Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σπερματενχυση μετά την ωορηξια


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλες τις μανούλες και τις μέλλουσες επίσης.Και σε όλες εμάς που προσπαθούμε.  Θέλω να μοιραστώ την ιστορία μου μαζί σας μήπως χαλαρώσω και μου λυθούν και οι απορίες μου.

Ξεκίνησα λοιπόν και εγώ με Σερπαφαρ μετά με altermon kai orgalutran και εν συνεχεία pregnyl.Έκανα 2 ωαριακια 19 και 18 χιλ.Την Δευτερα 26/06 έκανα 11 το βράδυ την pregnyl για να μπω την Τετάρτη για ωοληψια. 

Αφού λοιπόν συνήλθα από την μέθη, μου ανακοίνωσαν ότι δεν έγινε η ωοληψια γιατί είχαν σπάσει και δεν μπόρεσαν να τα πάρουν. Έτσι με προχώρησαν σε σπερματενχυση. Ο γιατρός μου μου είπε οτι έγινε ωορηξια περίπου την Τρίτη το μεσημέρι. 

Το ερώτημα μου είναι το εξής. Γίνεται να τα προλάβαμε την επόμενη μέρα το πρωί, και πόσο παραμένει το ωαριο στην σάλπιγγα για γονιμοποίηση? 

Πιστεύετε ότι προλάβαμε? 

Έχω πιθανότητες ή όλα πήγαν στραφη από την αρχή που τα χάσαμε. 

Έχει καμιά σας παρόμοια εμπειρία. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 67
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Βρε κοριτσακι μου τι είναι αυτό που σου συνέβει? Πω πω να είσαι με τη χαρα και τη προσμονη της ωοληψίας και να σου κατσει σπερματεγχυση... Δε ξερω δυστυχως καθόλου να σε βοηθήσω...

Ευχομαι όμως να εχει πετυχει η σπερματεγχυση! :) 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@peacock μου μέσα σε δευτερόλεπτα από εκεί που ήμουν χαρούμενη και αισιόδοξη γιατί νόμιζα ότι είχα κάνει την ωοληψια με το που συνήλθα από την μέθη, βρέθηκα να κλαίω στο κρεβάτι της ανάνηψης και να λέω ΓΙΑΤΙ τι κακό έχω κάνει .Πόση γκαντεμιά πια. 

Σε ευχαριστώ όπως και να έχει για την ευχουλα σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η elena 2 είπε:

.......βρέθηκα να κλαίω στο κρεβάτι της ανάνηψης και να λέω ΓΙΑΤΙ τι κακό έχω κάνει .Πόση γκαντεμιά πια. 

 

Καπως ετσι ενιωσα και εγω οταν ξύπνησα στο κρεβατι της αποσεξης... εκλαιγα και αναρωτιομουν που εχω κανεις αμαρτίες και πληρώνω....ευτυχώς που ειχα τη @peacock μου να με ταρακουνισει ωστε να σταματησω να εχω αυτες τις σκεψεις.

Τίποτα δεν εχουμε κανει κοριτσακι μου. Μετα απο πολυωρες συζητήσεις με τη φιλη μου τη peackok καταλήξαμε σε δυο πράγματα..πρώτον οτι δοκιμαζομαστε για την αντοχη, τη θέληση και τη πιστη μας (θα με ρωτησεις, γιατι δε δοκιμαζομαστε ολες τότε σε αυτο το θεμα? Εεε...δε ξερω...ο καθε άνθρωπος περνα αλλου τις δοκιμασιες του. Εμεις Δυστυχώς επιλέχθηκαμε να τις περνάμε στο θεμα της μητροτητας.

2) ολα γίνονται για καποιο λογο. Μη με ρωτήσεις ποιος...ακομα σε αυτο απαντηση δεν εχουμε βρει...

Ααα και 3) Δυστυχώς καποιες απο εμας έχουμε φαει μούτζα. 

Κορίτσι μου ευχομαι κ εγω με τη σειρα μου να το πιασατε το μωρακι σας οσο απιθανο κ να φανταζει.

Καλη δυναμη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Petalouditsa28 κάθομαι και διαβάζω,και ξανά διαβάζω αυτό που μου έγραψες και λέω μέσα μου πόσο δίκιο έχεις σε όλα.

