Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαλπιγγογραφια


Recommended Posts

κοριτσια καλημερα....αδιαθετησα σημερα οποτε κανονιζω τη σαλπιγγογραφια μου....θα την κανω σε δημοσιο μαιευτηριο της αθηνας...αλλα καταλαβα χωρις μεθη??? θα πεθανω απο τον πονο??? εσεις πονεσατε??? με η χωρις μεθη??? ευχαριστω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα @geozak μου οι περισσότερες κοπέλες δεν εχουν πονέσει, ειδικά όταν οι σάλπιγγες είναι διαβατές.

Νομίζω οτι παίζει ρόλο και ως ανθρωπος πως αντιλαμβάνεσαι το πόνο.

Ολα να πάνε καλά! Καλα αποτελέσματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσι μου! Εγώ δ ξέρω καμιά κοπέλα προσωπικά που να την έκανε με μέθη. Οπότε μη σε αγχωνει αυτό. Σίγουρα δεν είναι η πιο ευχάριστη εξέταση στον κόσμο αλλά για μένα δ ήταν κ κάτι που δεν αντεχοτανε. Όταν πέρασε τ υγρό ίσα ίσα που ένιωσα έναν πόνο περιόδου που μέχρι να τ καταλάβω πέρασε κιόλας. Οι σάλπιγγες μ ήταν διαβάτες. Ρώτησε τους το παυσιπονο να πάρεις από πριν. Εγώ έβαλα ένα υπόθετο βολταρεν. Ξέρεις πως τ σκεφτόμουν? Έλεγα τι ώρα έχω ραντεβού? Στις 9 τ πρωί. Ε 9.30 θα χει τελειώσει! Όλη κ όλη η διαδικασία δεν διαρκεί πάνω από τέταρτο. Καλά αποτελέσματα σου εύχομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοπελα μου..Καλα αποτελέσματα να εχεις..Μην αγχώνεσαι για τιποτα!!πριν την κανω ειχα διαβάσει ΤΑ τέρατα..Τελικά δεν ηταν τιποτα τρελό!!!ενα κάψιμο-πονο για παρα πολυ λιγο..Εμενα μου είχαν πει να χω πάρει 2 buscopan μαζι μισή ωρα πριν το ραντεβού..Ανετα το ξαναέκανα..μονο αν εισαι αλλεργική σε κατι πρεπει να το αναφέρεις για να παρεις δυο τρεις μερες αντισταμινικα...εχεις ολη μας την θετική ενέργεια για καλα αποτελέσματα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και απο.μενα geozak!

Εγω εκανα σαλπιγγογραφια τον Μάρτιο.. Ειλικρινά τα ειχα κανει επάνω μου απο το  φοβο..ειχα διαβασει τερατα και τελικα οπως λεμε ολες μετα..δεν ηταν πραγματικά τιποτα!

Εμενα μου ειχε πει ο γιατρος να παρω 2 παναντολ πριν παω..το μονο που ενιωσα ηταν ενας ελαφρυς πονος περιόδου..η διαφορα ηταν οτι σε μενα τουλάχιστον οταν ειναο να μου ρθει η περιοδος μου,ο πονος αυτος ερχεται (σε μεγαλύτερο βαθμό)  για 1 λεπτο κ μετα φευγει..εκει απλα κρατησε λιγο περισσότερο. Στην ουσια αυτο που γίνεται ειναι πως οταν σου εγχυουν το υγρο κανει καποιες συσπασεις η μητρα απο αντιδραση στο υγρο και νιωθεις καποια ενοχληση.ΕΝΟΧΛΗΣΗ οχι πονο! Ειλικρινά δε θα ειχα προβλημα να το ξαναεκανα αν χρειαστεί χωρις κανενα αγχος..να φανταστείς τελειωσα,ντυθηκα και πηγα για καφε!

Αν χρειαστείς οποιαδηποτε πληροφορία για τη διαδικασία η οτιδήποτε θα χαρω να σου απαντήσω! 

Και κατι τελευταίο. Πιστεύω πως οσο πιο χαλαρη εισαι εκεινη την ωρα κ δε σφιγγεσαι,τόσο πιο εύκολο θα ειναι για σενα. Η εξέταση ειναι πολυ σημαντική. Εμενα η γιατρος που ειχα τοτε δε με έστειλε να παω.μου λεγε μια χαρα εισαι!και πηγα μονη με αλλο γιατρο..και ευτυχως! Γιατι μου βρηκαν πολυποδα που εμποδιζε μαλλον το σπερμα... Ολα για καλο!  Καντο κ μη μασας πουθενα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσαρα μου, πουθενά δεν κάνουν μέθη για την σαλπιγγογραφία. Εγώ την έκανα σε ιδιωτικό διαγνωστικό και μέσα σε 15' τελείωσα και πήγα για κρασάκι! μια ώρα πριν μου είχε πει ο γιατρός μου να βάλω ενα υπόθετο voltaren. Έναν ανεπαίσθητο πόνο περιόδου ένιωσα κάποια στιγμή. Που εγώ όταν αδιαθετω πονάω υπερβολικά, μόνο με felden συνέρχομαι.  Και δυο μήνες μετά φυσική σύλληψη!  Όλα θα πάνε τέλεια.. ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η peacock είπε:

