Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καθυστέρηση περιόδου


Recommended Posts

Γεια σας! Εύχομαι να έχουμε όλοι εναν όμορφο μήνα και ενα υπέροχο καλοκαίρι!

Θα ήθελα να ρωτήσω όσες γυναίκες έτυχε να έχουν καθυστέρηση  λογω κάποιας κύστης είχαν και 2ο μήνα καθυστέρηση; Μπορεί δηλαδή μια κύστη (που έγινε αγωγή με προγεστερόνη για να καταπολεμηθεί), να προκαλέσει και 2ο μήνα καθυστέρηση αν δεν έφυγε με την τελευταία περίοδο; Έχει τύχει σε καμιά σας; Ευχαριστώ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα Γλυκιά μου! Τι κυστη ακριβως ; συνήθως φέρνουν καθυστερήση αλλα οχι δυο μηνες; τι κυστη ηταν ακριβως και σου έδωσε προγεστερονη ; κυστη ωχρου; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα! Δεν έχω ιδέα δεν ρώτησα λεπτομέρειες και ο γιατρός μου δεν μου είπε μάλλον για να μην αγχωθώ περισσότερο γιατί προσπαθούμε για παιδάκι καιρό, με έχει πάρει από κάτω, ήρθε η επιθυμητή καθυστέρηση (1η φορά στη ζωή μου) αλλά τελικά αντί για εγκυμοσύνη ήταν κύστη και μάλιστα 5 εκ.. Μου είπε μόνο να πάρω τα χάπια για 5 μέρες και θα αδιαθετήσω και έτσι κι έγινε. Και φυσικά αν δεν μείνω έγκυος σε 2-3 κύκλους να ξαναπάω για υπέρηχο να δούμε αν έφυγε η κύστη.. Τώρα έχω πάλι καθυστέρηση.. Υπάρχει περίπτωση αν δεν έχει φύγει και έχει μόνο μειωθεί να μου προκαλεί πάλι καθυστέρηση; Έχω πόνους περιόδου αλλά η περίοδος πουθενά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να επισημάνω ότι μένω επαρχία και ο γιατρός μου είναι Αθήνα και δυστυχώς δεν μπορώ να "πεταχτώ" για έναν υπέρηχο να δω αμέσως τι γίνεται και αλλού δεν εμπιστεύομαι να πάω γιατί την είχα πατήσει παλιότερα με άλλο γυναικολόγο και έψαξα πολύ για να καταλήξω στο γιατρό μου. Σήμερα είμαι στην 4η μέρα καθυστέρησης.. αν δεν αδιαθετήσω μέχρι Δευτέρα θα πάω για χοριακη απλά ήθελα να δω αν όντως μπορεί να προκαλέσει και 2ο μήνα καθυστέρηση μια κύστη που ενδεχομένως δεν έφυγε.. αν έχει τύχει σε κάποια άλλη γυναίκα γιατί 1η φορά μου συμβαίνει.. Ευχαριστώ για την απάντηση παρεμπιπτόντως!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ηταν αρκετά μεγαλουτσικη αλλα θα εχει  φύγει και αν οχι θα φύγει! Πήγαινε με το    Καλο την Τρίτη για χοριακη Γτ Δευτέρα ειναι αργία και μετα κανεις ενα τηλεφώνημα στο γιατρο σου και θα σε καθοδηγήσει εύχομαι μια θετική χοριακη και να τελειώσει εδω το άγχος σου ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/6/2017 at 11:28 ΜΜ, ο/η Linaki_nikol είπε:

Κάποια άλλη με παρόμοια εμπειρία;;;

 

Γεια σου λινακι εγω στο παρελθον που ειχα κυστες δεν ειχα καθυστερηση ποτε μου μπορει να ναι απο την προγεστερονη που πηρες .Σου ευχομαι να ναι εμφυτευση και λογο φαρμακων με ευχαριστα νεα και μια τεραστια χοριακη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η karen είπε:

