Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το δικό μας θαυματάκι!!


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλες τις μανούλες και wanna be μανούλες!! Ειμαι παλαιο μελος αλλα ειχα χαθει για πολυ καιρο λογω καταστασεων!!! Ειχα αναφερει πως προσπαθουσαμε για μωρακι αλλα τελικα λογω αποστασης το αφησαμε! Σταματησα και εγω, λοιπον, να το σκεφτομαι και λεω οταν και αν θελει θα ρθει! Καπως ετσι φτασαμε στα Χριστουγεννα του 2016 και το βραδυ της Πρωτοχρονιας ενιωσα ενα απιστευτο πραγμα, σαν κατι να με διαπερασε και ενα συναισθημα που μου ελεγε οτι κατι πολυ καλο ερχεται φετος!! Ετσι κι εγινε!! Με τελευταια περιοδο 28/12/2016, τελη Ιανουριου '17 αρχισα να υποψιαζομαι οτι κατι γινεται!!! Και ναι, ο σπορακος μας ειχε πιαστει!!! ? Περασαμε διαφορα ολους αυτους τους μηνες αποκολλησεις κτλ, αλλα το πλασματακι μας ειναι πολυ δυνατο!! Και καπου εδω εχω φτασει να διανυω τον 6ο μηνα και να νιωθω τον μπεμπακο μου να με κλωτσαει!!! Σιγουρα, οσες το εχετε ζησει ξερετε πολυ καλα το συναισθημα! Τοσους μηνες ηθελα να το μοιραστω και δυσταζα γτ ελεγα, σιγα η πρωτη ειμαι που νιωθω ετσι? Αλλα βρε κοριτσια θεωρω οτι αυτη η ευτυχια πρεπει να μοιραζετε και ευχομαι να την νιωσουν ολες οι κοπελες που το επιθυμουν!!!

Συγνωμη για το μεγαλο κειμενο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ποιο μεγάλο κείμενο γλυκητατη μανουλα???δεν μας φτάνουν ολα όσα μας έγραψες..θελουμε μαι αλλα!!τα εχουμε τοσο ανάγκη αυτα τα λογια!!Τα λογια απο κοριτσια που τα καταφέρνουν..τα λογια που περιγράφουν γεμάτα ελπίδα τοσο δυνατά συναισθήματα!!!με το καλο λοιπον ο μαχητής να έρθει στην ζωη σας και να σας πλημμυρίσει ανείπωτα αισθήματα!!!σε ευχαριστουμε!!!μεσα απο την καρδιά μας..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ Κατερινουλα ειναι τοσα πολλα αυτα που ενιωσα ολο αυτο το διαστημα που καμια φορα λεω, μπααα ειμαι υπερβολικη, αλλα τελικα καταλαβαινω οτι δε το λενε τυχαια θαυμα της φυσης, γιατι περι θαυματος προκειται! Και σιγουρα ερχεται οταν πρεπει και οταν η καθεμια απο μας ειναι ετοιμη να το υποδεχθει!!! Σε εμας ηρθε οταν απογοητευτηκα, οταν ειπα εγω θα κανω τη ζωη μου και αμα θελει θα ρθει, κι ετσι εγινε!! Μονο οταν σταματησα να το σκεφτομαι και απολαμβανα τις τρελιτσες με τον αντρα μου ηρθε!! Και μαλιστα καταλαβα οτι εγινε πριν καν κανω χοριακη!! Λες και απο τοσο νωρις μου ελεγε Μανουλα ηρθα, προσεξε με!!! Πραγματικα ευχομαι σε ολες τις κοπελες να το ζησουν σε ολο του το μεγαλειο, και πανω απ ολα οχι αγχος κ φοβο, γτ καταστρεφουν καθε ομορφο συναισθημα αυτα τα δυο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσι μου χαίρομαι πάρα πολύ για σένα!! Καλή κ τελειομηνη εγκυμοσύνη σου εύχομαι!!  Και εγώ με το που το άφησα στην τύχη του το θέμα αυτό, έμεινα έγκυος μετά από δύο χρόνια προσπαθειών! όταν έρθει ο μπεμπακος σου να του δώσεις μια αγκαλιά και για εμας τις κοπέλες που το λαχτάραμε ακόμη!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η joy2 είπε:

Κορίτσι μου χαίρομαι πάρα πολύ για σένα!! Καλή κ τελειομηνη εγκυμοσύνη σου εύχομαι!!  Και εγώ με το που το άφησα στην τύχη του το θέμα αυτό, έμεινα έγκυος μετά από δύο χρόνια προσπαθειών! όταν έρθει ο μπεμπακος σου να του δώσεις μια αγκαλιά και για εμας τις κοπέλες που το λαχτάραμε ακόμη!! 

Και βεβαια θα του δωσω! Αλλα γιατι το λαχταρατε ακομη? Δε προχωρησε η εγκυμοσυνη σ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δύο εγκυμοσύνες παλινδρομες. Τώρα ψάχνομαι πριν ξαναμεινω έγκυος να δω τι έφταιξε... Δεν ξανακανω το λάθος να μείνω χωρίς να ξέρω αν υπάρχει πρόβλημα. Επίσης και εγώ το λέω για το άγχος, γιατί όταν ξεχνιέσαι έρχεται μόνο του. Αυτό για να το ακούνε οι κοπέλες που προσπαθούν κ τίποτα ακόμη, ότι ΘΑ Έρθει  και για αυτές :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η joy2 είπε:

Δύο εγκυμοσύνες παλινδρομες. Τώρα ψάχνομαι πριν ξαναμεινω έγκυος να δω τι έφταιξε... Δεν ξανακανω το λάθος να μείνω χωρίς να ξέρω αν υπάρχει πρόβλημα. Επίσης και εγώ το λέω για το άγχος, γιατί όταν ξεχνιέσαι έρχεται μόνο του. Αυτό για να το ακούνε οι κοπέλες που προσπαθούν κ τίποτα ακόμη, ότι ΘΑ Έρθει  και για αυτές :)

Καλα το σκεφτεσαι, ψαχτο γτ ειναι ψυχοφθορο! Εγω χωρις καμια ενδειξη οτι κατι δε παει καλα επαθα αποκολληση μολις μπηκα 4ο κ για καλη μ τυχη κατεβηκα Πασχα Αθηνα και πηγα εκει σε γυναικολογο και ανακαλυψαμε μαλλον Θρομβοφιλια κ ετσι ξεκινησα αντιπηκτικες! Ποτε δε ξερεις, μπορει να ναι κατι πολυ απλο π αν το αφησεις να απωβει σοβαρο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγώ θρομβοφιλια, απλά θα κάνω όλες τις εξετάσεις αυτή τη φορα και για αυτοανοσα ακομη και καρυοτυπο κτλ για να ξέρω σίγουρα. Θα ψάξω κάθε λεπτομέρεια αυτή τη φορά!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωραια, μια χαρα!! Με το καλο σ ευχομαι, χωρις αγχος και μονη θετικη σκεψη! Βοηθαει πολυ! Εμενα τουλαχιστον με εσωσε το οτι δε σκεφτηκα στιγμη αρνητικα!!! Ολα να σ πανε κατ'ευχην και συντομα να μας ανακοινωσεις τα χαρμοσυνα!!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Revelator_M είπε:

Ωραια, μια χαρα!! Με το καλο σ ευχομαι, χωρις αγχος και μονη θετικη σκεψη! Βοηθαει πολυ! Εμενα τουλαχιστον με εσωσε το οτι δε σκεφτηκα στιγμη αρνητικα!!! Ολα να σ πανε κατ'ευχην και συντομα να μας ανακοινωσεις τα χαρμοσυνα!!! ?