 

:-bd:x[smilie=love9.gif][smilie=love3.gif] @peacock @jazz @Diwni @mommy86

 @Κατερινάκι/only love ελπιζω να πανε καλα..την αλλη παρασκευη στις 12...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλη επιτυχια να εχεις geozak μου!! Θα δεις δεν ειναι τίποτα!!  Περιμενουμε την εμπειρία σου την αλλη Παρασκευή!!!! ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλε δε γινεται με μεθη...αντε ειναι ειδικη περιπτωση αλλα οχι συνηθως..εγω 2 φορες εκανα σε ιδιωτικο γιατι ειχε παρελθει η ημερομηνια για επιτροπη κ χωρις μεθη..

Λοιπον εμενα μου παν οτι δεν παιζει ο πονος ρολος σχετικα με τη διαβατοτητα αλλα με το ποσο αντεχεις..βασικα σαν εντονος πονος περιοδου ειναι αλλα κραταει ολο αυτο 5 λεπτα..ρωτησε αν μπορεις να παρεις μπουσκοπαν (2 )καμια ωρα πριν την εξεταση..επισης εχε μια σερβιετουλα γιατι ισως εχεις λιγο αιματακι...εκεινη την ωρα να θυμασαι" το καβω για γεννα κ η γεννα ποναει περισδοτερο"

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσι μου καλα αποτελεσματα ευχομαι!!!

Ακομα και εγω που ειχα προβλημα την εκανα χωρις μεθη και ο πονος ηταν ελαχιστος και στιγμιαιος πραγματικα.

Μην σε αγχωνει!Σκεψου μετα οτι η συλληψη ειναι πιο εφικτη.Στο ευχομαι μεσα απο τη καρδια μου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η geozak είπε:

:-bd:x[smilie=love9.gif][smilie=love3.gif] @peacock @jazz @Diwni @mommy86

 @Κατερινάκι/only love ελπιζω να πανε καλα..την αλλη παρασκευη στις 12...

Ολα θα πανε τελεια κοπελα μου!!καλη επιτυχιαααααααα!!!η σκέψη μας μαζι σου και γερα με τσαμπουκά μη φοβάσαι τιποτα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 2/6/2017 at 9:35 ΜΜ, ο/η geozak είπε:

:-bd:x[smilie=love9.gif][smilie=love3.gif] @peacock @jazz @Diwni @mommy86

 @Κατερινάκι/only love ελπιζω να πανε καλα..την αλλη παρασκευη στις 12...

@geozak μου Τελεια !  Εγω εχω πρόσφατη εμπειρια ... 7 Απριλίου την έκανα ηταν ένας πονος ανεκτικός και για πολυ λίγο ! Εύχομαι να έχεις το ιδιο αποτέλεσμα με εμενα ! ❤️❤️❤️Γτ αμέσως τον επόμενο τσουπ το θαύμα σίγουρα έπαιξε ρολο !???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Renata7 είπε:

@geozak μου Τελεια !  Εγω εχω πρόσφατη εμπειρια ... 7 Απριλίου την έκανα ηταν ένας πονος ανεκτικός και για πολυ λίγο ! Εύχομαι να έχεις το ιδιο αποτέλεσμα με εμενα ! ❤️❤️❤️Γτ αμέσως τον επόμενο τσουπ το θαύμα σίγουρα έπαιξε ρολο !???

μακαρι @Renata7 μου να σταθω τυχερη κ εγω...κ ας πονεσω,,,,,αληθεια εχει καμια σας ιδεα για τα ΝΚ??? εχετε κανει εξετασεις???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Renata7 είπε:

Όταν λες Νκ;

Ειναι κυτταρα ανοσοποιητικου τα οποια καταπολεμουν λοιμωξεις ειναι στοα αιμα κατι σαν τα λεμφοκυτταρα βοηθαν την επενδυση της μητρας αν βρεθουν υψηλα χορηγουντε φαρμακα ειναι αιτια που πρισβαλουν οτι εμβρυου και δεν το αφηνει να επιβιωση με αποτελεσμα την αποβολη αν δεν κανω και λαθος εγω τα εκανα πριν κανα μηνα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 2/6/2017 at 9:06 ΠΜ, ο/η geozak είπε:

κοριτσια καλημερα....αδιαθετησα σημερα οποτε κανονιζω τη σαλπιγγογραφια μου....θα την κανω σε δημοσιο μαιευτηριο της αθηνας...αλλα καταλαβα χωρις μεθη??? θα πεθανω απο τον πονο??? εσεις πονεσατε??? με η χωρις μεθη??? ευχαριστω

Τιποτα δεν ειναι μην ανγχωνεσαι  μικρη διδικασια και με μηδαμινο πονο μονο κατι τσιμπηματακια σαν αυτα.της περιοδου την ωρα εκχγυσης του σκιαγραφικου ολα καλα θα πανε και σου εχουμε με δυο τελειες διαβατες σαλπιγγες....?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια την εκανα....καμια σχεση με αυτα που ειχα ακουσει......ευχαριστως την ξαναεκανα...πονο ενιωσα για κατι δευτερολεπτα...ολα τελεια...κ η διαγνωση φυσιολογικοτατη.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 2/6/2017 at 9:06 ΠΜ, ο/η geozak είπε:

κοριτσια καλημερα....αδιαθετησα σημερα οποτε κανονιζω τη σαλπιγγογραφια μου....θα την κανω σε δημοσιο μαιευτηριο της αθηνας...αλλα καταλαβα χωρις μεθη??? θα πεθανω απο τον πονο??? εσεις πονεσατε??? με η χωρις μεθη??? ευχαριστω

Εγω ειχα πονεσει αρκετα! Ειχα διαβατες σαλπιγγες αλλα την ωρα που περνουσε το υγρο υπεφερα. Πηρα παυσιπονο 1 ωρα πριν την εξεταση....αλλα και παλι τπτ !!! Ομως οντως ειναι στο πως αντιλλαμβανεσαι τον πονο. Εγω δεν τον αντεχω καθολου. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω @ΔεσποιναGR ειχα πάρει panadol extra και buscopan plus

Δύο ώρες πριν. .....ουτε εγω αντέχω το πόνο. ...ειναι μάλλον θεμα οργανισμού. ....:) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι σιγουρα ειναι θεμα οργανισμου αλλα σαφως ειναι και ποσο αντεχεις τον πονο !!! Εγω το λεω και ντρεπομαι, ειμαι μιγιαγγιχτη !!!!!!!!!! Καλημερα !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ΔεσποιναGR είπε:

Ναι σιγουρα ειναι θεμα οργανισμου αλλα σαφως ειναι και ποσο αντεχεις τον πονο !!! Εγω το λεω και ντρεπομαι, ειμαι μιγιαγγιχτη !!!!!!!!!! Καλημερα !

Το ίδιο είμαι κι εγώ.... Για μενα η σαλπιγγογραφία ήταν μία πολυ ασχημη εμπειρία, πόνεσα πολύ, παρότι εχω διαβατές σάλπιγγες, οπότε είναι θεμα οργανισμού τελικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Το ίδιο είμαι κι εγώ.... Για μενα η σαλπιγγογραφία ήταν μία πολυ ασχημη εμπειρία, πόνεσα πολύ, παρότι εχω διαβατές σάλπιγγες, οπότε είναι θεμα οργανισμού τελικά.

Και εγω πόνεσα κορίτσια αν και οι σάλπιγγες μου ήταν επίσης διαβατες.. Βέβαια κράτησε λίγο δηλ 2 δευτερόλεπτα από την κάθε πλευρά  (και έχοντας πάρει mesulid μιση ωρα πριν!!!!).. Η αλήθεια βέβαια είναι πως η εξέταση ήταν λιγότερο επώδυνη σε σχέση με αυτό που είχα φανταστεί.. λόγω του φόβου μου είχα μεγεθύνει στο μυαλό μου την όλη διαδικασία...Πήγα εκεί τρεμαμενη λες και θα έμπαινα να γεννήσω!!! Αν δεν ειχα τόσο άγχος ίσως και να πονούσα λίγο λιγότερο.. Δε μπορω βεβαια να φανταστω πως θα ενιωθα αν είχα πάρει ελαφρυτερο παυσιπονο (buscopan) όπως με συμβουλευσαν από το Γένεσις.. Νομιζω πως ο πόνος θα ήτανε διπλάσιος και ίσως να το θυμόμουν ως τραυματική εμπειρία..!!! Απορώ δηλ πως καποια κορίτσια λένε ότι με ένα buscopan plus ένιωσαν μια απλή ενόχληση... εμένα ενδεχομένως να με είχε ακούσει όλο το νοσοκομείο. Συμφωνώ και επαυξάνω ότι είναι θέμα οργανισμού..

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...