Μετάβαση σε περιεχόμενο

κοριτσια την βοηθεια σας και τισ γνωσεις σας


Recommended Posts

στις πριν 3 ώρες, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Μαρια μου γεια σου και απο μενα....δεν εχουμε ξαναμιλησει αλλα ηθελα να σου πω καξ εγω με τη σειρα μου αυτα που θελω...

Οταν ειχα και τη δευερη παλινδρομη μου...ειχα.βαρεθεί να ακουω: μη στεναχωριεσαι εισαι μικρη ακομα. Μαλιστα σε συγγενικό μου πρόσωπο  της ζήτησα να μη μου το ξανα πει γιατι δε με παρηγορει καθόλου αυτο ισα ισα που με κανει να νιώθω οτι υποτιμαει τα συναισθήματα μου. Η ηλικία, οταν συνειδητά επιλεγεις να κάνεις παιδι, δε παίζει κανενα ρολο και φυσικά δε ειναι τοσο ικανη να σταθει ως ελαφρυντικος παράγοντας οταν ποναμε. 

Ειχα ακούσει επισης ακομα και απο το γιατρό μου: εισαι πολυ τυχερή που τουλαχιστον μπορεις να συλλαβεις. Στην αρχη με παρηγορουσε αυτο. Τωρα πια σκέφτομαι το ιδιο με σενα: ναι οκ. Αλλα τι να το κανω αν δε μπορω να νιώσω το μωρο μου στη κοιλιτσα μου κ αν δε μπορω να το κρατησβ στην αγκαλια μου. 

Σε καταλαβαίνω κοριτσακι μου... τι να σου πω για να σου απαλυνω το πονο οταν ξέρω οτι τιποτα δε θα σε κανει να ξελαφρωσεις...

Ευχομαι να σου δωσει δύναμη και κουραγιο ο Θεος να παλέψεις........ ολα να σου πανε καλα κορίτσι μου...

petalouditsa μου σε ευχαριστω πολυ.και ευχαριστω ολα τα κοριτσια.μονο που μπαινετε στη διαδικασια να απαντησετε ειναι αρκετο.κανεις δε μπορει να καταλαβει τι περνας.ολες αυτες οι κουβεντες εισαι μικρη και τα σχετικα ναι μεν αλλααααα.... μπορει να μπει κανεις στη θεση μου οταν στη δευτερη εγκυμοσυνη εγινε αυτο που εγινε? Που γεννησα το κοριτσακι μου? Που μεχρι κ την στιγμη που ηταν να βγει χτυπυσε η καρδουκα της? Που μου το δειξανε πως ηταν? Που μας βαλανε κ υπογραψαμε οτι θα παει για ταφη? Δε μπορει και ευχομαι να μην ερθει καμια στηβθεση μου.σιγουρα υπαρχουν κ χειροτερα,αλλα για τον καθενα αυτο που τιυ εχε συμβει ειναι κατι.κ τωρα με ευλογησε ο Θεος να μεινω ξανα εγκυος,αλλα παλι πρεπει να το παρει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 54
  • Created
  • Τελευταία απάντηση
στις πριν 2 ώρες, ο/η ΜΑΡΙΑΑΑ είπε:

petalouditsa μου σε ευχαριστω πολυ.και ευχαριστω ολα τα κοριτσια.μονο που μπαινετε στη διαδικασια να απαντησετε ειναι αρκετο.κανεις δε μπορει να καταλαβει τι περνας.ολες αυτες οι κουβεντες εισαι μικρη και τα σχετικα ναι μεν αλλααααα.... μπορει να μπει κανεις στη θεση μου οταν στη δευτερη εγκυμοσυνη εγινε αυτο που εγινε? Που γεννησα το κοριτσακι μου? Που μεχρι κ την στιγμη που ηταν να βγει χτυπυσε η καρδουκα της? Που μου το δειξανε πως ηταν? Που μας βαλανε κ υπογραψαμε οτι θα παει για ταφη? Δε μπορει και ευχομαι να μην ερθει καμια στηβθεση μου.σιγουρα υπαρχουν κ χειροτερα,αλλα για τον καθενα αυτο που τιυ εχε συμβει ειναι κατι.κ τωρα με ευλογησε ο Θεος να μεινω ξανα εγκυος,αλλα παλι πρεπει να το παρει.