Γεια σου λινακι εγω στο παρελθον που ειχα κυστες δεν ειχα καθυστερηση ποτε μου μπορει να ναι απο την προγεστερονη που πηρες .Σου ευχομαι να ναι εμφυτευση και λογο φαρμακων με ευχαριστα νεα και μια τεραστια χοριακη

Την προγεστερόνη την πήρα για να μου έρθει περίοδος! Είχα μεγάλη καθυστέρηση λόγω κύστης και ίσα ίσα με βοήθησε.. οπότε η προγεστερόνη δεν δημιουργεί καθυστέρηση.. και απ' όσο γνωρίζω ρυθμίζει τον κύκλο.. Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές!!! Μακάρι να είναι εγκυμοσύνη και όχι άλλο πρόβλημα.. Είναι μεγάλη ήττα να έχεις καθυστέρηση με σταθερό πάντα κύκλο και να μην είναι εγκυμοσύνη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Linaki_nikol είπε:

Την προγεστερόνη την πήρα για να μου έρθει περίοδος! Είχα μεγάλη καθυστέρηση λόγω κύστης και ίσα ίσα με βοήθησε.. οπότε η προγεστερόνη δεν δημιουργεί καθυστέρηση.. και απ' όσο γνωρίζω ρυθμίζει τον κύκλο.. Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές!!! Μακάρι να είναι εγκυμοσύνη και όχι άλλο πρόβλημα.. Είναι μεγάλη ήττα να έχεις καθυστέρηση με σταθερό πάντα κύκλο και να μην είναι εγκυμοσύνη...

Να σαι αισιοδοξη και σκεψεις θετικες ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η karen είπε:

Να σαι αισιοδοξη και σκεψεις θετικες ???

Προσπαθώ! Απλά δε θέλω να ενθουσιάζομαι και ύστερα να απογοητεύομαι... Ευχαριστώ πολύ και πάλι! ☺☺☺

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Linaki_nikol είπε:

Προσπαθώ! Απλά δε θέλω να ενθουσιάζομαι και ύστερα να απογοητεύομαι... Ευχαριστώ πολύ και πάλι! ☺☺☺

 

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Linaki_nikol είπε:

Προσπαθώ! Απλά δε θέλω να ενθουσιάζομαι και ύστερα να απογοητε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Linaki_nikol είπε:

Την προγεστερόνη την πήρα για να μου έρθει περίοδος! Είχα μεγάλη καθυστέρηση λόγω κύστης και ίσα ίσα με βοήθησε.. οπότε η προγεστερόνη δεν δημιουργεί καθυστέρηση.. και απ' όσο γνωρίζω ρυθμίζει τον κύκλο.. Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές!!! Μακάρι να είναι εγκυμοσύνη και όχι άλλο πρόβλημα.. Είναι μεγάλη ήττα να έχεις καθυστέρηση με σταθερό πάντα κύκλο και να μην είναι εγκυμοσύνη...

Ισως στην περίπτωση σου αναλογα με τη κυστη είχες να σε βοήθησε αποδεδειγμένα ομως η προγεστερονη φέρνει καθυστερηση οσο την λαμβάνεις εφόσον διακοπεί βλέπεις αιμα απο δυο έως 5 το αργότερο! Όσες κοπελες εχουν πάρει το γνωρίζουν !εχεις πάρει σε αυτο τον κυκλο; λαμβάνεις ακομα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Renata7 είπε:

Ισως στην περίπτωση σου αναλογα με τη κυστη είχες να σε βοήθησε αποδεδειγμένα ομως η προγεστερονη φέρνει καθυστερηση οσο την λαμβάνεις εφόσον διακοπεί βλέπεις αιμα απο δυο έως 5 το αργότερο! Όσες κοπελες εχουν πάρει το γνωρίζουν !εχεις πάρει σε αυτο τον κυκλο; λαμβάνεις ακομα; 

