Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΤΙΜΕΣ Β' ΧΟΡΙΑΚΗΣ


stellaban86

Recommended Posts

Κορίτσια καλημέρα, καλή εβδομάδα και καλό μήνα.. Είμαι καινούργιο μέλος και θα ήθελα την βοήθειά σας στο περίπλοκο θέμα μου (μέχρι να πάω στον γιατρό)....

Ο κύκλος μου είναι 23 με 26 ημέρες... Γέννησα το πρώτο μου παιδάκι τον Φεβρουάριο.. Η τελευταία μου περίοδος ήταν στις 3/6/2017 ... Επειδή κρατάω σημειώσεις με τα πάντα, είχα έρθει σε επαφή με τον σύζυγό μου στις γόνιμες μέρες (12/6 & 14/6) κ την Παρασκευή (30/6/2017 - επειδή είμαι και ανυπόμονο πλάσμα και σίγουρη) έκανα χοριακή με αποτέλεσμα 1.760 μονάδες... Πέρυσι , στη μπεμπούλα μου που είχα κάνει την εξέταση, αρχές Ιουνίου, είχα μονάδες 863. Δηλαδή, τώρα είναι διπλάσιες... Δεν κρύβω ότι είμαι αγχωμένη γιατί η τιμή είναι διπλάσια... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η διπλάσια τιμή μπορεί να σημαίνει είτε διδυμα είτε ότι εμεινες έγκυος νωρίτερα από ότι νομίζεις :) μόνο ο υπέρηχος θα σου δώσει απαντήσεις οπότε τρέχα στον γιατρό! Μια καλή και ανεφελη  εγκυμοσύνη εύχομαι!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πφφ έχω κλείσει ήδη ραντεβού από την Παρασκευή , μόλις έμαθα τα αποτελέσματα, για τις 24/7...  υπάρχει η περίπτωση ας πούμε η περίοδος που είχα τις 3/6 να ήταν "άκυρη" ;; Γιατί η προηγούμενη μου περίοδος ήταν 12/5 και πάλι είχα έρθει σε επαφή (ελεύθερες πάντα) στις γόνιμες μέρες και σκέφτομαι μήπως έγινε τότε η σύλληψη.. Θυμάμαι την μητέρα μου κάπου στην δεκαετία του 90 ήταν έγκυος και είχε περίοδο μέχρι που έπεσε και τότε έμαθε ότι είχε παιδί γιατί είχε πολύ αιμορραγία... υπάρχει και αυτή η περίπτωση λες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!!! 

Στελλα μου,μήπως έπρεπε απο τη στιγμη που εχεις ενα τοοοοσο μεγαλο νουμερο χοριακης, να σε δει αμεσα ο γιατρος σου?βεβαια εγω ακομη παιδακι δςν εχω κ δε ξερω αλλα..δεν ειναι πολυ αργα στις 24)7??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η stellaban86 είπε:

Κορίτσια καλημέρα, καλή εβδομάδα και καλό μήνα.. Είμαι καινούργιο μέλος και θα ήθελα την βοήθειά σας στο περίπλοκο θέμα μου (μέχρι να πάω στον γιατρό)....

Ο κύκλος μου είναι 23 με 26 ημέρες... Γέννησα το πρώτο μου παιδάκι τον Φεβρουάριο.. Η τελευταία μου περίοδος ήταν στις 3/6/2017 ... Επειδή κρατάω σημειώσεις με τα πάντα, είχα έρθει σε επαφή με τον σύζυγό μου στις γόνιμες μέρες (12/6 & 14/6) κ την Παρασκευή (30/6/2017 - επειδή είμαι και ανυπόμονο πλάσμα και σίγουρη) έκανα χοριακή με αποτέλεσμα 1.760 μονάδες... Πέρυσι , στη μπεμπούλα μου που είχα κάνει την εξέταση, αρχές Ιουνίου, είχα μονάδες 863. Δηλαδή, τώρα είναι διπλάσιες... Δεν κρύβω ότι είμαι αγχωμένη γιατί η τιμή είναι διπλάσια... 

Καλησπερα κοπελα μου!!καλως μς ήλθες..Να σου ζήσει το παιδάκι σου,να σαι γερη να το καμαρώνεις!!

