Μετάβαση σε περιεχόμενο

μπερδεμένη....................


Recommended Posts

Καταρχήν καλησπέρα. Έγινα μέλος πριν λίγο και θα ήθελα τα "φώτα" σας για το θέμα μου. Ζητώ προκαταβολικά συγνώμη για το κατεβατό που θα ακολουθήσει.Είμαι 26 ετών και πέρυσι το καλοκαίρι ξεκίνησα προσπάθειες να γίνω μανούλα, τις οποίες όμως διέκοψα μετά από δυο μήνες. Ξεκίνησα πάλι τον Δεκέμβριο και συνεχίζω μέχρι τώρα. Όπως λογικά θα καταλάβατε δεν τα έχω καταφέρει ακόμη. Αυτόν τον μήνα ένιωθα πολύ διαφορετικά. Υπήρχαν αρκετά καινούρια πράγματα που παρατηρούσα πάνω μου αλλά και ένιωθα και είχα πάρα πολλές ελπίδες ότι τα κατάφερα. Ο κύκλος μου είναι σταθερότατος. Ενώ λοιπόν περίμενα να αδιαθετήσω 4 Ιουνίου, είδα χθες λιιιγο καφέ αιματάκι και σήμερα αδιαθέτησα. Πάντα έβλεπα λίγο καφέ μια μέρα πριν και την  επομένη αδιαθετούσα. Τώρα είδα 4-5 μέρες νωρίτερα και αδιαθέτησα και νωρίτερα. Σε γυναικολόγο πήγα τελευταία φορά πρόπερσι (ντρέπομαι λίγο γι αυτό) και μου είχε πει ότι αν πω σήμερα θα μείνω έγκυος θα μείνω. Δεν ξέρω τι να σκεφτώ πια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η PARASKEVOULA είπε:

Καταρχήν καλησπέρα. Έγινα μέλος πριν λίγο και θα ήθελα τα "φώτα" σας για το θέμα μου. Ζητώ προκαταβολικά συγνώμη για το κατεβατό που θα ακολουθήσει.Είμαι 26 ετών και πέρυσι το καλοκαίρι ξεκίνησα προσπάθειες να γίνω μανούλα, τις οποίες όμως διέκοψα μετά από δυο μήνες. Ξεκίνησα πάλι τον Δεκέμβριο και συνεχίζω μέχρι τώρα. Όπως λογικά θα καταλάβατε δεν τα έχω καταφέρει ακόμη. Αυτόν τον μήνα ένιωθα πολύ διαφορετικά. Υπήρχαν αρκετά καινούρια πράγματα που παρατηρούσα πάνω μου αλλά και ένιωθα και είχα πάρα πολλές ελπίδες ότι τα κατάφερα. Ο κύκλος μου είναι σταθερότατος. Ενώ λοιπόν περίμενα να αδιαθετήσω 4 Ιουνίου, είδα χθες λιιιγο καφέ αιματάκι και σήμερα αδιαθέτησα. Πάντα έβλεπα λίγο καφέ μια μέρα πριν και την  επομένη αδιαθετούσα. Τώρα είδα 4-5 μέρες νωρίτερα και αδιαθέτησα και νωρίτερα. Σε γυναικολόγο πήγα τελευταία φορά πρόπερσι (ντρέπομαι λίγο γι αυτό) και μου είχε πει ότι αν πω σήμερα θα μείνω έγκυος θα μείνω. Δεν ξέρω τι να σκεφτώ πια.

Καλως ηρθες Παρασκευη μην ζητας συγνωμη για το κειμενο σου δεν εχεις δει μεγαλα?Να μην ντρεπεσαι αλλα να μην αμελεις Κακως εδω θες ξυλο που δεν εχεις επισκεφθει τον γυναικολογο σου εδω και αρκετο καιρο οχι μονο για το θεμα επιτευξη  εγκυμοσυνης  αλλα και ενα απλο τσεκαρισμα.Δυο χρονια προσπαθειτε η κανω λαθος?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παράθεση

Καλως ηρθες Παρασκευη μην ζητας συγνωμη για το κειμενο σου δεν εχεις δει μεγαλα?Να μην ντρεπεσαι αλλα να μην αμελεις Κακως εδω θες ξυλο που δεν εχεις επισκεφθει τον γυναικολογο σου εδω και αρκετο καιρο οχι μονο για το θεμα επιτευξη  εγκυμοσυνης  αλλα και ενα απλο τσεκαρισμα.Δυο χρονια προσπαθειτε η κανω λαθος?

6 μήνες τώρα συνεχόμενα και δυο μήνες πέρυσι το καλοκαίρι......................

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παράθεση

Παρσκευουλα κι από μενα.

Από προσωπική πείρα θα σου πω ότι και σε μένα αποταν αρχίσαμε τις προσπάθειες (8μηνες τώρα) ο κύκλος μου έχει παρουσιάσει κάποιες αλλαγές. Έρχεται πιο νωρίς ή ακόμη και με καθυστέρηση τρεις μέρες ενώ κιεγω είχα πάντα παρά πολύ σταθερό κύκλο. Είδα και από άλλες κοπέλες ότι γίνεται αυτό γιατί ο οργανισμός μας παθαίνει κάποιο ας πούμε σοκ με την αλλαγή από προφυλαγμένες σε ελεύθερες επαφές μέχρι να προσαρμοστεί. 

Εισαι πολυ νέα και εξι μήνες δεν ειναι μεγαλο διάστημα, μην αγχωνεσαι. Ωστόσο, σύμφωνω με την Καρεν,  πρεπει να εισαι συνεπης στις καθιερωμενες επισκεψεις στον γυναικολόγο. Θα σου έλεγα να κλείσεις ένα ραντεβού άμεσα μονο και μόνο γιατί δεν έχεις πάει τα τελευταία δύο χρόνια όχι γιατί σημαίνει κάτι το ότι δεν εχεις μείνει έγκυος ακόμη.

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντησή σου. Για τον γιατρό έχεις δίκιο. Θα πάω την Δευτέρα πρώτα ο Θεός και ελπίζω να μου πει πως όλα είναι καλά και πως απλά φταίει και που το έχω τόσο πολύ στο μυαλό μου. Αυτό για το σοκ που λες (πολύ εύστοχη σκέψη) το σκέφτηκα κι εγώ. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...