πηγα στο γιατρο και στις 8-9 μερες καθυστερησης ειχα αιμα 

Κοριτσια μου λυπαμαι παρα πολυ. Ευχομαι και στις δυο σας ολοψυχα αυτη η φορα να ειναι  η τυχερη σας. Εδω τρεμω εγω που δεν ειχα καμια ατυχια εως τωρα...παρα ταυτα μεχρι να κλεισω και τον 3ο τρεμει η ψυχη μου να πανε ολα καλα. Σας καταλαβαινω.....Υπομονη και ειμαι σιγουρη οτι αυτη τη φορα θα ταξιδεψουμε μαζι για ακομη 7 μηνες σιγουρα !!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξερετε τι με ενοχλεει περισσοτερο?? Οτι δεν μπορω να το χαρω.. οταν ειδα το τεστ, αντι να πεταξω απο την χαρα μου κ να ξυπνησω τον συντροφο μου... αντι να το φωναξω με ενθουσιασμο... σκεφτηκα... μαλλον παλι τα ιδια... μετα ειδα μια πολυ καλη χοριακη κ προγεστερονη κ πηρα μια ελπιδα..!  ευχομαι να μας πανε ολα καλα κ να συνεχιζουμε να ανταλλαζουμε τις εμπειριες μας!! Να ανοιξουμε σε λιγο καιρο αρθρο: "κοριτσια, κλωτσαει πολυ!! Τι να κανω για να ηρεμησει??"!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Cecilaki είπε:

Το ιδιο αγχος εχω και γω.Ειμαι στη 5 βδομ και τριτη εχω το πρωτο ραντεβοθ στο γιατρο.Ειχα μια βιοχημ πριν 6 μηνες και τρεμω καθε φορα που ποναω λιγο.Εγω εχω πολλα υγρα αλλα η γυναικολογος μου πε οτι ειναι φυσιολογικο.Πρεπει να σκεφτομαστε θετικα και ολα θα πανε καλα αυτη τη φορα!!!Οι πιθανοτητες ειναι μαζι μας.Εγω τη προηγουμενη φορα το εχασα 5 βδομ.Στις 3 μερες καθυστερησης πηγα στο γιατρο και στις 8-9 μερες καθυστερησης ειχα αιμα 

Εγω την εκλεισα την 5η κ εχω μεθαυριο ραντεβου!! Αντε να δουμε..!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Rosemary είπε:

Ξερετε τι με ενοχλεει περισσοτερο?? Οτι δεν μπορω να το χαρω.. οταν ειδα το τεστ, αντι να πεταξω απο την χαρα μου κ να ξυπνησω τον συντροφο μου... αντι να το φωναξω με ενθουσιασμο... σκεφτηκα... μαλλον παλι τα ιδια... μετα ειδα μια πολυ καλη χοριακη κ προγεστερονη κ πηρα μια ελπιδα..!  ευχομαι να μας πανε ολα καλα κ να συνεχιζουμε να ανταλλαζουμε τις εμπειριες μας!! Να ανοιξουμε σε λιγο καιρο αρθρο: "κοριτσια, κλωτσαει πολυ!! Τι να κανω για να ηρεμησει??"!!!

Αυτο ακριβως!!!Δε μπορω να το χαρω.Φοβαμαι.Δε το λεω πουθενα.Εκανα το τεστ το ειπα στον αντρα μου και ημασταν και οι δυο ...οκ ωραια,θα δουμε...!!Τη πρωτη φορα εκλαιγα απο τη χαρα μου και τωρα το " παιζω " αδιαφορη.Προσπαθω να μη " δεθω" με το σπορακι γιατι η απωλεια ποναει τοσο...Κανω λες και δεν υπαρχει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Cecilaki είπε:

Αυτο ακριβως!!!Δε μπορω να το χαρω.Φοβαμαι.Δε το λεω πουθενα.Εκανα το τεστ το ειπα στον αντρα μου και ημασταν και οι δυο ...οκ ωραια,θα δουμε...!!Τη πρωτη φορα εκλαιγα απο τη χαρα μου και τωρα το " παιζω " αδιαφορη.Προσπαθω να μη " δεθω" με το σπορακι γιατι η απωλεια ποναει τοσο...Κανω λες και δεν υπαρχει

