Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αλεσμενη τροφή


Recommended Posts

Μανούλες. ...Πότε ξεκινήσατε να δίνετε σιγά σιγά κομματάκια να μασάνε τα μωράκια σας και τι τους δινατε;  Και ποτέ σταματήσατε τελείως τα αλεσμενα;  Είναι ανάλογα και στο παιδι; Κάποια είναι πιο έτοιμα καποια αλλά οχι; Να πω πως δεν είμαι υπέρ του  BABY LED WEANING. . .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοπέλα μου καλημέρα... Εμένα ακόμα τρώει αλεσμενα επειδή έχει μόνο τέσσερα δοντακια.... Έχει τύχει όμως να του δώσω και μικρά κομματάκια φαγακι και το τρώει.... Δεν είμαι κ εγώ καθόλου υπέρ του blw... Φοβάμαι ? ότι θα πνιγει και δεν έχω σκοπό να παίξω με την ζωή του παιδιού μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Tonia laoura είπε:

Κοπέλα μου καλημέρα... Εμένα ακόμα τρώει αλεσμενα επειδή έχει μόνο τέσσερα δοντακια.... Έχει τύχει όμως να του δώσω και μικρά κομματάκια φαγακι και το τρώει.... Δεν είμαι κ εγώ καθόλου υπέρ του blw... Φοβάμαι ? ότι θα πνιγει και δεν έχω σκοπό να παίξω με την ζωή του παιδιού μου

Ναι και εγώ αυτό ακριβώς.....απορώ με κάποιες μανουλες πως το ρισκάρουν...... Πόσο είναι το δικό σου κορίτσι....εμένα είναι 11 μηνών από δοντακια βέβαια ειναι κομπλέ χαχαχα έχει 4 πάνω και 2 κάτω....τι φαγακι του έχεις δώσει; Από φρούτα ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Sofilia είπε:

Ναι και εγώ αυτό ακριβώς.....απορώ με κάποιες μανουλες πως το ρισκάρουν...... Πόσο είναι το δικό σου κορίτσι....εμένα είναι 11 μηνών από δοντακια βέβαια ειναι κομπλέ χαχαχα έχει 4 πάνω και 2 κάτω....τι φαγακι του έχεις δώσει; Από φρούτα ;

Κ εσένα 11 μηνών ????εμένα 19 του μήνα γίνεται 11 μηνών... Αχαχαχα... Μας περάσατε από δόντια.. Του δίνω και από τα δικά μας να δοκιμάζει από όλα.... Αλλιώς ακόμα λαχανικά και κοτόπουλο ? η λαχανικά και μοσχαρακι... Σε λίγες μέρες λογικά θα ξεκινήσει και ψαράκι... Εσένα;;;; Από φρούτα του αρέσουν όσα έχει δοκιμάσει.. Δηλαδή μπανάνα ? μήλο ? αχλάδι ? ροδάκινο ? νεκταρινι... Αλεσμενα πάντα.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tonia laoura είπε:

Κ εσένα 11 μηνών ????εμένα 19 του μήνα γίνεται 11 μηνών... Αχαχαχα... Μας περάσατε από δόντια.. Του δίνω και από τα δικά μας να δοκιμάζει από όλα.... Αλλιώς ακόμα λαχανικά και κοτόπουλο ? η λαχανικά και μοσχαρακι... Σε λίγες μέρες λογικά θα ξεκινήσει και ψαράκι... Εσένα;;;; Από φρούτα του αρέσουν όσα έχει δοκιμάσει.. Δηλαδή μπανάνα ? μήλο ? αχλάδι ? ροδάκινο ? νεκταρινι... Αλεσμενα πάντα.... 

Nαι ναι... 11 Ιουλίου γεννηθηκε... Να σου ζήσει... Να φτάσει τα χρονια 100.... γερός και δυνατός και τυχερός γιατί και η τύχη χρειάζεται.... Υγεία λένε είχαν και στον Τιτανικό... χαχαχα

Οχι εννοώ απο μη αλεσμενο φαγητό τι του έχεις δώσει; οχι γενικα...και τι φρουτο...  