Λυπάμαι πραγματικά με αυτό που περασες που το δικό μου δεν είναι τίποτα μπροστά στο δικό σου.

Εγώ ψάχνω να βρω να πιαστώ από το μπας και είχε καμία παρόμοια εμπειρία με την δική μου ή έστω κάποια να γνωρίζει ότι μπορεί και μια μέρα μετά την ωορηξια να είμαστε ακομα γόνιμες.Έχω ακόμα 7 μέρες γιατί την χοριακη και δεν είμαι καθόλου αισιόδοξη 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η elena 2 είπε:

Καλησπέρα σε όλες τις μανούλες και τις μέλλουσες επίσης.Και σε όλες εμάς που προσπαθούμε.  Θέλω να μοιραστώ την ιστορία μου μαζί σας μήπως χαλαρώσω και μου λυθούν και οι απορίες μου.

Ξεκίνησα λοιπόν και εγώ με Σερπαφαρ μετά με altermon kai orgalutran και εν συνεχεία pregnyl.Έκανα 2 ωαριακια 19 και 18 χιλ.Την Δευτερα 26/06 έκανα 11 το βράδυ την pregnyl για να μπω την Τετάρτη για ωοληψια. 

Αφού λοιπόν συνήλθα από την μέθη, μου ανακοίνωσαν ότι δεν έγινε η ωοληψια γιατί είχαν σπάσει και δεν μπόρεσαν να τα πάρουν. Έτσι με προχώρησαν σε σπερματενχυση. Ο γιατρός μου μου είπε οτι έγινε ωορηξια περίπου την Τρίτη το μεσημέρι. 

Το ερώτημα μου είναι το εξής. Γίνεται να τα προλάβαμε την επόμενη μέρα το πρωί, και πόσο παραμένει το ωαριο στην σάλπιγγα για γονιμοποίηση? 

Πιστεύετε ότι προλάβαμε? 

Έχω πιθανότητες ή όλα πήγαν στραφη από την αρχή που τα χάσαμε. 

Έχει καμιά σας παρόμοια εμπειρία. 

κοπέλα μου, δεν ξέρω τι γίνεται κατά την ωοληψία και αν πρέπει να κάνουν υπέρηχο πριν ή κατά την διάρκεια.. Το ωάριο μπορεί να γονιμοποιηθει ως και 24 ώρες μετά την ωορρηξία. εύχομαι να το προλάβατε και να πετυχε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η elena 2 είπε:

@Petalouditsa28 κάθομαι και διαβάζω,και ξανά διαβάζω αυτό που μου έγραψες και λέω μέσα μου πόσο δίκιο έχεις σε όλα.

Λυπάμαι πραγματικά με αυτό που περασες που το δικό μου δεν είναι τίποτα μπροστά στο δικό σου.

Εγώ ψάχνω να βρω να πιαστώ από το μπας και είχε καμία παρόμοια εμπειρία με την δική μου ή έστω κάποια να γνωρίζει ότι μπορεί και μια μέρα μετά την ωορηξια να είμαστε ακομα γόνιμες.Έχω ακόμα 7 μέρες γιατί την χοριακη και δεν είμαι καθόλου αισιόδοξη 

 

 Και να φανταστεις οτι ηταν η δεύτερη φορα που εχασα το μωρακι μου μεσα σε ενα  διαστημα 6 μηνων.....

Ωστόσο, κοριτσάκι μου οσο και να ποναω ξερω ότι αλλες κοπέλες εχουν περασει χειρότερα.... Δυστυχώς η μητρότητα είναι ενας δυσκολος δρομος για πολλες απο εμας. Δε πρέπει να το βαζουμε κατω ομως... 

Εγω εχω αποδεχτεί κ παραδεχτεί πως δε γίνεται να είμαστε πάντα μεσα στη τρελη χαρα. Και θα στεναχωρηθουμε και θα γκρινιάζουμε και θα σηχτηρισουμε τη τυχη μας. Ανθρώπινα ειναι όλα. Με τη @peacock μαλιστα έχουμε κανει συμφωνια! Αμα καποια ξυπνησει κ εχει νευρα, απαισιοδοξία κτλ κτλ θα τα πει να ξελαφρωσει. Δε θα καταπιεζομαστε. Χαχα!! 