Σε ευχαριστώ γλυκιά μου! Μακάρι :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Revelator_M είπε:

Καλησπέρα σε όλες τις μανούλες και wanna be μανούλες!! Ειμαι παλαιο μελος αλλα ειχα χαθει για πολυ καιρο λογω καταστασεων!!! Ειχα αναφερει πως προσπαθουσαμε για μωρακι αλλα τελικα λογω αποστασης το αφησαμε! Σταματησα και εγω, λοιπον, να το σκεφτομαι και λεω οταν και αν θελει θα ρθει! Καπως ετσι φτασαμε στα Χριστουγεννα του 2016 και το βραδυ της Πρωτοχρονιας ενιωσα ενα απιστευτο πραγμα, σαν κατι να με διαπερασε και ενα συναισθημα που μου ελεγε οτι κατι πολυ καλο ερχεται φετος!! Ετσι κι εγινε!! Με τελευταια περιοδο 28/12/2016, τελη Ιανουριου '17 αρχισα να υποψιαζομαι οτι κατι γινεται!!! Και ναι, ο σπορακος μας ειχε πιαστει!!! ? Περασαμε διαφορα ολους αυτους τους μηνες αποκολλησεις κτλ, αλλα το πλασματακι μας ειναι πολυ δυνατο!! Και καπου εδω εχω φτασει να διανυω τον 6ο μηνα και να νιωθω τον μπεμπακο μου να με κλωτσαει!!! Σιγουρα, οσες το εχετε ζησει ξερετε πολυ καλα το συναισθημα! Τοσους μηνες ηθελα να το μοιραστω και δυσταζα γτ ελεγα, σιγα η πρωτη ειμαι που νιωθω ετσι? Αλλα βρε κοριτσια θεωρω οτι αυτη η ευτυχια πρεπει να μοιραζετε και ευχομαι να την νιωσουν ολες οι κοπελες που το επιθυμουν!!!

Συγνωμη για το μεγαλο κειμενο!!!

Ετσι ακριβως ειναι... μονο οταν χαλαρωνεις ερχεται... συγχαρητηρια και να εχεις μια τελεια εγκυμοσυνη με τις καλυτερες αναμνησεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια νομιζω οτι καθε εγκυμοσυνη οσο δυσκολη κι αν ειναι μονο ομορφα σου αφηνει να θυμασαι!! Εγω απ'την αρχη εχω συχνοουρια και φτερνισμα, τιποτα αλλο! Ολες μου λενε ποσο τυχερη ειμαι και παρ'ολα αυτα θεωρουμαι εγκυμοσυνη υψηλου κινδυνου λογω αποκολλησης και αιματωματος που ειχα! Παρ'ολα αυτα δεν ενιωσα στιγμη ασχημα ή δυσφορια για τιποτα! Καθε μηνας που περναει ειναι και κατι διαφορετικο, καθε μηνας και ενα νεο μαθημα-μηνυμα!! Το μονο που λαμβανω και δινω ειναι αγαπη! Ξερουμε ολοι μας ποσο δυσκολα ειναι να μεγαλωσεις ενα παιδι αυτες τις εποχες, αλλα οσο υπερβολικο κι αν ακουγεται σε καποιους απ οταν πηρα την αποφαση η βοηθεια ηρθε και συνεχιζει να ερχεται! Δεν ενιωσα μονη μ ουτε μια στιγμη! Πολλοι λενε οτι μπορει το παιδι μεγαλωνοντας να πει Γτ ρε μανα με γεννησες σε τοσο δυσκολες εποχες, και ομως εγω το νιωθω και ειμαι σιγουρη οτι ολα τα παιδακια οταν παιρνουν αγαπη, οσο δυσκολα κι αν ειναι, μαθαινουν να 'ναι ευγνομων για ο,τι τους δινεται!! Και μαθαινουν να μαχονται για ενα καλυτερο μελλον!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/6/2017 at 4:14 ΜΜ, ο/η Revelator_M είπε:

Καλησπέρα σε όλες τις μανούλες και wanna be μανούλες!! Ειμαι παλαιο μελος αλλα ειχα χαθει για πολυ καιρο λογω καταστασεων!!! Ειχα αναφερει πως προσπαθουσαμε για μωρακι αλλα τελικα λογω αποστασης το αφησαμε! Σταματησα και εγω, λοιπον, να το σκεφτομαι και λεω οταν και αν θελει θα ρθει! Καπως ετσι φτασαμε στα Χριστουγεννα του 2016 και το βραδυ της Πρωτοχρονιας ενιωσα ενα απιστευτο πραγμα, σαν κατι να με διαπερασε και ενα συναισθημα που μου ελεγε οτι κατι πολυ καλο ερχεται φετος!! Ετσι κι εγινε!! Με τελευταια περιοδο 28/12/2016, τελη Ιανουριου '17 αρχισα να υποψιαζομαι οτι κατι γινεται!!! Και ναι, ο σπορακος μας ειχε πιαστει!!! ? Περασαμε διαφορα ολους αυτους τους μηνες αποκολλησεις κτλ, αλλα το πλασματακι μας ειναι πολυ δυνατο!! Και καπου εδω εχω φτασει να διανυω τον 6ο μηνα και να νιωθω τον μπεμπακο μου να με κλωτσαει!!! Σιγουρα, οσες το εχετε ζησει ξερετε πολυ καλα το συναισθημα! Τοσους μηνες ηθελα να το μοιραστω και δυσταζα γτ ελεγα, σιγα η πρωτη ειμαι που νιωθω ετσι? Αλλα βρε κοριτσια θεωρω οτι αυτη η ευτυχια πρεπει να μοιραζετε και ευχομαι να την νιωσουν ολες οι κοπελες που το επιθυμουν!!!

Συγνωμη για το μεγαλο κειμενο!!!

Μπραβο κοπελα μου συγχαρητηρια για την εγκυμοσυνη σου ευχομαι ολα καλαλ μεχρι τελους και με ενα μωρο γερο δυνατο??.Χερομαστε που μας μοιραζεσαι τα συναισθηματα σου τις σκεψεις σου και πανω απο ολα βοηθας ολες εμας που παλεουμε  οπως παλεψες και συ και ανταμειφθηκες και μας νιωθεις και δεν ξεχνας...Σου ευχομαι οτι καλυτερο και μονο χαρες???Απολαυσε την εγκυμοσυνη σου και τις κλωτσιες του μπεμπουλη σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η karen είπε:

Μπραβο κοπελα μου συγχαρητηρια για την εγκυμοσυνη σου ευχομαι ολα καλαλ μεχρι τελους και με ενα μωρο γερο δυνατο??.Χερομαστε που μας μοιραζεσαι τα συναισθηματα σου τις σκεψεις σου και πανω απο ολα βοηθας ολες εμας που παλεουμε  οπως παλεψες και συ και ανταμειφθηκες και μας νιωθεις και δεν ξεχνας...Σου ευχομαι οτι καλυτερο και μονο χαρες???Απολαυσε την εγκυμοσυνη σου και τις κλωτσιες του μπεμπουλη σου

Σε ευχαριστω για τις ευχες σου κοπελα μου και σε σενα οτι καλυτερο ευχομαι!!! Γενικα ο ανθρωπος δεν πρεπει να ξεχναει κατ'εμε!! Εσυ προσπαθεις??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Revelator_M είπε:

Σε ευχαριστω για τις ευχες σου κοπελα μου και σε σενα οτι καλυτερο ευχομαι!!! Γενικα ο ανθρωπος δεν πρεπει να ξεχναει κατ'εμε!! Εσυ προσπαθεις??

