Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαλπιγγογραφια


Recommended Posts

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Gelie είπε:

Και εγω πόνεσα κορίτσια αν και οι σάλπιγγες μου ήταν επίσης διαβατες.. Βέβαια κράτησε λίγο δηλ 2 δευτερόλεπτα από την κάθε πλευρά  (και έχοντας πάρει mesulid μιση ωρα πριν!!!!).. Η αλήθεια βέβαια είναι πως η εξέταση ήταν λιγότερο επώδυνη σε σχέση με αυτό που είχα φανταστεί.. λόγω του φόβου μου είχα μεγεθύνει στο μυαλό μου την όλη διαδικασία...Πήγα εκεί τρεμαμενη λες και θα έμπαινα να γεννήσω!!! Αν δεν ειχα τόσο άγχος ίσως και να πονούσα λίγο λιγότερο.. Δε μπορω βεβαια να φανταστω πως θα ενιωθα αν είχα πάρει ελαφρυτερο παυσιπονο (buscopan) όπως με συμβουλευσαν από το Γένεσις.. Νομιζω πως ο πόνος θα ήτανε διπλάσιος και ίσως να το θυμόμουν ως τραυματική εμπειρία..!!! Απορώ δηλ πως καποια κορίτσια λένε ότι με ένα buscopan plus ένιωσαν μια απλή ενόχληση... εμένα ενδεχομένως να με είχε ακούσει όλο το νοσοκομείο. Συμφωνώ και επαυξάνω ότι είναι θέμα οργανισμού..

 

Κι εγω στο γενεσις την ειχα κανει !!!!! Ακριβως οπως εσυ...το ειχα κανει τεραστιο στο μυαλο μου, παρα ταυτα πονεσα πολυ, οχι ομως οσο περιμενα !!!!! Η κοπελα που ηταν μεσα με κοροιδευε λεγοντας μου κοιταξτε μια γυναικα που θελει να γινει μανα !!!!!!! Χαχχαχαχαχα !!! Τι να κανεις !!!!!! Δυστυχως ολα εμεις οι γυναικες τα περναμε....Χαλαλι ομως μπροστα στο μεγαλειο της μητροτητας !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/6/2017 at 8:07 ΜΜ, ο/η geozak είπε:

κοριτσια την εκανα....καμια σχεση με αυτα που ειχα ακουσει......ευχαριστως την ξαναεκανα...πονο ενιωσα για κατι δευτερολεπτα...ολα τελεια...κ η διαγνωση φυσιολογικοτατη.....

Ειδες κορίτσι μου??ολα τελεια!!!!αφου στο ειπαμε..δεν ειναι ΤΙΠΟΤΑ!!ειδικα αν σκεφτείς πως το κανουμε Γιάν το θαυματακι που τοσο θελουμε ολες μας!!!αντε τωρα που να τσακωσετε κατευθείαν το σπορινι σάς..αφου είδατε πως ο δρόμος ειναι πεντακάθαρος!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Gelie είπε:

Και εγω πόνεσα κορίτσια αν και οι σάλπιγγες μου ήταν επίσης διαβατες.. Βέβαια κράτησε λίγο δηλ 2 δευτερόλεπτα από την κάθε πλευρά  (και έχοντας πάρει mesulid μιση ωρα πριν!!!!).. Η αλήθεια βέβαια είναι πως η εξέταση ήταν λιγότερο επώδυνη σε σχέση με αυτό που είχα φανταστεί.. λόγω του φόβου μου είχα μεγεθύνει στο μυαλό μου την όλη διαδικασία...Πήγα εκεί τρεμαμενη λες και θα έμπαινα να γεννήσω!!! Αν δεν ειχα τόσο άγχος ίσως και να πονούσα λίγο λιγότερο.. Δε μπορω βεβαια να φανταστω πως θα ενιωθα αν είχα πάρει ελαφρυτερο παυσιπονο (buscopan) όπως με συμβουλευσαν από το Γένεσις.. Νομιζω πως ο πόνος θα ήτανε διπλάσιος και ίσως να το θυμόμουν ως τραυματική εμπειρία..!!! Απορώ δηλ πως καποια κορίτσια λένε ότι με ένα buscopan plus ένιωσαν μια απλή ενόχληση... εμένα ενδεχομένως να με είχε ακούσει όλο το νοσοκομείο. Συμφωνώ και επαυξάνω ότι είναι θέμα οργανισμού..

 

Κοπελα μου και μενα για buscopan μου ειπαν..αλλα δυο μαζι και μισή ωρα πριν..και γω πόνεσα..αλλα περισσοτερο ηταν το άγχος μου απο ολα τα "τέρατα" που ειχα διαβάσει!!!ο πόνος ηταν σαν ενας δυνατός πόνος περιόδου αλλα στιγμιαίος όμως..οποτε δεν θα χα πρόβλημα να το ξανακανω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Την έκανα χωρίς μέθη δεν πονάει σαν την περίοδο είναι περίπου η ενόχληση.... Απλά σίγουρα να πάρεις παυσίπονο πριν εγώ δεν πήρα και με πόνεσε πολύ αφού γύρισα στο σπίτι αν θες το πιστεύεις.... Καλή επιτυχία και καλά αποτελέσματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...