Και εγω την αλλη Τετάρτη περιμενω τη βλαμμενη.....δεν ελπιζω κ πολλα και προσπαθω να μη πεσω στη παγιδα των συμπτωμάτων..... 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Petalouditsa28 είπε:

 Και να φανταστεις οτι ηταν η δεύτερη φορα που εχασα το μωρακι μου μεσα σε ενα  διαστημα 6 μηνων.....

Ωστόσο, κοριτσάκι μου οσο και να ποναω ξερω ότι αλλες κοπέλες εχουν περασει χειρότερα.... Δυστυχώς η μητρότητα είναι ενας δυσκολος δρομος για πολλες απο εμας. Δε πρέπει να το βαζουμε κατω ομως... 

Εγω εχω αποδεχτεί κ παραδεχτεί πως δε γίνεται να είμαστε πάντα μεσα στη τρελη χαρα. Και θα στεναχωρηθουμε και θα γκρινιάζουμε και θα σηχτηρισουμε τη τυχη μας. Ανθρώπινα ειναι όλα. Με τη @peacock μαλιστα έχουμε κανει συμφωνια! Αμα καποια ξυπνησει κ εχει νευρα, απαισιοδοξία κτλ κτλ θα τα πει να ξελαφρωσει. Δε θα καταπιεζομαστε. Χαχα!! 

Και εγω την αλλη Τετάρτη περιμενω τη βλαμμενη.....δεν ελπιζω κ πολλα και προσπαθω να μη πεσω στη παγιδα των συμπτωμάτων..... 

 

Όχι όχι δεν χωνεύεται αυτό.Μπράβο σου που δεν το έχεις βάλει κάτω  (η καρδούλα σου το ξέρει ) και συνεχίζεις τις προσπάθειες. 

Από ότι κατάλαβα περιμένεις και εσύ την Τετάρτη για χοριακη ετσι?Αν επιτρέπεται εσύ τι έχεις κάνει?

Προσπαθούμε φυσικά 2 χρόνια.Αλλά ξαφνικά εμένα μου κοβόταν η περίοδοΣ για 2-3 και 4 μήνες. Να φανταστείς στον χρόνο που μας πέρασε πέντε φορές αδιαθετισα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η jazz είπε:

κοπέλα μου, δεν ξέρω τι γίνεται κατά την ωοληψία και αν πρέπει να κάνουν υπέρηχο πριν ή κατά την διάρκεια.. Το ωάριο μπορεί να γονιμοποιηθει ως και 24 ώρες μετά την ωορρηξία. εύχομαι να το προλάβατε και να πετυχε!!!!

Μακάρι και εύχομαι να ισχύει αυτό που λες @jazz Σε ευχαριστώ πολύ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η elena 2 είπε:

Όχι όχι δεν χωνεύεται αυτό.Μπράβο σου που δεν το έχεις βάλει κάτω  (η καρδούλα σου το ξέρει ) και συνεχίζεις τις προσπάθειες. 

Από ότι κατάλαβα περιμένεις και εσύ την Τετάρτη για χοριακη ετσι?Αν επιτρέπεται εσύ τι έχεις κάνει?

Προσπαθούμε φυσικά 2 χρόνια.Αλλά ξαφνικά εμένα μου κοβόταν η περίοδοΣ για 2-3 και 4 μήνες. Να φανταστείς στον χρόνο που μας πέρασε πέντε φορές αδιαθετισα. 

Προσπαθώ κοριτσάκι μου...απλα εχω τους φόβους μου, τις αγωνιες και τα αγχη μου..τι να κανω ομως, πρέπει να το παλέψω... 

Εγω Γενικά εχω σταθερο κύκλο χωρις καποιο θεμα..και γενικα θεωρουμαι απο το γιατρο μου "τυχερη" που μεσα σε 6 μήνες εγινε συλληψη 2 φορές..(κλεινω ακριβώς ενα χρόνο ελευθερων επαφων). Αλλα τι να το κανεις όταν δε προχωράει....εχω κανει βασικες εξετασεις (θρομβοφιλια, αυτοανοσα, καρυοτυπο ζευγους, ορμονολογικες, θυρεοειδή) αλλα δε βρεθηκε κατι... οπως ειπε και ο γιατρος μου: κοπελα μου ήσουν ατυχη απλα..(η μουτζα που λεγαμε)

Χοριακη θα κάνω μονο αν εχω καθυστέρηση 2-3 μερες...ετσι λεω τωρα τουλαχιστον..δε ξερω αν θα μου τη βιδωσει κ κανω τεστακι..