Στον προηγούμενο κύκλο πήρα για 5 μέρες και αδιαθέτησα 3 μέρες μετά κανονικά. Δεν έχω ξανά πάρει γενικότερα αλλά ούτε και σ' αυτό τον κύκλο συγκεκριμένα.. Γι' αυτό απόρησα για την καθυστέρηση κι αυτό το μήνα και ήθελα να ρωτήσω μήπως έχει συμβεί σε καμιά λόγω κύστης.. διαφορετικά δεν μπορώ να φανταστώ άλλη αιτία εκτός από εγκυμοσύνη... πάντως εμένα η προγεστερόνη μου έφερε την περίοδο και έχω διαβάσει ότι ρυθμίζει την περίοδο. Αν προκαλεί όντως καθυστέρηση πως στον προηγούμενο κύκλο μου αδιαθέτησα αμέσως; Είχα 22 μέρες καθυστέρηση..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η karen είπε:

Ελπιζουμε στο καλυτερο προετοιμαζομαστε για το χειροτερο?❤????????????Μακαρι κοπελα μου συντομα με ενα ?...

Ευχαριστώ πάρα πολύ! Στείλτε μου θετική ενέργεια το έχω πολύ ανάγκη!!! ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Linaki_nikol είπε:

Στον προηγούμενο κύκλο πήρα για 5 μέρες και αδιαθέτησα 3 μέρες μετά κανονικά. Δεν έχω ξανά πάρει γενικότερα αλλά ούτε και σ' αυτό τον κύκλο συγκεκριμένα.. Γι' αυτό απόρησα για την καθυστέρηση κι αυτό το μήνα και ήθελα να ρωτήσω μήπως έχει συμβεί σε καμιά λόγω κύστης.. διαφορετικά δεν μπορώ να φανταστώ άλλη αιτία εκτός από εγκυμοσύνη... πάντως εμένα η προγεστερόνη μου έφερε την περίοδο και έχω διαβάσει ότι ρυθμίζει την περίοδο. Αν προκαλεί όντως καθυστέρηση πως στον προηγούμενο κύκλο μου αδιαθέτησα αμέσως; Είχα 22 μέρες καθυστέρηση..

Εαν συνέχιζες να την λαμβάνεις θα καθυστερούσε κι άλλο γλυκιά μου ! Επειδή εχω πάρει σε τρεις κύκλους παντα έπρεπε να σταματήσεις την λήψη και δυο μερες μετα έρχεται ! Τωρα οσον αφορά ρύθμιση δε το γνωρίζω ! Πρώτα πρεπει να κοιτάξεις τη χοριακη σου και εαν δεν ειναι εγκυμοσυνη (πρώτα ο θεός το εύχομαι) τοτε να επισκεφτείς το γιατρο σου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Renata7 είπε:

Εαν συνέχιζες να την λαμβάνεις θα καθυστερούσε κι άλλο γλυκιά μου ! Επειδή εχω πάρει σε τρεις κύκλους παντα έπρεπε να σταματήσεις την λήψη και δυο μερες μετα έρχεται ! Τωρα οσον αφορά ρύθμιση δε το γνωρίζω ! Πρώτα πρεπει να κοιτάξεις τη χοριακη σου και εαν δεν ειναι εγκυμοσυνη (πρώτα ο θεός το εύχομαι) τοτε να επισκεφτείς το γιατρο σου 

Δεν το ήξερα... πάντως μια φορά πήρα, λογικά δεν παίζει αυτό ρόλο για την καθυστέρηση..Ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση και τις απαντήσεις σου!