Καλημερα .!!!!Ναι τα τελευταια τεσσερα χρονια μετα απο μια εξωμητριος κυηση που ηρθε στο μηνα επανω 3σπερματεγχ και τωρα ειμαι στην 6προσπαθεια εξωσωματικης και 2μερα εμβρυομεταφορας??χερομαι να διαβαζω τα μνματα σου και να σθυεχιζεις να γραφεις ειναι αρκετες γυναικες που οταν περασαν στο επομενο σταδιο μετα υπογονημοτητας και μιλαω για την μητροτηυα εξαφανιστηκαν ..... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Revelator_M με το καλό το μωρό σας.... Αχ πόσο σε νιώθω... Αχ πόσο μου λείπει η εγκυμοσύνη... Έχω έναν μπεμπουλη 11 μηνών... Εύχομαι σε όλα τα κορίτσια ? να έρθει ένα νινακι σύντομα ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η karen είπε:

Καλημερα .!!!!Ναι τα τελευταια τεσσερα χρονια μετα απο μια εξωμητριος κυηση που ηρθε στο μηνα επανω 3σπερματεγχ και τωρα ειμαι στην 6προσπαθεια εξωσωματικης και 2μερα εμβρυομεταφορας??χερομαι να διαβαζω τα μνματα σου και να σθυεχιζεις να γραφεις ειναι αρκετες γυναικες που οταν περασαν στο επομενο σταδιο μετα υπογονημοτητας και μιλαω για την μητροτηυα εξαφανιστηκαν ..... 

Κοριτσι μου σου ευχομαι να ερθει κ το δικο σας θαυματακι πολυ πολυ συντομα! Εσυ κοιτα να προσεχεις τον οργανισμο σου, να τον αγαπας κ ολα θα γινουν!! Διωχνε απ το μυαλο σου τις αρνητικοτητες, προετημασου ψυχικα κ σωματικα γ ενα νινακι κ θα ρθει!!! Εγω ετσι εκανα! Μολις πηρα αποφαση να μην το σκεφτομαι κ να λειτουργω οπως θα ειμαι κ με το νινακι ηρθε!! Πιστη, αφοσιωση κ ευγνομοσυνη γ οτι π εχει δοθει κ πολλη αγαπη κ ετσι ηρθα!! Χρονια λεγαμε με τον αντρα μου οτι ενα παιδακι θα ειναι η αποδειξη της αγαπης μας κ της παλης μας γ να κρατηθουμε μαζι σ αυτα τα δυσκολα χρονια κ τελικα οταν σταματησαμε να στεναχωριομαστε και προσφεραμε την αγαπη μας ανιδιοτελως γυρω μας ηρθε και το σπορακι μας!! Τοτε ημασταν ετοιμη τελικα!!! ? Δινε την αγαπη σ παντου κ μην την κρατας μεσα σ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Tonia laoura είπε:

@Revelator_M με το καλό το μωρό σας.... Αχ πόσο σε νιώθω... Αχ πόσο μου λείπει η εγκυμοσύνη... Έχω έναν μπεμπουλη 11 μηνών... Εύχομαι σε όλα τα κορίτσια ? να έρθει ένα νινακι σύντομα ? 

Αααχχχχ να τον χαιρεσαι κοριτσι μου!!! Να τον λατρευεις με ολο σ το ειναι κ σ ευχομαι τα καλυτερα!! Και με 2ο νινακι αν το επιθυμειτε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Revelator_M είπε:

Αααχχχχ να τον χαιρεσαι κοριτσι μου!!! Να τον λατρευεις με ολο σ το ειναι κ σ ευχομαι τα καλυτερα!! Και με 2ο νινακι αν το επιθυμειτε!!!

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ... Καλή λευτεριά είμαι σίγουρη ότι θα τον ερωτευτεις τον γιο σου όταν με το καλό έρθει.... Έτσι είμαι κ εγώ...φουλ ερωτευμένη μαζί του....μμμμ θέλω δεύτερο και μακάρι να έρθει σύντομα ?!!!!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...