Απο τα δικά σας εννοείς του δίνεις έτσι στην άκρη στο πιρουνάκι;

Σου προτεινω και αντι για κοτοπουλο αν θελεις να του παρεις φιλετο γαλοπούλας....  

ΑΑ ψαρακι δεν εχει φαει ακόμα εμεις έχουμε ξεκινήσει απο νωρίς... τελικά ο κάθε παιδίατρος έχει άλλο πρόγραμμα...Μπακαλιαράκι είναι πολύ ωραίο.... με πατατουλα καροτακι κολοκυθακι και λιγο λεμόνι ίσως είναι απο τα πιο νόστιμα αλεσμένα που τρώνε... χαχαχ... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sofilia είπε:

Nαι ναι... 11 Ιουλίου γεννηθηκε... Να σου ζήσει... Να φτάσει τα χρονια 100.... γερός και δυνατός και τυχερός γιατί και η τύχη χρειάζεται.... Υγεία λένε είχαν και στον Τιτανικό... χαχαχα

Οχι εννοώ απο μη αλεσμενο φαγητό τι του έχεις δώσει; οχι γενικα...και τι φρουτο...  

Απο τα δικά σας εννοείς του δίνεις έτσι στην άκρη στο πιρουνάκι;

Σου προτεινω και αντι για κοτοπουλο αν θελεις να του παρεις φιλετο γαλοπούλας....  

ΑΑ ψαρακι δεν εχει φαει ακόμα εμεις έχουμε ξεκινήσει απο νωρίς... τελικά ο κάθε παιδίατρος έχει άλλο πρόγραμμα...Μπακαλιαράκι είναι πολύ ωραίο.... με πατατουλα καροτακι κολοκυθακι και λιγο λεμόνι ίσως είναι απο τα πιο νόστιμα αλεσμένα που τρώνε... χαχαχ... 

Επίσης αγάπη ? μου....Να το χαιρόσοσαστε κ εσείς το παιδάκι σας... Να τα εκατοστήσεις το πουλάκι ? σας...γερά να είναι γιατί με τόσα που βλέπουμε... Αχαχα όντως υγεία είχαν και στον τιτανικο....Ναι του δίνω στο πιρούνι ? λίγο κ τρώει... Ναιιιιιιιιιιιιιιιι μπακαλιαρακι μας είπε κ εμάς να του δώσουμε.... Χιχι... Εσένα είναι αγοράκι η κοριτσάκι;;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ισχυει ότι ο κάθε παιδίατρος τελικά έχει το πρόγραμμά του...Καλά κ αυτοί κάθε φορά που έχουν συνέδριο όλο γνώμες και αποφάσεις αλλάζουν...!!! Από μη αλεσμενα μην φανταστείς ότι του έχω δώσει τίποτα το ιδιαίτερο απλά ότι βλέπω ότι είναι μαλακό από το δικό μας φαγητό του δίνω κ εκείνου να φάει... Φοβάμαι μην πνιγει το σκατουλη και με πιάσει εμένα πανικός και ειδικά αν είμαι κ μόνη μου σπίτι ? οπότε δεν το διακινδυνευω!!!! Πχ....του έχω δώσει ψωμί ? στο χέρι ✋ και το δαγκώνει λίγο λίγο και το τρώει μόνος του...του δίνω που και που μπισκότο ? Μιράντα και το τρώει επειδή αυτά λιώνουν με το σάλιο αν κ τα αποφεύγω λόγω ζάχαρης.... Είχε πει η παιδίατρος να μην του δείχνω ότι αγχωνομαι ότι θα πνιγει γιατί το καταλαβαίνουν και πνιγονται από το δικό μας άγχος που τους μεταφέρουμε.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ισχύει αυτό που σου είπε ο παιδιατρος τα μωρα καταλαβαίνουν τα πάντα και ειδικά αν έχει άγχος η μαμά τους... Αγοράκι έχω και εγώ. ...???❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Sofilia είπε:

Ισχύει αυτό που σου είπε ο παιδιατρος τα μωρα καταλαβαίνουν τα πάντα και ειδικά αν έχει άγχος η μαμά τους... Αγοράκι έχω και εγώ. ...???❤

Αχαχα κ εσύ αγοράκι;;;; Αγάπη μου.... Να σε ρωτήσω το απόγευμα τι του δίνεις να φάει; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι

