Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πώς αντιμετωπίζω την χαμηλή ΑΜΗ


zetou

Recommended Posts

στις πριν 12 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Μου εστειλαν τα αποτελέσματα μόλις.... ΑΜΗ 6.18.... είναι καλό αυτό?

??????Μπραβο χερομαι για τις απαντησεις της ΑΜΗ σου ειναι στα φουλ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Γιατί δεν επιβίωσαν? τι σου ειπαν? Μη κατσουφιαζεις Καρεν μου σε παρακαλω.... Προσπάθησε να είσαι αισιόδοξη! πφφφφ!!!!! Εγω θα ελπίζω για σενα μεχρι τελευταια στιγμή... εχεις προσπαθησει τοσο πολυ.. σου αξίζει να γινεις μανουλα και θα γίνεις!

Ποσο γλυκιες ειστε με κανετε και σκαω και κανα.χαμογελο διαβαζοντας τα μνματα σας ??ολες peackoudaki μου οι γυναικες του κοσμο...Φεν ξερω τι γινετε κατι φταιει το οποιο δεν το χουμε ανακαλυψει δεν εχω χασει καμια γονιμοποιηση ολα περπαταγαν στην πορεια ομως ειχαμε θεμα στην εμφυτευση..Το μονο που ειπε οτι ηταν το χειροτερο οτι δεν συνεχισε μπορει ομως αυριο αλλα δεν υπαρχει λογος να το κραταμε μλλον τεμπελικο ηταν ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 19/6/2017 at 11:46 ΠΜ, ο/η zetou είπε:

Καλημέρα σας,

Πριν λίγο καιρό έκανα την πρώτη εξωσωματική, δυστυχώς απέτυχε. Ο γιατρός μου είπε πως προφανώς οφείλεται στην χαμηλή ΑΜΗ. Για να εξηγήσω το πρόβλημά μου: ειχα αφαιρέσει την δεξιά σάλπιγγα πριν αρκετά χρόνια, και η άλλη είναι κλειστή (οχι υδροσάλπιγγα), ετσι αποφασισα να κάνω εξωσωματική. Είχα κάνει ΑΜΗ πριν την εξωσωματική και ήταν 7. Δηλαδή οι ωοθήκες είναι τεμπέλες, αλλά εβγαλα με την θεραπεία 7 ωαρια απο τα οποία 2 προχώρησαν καλά και τα τοποθετήσαμε. Δυστυχώς η εξέλιξη δεν ήταν καλή. Η επιστήμη όμως εχει προχωρήσει τόσο πολύ που δεν μπορώ να κατανοήσω πως δεν μπορεί να ξεπεραστεί η χαμηλή ΑΜΗ. Τον Ιούλιο θα προβώ σε υστεροσκόπηση ωστε να δούμε οτι απο εκεί είναι ολα καλά και να αποκλείσουμε το θέμα μήτρας και τυχόν ύπαρξη μικροβίων. Αλλά το θέμα ΑΜΗ μου είπε ο γιατρος δεν αντιμετωπίζεται. Αρα πάω πάλι με τις ίδιες χαμηλές πιθανότητες; ??

Σωπα κοπελα μου τι ειναι αυτα που λες ολα αντιμετωπιζονται και οσο περισδοτερι μποτουμε αυξανουμε τις πιθανοτητες.Εγω υψηλη ΑΜΗ και ανταποκριση μηδαμινη μη στεναχωριεσαι ο Θεοε ειναι μεγαλος ευχομαι οτι καλυτερο.Κανε τις εξετασουλες σου αντιμετωπισε οτι δηποτε βρεθει στη πορεια που ευχομαι να μην υπαρξη δυναμη κουραγιο και συνεχισε γερα και με αισιοδοξια και ελπιδα Πιστη την επιμενη προσπαθεια σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η karen είπε:

Ποσο γλυκιες ειστε με κανετε και σκαω και κανα.χαμογελο διαβαζοντας τα μνματα σας ??ολες peackoudaki μου οι γυναικες του κοσμο...Φεν ξερω τι γινετε κατι φταιει το οποιο δεν το χουμε ανακαλυψει δεν εχω χασει καμια γονιμοποιηση ολα περπαταγαν στην πορεια ομως ειχαμε θεμα στην εμφυτευση..Το μονο που ειπε οτι ηταν το χειροτερο οτι δεν συνεχισε μπορει ομως αυριο αλλα δεν υπαρχει λογος να το κραταμε μλλον τεμπελικο ηταν ?

Ευχομαι το εμβρυακι σου να γατζωθεί και να μην σε αφήσει παρα μόνο όταν θα είναι να το πάρεις υγιέστατο στην αγκαλιά σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Μου εστειλαν τα αποτελέσματα μόλις.... ΑΜΗ 6.18.... είναι καλό αυτό?