Για κυστες γνωρίζεις κάτι; Η κύστη μπορεί να ευθύνεται αν εξακολουθεί να υπάρχει; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για να γίνω πιο σαφής για την προγεστερόνη, είχα καθυστέρηση ήδη πολλές μέρες πριν την πάρω και όταν την πήρα πέρασαν 3 μέρες και αδιαθέτησα.  Δεν έπαιρνα πριν την αναμενόμενη περίοδο για να οφειλόταν εκεί η καθυστέρηση.. κατάλαβες; Δεν είχα γράψει κι εγώ ξεκάθαρα ποτέ την πήρα και μάλλον σε μπέρδεψα. Μπορεί όντως να προκαλεί οπως λες καθυστέρηση αλλά η δική μου σίγουρα δεν οφειλόταν στην προγεστερόνη.  Ο γιατρός μου την έδωσε αφού τον επισκέφθηκα ήδη με 15 μέρες καθυστέρηση και είδαμε την κύστη. Δεν μου έδωσε αντισυλληπτικά γιατί προσπαθώ για μωράκι. Για την κύστη ήθελα να μάθω τι γίνεται περισσότερο για να δω αν φταίει αυτή.. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω παρ ολο που ειχα κύστες κατα καιρούς δεν ειχα καθυστερηση ! Πολλές φορές έρχεται και εγκυμοσυνη με την συνηπαρξη κύστης! Έχουμε ακούσει πολλα ! Κάθε οργανισμός διαφορετικός !

πηγες για χοριακη; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 6/6/2017 at 9:31 ΜΜ, ο/η Renata7 είπε:

Εγω παρ ολο που ειχα κύστες κατα καιρούς δεν ειχα καθυστερηση ! Πολλές φορές έρχεται και εγκυμοσυνη με την συνηπαρξη κύστης! Έχουμε ακούσει πολλα ! Κάθε οργανισμός διαφορετικός !

πηγες για χοριακη; 

Ναι.. Δυστυχώς η χοριακη είναι αρνητική και μάλλον όλο αυτό οφείλεται στο άγχος μου.. Έχω αγχωθεί πάρα πολύ τελευταία και το συνειδητοποίησα σε μια όμορφη συζήτηση που είχα με τον άντρα μου... έγινε ο "καθρέφτης" μου και έπαθα σοκ όταν συνειδητοποίησα πως έχω γίνει σε σχέση με το θέμα της εγκυμοσύνης..... θα περιμένω να αδιαθετήσω αφού δεν είμαι έγκυος και θα επισκεφτώ τον γιατρό μου σύντομα... είχα πάρα πολύ σταθερό κύκλο και δεν είχα ποτέ πριν τέτοιο μπλέξιμο και δεν μπορούσα να φανταστώ πόσο μπορεί να επηρεάσει το άγχος... Έχω κάνει και εξετάσεις και εγώ και ο άντρας μου και όλα ήταν καλά οπότε δεν θα μπορούσε να οφείλεται αλλού (τουλάχιστον μέχρι στιγμής γιατί ποτέ δεν ξέρεις).  Ο γυναικολόγος μου στο τηλ. που μιλήσαμε μου είπε ότι το άγχος μπορεί να "μπλοκάρει"  τις ορμόνες που ρυθμίζουν τις ωοθήκες και γι' αυτό μπορεί να έχω καθυστέρηση... θα επαναλάβω και εξετάσεις του θυρεοειδή μου και θα προσπαθήσω να ηρεμήσω όσο μπορώ.. Και ο Θεός βοηθός! Οποιαδήποτε  συμβουλή για καταπολέμηση του άγχους καλοδεχούμενη! Ευχαριστώ για τις απαντήσεις όλες σας! ☺

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Linaki μου όντως το άγχος πολλά κάνει.Εγώ όταν κάναμε εξετάσεις τότε χαλάρωσα και μετά από 2 μήνες έμεινα έγκυος.Μου είχε κολλήσει ότι κάτι έχουμε.Ισως αν έβρισκες ένα χόμπυ να ξέφευγε λίγο το μυαλό.Συζήτα το με τον γιατρό σου μήπως σε βοήθησε να χαλαρώσεις και να σκέφτεσαι ότι αφού είστε καλά θα ρθεί όταν θέλει το σποράκι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γλυκιά μου!!! Οσον αφορά το άγχος , Αχ αυτο το άγχος! 

Το να σου πω να μην το σκεφτεσε ειναι άσκοπο δεν θα πάψεις να το σκεφτεσε το ξερω οπως ουτε εγω ουτε καμία άλλη ! Θα βρεθεί ομως ο μήνας καλη μου που θα συμβεί μονο του εκει που δεν θα το περιμένεις ! Ζωντανά παραδείγματα εγω και η φίλη παρασκευαιδου! 

