Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τι λέτε να φταίει...


Monica28

Recommended Posts

Καλησπέρα. Ειμαι στην Τρίτη μερα της περιόδου μου και εχω πεθάνει στις κράμπες και ναυτίες. Το χάπι που παίρνω για τους πονους πάντα ηταν αποτελεσματικό αλλα αυτή την τίποτα δεν βοήθησε. Το αίμα δεν ειναι όπως συνήθως... ειναι καφετί και λίγη σε ποσότητα. Τα συμπτώματα είχαν αρχίσει 3 εβδομάδες πριν την αναμενόμενη περίοδο και μου κανει εντύπωση που άρχισαν απο νωρίς. Το εχει πάθει κάποια απο σας; Κι αν ναι ειναι φυσιολογικό; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Καλησπέρα Μονικα! Εχεις αποκλεισει τη πιθανότητα εγκυμοσύνης?

Δεν μπορώ να πω ότι την έχω αποκλείσει... Είχα σταματήσει τα αντισυλληπτικά για μήνες και αυτό τον μήνα είπα να ξαναρχίσω. Και μόλις είδα λόγο αίμα άρχισα να τα παίρνω. Οποτε βρίσκομαι σε μια πολύ περίπλοκη κατάσταση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Κανε ενα τεστ ή ακομα καλυτερα μια χοριακη. Σε καθε περίπτωση επικοινώνησε με το γιατρο σου..

Πιστεύεις σε περίπτωση που ειμαι έγκυος να δημιουργήσουν κάποιο πρόβλημα τα αντισυλληπτικά που άρχισα αυτές τις μέρες; Εχω πολύ άγχος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Monica28 είπε:

Πιστεύεις σε περίπτωση που ειμαι έγκυος να δημιουργήσουν κάποιο πρόβλημα τα αντισυλληπτικά που άρχισα αυτές τις μέρες; Εχω πολύ άγχος 

Κοπέλα μου δε το γνωριζω καθολου γιατι δεν ξέρω και πως λειτουργού αυτα...αλλα αυριο κανε ενα τεστακι κ ειδοποιησε το γιατρο σου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Monica28 είπε:

Πιστεύεις σε περίπτωση που ειμαι έγκυος να δημιουργήσουν κάποιο πρόβλημα τα αντισυλληπτικά που άρχισα αυτές τις μέρες; Εχω πολύ άγχος 

Monica28  Επειδή έπαιρνα χρόνια αντισυλληπτικά και είχα ρωτήσει γιατρό αν προκύψει εγκυμοσύνη τι γίνεται, εμένα μου είχε πει πως δεν επηρεάζει αρκεί να το αντιληφθείς σχετικά νωρίς. Κοίταξε το όμως και μην το αφήνεις στην τύχη του. Τεστάκι και καλή σου επιτυχία!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 1/7/2017 at 7:12 ΜΜ, ο/η Monica28 είπε:

Καλησπέρα. Ειμαι στην Τρίτη μερα της περιόδου μου και εχω πεθάνει στις κράμπες και ναυτίες. Το χάπι που παίρνω για τους πονους πάντα ηταν αποτελεσματικό αλλα αυτή την τίποτα δεν βοήθησε. Το αίμα δεν ειναι όπως συνήθως... ειναι καφετί και λίγη σε ποσότητα. Τα συμπτώματα είχαν αρχίσει 3 εβδομάδες πριν την αναμενόμενη περίοδο και μου κανει εντύπωση που άρχισαν απο νωρίς. Το εχει πάθει κάποια απο σας; Κι αν ναι ειναι φυσιολογικό; 

Καλησπερα κορίτσι μου..δεν μπορω να σε βοηθήσω για τα αντισυλληπτικά,πρεπει άμεσα να κανεις μια χοριακη για να δεις τι γινεται και να επικοινωνήσεις με τον γιατρό σου..πριν δυο η τρεις κυκλους αν θυμάμαι καλα,ειχα αυτα που αναφέρεις,και μου είπε ο γιατρός οτι κατα πάσα πιθανότητα εκανα ανορρηκτικο κύκλο..και μαλλον ειχε δικιο αφου τον επόμενο μηνα αδειαθετησα κανονικά..καλη επιτυχία να εχεις και οποίο αποτέλεσμα εσυ επιθυμείς ευχομαι μεσα απο την καρδιά μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...