Πολυ καλο ειναι κοριτσακι μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η karen είπε:

Αχ βρε κατερινακι μου να σαι καλα και ολες οι γυναικες που προσπαθουν συντομα μανουλες  σ ευχαριστω ?τριτη τα πηραμε και τα βαλαμε παρασκευη  29 του μηνος η χοριακη 

Αρα δυο η τριών ημερών βλαστοκυστουλες ηταν?Με το καλο κοριτσακι μου!!σου ευχομαι μια τεράστια χοριακη!!που θα υποδηλώνει πως σε μερικούς μήνες θα χεις δυο μωρά στην αγκαλίτσα σου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η zetou είπε:

κορίτσια καλημέρα! 

η ΑΜΗ τελικά ήταν:7 και fsh: 3,2

σήμερα μίλησα με τον γυναικολόγο μου και μου είπε να πάω σε άλλον να πάρω κι άλλη γνωμη και να μην κάνω την υστεροσκόπηση διότι δεν είχα ποτέ κανένα πρόβλημα. Δεν του άρεσε που ο άλλος μου είπε για την χαμηλή ΑΜΗ γιατί μου ειπε πως η ΑΜΗ δείχνει την ποσότητα και όχι την ποιότητα, άρα 7 ωαρια ηταν ικανοποιητικά. Κορίτσια μην αγχώνεστε, να εχετε ελπίδα, πίστη και όλα θα γίνουν!!! Ευχαριστώ όλες για τις απαντήσεις σας, για την βοήθειά σας. Συμπάσχουμε όλες όπως μπορούμε!! Καλή μας επιτυχία! Μεσα από την καρδιά μου να σας πάνε όλα όπως ακριβώς επιθυμείτε!! ??

Τα αποτελέσματα οντως δείχνουν μια χαρα!!πολυ καλες τιμες και οι δυο!!!εγω εγω fsh κοντά στο 10 και ας ειμαι μολις 32 και η ΑΜΗ μου ειναι οριακά στις τιμες του ικανοποιητικού..κανένας δεν μου μίλησε για εξωσωματικη..απλα εχω μπει στη διαδικασία να το κοιτάζω μόνη μου!!!σε ολες μας θα έρθει το θαύμα!ειναι σίγουρο!!θα έρθει και θα μας ανταμείψει για ολα τα άσχημα που εχουμε βιωσει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικά απο οτι φαίνεται έχω καλό γιατρο.... χαχαχα αυτό που μου είπε για το ΣΠΩ και την amh ισχυει!!!!!! Δεν περιμένα κατι λιγότερο από σένα στο θέμα της amh........:):):):):):):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η peacock είπε:

Μου εστειλαν τα αποτελέσματα μόλις.... ΑΜΗ 6.18.... είναι καλό αυτό?

Μπραβο κουκλακι μουυυυ!!!

...so proud!???✊?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Εχω καιρο να ακουσω οτι εχω και  κατι καλό .... ευχαριστω... με εκανες να χαμογελάσω...

Τελικά απο οτι φαίνεται έχω καλό γιατρο.... χαχαχα αυτό που μου είπε για το ΣΠΩ και την amh ισχυει!!!!!! Δεν περιμένα κατι λιγότερο από σένα στο θέμα της amh........:):):):):):):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Gelie είπε:

Τελικά απο οτι φαίνεται έχω καλό γιατρο.... χαχαχα αυτό που μου είπε για το ΣΠΩ και την amh ισχυει!!!!!! Δεν περιμένα κατι λιγότερο από σένα στο θέμα της amh........:):):):):):):):)

:) Ας εχω και κατι καλό πανω μου... χαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η peacock είπε:

:) Ας εχω και κατι καλό πανω μου... χαχαχαχα

Δε νομίζω να είναι αυτό το μόνο καλό που έχεις στο θέμα της γονιμότητας...Εντάξει ξέρω πως τα προβλήματα του κύκλου επιβαρύνουν τη γυναικεια ψυχολογία και δημιουργούν πρόβλημα στη σύλληψη, όμως με τη βοήθεια της επιστήμης θα πετύχεις σίγουρα το στόχο σου.. Πολύ σύντομα θα το δεις.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Gelie είπε:

Δε νομίζω να είναι αυτό το μόνο καλό που έχεις στο θέμα της γονιμότητας...Εντάξει ξέρω πως τα προβλήματα του κύκλου επιβαρύνουν τη γυναικεια ψυχολογία και δημιουργούν πρόβλημα στη σύλληψη, όμως με τη βοήθεια της επιστήμης θα πετύχεις σίγουρα το στόχο σου.. Πολύ σύντομα θα το δεις.

