Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ποτε αισθανθηκατε το μωρακι ;;;


Recommended Posts

Καλησπερα κοριτσια!! Βρισκομαι στη 18η εβδομαδα και νομιζω δεν εχω αισθανθει το μωρακι και αν το εχω αισθανθει δηλαδη αν ηταν αυτο γιατι τα εχω μπερδεψει ηταν την Κυριακη τελευταια φορα. Να πω πως ειναι δευτερη εγκυμοσύνη , η πρωτη ηταν πριν 8 χρονια περιπου....Τωρα εγω πρεπει να ανυσηχω;;;; Τρωω συνεχεια κατι σε γλυκο μπας και...αλλα.....μονο κιλα παιρνω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Puppy44 είπε:

Καλησπερα κοριτσια!! Βρισκομαι στη 18η εβδομαδα και νομιζω δεν εχω αισθανθει το μωρακι και αν το εχω αισθανθει δηλαδη αν ηταν αυτο γιατι τα εχω μπερδεψει ηταν την Κυριακη τελευταια φορα. Να πω πως ειναι δευτερη εγκυμοσύνη , η πρωτη ηταν πριν 8 χρονια περιπου....Τωρα εγω πρεπει να ανυσηχω;;;; Τρωω συνεχεια κατι σε γλυκο μπας και...αλλα.....μονο κιλα παιρνω....

Χαχα πολυ γελασα για τα κιλα που λες! Εγω την μπουμπου την ενιωσα μεταξυ 16ης-17ης βδομαδας πολυ ελαφρυ τυπου poke... Δεν ηταν εξαρχης πολυ κινητικη ουτε την ενιωθα καθε μερα. Επισης την ειχα νιωσει πρωτη φορα ξαπλωμενη ανασκελα το βραδυ στο κρεββατι. Να μην ανησυχεις παντως. Στη συνεχεια ξαπλωνα&της εβαζα μουσικη&αρχισε να ανταποκρινεται περισσοτερο&με πιο δυνατα χτυπηματα (οχι πως ακουγε το εμβρυο πριν την 21η βδομαδα!), ε&στην 22η την ενιωσε&ο μπαμπας της ακουμπωντας το κεφαλι του στην κοιλια τον κλωτσησε. Συνηθως βεβαια λενε οτι στη 2η εγκυμοσυνη νιωθεις το μωρο πιο γρηγορα απο οτι στην 1η αλλα ολα ειναι σχετικα. Μην σε ανησυχει σε τελικη αναλυση δεν κουνιουνται οταν θελουμε μπορει να κουνιεται τις ωρες που εσυ κοιμασαι! Περιμενε λιγες βδομαδουλες μετα θα σε ξυπναει με τις κλωτσιες χιχι! Καλη εγκυμοσυνη, με το καλο το μπεμπακι σου&να χαιρεσαι το 1ο παιδακι σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσι μ μη στεναχωριεσαι! Κ γω τη μπέμπα την ένιωσα στην 16 βδομάδα μια μέρα πριν μπω 17η. Μη φανταστείς κάτι τρομερό, σαν ένα κυματακι ίσα ίσα. Λένε πως μπορεί να τ μπερδέψεις κ με τ εντερο. Την ένιωθα σπανια μέχρι την 20η βδομάδα όπου την ένιωσα να μ δίνει κλωτσιά. Και κάπου εκεί 21-22 δεύτερη μπορούσε κ ο μπαμπάς της να την καταλάβει όταν κλωτσούσε αν έβαζε τ χέρι πάνω στην κοιλιά. Συνήθως μετά τις 12 τ βράδυ την νιώθαμε. Εχει άπλετο χώρο ακόμη τ μωράκι σου. Τώρα στην 30η βδομάδα νιώθω σχεδόν κάθε της κίνηση.Οσο τ παρακολουθείς στο γιατρό σ κ μεγαλώνει μη φοβάσαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστω ελπιζω ν ειναι ολα καλα με προβληματιζει βεβαια που κ οι δυο μου γραψατε οτι το νιωσατε την 16η με 17η εβδομάδα... Πρωτα ο Θεος θα παω στο γιατρό να δω τι γίνεται..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/6/2017 at 1:12 ΜΜ, ο/η Puppy44 είπε:

Σας ευχαριστω ελπιζω ν ειναι ολα καλα με προβληματιζει βεβαια που κ οι δυο μου γραψατε οτι το νιωσατε την 16η με 17η εβδομάδα... Πρωτα ο Θεος θα παω στο γιατρό να δω τι γίνεται..