Εγω αποφασισα να το πω οταν ακουσω καρδουλα.. εχω αγχος μεχρι τοτε κ επειδη δεν εχω κανει επαναληπτικη χοριακη για να δω οτι διπλασιαζεται εχω ενα αγχος παραπανω.. να μου πεις τι θα δεις την τριτη για να ξερω τι θα περιμενω!!!! Εγω θα παω μαλλον πεμπτη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω τι να πω που δεν εχω κανει χοριακη???Μενω στο εξωτερικο και το συστημα εδω ειναι αλλιως.Πρεπει να παω πρωτα στη γυναικολογο να μου γραψει ολες τις εξετασεις και τοτε κανω χοριακη.Αστα...Δε μπορω να παω μονη μου να κανω.Χαχαχα.Καλο ε??Γενικα εδω ειναι της αποψης οτι οτι ειναι να γινει θα γινει οποτε γιατι να ελεγχεις τη χοριακη δυο,τρεις φορες??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια πηγα στο γιατρο για υπερηχο.Ειμαι 5 βδομ και 1μερα και ειδαμε μονο σακο.Ειπε οτι δε περιμεναμε να δουμε κατι περισσοτερο.Ταντεβου ξανα σε δυο βδομ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Cecilaki είπε:

Κοριτσια πηγα στο γιατρο για υπερηχο.Ειμαι 5 βδομ και 1μερα και ειδαμε μονο σακο.Ειπε οτι δε περιμεναμε να δουμε κατι περισσοτερο.Ταντεβου ξανα σε δυο βδομ

Αντε, την επομενη μαλλον θα ακουσεις και καρδουλα!! Υπομονηηηη!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Rosemary είπε:

Αντε, την επομενη μαλλον θα ακουσεις και καρδουλα!! Υπομονηηηη!!! 

Αχ μακαρι να πανε ολα καλα.Μου πε οτι η πιο δυσκολη και επικινδυνη περιοδος ειναι οι πρωτες 8 βδομαδες.Μου πε να σκεφτομαι θετικα και ολα θα πανε καλα!!Εγω παντως συγκινηθηκα και μονο που ειδα το σακο χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια, ειναι λογικο που εχω ακομα πονους περιοδου? Τους εχω πολλες φορες μεσα στην ημερα κ μπορει να κρατησουν κ ωρες...οι σουβλιες σταματησαν αλλα αυτοι δε λεν να φυγουν.. κλεινω την 6η κ εχω τους πονους απο την ημερα που περινενα περιοδο.. τρεχω συνεχεια τουαλεττα φοβουμενη μηπως δω αιμα.. το εχει περασει καμμια??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Rosemary είπε:

Κοριτσια, ειναι λογικο που εχω ακομα πονους περιοδου? Τους εχω πολλες φορες μεσα στην ημερα κ μπορει να κρατησουν κ ωρες...οι σουβλιες σταματησαν αλλα αυτοι δε λεν να φυγουν.. κλεινω την 6η κ εχω τους πονους απο την ημερα που περινενα περιοδο.. τρεχω συνεχεια τουαλεττα φοβουμενη μηπως δω αιμα.. το εχει περασει καμμια??

Lογικά τα πονάκια είναι επειδή μεγαλώνει η μήτρα.Πονάς πολύ σε σημείο να θές να πίεις παυσίπονο όπως στη περίοδο?Υπέρηχο πότε έχεις?Πάρε ένα τηλ το γιατρό σου για να σου φύγει κάπως το άγχος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η marillia είπε:

Lογικά τα πονάκια είναι επειδή μεγαλώνει η μήτρα.Πονάς πολύ σε σημείο να θές να πίεις παυσίπονο όπως στη περίοδο?Υπέρηχο πότε έχεις?Πάρε ένα τηλ το γιατρό σου για να σου φύγει κάπως το άγχος.