Τους 2 προηγούμενους  μηνες οηρα κ εγω σερπαφαρ για να το σπρώξουμε υο θεματακι Αλλά δεν εκατσε. Τώρα δε πήρα, το αφησα ετσι..

Γιατι ομως κορίτσι μου ειχες αυτες τις διαταραχες? Τι σ είπαν?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Προσπαθώ κοριτσάκι μου...απλα εχω τους φόβους μου, τις αγωνιες και τα αγχη μου..τι να κανω ομως, πρέπει να το παλέψω... 

Εγω Γενικά εχω σταθερο κύκλο χωρις καποιο θεμα..και γενικα θεωρουμαι απο το γιατρο μου "τυχερη" που μεσα σε 6 μήνες εγινε συλληψη 2 φορές..(κλεινω ακριβώς ενα χρόνο ελευθερων επαφων). Αλλα τι να το κανεις όταν δε προχωράει....εχω κανει βασικες εξετασεις (θρομβοφιλια, αυτοανοσα, καρυοτυπο ζευγους, ορμονολογικες, θυρεοειδή) αλλα δε βρεθηκε κατι... οπως ειπε και ο γιατρος μου: κοπελα μου ήσουν ατυχη απλα..(η μουτζα που λεγαμε)

Χοριακη θα κάνω μονο αν εχω καθυστέρηση 2-3 μερες...ετσι λεω τωρα τουλαχιστον..δε ξερω αν θα μου τη βιδωσει κ κανω τεστακι..

Τους 2 προηγούμενους  μηνες οηρα κ εγω σερπαφαρ για να το σπρώξουμε υο θεματακι Αλλά δεν εκατσε. Τώρα δε πήρα, το αφησα ετσι..

Γιατι ομως κορίτσι μου ειχες αυτες τις διαταραχες? Τι σ είπαν?

Καλημέρα @Petalouditsa28.Θα επιμείνω ότι το δικό σου θέμα είναι πολύ πιο ψυχοφθόρο από το δικό μου.

Όσο τώρα για την περίοδο που οπότε θέλει με θυμάται άλλοι γιατροί είπαν ψυχολογικό, άλλοι πρόωρη εμμηνόπαυση.Εγώ έκανα σαλπιγγογραφια και υστεροσκοπηση που πιστεύω είναι από τις πιο βασικές εξετάσεις, βγήκαν πεντακαθαρες, και βουρ για την πρώτη εξωσωματική που τελικά μας βγήκε σε σπερματεγχυση.:?

Βρε κοριτσι λες να μας κάτσει μια μεγάλη καθηστεριση και μια τεράστια χοριακη από βδομάδα? 

Αν και εγώ δεν είμαι και πολύ αισιόδοξη γενικά και 2 μέρες τώρα έχω πονακια περιόδου και σήμερα και στην μέση μου.Οπότε ετοιμάζομαι να το ξαναφαω το χαστούκι μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η elena 2 είπε:

Καλημέρα @Petalouditsa28.Θα επιμείνω ότι το δικό σου θέμα είναι πολύ πιο ψυχοφθόρο από το δικό μου.

Όσο τώρα για την περίοδο που οπότε θέλει με θυμάται άλλοι γιατροί είπαν ψυχολογικό, άλλοι πρόωρη εμμηνόπαυση.Εγώ έκανα σαλπιγγογραφια και υστεροσκοπηση που πιστεύω είναι από τις πιο βασικές εξετάσεις, βγήκαν πεντακαθαρες, και βουρ για την πρώτη εξωσωματική που τελικά μας βγήκε σε σπερματεγχυση.:?

Βρε κοριτσι λες να μας κάτσει μια μεγάλη καθηστεριση και μια τεράστια χοριακη από βδομάδα? 

Αν και εγώ δεν είμαι και πολύ αισιόδοξη γενικά και 2 μέρες τώρα έχω πονακια περιόδου και σήμερα και στην μέση μου.Οπότε ετοιμάζομαι να το ξαναφαω το χαστούκι μου.

Καλημέρα!! Κορίτσι μου ορμονολογικες εξετασεις εχεις κανει?? Νομιζω οτι μπορουν μα δουν αν πραγματι εισαι στην εμμηνόπαυση.. @peacock διόρθωσε με αν κανω λαθος!!