Τι να σου πω καρδουλα μου γλυκιά....δεν εχω λόγια.......... μονο σιωπή και μια ευχή να γινεις σύντομα ξανα μανούλα και αυτη τη φορα να κρατήσεις το μωρακι σου στην αγκαλια σου γερο και δυνατο........

Ειλικρινά δε ξερω τι να σου πω... ο,τι και να πω θα ναι λίγο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Τι να σου πω καρδουλα μου γλυκιά....δεν εχω λόγια.......... μονο σιωπή και μια ευχή να γινεις σύντομα ξανα μανούλα και αυτη τη φορα να κρατήσεις το μωρακι σου στην αγκαλια σου γερο και δυνατο........

Ειλικρινά δε ξερω τι να σου πω... ο,τι και να πω θα ναι λίγο...

Σε ευχαριστω πολυυυυ και ευχαριστω που με ακουσατε. Και σε σενα ευχομαι οτι καλυτερο.κ να γινεις γρηγορα μανουλα και εσυ και να κρατησεις το ονειρο σου στην αγκαλια σου...!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η ΜΑΡΙΑΑΑ είπε:

Σε ευχαριστω πολυυυυ και ευχαριστω που με ακουσατε. Και σε σενα ευχομαι οτι καλυτερο.κ να γινεις γρηγορα μανουλα και εσυ και να κρατησεις το ονειρο σου στην αγκαλια σου...!!!

Κοιμαι και ξυπνάω με αυτη τη σκέψη....οσο και να μου λενε να χαλαρώσω.....μακαρι για ολες μας να ηταν εύκολο. Μακάρι να μη πονουσε καμία μας. 

Καλη δύναμη κορίτσι μου..... υπομονή κ κουράγιο.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Κοιμαι και ξυπνάω με αυτη τη σκέψη....οσο και να μου λενε να χαλαρώσω.....μακαρι για ολες μας να ηταν εύκολο. Μακάρι να μη πονουσε καμία μας. 

Καλη δύναμη κορίτσι μου..... υπομονή κ κουράγιο.... 

Το ξερω αλλα ειλικρινα στο λεω μη το σκεφτεσαι. Ειναι δυσκολο,το καταλαβαινω.ξερουμε οτι μπρουμε να πιασουμε,απλα δεν εχει ερθει η ωρα να τα παρουμε αγκαλια μας. Θα γινει και αυτο. Δε μπορει παντα να μας τα δινει και να μας τα παιρνει. Εγω στην προηγουμενη εγκυμοσυνη ειχα δει ενα ονειρο. Ειχα χαθει σε ενα δασος κ ημουν εγκυος.κ εμφανιστηκε μπροστα μου μια μαυροφορεμενηνη Παναγια μας κ ακουμπησε την κοιλια μου κ μου λεει... αυτο το παιδι πυ εχεις μεσα σου θα το παρω,αλλα θα σ δωσω αλλο γερο. Κ την επομενη μερα εγινε αυτο που ξερεις. Κανεναν δεν αφηνει ο Θεος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Petalouditsa28 είπε:

@ΜΑΡΙΑΑΑ Καλημέρα. Πως εισαι σήμερα κορίτσι μου?