Εγω σε προσπάθεια δυόμιση χρόνων και τους 9 μηνες στοχευμένες επαφές ! Σε ολο το διάστημα εξετασεις και παλι εξετασεις ολα καλα πέραν των πολυκοιστικων μου ,θεραπεια 8 μηνών με σερπαφαρ και πρεγκνυλ με αλλαγεσ Γιατρών με πολυ πονο στο σώμα απο τα φάρμακα  και πολλα αλλα......το άγχος ηταν! Οι σκέψεις κάθε μηνα το μυαλο να ψάχνει συμπτώματα   κατα φαντασιαν εγκυος  ... τιποτα δεν θελει ... χαλάρωσε προσευχήσου και θα έρθει !

τον μηνα λοιπον που ειπα ως εδω μίλησα για το πρόβλημα μου παντου αποδέχτηκα το θελημα του θεού ! Ένοιωσα καλα ξέφυγα βγήκα διασκέδασα με φίλες με τον καλο μου όταν τον ιδιο μηνα μίλησα για το επόμενο βήμα .. σπερματεγχυση και αναλογα το μεθεπόμενο βημα.... με φιλοξενούμενους σπιτι τοτε λοιπον ήρθε η καθυστερηση !!!! Τέσσερα αρνητικά τεστ και μια θετική χοριακη τρελάθηκα !!!! Και σου μιλαω εγω που μόλις χθες είδα το σποράκι στην κοιλιτσα μου ειναι πολυ πρόσφατο ακομα δεν το πιστεύω οτι μιλαω για μένα !

ακουσε με!!!!! Προσεχτικά ! Ολα θα πάνε κατ ευχήν !!!!! Ολα !!!

λαμβανε το φιλικό οξύ βιταμινουλες να εισαι ντουρασελ και απόλαυσε τη ζωη άφησε το στο θελημα του και θα σε ανταποδώσει ! 

Παρε και μια αγκαλιά απο μένα να σε κολλήσω !❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Renata7 είπε:

Γλυκιά μου!!! Οσον αφορά το άγχος , Αχ αυτο το άγχος! 

Το να σου πω να μην το σκεφτεσε ειναι άσκοπο δεν θα πάψεις να το σκεφτεσε το ξερω οπως ουτε εγω ουτε καμία άλλη ! Θα βρεθεί ομως ο μήνας καλη μου που θα συμβεί μονο του εκει που δεν θα το περιμένεις ! Ζωντανά παραδείγματα εγω και η φίλη παρασκευαιδου! 

Εγω σε προσπάθεια δυόμιση χρόνων και τους 9 μηνες στοχευμένες επαφές ! Σε ολο το διάστημα εξετασεις και παλι εξετασεις ολα καλα πέραν των πολυκοιστικων μου ,θεραπεια 8 μηνών με σερπαφαρ και πρεγκνυλ με αλλαγεσ Γιατρών με πολυ πονο στο σώμα απο τα φάρμακα  και πολλα αλλα......το άγχος ηταν! Οι σκέψεις κάθε μηνα το μυαλο να ψάχνει συμπτώματα   κατα φαντασιαν εγκυος  ... τιποτα δεν θελει ... χαλάρωσε προσευχήσου και θα έρθει !

τον μηνα λοιπον που ειπα ως εδω μίλησα για το πρόβλημα μου παντου αποδέχτηκα το θελημα του θεού ! Ένοιωσα καλα ξέφυγα βγήκα διασκέδασα με φίλες με τον καλο μου όταν τον ιδιο μηνα μίλησα για το επόμενο βήμα .. σπερματεγχυση και αναλογα το μεθεπόμενο βημα.... με φιλοξενούμενους σπιτι τοτε λοιπον ήρθε η καθυστερηση !!!! Τέσσερα αρνητικά τεστ και μια θετική χοριακη τρελάθηκα !!!! Και σου μιλαω εγω που μόλις χθες είδα το σποράκι στην κοιλιτσα μου ειναι πολυ πρόσφατο ακομα δεν το πιστεύω οτι μιλαω για μένα !