Μακάρι να τα καταφέραμε αλλα για μενα φοβαμαι πως δεν.....

Πονας πάντα 1 εβδομάδα πριν τη περίοδο??????? Να ξέρεις πάντως οτι τα συμπτώματα περιοδοτ κ εγκυμοσύνης ειναι ιδια ακριβώς. Οταν εμεινα εγκυος πονούσα κ ελεγα τωρα θα μ ερθει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κι από μενα!

Για να εξακριβώσουν την πρόωρη εμηνόπαυση θελει ορμονολογικές εξετσεις όπως είπε η @Petalouditsa28 και λογικά μία εξέτση ΑΜΗ που δείχνει τα αποθέματα των ωαρίων.

Πριν ξεκινήσω προσπάθειες είχα παει σε εναν γελοίο ενδοκρινολόγο ο οποίος μου ειπε κι αυτός τον ενδεχόμενο της πρόωρης εμμηνόπαυσης και πολλά άλλα που ουτε να τα θυμάμαι δε θελω... τελικά πήγα σε αυτόν που είμαι τωρα και καναμε ενα σωρό εξετασεις και αποδείχτηκε πως εχω ΣΠΩ (γι΄αυτό κι εγω 2-3 κυκλους το χρόνο).  Τεραστια διαφορά το ενα από το άλλο...

Με λίγα λογια λοιπόν αυτό που σου προτείνω είναι να το ψαξεις (ίσως με εναν καλό ενδοκρινολόγο παράλληλα) για να ξερεις τι  πραγματικά έχεις και μόνο ετσι θα ξερεις πως να το αντιμετωπίσεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Καλημέρα!! Κορίτσι μου ορμονολογικες εξετασεις εχεις κανει?? Νομιζω οτι μπορουν μα δουν αν πραγματι εισαι στην εμμηνόπαυση.. @peacock διόρθωσε με αν κανω λαθος!!

Μακάρι να τα καταφέραμε αλλα για μενα φοβαμαι πως δεν.....

Πονας πάντα 1 εβδομάδα πριν τη περίοδο??????? Να ξέρεις πάντως οτι τα συμπτώματα περιοδοτ κ εγκυμοσύνης ειναι ιδια ακριβώς. Οταν εμεινα εγκυος πονούσα κ ελεγα τωρα θα μ ερθει!!

 

στις πριν 32 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Καλημερα κι από μενα!

Για να εξακριβώσουν την πρόωρη εμηνόπαυση θελει ορμονολογικές εξετσεις όπως είπε η @Petalouditsa28 και λογικά μία εξέτση ΑΜΗ που δείχνει τα αποθέματα των ωαρίων.

Πριν ξεκινήσω προσπάθειες είχα παει σε εναν γελοίο ενδοκρινολόγο ο οποίος μου ειπε κι αυτός τον ενδεχόμενο της πρόωρης εμμηνόπαυσης και πολλά άλλα που ουτε να τα θυμάμαι δε θελω... τελικά πήγα σε αυτόν που είμαι τωρα και καναμε ενα σωρό εξετασεις και αποδείχτηκε πως εχω ΣΠΩ (γι΄αυτό κι εγω 2-3 κυκλους το χρόνο).  Τεραστια διαφορά το ενα από το άλλο...

Με λίγα λογια λοιπόν αυτό που σου προτείνω είναι να το ψαξεις (ίσως με εναν καλό ενδοκρινολόγο παράλληλα) για να ξερεις τι  πραγματικά έχεις και μόνο ετσι θα ξερεις πως να το αντιμετωπίσεις.

@Petalouditsa28 μέσα στην θετικοτητα είσαι και εσύ :mrgreen: σαν εμένα χαχα.Ναι ποναω συνήθως  (ξέρεις αυτά τα σπαστικά πονακια πριν την περιοδο).

Τώρα όσο για τις ορμονολογικες εξετάσεις που λέτε και οι δύο @peacock 3 φορές έκανα και 2 την ΑΜΗ.Την πρώτη που έκανα την έκανα χωρίς να έχω περίοδο (έξυπνος γιατρός ) έτσι μου είπε. Η οποίες μου βγήκαν χάλια έδειχναν ότι είμαι 50- 54 χρονων. Και η ΑΜΗ 0,01.Πιο πάτο δεν έχει.   Άλλαξα γιατρο. Την δεύτερη πήγα με περίοδο και ήταν καλές και πριν από ένα μήνα πήγα πάλι ξανά και αυτές επίσης καλές. Μόνο η ΑΜΗ δεν άλλαξε. 0,04.Αυτό μου το είπε και ο γιατρος μου ότι αυτή δεν πολυαλλαζει.