καταρχας συγχαρητηρια για την εγκυμοσυνη σου!!οπως δειχνει η χοριακη το τσακωσατε το σπορακι!!!ποτε εκανες την χοριακη σου γλυκια μου??καλο θα ηταν να την επαναλάβεις οπως συστήνουν ολοι οι γιατροί μετα απο δυο μερες,να δεις αν διπλασιάζεται..ισως να ισχύει αυτο που ειπες για τον περασμένο μηνα,αλλα θα συμφωνήσω με την mommy86 και μενα μεχει τις 24/7 μου φαίνεται μεγάλο το διάστημα..αν υποθέσουμε πως ισχύει σύλληψη τον Μάιο τοτε το αιματακι θα πρεπει Α αντιμετωπιστει με καποιο τροπο..δεν υπαρχει δυνατότητα Α επισκεφθείς εναν άλλο ιατρό??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ !! Και εγώ το βλέπω μεγάλο διάστημα μέχρι τις 24/7 .. Την  χοριακή την έκανα την Παρασκευή 30/06.. Σκεφτόμουν να πάω και σε άλλον γιατρό (ο δικός μου είναι του Δημοσίου) μέχρι τότε να δω έστω ότι πάει καλά, κάτι..  και γι' αυτό κάνω την κουβέντα μαζί σας για να δω  μήπως έχω πάθει "παράκρουση" από την χαρά μου :):):) εντομεταξύ έχω και πολυκυστικές ωοθήκες.. και την μπεμπούλα πάλι δεν μπορούσαμε να καταλάβουμε πώς την πιάσαμε :) απλά το άγχος μου είναι ότι στην μπέμπα πέρυσι είχα 863 μονάδες κ τώρα, στο δεύτερο - πρώτα Ο Θεούλης - έχω 1.760 :/  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η stellaban86 είπε:

Σε ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ !! Και εγώ το βλέπω μεγάλο διάστημα μέχρι τις 24/7 .. Την  χοριακή την έκανα την Παρασκευή 30/06.. Σκεφτόμουν να πάω και σε άλλον γιατρό (ο δικός μου είναι του Δημοσίου) μέχρι τότε να δω έστω ότι πάει καλά, κάτι..  και γι' αυτό κάνω την κουβέντα μαζί σας για να δω  μήπως έχω πάθει "παράκρουση" από την χαρά μου :):):) εντομεταξύ έχω και πολυκυστικές ωοθήκες.. και την μπεμπούλα πάλι δεν μπορούσαμε να καταλάβουμε πώς την πιάσαμε :) απλά το άγχος μου είναι ότι στην μπέμπα πέρυσι είχα 863 μονάδες κ τώρα, στο δεύτερο - πρώτα Ο Θεούλης - έχω 1.760 :/  

Κοριτσάρα μου μην εχεις άγχος..ιςως μιλαμε για δίδυμη κύηση..     Εγω στη θεςη Σου αυριο το πρωι θα εκανα ακομη μια χοριακη και μετα θα πήγαινα για υπερηχο!πήγαινε σε εναν άλλο γιατρό απλα για τον πρώτο σου υπερηχο(πάνω απο 1500 μονάδες αναφαιρούν ολοι πως φαίνεται σάκος) απλα για να επιβεβαιώσεις πως ολα βαίνουν καλως,και μετα πηγαινεις κανονικά στο δικο σου!!καλη επιτυχια μεσα απο η καρδιά μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν μπορει να εγινε η σύλληψη τον προηγούμενο μήνα γιατι τότε η χοριακη θα ηταν τεράστια.. μιλάμε για πανω απο 150.000 μιας και θα ήσουν ηδη 8 εβδομάδων.. γενικά κάνεις μεγάλες χοριακες.. Μια φιλη μου την ημερα που περίμενε περίοδο  είχε χοριακη 530 και εγω τηβ ημέρα που περίμενα περίοδο 50.. γεννήσαμε και οι δυο.. η χοριακη δεν εχει απόλυτη τιμή στην αρχή, πρεπει να διπλασιάζεται., τωρα σε σενα  αν εγινε η σύλληψη στις 12 Ιουνίου με ωορρηξία στις 12-13 Ιουνίου, αρα με ωορρηξία 12-13 Ιουνίου  περίμενες περίοδο στις 26-27 Ιουνίου και έκανες χοριακη στις 30, δηλαδη περίπου με 3-4 μέρες καθυστέρηση, ε δεν ειναι πολυ το 1700, ειναι μεσα στα λογικά όρια... 