ακουσε με!!!!! Προσεχτικά ! Ολα θα πάνε κατ ευχήν !!!!! Ολα !!!

λαμβανε το φιλικό οξύ βιταμινουλες να εισαι ντουρασελ και απόλαυσε τη ζωη άφησε το στο θελημα του και θα σε ανταποδώσει ! 

Παρε και μια αγκαλιά απο μένα να σε κολλήσω !❤️❤️❤️❤️

Αχχχχ!!!! Ειναι η πιο όμορφη και ελπιδοφόρα απάντηση που έχω διαβάσει!!! Καταρχήν συγχαρητήρια και με το καλό το δικό σου σποράκι...με συγκίνησες πάρα πολύ!!! Σκέφτομαι τη χαρά σου και δακρύζω απο συγκίνηση!!! Εύχομαι να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη και ένα γερό μωράκι στην αγκαλιά σου!!! 

Αχ αυτό το άγχος.... πολύ δύσκολη κατάσταση... δεν θέλω τίποτα άλλο και δεν σκέφτομαι τίποτα άλλο όντως... εν τω μεταξύ μόνο η οικογένειά μου ξέρει την κατάσταση, ούτε καν οι φίλες μου... παρ' όλα αυτά όλα γυρνούν γύρω από αυτό το θέμα συνεχώς.. οι φίλες μου έχουν παιδάκια και έχω αρχίσει και αισθάνομαι ξεκάρφωτη εντελώς... νιώθω τόσο άσχημα κάθε μήνα με το αποτέλεσμα και όσο σκέφτομαι ότι έχω εγώ προκαλέσει όλη αυτή την κατάσταση άθελά μου βέβαια, τρελαίνομαι..... Όσο για την καθυστέρηση είναι μεγάλο χαστούκι... να περιμένεις τόσο καιρό, να έρχεται η καθυστέρηση και να μην είναι μωρό.... ??? δεν φαντάζεσαι... Μόλις πριν λίγες μέρες συνειδητοποίησα τι έχω προκαλέσει στον οργανισμό μου... είχα κύκλο ρολόι... Τέλος πάντων... ελπίζω τι άλλο να κάνω... Και προσπαθώ να διώξω το άγχος όσο μπορώ γιατί μη νομίζεις ότι το καταλαβαίνω πλεον... υποσυνείδητα όμως υπάρχει μπόλικο...

Ευχαριστώ πάρα πολύ για την κατανόηση, τη στήριξη και τις ελπίδες που μου δίνεις και εύχομαι και πάλι να σου πάνε οοοοοοολα υπέροχα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η marillia είπε:

Linaki μου όντως το άγχος πολλά κάνει.Εγώ όταν κάναμε εξετάσεις τότε χαλάρωσα και μετά από 2 μήνες έμεινα έγκυος.Μου είχε κολλήσει ότι κάτι έχουμε.Ισως αν έβρισκες ένα χόμπυ να ξέφευγε λίγο το μυαλό.Συζήτα το με τον γιατρό σου μήπως σε βοήθησε να χαλαρώσεις και να σκέφτεσαι ότι αφού είστε καλά θα ρθεί όταν θέλει το σποράκι!!!!

Ότι και να κάνεις αν το μυαλό σου είναι καρφωμένο εκεί δεν έχει αποτέλεσμα! Καταλαβαίνω πως το λες αλλά μέχρι τώρα ήταν μάταιο για μενα... ? Βέβαια κάτι πρέπει να κάνεις σε τέτοιες περιπτώσεις να ξεφεύγει λίγο  το μυαλό έχεις απόλυτο δίκιο.. Όσο κι αν είναι αυτό το λίγο!!! Έχω ήδη αρχίσει να ψάχνω για κάτι που θα με βοηθήσει... θα δείξει!!! Ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου!!! Έχεις φέρει στον κόσμο το μωράκι σου ή είσαι ακόμα έγκυος;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...