Γενικά δεν μου έχουν βρει κάτι, εκτός από την ΑΜΗ που είναι στα πατωματα.Ο γιατρός που με παρακολουθεί μου είπε ότι είναι πολύ ευχάριστημενος γιατί την ανταπόκριση που είχαν οι ωοθήκες μου στα σερπαφαρ 4 τον προηγούμενο μήνα και 3 αυτον.Εσείς τι λέτε είναι πολλά ή λιγα?Μήπως μου το λέει έτσι για να μην απογοητεύομαι.

Τώρα... τι άλλο να πω βρε κορίτσια....???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η elena 2 είπε:

 

@Petalouditsa28 μέσα στην θετικοτητα είσαι και εσύ :mrgreen: σαν εμένα χαχα.

Αα Ναι φυσικα!!! Ειδαμε και οταν ημουν ααισιόδοξη τι εγινε χαχαχαχα... 

Σου εύχομαι ολα να σου πάνε καλα! Την επόμενη εβδομαδα με θετικη χοριακη στα χερια σου! Ο γιατρος σου τι είπε, σου εδωσε ελπιδες για τη σπερματευχηση?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχαχαχα.Μια από τα ίδια και εγώ.

Έτσι μας είπε. Να μην πάει χαμένος ο κύκλος αυτός.Αν και εγώ λέω δεν γίνεται να είμαι ο "μάγκας" της υπόθεσης και να πιάσω κατευθείαν ενω άλλες παιδεύονται χρόνια, και όταν σου δίνουν ποσοστά 15% σπερματέγχυσης με παρακολουθηση σωστής ωορηξιας, εγώ μετά από σπόντα και μία μέρα μετά την ωορηξία τι ποσοστά να περιμένω 3% 2% ή 1%? Όχι δηλαδή πες μου γιατί θα τρελαθώ στο τέλος. ....

Πάντως από εχτές που μπήκα στο φόρουμ νιώθω λες και μιλάω με την κολλητή μου.Νοιώθω τελικά ότι δεν είμαι η μόνη,ούτε μόνη...είμαστε πολλές και η κάθε μία με το δικό της Γολγοθά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η elena 2 είπε:

@peacock αν επιτρέπεται σε τι φάση είσαι εσύ τώρα? Τα έχεις καταφέρει?

 

Τι δόση έπαιρνες σε serpafar? Σε ρωταω γιατί όντως είναι πολύ καλός ο αριθμός των ωαρίων με κλομιφαίνη. :) 

Οχι κοριτσακι μου δυστυχως ακόμα δε τα εχω καταφερει... κατι πήγε να γίνει το προηγούμενο καλοκαιρι αλλα δεν συνεχίστηκε και από τοτε προσπαθώ, εξάντλησα τα περιθώρια και πλεον η εξωσωματική είναι μονόδρομος.. πέρασα επιτοπή, ξεκινάω τον Σεπτέμβριο πρωτα ο Θεός και ανυπομονώ!

Μπορώ να σε καταλαβω... κι εσυ σκέφτεσαι με ποσοστά κτλ αλλα ποτέ δε ξερεις... όσο μπορείς να είσαι ψύχραιμη... αισιόδοξη δε θα στο πω, ουτε να μην αγχωνεσαι γιατί πολύ απλά δεν γίνεται!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η peacock είπε:

Τι δόση έπαιρνες σε serpafar? Σε ρωταω γιατί όντως είναι πολύ καλός ο αριθμός των ωαρίων με κλομιφαίνη. :) 

Οχι κοριτσακι μου δυστυχως ακόμα δε τα εχω καταφερει... κατι πήγε να γίνει το προηγούμενο καλοκαιρι αλλα δεν συνεχίστηκε και από τοτε προσπαθώ, εξάντλησα τα περιθώρια και πλεον η εξωσωματική είναι μονόδρομος.. πέρασα επιτοπή, ξεκινάω τον Σεπτέμβριο πρωτα ο Θεός και ανυπομονώ!