Σημερα εκανα τον πρωτο μου υπερηχο κ ακουσα την καρδουλα!! Τι μαγικη στιγμη ηταν αυτη??? Μου το λεγαν κ δεν το καταλαβαινα... το σκεφτομαι συνεχεια...! Οι πονοι παντως ειναι υποφερτοι. η γιατρος μου ειπε να ξεκουραζομαι.. δε μου ειπε ομως αν αυτο ειναι φυσιολογικο η ανησυχητικο... ειναι η πρωτη μου εγκυμοσυνη που φτανει μεχρι αυτο το σημειο κ εχω φοβερο αγχος αν θα ολοκληρωθει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Rosemary είπε:

Σημερα εκανα τον πρωτο μου υπερηχο κ ακουσα την καρδουλα!! Τι μαγικη στιγμη ηταν αυτη??? Μου το λεγαν κ δεν το καταλαβαινα... το σκεφτομαι συνεχεια...! Οι πονοι παντως ειναι υποφερτοι. η γιατρος μου ειπε να ξεκουραζομαι.. δε μου ειπε ομως αν αυτο ειναι φυσιολογικο η ανησυχητικο... ειναι η πρωτη μου εγκυμοσυνη που φτανει μεχρι αυτο το σημειο κ εχω φοβερο αγχος αν θα ολοκληρωθει..

πραγματικά μαγικη στιγμή!!όλα καλά θα πάνε κορίτσι μου. Να,έχεις μια υπέροχη εγκυμοσυνη ? και να ξεκουράζεσαι όπως είπε ο γιατρός....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να μην αγχωνεστε καθολου κοριτσια μου :) Κι εγω πρωτο υπερηχο εκανα στις 5 βδομαδες, δεν ειδα τπτ !!!! Μονο μου ειπε οτι υπαρχει λεκιθικος ασκος που ειναι παρα πολυ βασικο και οτι απο αυτο και απο το μεγεθος που ειχε μπορουμε να καταλαβουμε οτι προκειται για ομαλη εγκυμοσυνη που εκ πρωτης αποψης θα ειμαστε χωρις χρωμοσωματικες ανωμαλιες κατα 5% !!!! Ειναι και γιατρος εξωσωματικης ο δικος μου και μπορει με μια απλη ματια να ξερει 5 πραματακια παραπανω !!!! Ομως εντελει καρδουλα ακουσα 12 μερες μετα οπου λογικα ημουν στην 7η εβδομαδα, αλλα τελικα το αστερι μου απεδειχθη μια εβδομαδα μεγαλυτερο !!!! Τωρα με εχει πιασει τρελα εμενα γτ εχω μια ελαφρια υποχωρηση συμπτωματων...Ολοι μου λενε να ηρεμησω γιατι μπαινω για τα καλα στον 3ο και ειναι λογικο να υποχωρουν !!!! Αλλα επειδη ειναι 1η εγκυμοσυνη την οποια την παλευα και 4 χρονια....καταλαβαινετε !!!!!!!! Παρα ταυτα πρεπει ολες να ηρεμησουμε !!!!!!!! Περιμενω νεακια σας, θα σας λεω και δικα μου. σας φιλω !!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η ΔεσποιναGR είπε:

Να μην αγχωνεστε καθολου κοριτσια μου :) Κι εγω πρωτο υπερηχο εκανα στις 5 βδομαδες, δεν ειδα τπτ !!!! Μονο μου ειπε οτι υπαρχει λεκιθικος ασκος που ειναι παρα πολυ βασικο και οτι απο αυτο και απο το μεγεθος που ειχε μπορουμε να καταλαβουμε οτι προκειται για ομαλη εγκυμοσυνη που εκ πρωτης αποψης θα ειμαστε χωρις χρωμοσωματικες ανωμαλιες κατα 5% !!!! Ειναι και γιατρος εξωσωματικης ο δικος μου και μπορει με μια απλη ματια να ξερει 5 πραματακια παραπανω !!!! Ομως εντελει καρδουλα ακουσα 12 μερες μετα οπου λογικα ημουν στην 7η εβδομαδα, αλλα τελικα το αστερι μου απεδειχθη μια εβδομαδα μεγαλυτερο !!!! Τωρα με εχει πιασει τρελα εμενα γτ εχω μια ελαφρια υποχωρηση συμπτωματων...Ολοι μου λενε να ηρεμησω γιατι μπαινω για τα καλα στον 3ο και ειναι λογικο να υποχωρουν !!!! Αλλα επειδη ειναι 1η εγκυμοσυνη την οποια την παλευα και 4 χρονια....καταλαβαινετε !!!!!!!! Παρα ταυτα πρεπει ολες να ηρεμησουμε !!!!!!!! Περιμενω νεακια σας, θα σας λεω και δικα μου. σας φιλω !!!!!!!!

Κατα 50% ηθελα να γραψω αχαχαχαχαχαχαχ !!! Καλημερα !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...