στις πριν 14 ώρες, ο/η Tonia laoura είπε:

Αχαχα κ εσύ αγοράκι;;;; Αγάπη μου.... Να σε ρωτήσω το απόγευμα τι του δίνεις να φάει; 

Καταρχήν θηλάζει ακόμα.....νωρίς το απόγευμα του δίνω κάποιες μέρες λίγο χυμό πορτοκάλι και μετα η κρέμα Γιώτης ή γιαούρτι σκέτο ή με φρούτα ανάλογα... Τώρα τον ξεκίνησα και λίγο τραχανά.... Και μετά πριν τον ύπνο θηλασμους όσους θέλει....εσύ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Sofilia είπε:

Κι

Καταρχήν θηλάζει ακόμα.....νωρίς το απόγευμα του δίνω κάποιες μέρες λίγο χυμό πορτοκάλι και μετα η κρέμα Γιώτης ή γιαούρτι σκέτο ή με φρούτα ανάλογα... Τώρα τον ξεκίνησα και λίγο τραχανά.... Και μετά πριν τον ύπνο θηλασμους όσους θέλει....εσύ;

Κ εμένα ακόμα θηλαζει!!!!! Εμένα το απόγευμα όταν ξυπνήσει θα πιει λίγο γάλα μετά θα φάει η γιαούρτι σκέτο όχι advance κ τέτοια τα απλά τα δικά μας τρώει... Η του δίνω κρέμα γιωτης κ εμένα αυτή τρώει αχαχαχα η νουνου δεν του αρέσει καθόλου, έχει φάει και τραχανα αλλά δεν πολυτρελαινεται κιόλας!!!!!! Κ μετά του δίνω πάλι στήθος μέχρι να κοιμηθει όσες φορές θέλει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ούτε και εγώ του δίνω advance. .. ? Όλυμπος βιολογικό προτιμώ.   Έχω δοκιμάσει και κατσικισιο από παραγωγη  αλλά του μύριζε ? ΜΌΝΟ Γιωτης ?? ούτε και εμένα η Νουνού. ..   και nutricia  δεν την συμπαθώ. ..Μπακαλιαρακι από ψαράδικο ...να τον ξέρεις να σου δώσει φρέσκο να του πεις είναι για μωρο. .. Κατεψυγμένα λαχανικά του έχω δώσει μόνο. ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Sofilia είπε:

Ούτε και εγώ του δίνω advance. .. ? Όλυμπος βιολογικό προτιμώ.   Έχω δοκιμάσει και κατσικισιο από παραγωγη  αλλά του μύριζε ? ΜΌΝΟ Γιωτης ?? ούτε και εμένα η Νουνού. ..   και nutricia  δεν την συμπαθώ. ..Μπακαλιαρακι από ψαράδικο ...να τον ξέρεις να σου δώσει φρέσκο να του πεις είναι για μωρο. .. Κατεψυγμένα λαχανικά του έχω δώσει μόνο. ..

Κατεψυγμένα λαχανικά για θέμα φυτοφαρμακων ?????εγώ του δίνω φρέσκα και από το χωριό όταν μας στέλνει η πεθερά μου...πλέον δεν ξέρεις τι είναι καλό και τι όχι για να τους δώσεις να φάνε.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Tonia laoura είπε:

Κατεψυγμένα λαχανικά για θέμα φυτοφαρμακων ?????εγώ του δίνω φρέσκα και από το χωριό όταν μας στέλνει η πεθερά μου...πλέον δεν ξέρεις τι είναι καλό και τι όχι για να τους δώσεις να φάνε.  

οχι βρε χαχαχα.. εννοειται φρεσκα.... εννοω οτι απο κατεψυγμενα ΓΕΝΙΚΑ μονο λαχανικά του έχω δώσει... αρακά , φασολάκια , σπανάκι... αυτα.. ολα τα αλλα εννοειται απο μαναβικο..... και οοσο μπορω και οπου βρισκω βιολογικά... ΑΝ ειναι βιολογικά και αυτά.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Sofilia είπε:

οχι βρε χαχαχα.. εννοειται φρεσκα.... εννοω οτι απο κατεψυγμενα ΓΕΝΙΚΑ μονο λαχανικά του έχω δώσει... αρακά , φασολάκια , σπανάκι... αυτα.. ολα τα αλλα εννοειται απο μαναβικο..... και οοσο μπορω και οπου βρισκω βιολογικά... ΑΝ ειναι βιολογικά και αυτά.. 