Μπορώ να σε καταλαβω... κι εσυ σκέφτεσαι με ποσοστά κτλ αλλα ποτέ δε ξερεις... όσο μπορείς να είσαι ψύχραιμη... αισιόδοξη δε θα στο πω, ουτε να μην αγχωνεσαι γιατί πολύ απλά δεν γίνεται!

 

Ακριβώς όπως τα λες είναι. Πόσο σωστά μιλάς. 

Και εγώ αν δεν γίνει τώρα τίποτα από Σεπτέμβρη ξανά ξεκινάω  (μου το είπε και ο γιατρος,να χαλαρώσω Ιουλίου Αύγουστο να χαρώ το καλοκαίρι και να χαλαρώσουν και οι ωοθήκες μου) πολύ χαλαρωση θα πέσει....Οπότε μαζί θα ξεκινήσουμε και ανυπομονώ και εγω.

Η δόση ηταν:από την 3η μέρα περιόδου 2 χάπια μαζί για 5 μερες.       Πως το βλέπεις ....?  

Πάντως να ξέρεις πως θα ήθελα πολύ να κρατήσουμε την επαφή μας αφού ξεκινάμε μαζί τον ίδιο μήνα το ταξίδι της εξωσωματικής.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η elena 2 είπε:

Ακριβώς όπως τα λες είναι. Πόσο σωστά μιλάς. 

Και εγώ αν δεν γίνει τώρα τίποτα από Σεπτέμβρη ξανά ξεκινάω  (μου το είπε και ο γιατρος,να χαλαρώσω Ιουλίου Αύγουστο να χαρώ το καλοκαίρι και να χαλαρώσουν και οι ωοθήκες μου) πολύ χαλαρωση θα πέσει....Οπότε μαζί θα ξεκινήσουμε και ανυπομονώ και εγω.

Η δόση ηταν:από την 3η μέρα περιόδου 2 χάπια μαζί για 5 μερες.       Πως το βλέπεις ....?  

Πάντως να ξέρεις πως θα ήθελα πολύ να κρατήσουμε την επαφή μας αφού ξεκινάμε μαζί τον ίδιο μήνα το ταξίδι της εξωσωματικής.

Καλε εσύ είσαι αστερι! Πολύ καλή ανταπόκριση στην κλομιφαίνη! :) 

Μάζεψε μπόλικη βιταμίνη D για τον ήλιο και βουουουρ για τον Σεπτέμβριο!

Είναι κι άλλες εδώ που ξεκινάνε τον Σεπτέμβριο.. σου στελνω το θεμα που είναι και τα υπόλοιπα κορίτσια:

Εδω θα είμαστε και θα τα λέμε!

Θα σου ξαναδωσει serpafar παλι ή θα το πατε διαφορετικά αυτη τη φορά?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@peacock μου μπήκα και είδα το θέμα που μου εστειλες και τώρα το παρακολουθώ, καλή δύναμη και επιτυχία να έχουμε όλες.

Δεν ξέρω ίσως ναι, ίσως ξεκινήσουμε πιο βαρύ πρωτόκολλο για να κάνω πιο πολλά αυγουλακια. Δεν το έχουμε συζητήσει αυτό ακομα.Τώρα είμαστε στην φάση που περιμένουμε τα αποτελέσματα της σπερματενχυσης (εδώ γελάμε....τέλος πάντων) και αν δεν... μας είπε αυτό που σου είπα ότι ξεκινάμε από Σεπτέμβρη και εμείς παλι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω στο ευχομαι να ερθει το μωρακι με την σπερματεγχυση και ας μην το πιστευεις εσυ...!!! Είναι μεγαλο κρίμα να θελει να γίνει μαμα μια γυναίκα και να περνάει όλο αυτό το αγχος της εξωσωματικής...

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άστα. Και εγώ να φανταστεις έκανα ένα πολύ μικρό πρωτόκολλο με πολύ λίγες ενέσεις. Και το είχα πάρει πολύ στον χαβαλέ για να μην αγχωθώ.Και όντως μια εβδομάδα δεν κατάλαβα ότι έκανα πρωί βράδυ ενέσεις ήμουν στον κόσμο μου.

Την ημέρα της ωοληψιας μου ξεκινησε το άνχος μου μέχρι που έφαγα το χαστούκι μου και μου γύρισε όλο σε αρνητισμο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...