Καλημερα petalouditsa μου. Καλα ειμαι,ενταξει. Το θεμα ειναι οτι εχω κανονικα συπτωματα και δε ξερω τι γινεται.δε ξερω αν στη περιτωση μου τα συπτωματα ισχυουν κανονικα. Γνωριζεις κατι??? Εσυ τι κανεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια μου πως ειστε?Αχ Μαρακι μου τωρα διαβασα την ιστορια σου λυπαμαι ευχομαι οτι καλυτερο δυναμη Πιστη κουραγιο και ελπιδα συντομα μανουλα μονο χαρες????Πρταλουδιτσα μου εσυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η karen είπε:

Γεια σας κοριτσια μου πως ειστε?Αχ Μαρακι μου τωρα διαβασα την ιστορια σου λυπαμαι ευχομαι οτι καλυτερο δυναμη Πιστη κουραγιο και ελπιδα συντομα μανουλα μονο χαρες????Πρταλουδιτσα μου εσυ

Karen μου γεια σου.καλα ειμαστε.εσυ? Σε ευχαιστω πολυ και σε σενα αν δεν εισαι μανουλα ακομα κ θες σου ευχομαι γρηγορα με ενα γερο παιδακι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΜΑΡΙΑΑΑ είπε:

Karen μου γεια σου.καλα ειμαστε.εσυ? Σε ευχαιστω πολυ και σε σενα αν δεν εισαι μανουλα ακομα κ θες σου ευχομαι γρηγορα με ενα γερο παιδακι.

Καλα και εγω στην προσπαθεια βρισκομαι ελπιζω ολες μας με ενα ?γρηγορα τι παλιοκαιρος ειναι αυτος???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η ΜΑΡΙΑΑΑ είπε:

 

@ΜΑΡΙΑΑΑ

Μμμ...Μαρακι εγω οταν ειχα τη παλινδρόμη ειχα τα συμπτωματα περιόδου που είχα κανονικά.... μαλιστα πονουσα ακριβως εκει που ηταν το σπορακι μου... ουτε αιμα. 

Αυτο που με εκανε να το ψιλιαστω ειναι οτι σταματησε να ποναει το στηθος μου. Ρωτησα ομως το γιατρό μου και μου ειπε να μη δινω σημασια, συμβαινουν αυτά... εε μετα απο μια εβδομάδα δεν ακουσαμε καρδούλα... 

Θα ξανα κανεις χοριακη?? 

Κουράγιο...... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 17/6/2017 at 9:13 ΠΜ, ο/η ΜΑΡΙΑΑΑ είπε:

Σε ευχαριστω Χριστιαννα μου. Ολα για τους ανθρωπους ειναι.απλα εχω κουραστει πολυ. Κ εχω κουραστει να ακουω μικρη εισαι θα κανεις οσα παιδια θες,ολα για καποιο λογο γινονται. Ποιος ειναι αυτος ο λογος επιτελους? Οτι ειναι να γινει θα γινει.δε μπορω να κανω κατι,κι αυτο ειναι που με τρελαινει καθε φορα.για να μην ακουστω και αχαριστη απο καποια κοριτσια που προσπαθουν να τεκνοποιησουν με οποιοδηποτε τροπο,σιγουρα νιωθω ευλογημενη που μπορω να μεινω εγκυος,αλλα λυπαμαι δε φτσνει μονο αυτο.να χαιρεσαι με το θετικο τεστ,να ελπιζεις,να ονειρευεσαι το μωρο σου ακομα κ απο εκεινες τις δυο ροζ γραμμουλες.μολις τις βλεπεις αλλαζει ολη σ η ζωη σε δευτερολεπτα,ξεχνας τα παντα κ το μονο που σε νοιαζει ειναι να πανε ολα καλα κ να κρατησεις στην αγκαλια σ ολη σου τη ΖΩΗ.