 

Δεν είναι μονο τα προβληματα κύκλου, είναι και όλα αυτα που κρύβονται πίσω από το ΣΠΩ...εχω κουραστεί αλλα ξερω πως εχω ακόμα δρόμο... μου φαίνεται μακρινό όνειρο να εχω το δικό μου μωρακι, να φιλάω τα πατουσάκια του και να ξερω οτι είναι πατουσίτσες που δημιουργηθηκαν στη κοιλίτσα μου....αχ! Μακαρι.... Για όλες μας μακαρι.... είναι τόσο κρίμα να βλεπω γυναίκες να ταλαιπωρούνται προσπαθώντας για τη μητρότητα.... Στελνω όλη μου τη θετική σκέψη σε όλες όσες προσπαθούν και δε το βάζουν κάτω.. είσαι μία από αυτες Gelie μου και ευχομαι πολυ πολυ συντομα να εχεις το μωρακι σου στη κοιλίτσα σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η peacock είπε:

:x φιλιά πολλα στη πιο γλυκιά Mommy!

Φτιαξτο το καταραμενοοοοο(ξερεις εσυ)..μας λειπεις!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η mommy86 είπε:

Φτιαξτο το καταραμενοοοοο(ξερεις εσυ)..μας λειπεις!!!!!!!

Κι εμενα μου λειπετε!!!! (θα παρω μαλλον καινούργιο)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eνταξει μετα το είδα δίπλα που εγραφε ωοθηκική λειτουργια-γονιμότητα από 4,01 εως 12 : Αριστη :) Οπότε είναι πολύ καλό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η peacock είπε:

Κι εμενα μου λειπετε!!!! (θα παρω μαλλον καινούργιο)

Θα αναψω βεγγαλικα αν σε δω on line να μου στελνεις το κλασσικο: γεια σου γκυκουλι!!'

?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η peacock είπε:

Δεν είναι μονο τα προβληματα κύκλου, είναι και όλα αυτα που κρύβονται πίσω από το ΣΠΩ...εχω κουραστεί αλλα ξερω πως εχω ακόμα δρόμο... μου φαίνεται μακρινό όνειρο να εχω το δικό μου μωρακι, να φιλάω τα πατουσάκια του και να ξερω οτι είναι πατουσίτσες που δημιουργηθηκαν στη κοιλίτσα μου....αχ! Μακαρι.... Για όλες μας μακαρι.... είναι τόσο κρίμα να βλεπω γυναίκες να ταλαιπωρούνται προσπαθώντας για τη μητρότητα.... Στελνω όλη μου τη θετική σκέψη σε όλες όσες προσπαθούν και δε το βάζουν κάτω.. είσαι μία από αυτες Gelie μου και ευχομαι πολυ πολυ συντομα να εχεις το μωρακι σου στη κοιλίτσα σου!

Δακρυσα οταν το διαβασα...θελω κ εγω τα δικα μας πατουσακια και τα μπουταρινια εξω.....γαμωτο ειναι τοσο αδικο να ταλαιπωρούνται γυναικες. Τοσο μα τοσο αδικο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Θα αναψω βεγγαλικα αν σε δω on line να μου στελνεις το κλασσικο: γεια σου γκυκουλι!!'

?????

χαχαχαχαχα εκλαψα να ξερεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η peacock είπε:

χαχαχαχαχα εκλαψα να ξερεις...

Χαχαχαχα μα ειναι σημα κατατεθεν! Για αυτο οταν σε παίρνω σπιτι και ακουω ενα απλο: παρακαλώ...

Λεω: εσενα πηρα??? Χααχαχχα..

Αμα δεν ακούσω: "ελα γκυκουλι μου"

Νομιζω οτι μιλαω σε ασχετο και του λεω τα εσωψυχα μου χαχαχαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Χαχαχαχα μα ειναι σημα κατατεθεν! Για αυτο οταν σε παίρνω σπιτι και ακουω ενα απλο: παρακαλώ...

Λεω: εσενα πηρα??? Χααχαχχα..

Αμα δεν ακούσω: "ελα γκυκουλι μου"

Νομιζω οτι μιλαω σε ασχετο και του λεω τα εσωψυχα μου χαχαχαχαχ

Την επόμενη φορά θα σε τρολάρω ασχημα.... χαχαχαχα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η peacock είπε:

Την επόμενη φορά θα σε τρολάρω ασχημα.... χαχαχαχα!

Ξεφτιλα...χαχαχαχα

Και όλο ξεχναω να αποθηκευσω τον αριθμο σου οποτε Ποτέ δεν ειμαι σιγουρη αν πηρα στο σωστο! Χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 19/6/2017 at 1:25 ΜΜ, ο/η joy2 είπε:

Εμενα δεν μου αρέσει όπως σου τα λέει.. Η αμή δείχνει το απόθεμα ωαρίων.. Όχι την ποιότητα. Από τη στιγμή που υποτίθεται σου έβαλαν έμβρυο τι σχέση έχει η αμη?? Μήπως να πάρεις κ άλλη γνώμη γιατί σαν να μην σου τα λέει καλά ο γιατρός... 

καλημέρα! το ίδιο μου εξηγησε κι ο γυναικολόγος μου. Την επόμενη Παρασκευή εχω ραντεβού με άλλον να μου δώσει κι αυτός τα φώτα του :) είδομεν!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...