Βασικά κ η παιδίατρος είχε πει καλύτερα κατεψυγμένα λόγω φυτοφαρμακων αλλά δεν την πολυακουσα λόγω του ότι είμαι της άποψης καλύτερα φρέσκα.... Βιολογικά δεν ξέρω κατά πόσο είναι βιολογικά κ αυτά.... Σπανάκι δεν του έχω δώσει ακόμα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Tonia laoura είπε:

Βασικά κ η παιδίατρος είχε πει καλύτερα κατεψυγμένα λόγω φυτοφαρμακων αλλά δεν την πολυακουσα λόγω του ότι είμαι της άποψης καλύτερα φρέσκα.... Βιολογικά δεν ξέρω κατά πόσο είναι βιολογικά κ αυτά.... Σπανάκι δεν του έχω δώσει ακόμα 

Γενικά δεν ξέρουμε τι τρώμε.... αλλα τι να πεις τωρα...αμα δεν εχεις τον δικο σου κήπο.... Τον ξεκινησα και οσπρια τωρα .... Ρεβυθια προτιμησα.. που γινονται και ωραιος πουρες.. εβαλα και λεμονακι και λαδακι και κρεμμυδακι λιγο... και του αρεσαν πολυ οχι απο την πρωτη μερα την 2η.. και του τα εφτιαξα και σημερα και το αδειασε το μπολακι μια χαρα.. χαχα... Σε τυράκι τι του δίνεις; Πηρα σημερα ενα κασερι του ΟΛΥΜΠΟΣ μου το προτεινε η κοπελα στο σουπερ μαρκετ... αναλατο φυσικα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Sofilia είπε:

Γενικά δεν ξέρουμε τι τρώμε.... αλλα τι να πεις τωρα...αμα δεν εχεις τον δικο σου κήπο.... Τον ξεκινησα και οσπρια τωρα .... Ρεβυθια προτιμησα.. που γινονται και ωραιος πουρες.. εβαλα και λεμονακι και λαδακι και κρεμμυδακι λιγο... και του αρεσαν πολυ οχι απο την πρωτη μερα την 2η.. και του τα εφτιαξα και σημερα και το αδειασε το μπολακι μια χαρα.. χαχα... Σε τυράκι τι του δίνεις; Πηρα σημερα ενα κασερι του ΟΛΥΜΠΟΣ μου το προτεινε η κοπελα στο σουπερ μαρκετ... αναλατο φυσικα...

Σας είπε η παιδίατρος για όσπρια ????εμάς δεν μας έχει πει ακόμα... Βασικά είχε πει όταν πάει ενός χρόνου κ μετά... Του άρεσαν τα ρεβυθια;;; Ψυχουλα μου....ούτε για τυρακι μας έχει πει τίποτα... Μμμμ μου φαίνεται μάλλον η παιδίατρος μας είναι παλαιών αρχών 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Sofilia είπε:

Γενικά δεν ξέρουμε τι τρώμε.... αλλα τι να πεις τωρα...αμα δεν εχεις τον δικο σου κήπο.... Τον ξεκινησα και οσπρια τωρα .... Ρεβυθια προτιμησα.. που γινονται και ωραιος πουρες.. εβαλα και λεμονακι και λαδακι και κρεμμυδακι λιγο... και του αρεσαν πολυ οχι απο την πρωτη μερα την 2η.. και του τα εφτιαξα και σημερα και το αδειασε το μπολακι μια χαρα.. χαχα... Σε τυράκι τι του δίνεις; Πηρα σημερα ενα κασερι του ΟΛΥΜΠΟΣ μου το προτεινε η κοπελα στο σουπερ μαρκετ... αναλατο φυσικα...

Ο μπουρμπουληθρακος :x Δωσε του ενα φιλί από μενα στο μαγουλίνι του!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η peacock είπε:

Ο μπουρμπουληθρακος :x Δωσε του ενα φιλί από μενα στο μαγουλίνι του!!!