Και επειδή διπλασιάζεται ταχύτατα και έχουν περασει ηδη 3 μέρες απο τις 30 Ιουνίου που εκανες χοριακη και ο υπέρηχος δείχνει σακο απο 2500 και πανω οταν ειναι η χοριακη, αρα εσυ θα εχεις ηδη 3500 και βάλε, μη ξοδεύεις λεφτά για χοριακη πάνε κανε υπέρηχο κατευθείαν., άπαξ και φανεί ενδομήτριο σταματάς να ασχολείσαι με τις χοριακες. Οποτε ναι και σημερα να πας θα δεις τη κουκιδα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ!! και συγνώμη για την καθυστέρηση.Αύριο το απόγευμα θα πάω να κάνω υπέρηχο , οπότε το βραδάκι, θα σας έχω νέα :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοπελα μου, αφου εχεις πολυκυστικες, δεν μπορεις να εισαι σιγουρη για το ποτε εγινε η ωορρηξια... Αν πχ η ωορρηξια σου εγινε νωριτερα απ΄'οσο νομιζεις, θεωρω την τιμη της χοριακης σου, ειναι μεσα στα φυσιολογικα ορια.. στο μικροβιολογικο που παω λεει: "φυσιολογικες τιμες 4η-5η βδομαδα (εννοει απο την τελευταια περιοδο) 75 με 2600" . Θεωρητικα, εισαι μεσα στα ορια! Επισης εχω ακουσει παραδειγματα με πολυ μεγαλυτερες χοριακες που εξεληχθηκαν μια χαρα!! εννοειται να εισαι συγκρατημενη, αλλα μην βαζεις στο νου σου το κακο! Κανε εναν υπερηχο για να χαλαρωσεις! Πιστευω οτι ολα θα παν καλα!!! Περιμενουμε τα υπεροχα νεα σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το πρώτο μου λάθος που  έκανα είναι ότι έκανα σύγκριση με τις τιμές της μπέμπας και το δεύτερο που με άγχωσε ήταν η υπάλληλος που κάλεσα να κλείσω ραντεβού για την Αυχενική Διαφάνεια (με τις οδηγίες της γραμματέας του γιατρού). Που στην τελική η γραμματέας καλά έκανε γιατί σου λεει μέσα στο καλοκαίρι είναι δύσκολο να βρεις. Εντάξει και στην τελική αν γίνει κάτι το ακυρώνουμε... γιατί να δημιουργήσει η υπάλληλος θέμα, δεν μπορώ να καταλάβω.. λες και έχω την διάθεση να κάνω πλάκα ή να κλείσω ραντεβού για να μη πάει άλλη κοπέλα .. έλεος.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγγνώμη να ρωτήσω κάτι που δε καταλαβα? 

Η Αυχενική διαφάνεια γίνεται με 1700 μοναδες? Δε νομίζω... Μήπως εννοεις υπέρηχο??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επειδή ο γιατρός μου θα με δει στις 24/7 , η γραμματέας έκανε τους υπολογισμούς για να κλείσω ραντεβού για την αυχενική διαφάνεια από τώρα ώστε να μην έχω πρόβλημα και μη δε βρω αργότερα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η stellaban86 είπε:

Επειδή ο γιατρός μου θα με δει στις 24/7 , η γραμματέας έκανε τους υπολογισμούς για να κλείσω ραντεβού για την αυχενική διαφάνεια από τώρα ώστε να μην έχω πρόβλημα και μη δε βρω αργότερα... 

Αα οκ τώρα το καταλαβα!  Καλα αποτέλεσματα να εχεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η stellaban86 είπε:

Κορίτσια επεστρεψα κ θέλω να σας ανακοινώσω τα ευχάριστα νέα!!!! Ε λοιπόν είναι δίδυμα!!!!!!!!!!!!!!! :)

 Sigxaritiria stellaban86. :) mpravo . Euxome ta kalitera!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ σου είπα για διδυμα οπότε χρωστάς κέρασμα... Χαχχαχα!! Με το καλό γλυκιά μου! Να έχεις μια καλή τελειομηνη και ανεφελη εγκυμοσύνη!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχαχαχα σωστηηηηη!!!!! Αχ σε ευχαριστώ πάρα πολύ εύχομαι όλα να πάνε καλά!!!! Σας εύχομαι σεολες τα καλύτερα!!!! Κ ότι επιθυμείτε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η stellaban86 είπε:

Κορίτσια επεστρεψα κ θέλω να σας ανακοινώσω τα ευχάριστα νέα!!!! Ε λοιπόν είναι δίδυμα!!!!!!!!!!!!!!! :)

Κοριτσι συγχαρητηρια! Αχ τι ωραια διδυμακια!! Αντε μια υπεροχη εγκυμοσυνη σου ευχομαι! Ολα να πανε ομορφα! ??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...