Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γόνιμες μέρες και περίοδος


Recommended Posts

Kαλησπέρα σε όλα τα κορίτσια:)!!Ηθελα να μου λύσετε μια απορία.Ξεκίνησαν τα υγρά ωορρηξίας από 8/6 (15 μέρα του κύκλο) μέχρι 15/6 ( 22 μέρα του κύκλου) δηλ. στο σύνολο 8 μέρες(πρώτη φορά μου κρατάνε τόσο).Εν τω μεταξύ την 20 μέρα του κύκλου έγιναν πιο γαλακτερά.Μήπως γνωρίζεται πότε να υπολογίσω ότι θα αδιαθετήσω?Δηλ. από την τελευταία μέρα των υγρών ή όταν πλέον έχουν γίνει γαλακτερά έχει γίνει πλέον η ωορρηξία?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσι, δεν εχεις σταθερο κυκλο η περιππου σταθερο?? Νομιζω πως η παρατηρηση των υγρων απο μονη της μπορει να οδηγηση σε λαθος υπολογισμους..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Rosemary είπε:

Κοριτσι, δεν εχεις σταθερο κυκλο η περιππου σταθερο?? Νομιζω πως η παρατηρηση των υγρων απο μονη της μπορει να οδηγηση σε λαθος υπολογισμους..

Τις πιο πολλές φορές είμαι 33 μέρες αλλά φτάνω και 37 μέρες.Πάντα έχω υγρά ωορρηξίας αλλά πρώτη φορά τόσο πολύ και μ αυτό τον τρόπο.Χαλαρά μπορεί να σε οδηγήσει σε λάθος υπολογισμό για το πότε θα αδιαθετήσεις.Σ ευχαριστώ για την απάντηση!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αρα, θεωρητικα η ωορρηξια σου ειναι 19 (συνηθως) με 23 ημερα... Υποτιθεται οτι την ημερα της ωορρηξιας τα υγρα ειναι πιο κολλωδη για να "κρατησουν" το πιθανο εμβρυακι!! Αν λοιπον εκανες ωορρηξια την 20 ημερα, 34 σου ερχονται οι Ρωσοι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ετσι το υπολόγισα και γω.Και αυτό που σκέφτομαι είναι ότι ειμαι που είμαι γκαντέμο και θα αδιαθετήσω θα χάσουμε και το τριημεράκι που θέλουμε να πάμε.Σ ευχάριστώωωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Rosemary είπε:

Αρα, θεωρητικα η ωορρηξια σου ειναι 19 (συνηθως) με 23 ημερα... Υποτιθεται οτι την ημερα της ωορρηξιας τα υγρα ειναι πιο κολλωδη για να "κρατησουν" το πιθανο εμβρυακι!! Αν λοιπον εκανες ωορρηξια την 20 ημερα, 34 σου ερχονται οι Ρωσοι!!

Nα σε ρωτήσω κάτι ακόμα?Οταν λέμε ότι η περίοδος έρχεται πχ 14 μέρες από την ωορρηξία είναι στάνταρ κάθε μήνα?Αποκλείεται κάποιο μήνα να έρθει μετά από 15 μέρες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η περίοδος έρχεται 12 μέχρι 16 μέρες μετά την ωορρηξια. Μετά διαφέρει από γυναίκα σε γυναίκα. Εγώ π.χ που πάντα την νιώθω, μου έρχεται 12 με 14 μέρες μετά. Και τις δύο φορές που δεν ήρθε μετά από 14 μέρες ήμουν έγκυος, οπότε αυτό που ισχύει για σένα δεν μπορείς να το ξέρεις σίγουρα όταν δεν νιώθεις την ωορρηξια η δεν κάνεις τεστ ωορρηξιας ώστε να το παρακολουθείς κάθε μήνα :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η joy2 είπε:

Η περίοδος έρχεται 12 μέχρι 16 μέρες μετά την ωορρηξια. Μετά διαφέρει από γυναίκα σε γυναίκα. Εγώ π.χ που πάντα την νιώθω, μου έρχεται 12 με 14 μέρες μετά. Και τις δύο φορές που δεν ήρθε μετά από 14 μέρες ήμουν έγκυος, οπότε αυτό που ισχύει για σένα δεν μπορείς να το ξέρεις σίγουρα όταν δεν νιώθεις την ωορρηξια η δεν κάνεις τεστ ωορρηξιας ώστε να το παρακολουθείς κάθε μήνα :)

Και γω την νίωθω την ωορρηξία άλλα πότε μου έρχεται μετά από 14 ,πότε μετά από 15 μέρες.Εκτος αν κάτι κάνω λάθος στον υπολογισμό.Αρά αν κατάλαβα δεν είναι στάνταρ.Μπορεί δηλ. να αδιαθετείς από 12-14 αλλά ποτέ παραπάνω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η marillia είπε:

Και γω την νίωθω την ωορρηξία άλλα πότε μου έρχεται μετά από 14 ,πότε μετά από 15 μέρες.Εκτος αν κάτι κάνω λάθος στον υπολογισμό.Αρά αν κατάλαβα δεν είναι στάνταρ.Μπορεί δηλ. να αδιαθετείς από 12-14 αλλά ποτέ παραπάνω.

Σε κάποια ιατρικά σαιτ που διάβασα είδα ότι μάξιμουμ σε 16 μέρες μετά την ωορρηξια έρχεται η περίοδος, οπότε μπορεί για τον δικό σου κύκλο να είναι μάξιμουμ το 15 ενώ για κάποιες κοπέλες το 16...εγω έτσι το καταλαβαίνω :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...