Αντε βρε μην αγχωνεσαι! ? Ασε που καθε οργανισμος&καθε εγκυμοσυνη διαφερουν! Παρολα αυτα, πηγες στο γιατρο σου να σε καθησυχασει; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Χριστιαννα* είπε:

Αντε βρε μην αγχωνεσαι! ? Ασε που καθε οργανισμος&καθε εγκυμοσυνη διαφερουν! Παρολα αυτα, πηγες στο γιατρο σου να σε καθησυχασει; 

Ναι πήγα κ ευτυχώς όλα είναι καλά!!! Μου είπε ν περιμένω καμιά εβδομάδα ο.γιατρός ακόμα για να το νιώσω. ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Puppy44 είπε:

Ναι πήγα κ ευτυχώς όλα είναι καλά!!! Μου είπε ν περιμένω καμιά εβδομάδα ο.γιατρός ακόμα για να το νιώσω. ???

Χεχε ολα σουπερ λοιπον! Μπορει να αραζει το μπεμπεκι&να μην σε πολυκλωτσαει. Λες να ναι αγορι; Σε μια δικη μου μικρη μπακαλιστικη ερευνα τολμω να προβω σε βιαστικη μη βασισμενη σε ουσιαστικα ευρηματ οτι τα κοριτσια ειναι πιο κινητικα... (Χεχε μην το παρουμε τοις μετρητοις μια χαζομαρα λεω το ξεκαθαριζω!). Να ναι καλα κι αυτο κι εσυ καταρχας! Το πρωτο σου τι ειναι; (να το χαιρεσαι)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Χριστιαννα* είπε:

Χεχε ολα σουπερ λοιπον! Μπορει να αραζει το μπεμπεκι&να μην σε πολυκλωτσαει. Λες να ναι αγορι; Σε μια δικη μου μικρη μπακαλιστικη ερευνα τολμω να προβω σε βιαστικη μη βασισμενη σε ουσιαστικα ευρηματ οτι τα κοριτσια ειναι πιο κινητικα... (Χεχε μην το παρουμε τοις μετρητοις μια χαζομαρα λεω το ξεκαθαριζω!). Να ναι καλα κι αυτο κι εσυ καταρχας! Το πρωτο σου τι ειναι; (να το χαιρεσαι)

Έχω διδυμακια αγοράκια και τώρα μάλλον έχω μπουμπού!!!  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Puppy44 είπε:

Έχω διδυμακια αγοράκια και τώρα μάλλον έχω μπουμπού!!!  

Διδυμακια; ουαου! Να σου ζησουν! Καλα τελεια! ❤❤❤ Παντα γερα&ευτυχισμενα τα παιδακια σου ολα με ευτυχισμενους γονεις! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι ωραια συζητηση είναι αυτη..... να χαίρεστε τα μωρακια σας!!!!! Με το καλό κορίτσια να τα παρετε αγκαλίτσα! :)

Aντε και οι υπόλοιπες σιγα-σιγά να μιλαμε για τετοια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσι, τζαμπα ανησυχεις αφου σου ειπε κι ο γιατρος ολα καλα!!! Εγω διανυω την πρωτη εγκυμοσυνη μου, ειμαι 24η εβδομαδα και αρχισα να καταλαβαινω τον μπεμπη μ την 22η, οταν δηλαδη τον καταλαβε κι ο μπαμπας μας! Φυσικα ενιωθα και πιο νωρις κατι αλλα δεν μπορουσα να ειμαι σιγουρη αν ειναι ο μπεμπης ή καποιο οργανο μου!!! ? Επισης, δεν ειναι ολα τα μωρακια το ιδιο κινητικα και παιζει και ρολο η θεση του πλακουντα! Εμενα ειναι μπροστα οποτε απορροφα και ο πλακουντας γ αυτο δε μπορουσα να καταλαβω!!! Επισης, και τωρα π τον νιωθω δε μπορω να πω οτι τον λες και ζωηρο, πολυ ησυχος! Δινει μερικες κλωτσιτσες το πρωι το μεσημερι και το βραδυ κ τπτ αλλο!! Επομενως, μην ανησυχεις, μαλλον το μωρακι σ ειναι ησυχο!!! Με το καλο σ ευχομαι!!! Να χαιρεσαι τα διδυμακια σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...