Θα του δωσω ... θα του πω ειναι απο μια πανεμορφη νεραϊδα... :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 22/6/2017 at 1:09 ΜΜ, ο/η Tonia laoura είπε:

Σας είπε η παιδίατρος για όσπρια ????εμάς δεν μας έχει πει ακόμα... Βασικά είχε πει όταν πάει ενός χρόνου κ μετά... Του άρεσαν τα ρεβυθια;;; Ψυχουλα μου....ούτε για τυρακι μας έχει πει τίποτα... Μμμμ μου φαίνεται μάλλον η παιδίατρος μας είναι παλαιών αρχών 

ναι εννοειται.. Βασικά μου είχε δώσει εξ αρχής έναν πίνακα πολύ βοηθητικό που λέει τι μπορώ να του δώσω ανάλογα τον μήνα.. Κοιτά σε γενικές γραμμές στον χρόνο πάνω σίγουρα πρέπει να μπορεί να φάει σχεδον οτιδήποτε έχει ενα μανάβικο ας πούμε μόνο για τα παντζάρια μου είπε όχι ακόμα.. Τυριά εννοείται ΑΝΑΛΑΤΑ.... κρέας του έχω δώσει και γαλοπούλα και να σου πώ την προτιμώ απο το κοτόπουλο... και ντομάτα του έχω δώσει.. και κρεμμύδι και φρέσκο και ξερό.... ειδικά με αυτα.. τουλάχιστον γευστικά νοστιμίζουν όλα.. και λεμονάκι εννοείται... Ναι τι να σου πω.. γενικά οι παιδίατροι ο καθένας έχει το δικό του πρόγραμμα ... και με κάποιες φίλες που μιλάω.. αν θέλεις μπορώ να σου στείλω τον πίνακα σε φωτογραφία να πάρεις μια ιδέα..

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 23/6/2017 at 1:57 ΜΜ, ο/η Sofilia είπε:

ναι εννοειται.. Βασικά μου είχε δώσει εξ αρχής έναν πίνακα πολύ βοηθητικό που λέει τι μπορώ να του δώσω ανάλογα τον μήνα.. Κοιτά σε γενικές γραμμές στον χρόνο πάνω σίγουρα πρέπει να μπορεί να φάει σχεδον οτιδήποτε έχει ενα μανάβικο ας πούμε μόνο για τα παντζάρια μου είπε όχι ακόμα.. Τυριά εννοείται ΑΝΑΛΑΤΑ.... κρέας του έχω δώσει και γαλοπούλα και να σου πώ την προτιμώ απο το κοτόπουλο... και ντομάτα του έχω δώσει.. και κρεμμύδι και φρέσκο και ξερό.... ειδικά με αυτα.. τουλάχιστον γευστικά νοστιμίζουν όλα.. και λεμονάκι εννοείται... Ναι τι να σου πω.. γενικά οι παιδίατροι ο καθένας έχει το δικό του πρόγραμμα ... και με κάποιες φίλες που μιλάω.. αν θέλεις μπορώ να σου στείλω τον πίνακα σε φωτογραφία να πάρεις μια ιδέα..

 

Ναιιιιιιιιιιιιιιιι τον θέλω τον πίνακα αν τα καταφέρεις!!!!! Κ εμένα τρώει κρεμμύδι και ξερό και φρέσκο στο φαγακι του...σήμερα του έβαλα κ σπανάκι αλλά ρε  κορίτσι μου τίποτα από τυριά δεν μας είπε ακόμα ούτε αυγό ούτε τίποτα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 months later...
στις On 24/6/2017 at 4:12 ΜΜ, ο/η Tonia laoura είπε:

Ναιιιιιιιιιιιιιιιι τον θέλω τον πίνακα αν τα καταφέρεις!!!!! Κ εμένα τρώει κρεμμύδι και ξερό και φρέσκο στο φαγακι του...σήμερα του έβαλα κ σπανάκι αλλά ρε  κορίτσι μου τίποτα από τυριά δεν μας είπε ακόμα ούτε αυγό ούτε τίποτα... 