Οντως κοριτσι μου ετσι ειναι. Δεν υπαρχει λογος, ουτε παρηγορητικο ειναι, ουτε αυτο το μικρη εισαι λεει κατι οταν περνας τετοιο ζορι. Δυστυχως δεν ειναι στο χερι μας κατι ατυχες που μας συμβαινει να το αλλαξουμε&μενουμε με την ελπιδα&ενα μεγαλο γιατι. Μακαρι καποια πραγματα να ηταν πιο απλα. Παντα αυτη η αγωνια για να ερθει μια κυηση, να εξελιχθει ομαλα, να γεννηθει φυσιολογικα, να ειναι υγιες&να μεγαλωσει& να ζησει. Δεν εισαι αχαριστη, εχεις δικιο ειναι αδικο. Εγω σκεφτομαι&θυμωνω& με την περιπτωση μιας ανιψιας μου 10 χρονων που παλευει με καρκινο. Τι γινεται ρε παιδια; γιατι δεν ερχονται σπορακια σε γυναικες που επιθυμουν; γιατι υπαρχουν αποβολες; γιατι παιδακια αρρωσταινουν&πεθαινουν; Θα μου πειτε τι λεω τωρα&τι σκαλιζω, αλλα πραγματικα παντα ετσι ηταν; απορω εχει να κανει πχ με περιβαλλοντικους παραγοντες; Τελοσπαντων...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η karen είπε:

Καλα και εγω στην προσπαθεια βρισκομαι ελπιζω ολες μας με ενα ?γρηγορα τι παλιοκαιρος ειναι αυτος???

Αντε με το καλο κ γρηγορα.οντως δε θυμιζει σε τπτ Ιουνιο μηνα.αποβθεσσαλονικη εισαι??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Petalouditsa28 είπε:

@ΜΑΡΙΑΑΑ

Μμμ...Μαρακι εγω οταν ειχα τη παλινδρόμη ειχα τα συμπτωματα περιόδου που είχα κανονικά.... μαλιστα πονουσα ακριβως εκει που ηταν το σπορακι μου... ουτε αιμα. 

Αυτο που με εκανε να το ψιλιαστω ειναι οτι σταματησε να ποναει το στηθος μου. Ρωτησα ομως το γιατρό μου και μου ειπε να μη δινω σημασια, συμβαινουν αυτά... εε μετα απο μια εβδομάδα δεν ακουσαμε καρδούλα... 

Θα ξανα κανεις χοριακη?? 

Κουράγιο...... 

Οχι τον ειπα δε μπορω να μπω παλι σε αυτη τη διαδικασια. Να περιμενω αποτελεσματα. Οτι ειναι να γινει θα γινει την παρασκευη μια κ καλη. Ασε που διαβασα κιολας οτι η χοριακη εχει τυχει να ανεβαινει κ ο σακος ηταν αδειος. Εμενα το στηθος μου ενω ειχε σταματησει αρχισε παλι να ποναει,πολυ συχνοουρια κ πονους στην κοιλια σαν περιοδου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Χριστιαννα* είπε:

Οντως κοριτσι μου ετσι ειναι. Δεν υπαρχει λογος, ουτε παρηγορητικο ειναι, ουτε αυτο το μικρη εισαι λεει κατι οταν περνας τετοιο ζορι. Δυστυχως δεν ειναι στο χερι μας κατι ατυχες που μας συμβαινει να το αλλαξουμε&μενουμε με την ελπιδα&ενα μεγαλο γιατι. Μακαρι καποια πραγματα να ηταν πιο απλα. Παντα αυτη η αγωνια για να ερθει μια κυηση, να εξελιχθει ομαλα, να γεννηθει φυσιολογικα, να ειναι υγιες&να μεγαλωσει& να ζησει. Δεν εισαι αχαριστη, εχεις δικιο ειναι αδικο. Εγω σκεφτομαι&θυμωνω& με την περιπτωση μιας ανιψιας μου 10 χρονων που παλευει με καρκινο. Τι γινεται ρε παιδια; γιατι δεν ερχονται σπορακια σε γυναικες που επιθυμουν; γιατι υπαρχουν αποβολες; γιατι παιδακια αρρωσταινουν&πεθαινουν; Θα μου πειτε τι λεω τωρα&τι σκαλιζω, αλλα πραγματικα παντα ετσι ηταν; απορω εχει να κανει πχ με περιβαλλοντικους παραγοντες; Τελοσπαντων...