κοριτσι τι κανετε;;;;Να στον στειλω τον πινακα ή πλεον τρωτε τα πάντα;; :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άρχισε να τρώει πατημένα (όχι αλεσμένα) από 7 μηνών και από 9 μηνών κομμάτια. Σταμάτησε την φρουτόκρεμα 11 μηνών αφού πλέον ήθελε να τρώει τα φρούτα ολόκληρα. Αλλά δεν ήταν κάτι που επέβαλα εγώ στο παιδί αλλά το παιδί το επέλεξε αφού έφτυνε τα αλεσμένα φαγητά. Και δεν έχει δόντια...

Οπότε ακολουθήστε το παιδί....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ εμένα δεν ήθελε την φρουτοκρεμα αλεσμενη θέλει τα φρούτα ολόκληρα....χιχιχι.... @Sofilia αν μπορείς στείλε μου τον πίνακα να κοιτάξω απλά τι γίνεται 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Ετσι ειναι!!! Κι αυτος ο ανθρωπος ησουν εσυ γ μενα!!❤️🫶 Μια κοπελα π δν ξερω καλα καλα κ π μου σταθηκε καλυτερα κ απο φιλη!! 😍 Δε λεω κ ο αντρας μου διπλα μου σε ολα! Βραχος... αλλα ειναι αλλιως οταν ο αλλος το εχει ζησει κ εχει τις ιδιες αγωνιες.. περναει τα ιδια σκαμπανεβασματα, εχει κ τις ορμονες να βαρανε κοκκινο, μπαινει στη θεση σου γτ το ξερει πως ειναι κ σε νιωθει με μια λεξη π θα πεις..  Σε ευχαριστω πααααααρα πολυ!!💞💞💞
    • Ευχαριστω Ραμ μου!!!! 🥰 με το καλο ολα!!! 🙏❤️ Καλη αρχη στη νεα προσπαθεια κ με το καλο να μεγαλωσετε την οικογενεια σας!!!💫
    • Γλυκο μου μισοφεγγαρο!!! 🫶❤️🫶 Σε ευχαριστω για ολες τις ευχες!!! 🥰 Μακαρι ο θεος ν μας αξιωσει να γινουμε γονεις!!! Ελπιζω να πανε ολα καλα σε αυτο το ταξιδι π μολις ξεκινησε μεχρι το τελος!!! 🥹
    • Η αλήθεια είναι ότι και εμένα μου φάνηκε κάπως όμως δεν μου έδωσε περιθώρια ο γιατρός να το επεξεργαστώ! Με κοίταξε μου λέει είναι όλα καθαρά ντύσουν και έλα να τα πούμε! Μας ξεκίνησε με τις έρευνες και μας διάβαζε διαφορα πράγματα που είχε μελετήσει και μας λέγε το θα κάνουμε και πως θα προχωρήσουμε όποτε δεν πρόλαβα να σκεφτώ την παλινδρομη! Ναι δεν υπάρχει λογος για εξωσωματικη για την ωρα! Θα δούμε και τις εξετάσεις και τι θα μου δώσει και μετά αν δεν είναι εδώ ο σύντροφος θα καταψηξουμε σπερμα και θα κάνω σπερματεγχυνση! Μου είπε ότι μπορεί να αργησει να έρθει η περίοδος λόγω ΣΠΩ όχι όμως ότι είναι απόλυτο! Απλά για να μην ανησυχήσω! Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου🙏
    • Τοκυο μου!!!! ❤️ Σε ευχαριστω κι εσενα για ολα!!! 🥰 Αληθεια αν δεν ησουν εσυ ν τα λεμε με dm κ να μου συστησεις αυτο τον τρομερο γιατρο (γενικα ειχα φτασει σ ενα σημειο π ειχα μπλοκαρει κ με ξεμπλοκαρες..), μπορει ακομα να εχανα χρονο κ να ημασταν στο μηδεν οπως τοσα χρονια π ψαχναμε ψαχναμε κ ακρη δε βγαζαμε!!!  Να εισαι καλα κ να χαιρεσαι την οικογενεια σου!!!😊 Με το καλο ν ερθει κ το 2ο παιδακι σας γερο και καλοτυχο!!!🙏💫🎈 Μακαρι κι εμας τα εμβρυακια μας να ερθουν στην αγκαλια μας καποια μερα!🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...