Δε ξερω ειλικρινα τι φταιει. Κ σε ολα αυτα που λεμε κ περναμε σιγουρα αυτο της ανηψιας σου ειναι πολυ πιο σοβαρο και στεναχωρω.ευχομαι να γινει το θαυμα κ η μικρουλα να το ξεπερασει. Οσο και να τα σκαλιζουμε δε μπορουμε να κανουμε εμεις τπτ.εγω τρελαινομαι που ερχονται παιδια σε γυναικες που δε τα θελουν,και τα πετανε,τα κακομεταχοιριζονται,τα χτυπανε.κ αλλες που θα εδιναν τη ζωη τους για το παιδι τους,τους εχει στην προσπαθεια και στην αναμονη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η ΜΑΡΙΑΑΑ είπε:

Αντε με το καλο κ γρηγορα.οντως δε θυμιζει σε τπτ Ιουνιο μηνα.αποβθεσσαλονικη εισαι??

Οχι βοιωτια.εθπαμε να απιλαυσουμε το ξεκινγμα καλοκαιριου αλλα αυτο θυμιζει οκτωβριο???εσυ θρσσαλονικη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η karen είπε:

Οχι βοιωτια.εθπαμε να απιλαυσουμε το ξεκινγμα καλοκαιριου αλλα αυτο θυμιζει οκτωβριο???εσυ θρσσαλονικη

Ναι θεσσαλονικη. Αστα να πανε κρυο,βροχες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πβπω σε διαβασα ειμαι κ σε λοχεια κ.με πηραν τα ζουμια..εχω ζησει κι εγω σε διδυμη κυηση το συνδρομο του κενου δακου..κακως δε σε εβαλε με αποξεση να το στειλεις για καρυωτυπο..τα αλλα τα ειχες στειλει; Εζησα κ εγω αποβολες μεχρι να κανω τα παιδια μου λοιπον 

1. Θα πας σε τμημα καθεξιν αποβολλων 

2. Θα κανετε καρυωτυπο κι εσυ κι.ο αντρας σου

3. Θα πας σε αιματολογο ανοσολογο ενδοκρινολογο μηπως κατι γινεται εκει

4. Θα μαζεψεις ολλοοοοοοοο σου το κουραγιο κ θα σκεφτεις οτι αυτα τα πςρασαν.πολλες( καλη ωρα η μια σου γραφει) κ μαλιστα μεσα απο επιπονες διαδικαδιες εξωσωματικων κ τωρα εχω το ενα τρεχει κ να κανει χαμο μεσα στο σπιτο κ το αλλο να θηλαζει καθως ειναινπολυ πολυ μωρουλι...

Ολα κατ ευχην κοριτσι μου..κ μια συμβουλη..μην κοιτας ποτε πισω...ποτε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Finally είπε:

Πβπω σε διαβασα ειμαι κ σε λοχεια κ.με πηραν τα ζουμια..εχω ζησει κι εγω σε διδυμη κυηση το συνδρομο του κενου δακου..κακως δε σε εβαλε με αποξεση να το στειλεις για καρυωτυπο..τα αλλα τα ειχες στειλει; Εζησα κ εγω αποβολες μεχρι να κανω τα παιδια μου λοιπον 

1. Θα πας σε τμημα καθεξιν αποβολλων 

2. Θα κανετε καρυωτυπο κι εσυ κι.ο αντρας σου

3. Θα πας σε αιματολογο ανοσολογο ενδοκρινολογο μηπως κατι γινεται εκει

4. Θα μαζεψεις ολλοοοοοοοο σου το κουραγιο κ θα σκεφτεις οτι αυτα τα πςρασαν.πολλες( καλη ωρα η μια σου γραφει) κ μαλιστα μεσα απο επιπονες διαδικαδιες εξωσωματικων κ τωρα εχω το ενα τρεχει κ να κανει χαμο μεσα στο σπιτο κ το αλλο να θηλαζει καθως ειναινπολυ πολυ μωρουλι...

Ολα κατ ευχην κοριτσι μου..κ μια συμβουλη..μην κοιτας ποτε πισω...ποτε

Πως εσαι Finally μου το μπεμπακι σου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η karen είπε:

Πως εσαι Finally μου το μπεμπακι σου?

Mια χαρα ειναι μαμ κακα κ νανι...κ ανα μια ωρα κ κατι φτου κι απο την αρχη( θα το ζησεις!!)

Εσυ πως εισαι;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Finally είπε:

Mια χαρα ειναι μαμ κακα κ νανι...κ ανα μια ωρα κ κατι φτου κι απο την αρχη( θα το ζησεις!!)

Εσυ πως εισαι;;;

Μπραβο κοπελα μου...η αντιδραση του πρωτου μωρου σου μολις αντικρισε το αδερφακι του?Καισαρικη η κανω λαθος?Εγω αναμονη για χοριακη να δουμε τι θα γινει βαλαμε δυο εμβρυακια καλης ποιοτητας και περιμενουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 23/6/2017 at 4:23 ΜΜ, ο/η karen είπε:

Μπραβο κοπελα μου...η αντιδραση του πρωτου μωρου σου μολις αντικρισε το αδερφακι του?Καισαρικη η κανω λαθος?Εγω αναμονη για χοριακη να δουμε τι θα γινει βαλαμε δυο εμβρυακια καλης ποιοτητας και περιμενουμε

ax τι τελεια νεααααα απο την ψυχη μου μεσα να φωλιασουννννννν και σε 9 μηνες να σαι μανουλα!!!!!!!!!!!!!!!!ποτε εχεις χοριακη;;;Αντιδραση" μαμα ποτε θα το παμε πισω σπιτι του;"χαχαχα δεν το λες και πολυ δεκτικη...χαχα απλα μωρε απο κει που υπηρχε ησυχια ακουει ενα συνεχες κλαμα...να φυγουμε απο Αθηνα δεν μπορουμε οποτε καταλαβαινεις εχει πηξει κ θεωρει οτι φταιει το μωρο...ναι καισαρικη πηγα....ηταν ισχυακο το μωρο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 6/23/2017 at 4:23 ΜΜ, ο/η karen είπε:

Μπραβο κοπελα μου...η αντιδραση του πρωτου μωρου σου μολις αντικρισε το αδερφακι του?Καισαρικη η κανω λαθος?Εγω αναμονη για χοριακη να δουμε τι θα γινει βαλαμε δυο εμβρυακια καλης ποιοτητας και περιμενουμε

Karen μου ποσο χαιρομαι για τα νεα σου!!! Ευχομαι κοπελα να πανε ολα τελεια!!!!!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα και από εμένα στην όμορφη παρέα σας! Ειμαι καινούργια αλλα σας διαβάζω πολύ καιρό ... εδώ και 1,5 χρόνο!! Και εγώ ακριβώς ίδια ιστορία!! Μια παλινδρομη  δεύτερη ανεπάρκεια τραχηλου και τώρα ειμαι στην τρίτη... θα ήθελα τη γνώμη σας αν και ειμαι σχεδόν σίγουρη ότι και αυτη τη φορά δε πάει καλά.. πριν δυο εβδομάδες πήγα στο γιατρό μου και είδαμε σακο, μετά από δυο εβδομάδες είχαμε ραντεβού για να ακούσουμε την καρδιά αλλα τίποτα, υπήρχε μόνο ο σάκος μεγαλύτερος μεν αλλα τίποτα μέσα. Έκανα χοριακή χθες η οποία ήταν 2100. Δεδομένου ότι ο σακος φαίνεται από 1000 και πάνω και κάθε δυο μερες διπλασιάζεται δεν θα έπρεπε τώρα να είχα πολύ υψηλότερη χοριακη; εχω απελπιστει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η Νίκη Παπ είπε:

Καλησπέρα και από εμένα στην όμορφη παρέα σας! Ειμαι καινούργια αλλα σας διαβάζω πολύ καιρό ... εδώ και 1,5 χρόνο!! Και εγώ ακριβώς ίδια ιστορία!! Μια παλινδρομη  δεύτερη ανεπάρκεια τραχηλου και τώρα ειμαι στην τρίτη... θα ήθελα τη γνώμη σας αν και ειμαι σχεδόν σίγουρη ότι και αυτη τη φορά δε πάει καλά.. πριν δυο εβδομάδες πήγα στο γιατρό μου και είδαμε σακο, μετά από δυο εβδομάδες είχαμε ραντεβού για να ακούσουμε την καρδιά αλλα τίποτα, υπήρχε μόνο ο σάκος μεγαλύτερος μεν αλλα τίποτα μέσα. Έκανα χοριακή χθες η οποία ήταν 2100. Δεδομένου ότι ο σακος φαίνεται από 1000 και πάνω και κάθε δυο μερες διπλασιάζεται δεν θα έπρεπε τώρα να είχα πολύ υψηλότερη χοριακη; εχω απελπιστει...

Πέρασα εγώ δύο ανεμβρυικες κυήσεις. Δηλαδή με κενό σάκο που απλά μεγάλωνε κ τίποτα μέσα! Πες μας λίγες παραπάνω πληροφορίες? Σε ποια εβδομάδα είσαι? Τελευταία περίοδος? Ο κύκλος σου πόσο ημερών? Θα μπορούσε να είναι καθυστερημένη σύλληψη για αυτό το λέω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Και μένα είχε πρηστεί το στήθος πολύ νωρίτερα και τελικά ήμουν έγκυος...βέβαια εγώ το υποψιάστηκα 5 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο επειδή είχα συχνοουρία.  Την Δευτέρα περιμένεις λογικά...οπότε ένα τεστ αύριο ή μεθαύριο θα δείξει πιστεύω.
    • Καλά...χαλάλι σου...να έχεις το χαρτί και να μην το κοιτάς!!!! Εγώ στα άλλα δεν έκανα γιατί τότε δεν τα ξέραμε αυτά...τώρα θέλει η μικρή να κάνουμε γιατί το είδε σε βιντεάκια και θα κάνουμε αλλά εγώ και ο άντρας μου θα το ξέρουμε. Ουσιαστικά θα γίνει για τα παιδιά και για το τζέρτζελο και το πείραγμα σε συγγενής και φίλους. 
    • Κορίτσι μου μιλά με τον γυναικολόγο σου για να επισκεφτείς οδοντίατρο! Μετά το πρώτο τρίμηνο δεν έχεις πρόβλημα για σφραγίσματα κτλ και η τοπική αναισθησία είναι τοπική όπως το λέει και η λέξη! Είχα ρωτήσει οδοντίατρο σε πιθανή εγκυμοσυνη και κάποιο θέμα στα δοντια και μου είπε αυτό επακριβώς!
    • Εύχομαι στις επόμενες μέρες να δεις το θετικο σου❤️ πρέπει να επανέλθω δεν θα αφήσω τον εαυτό μου να πέσει 💪
    • Κι εγώ όταν ήμουν έγκυος τα πρώτα συμπτώματα ήταν πολύ πρησμένο στήθος που πόναγε απίστευτα και πονάκια στην κοιλιά όπως αυτά της περιόδου. Επειδή αυτά τα έχω πάντα και σαν συμπτώματα περιόδου (όχι τόσο έντονα όμως όσον αφορά το στήθος), στην αρχή πίστευα πως απλά είναι να μου έρθει η περίοδος. Όπως λες κι εσύ όμως, αυτό συνέβαινε 2-3 μέρες πριν έρθει η περίοδος. Όταν είδα ότι είχε φτάσει μια βδομάδα με αυτά τα συμπτώματα και η περίοδος άφαντη, τότε σκέφτηκα πως πρέπει να κάνω ενα τεστ! Χρονικά κι εμένα έγινε ακριβώς το ίδιο, τα συμπτώματα ξεκίνησαν 1 εβδομάδα μετά την ωορρηξία, και άλλη 1 εβδομάδα μετά, δηλαδή στην αναμενόμενη περίοδο, έκανα το τεστ. Καλή επιτυχία σου εύχομαι, να κάνεις ένα τεστακι ή μια χοριακη και περιμένουμε νέα σου! ❤️
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...