Μετάβαση σε περιεχόμενο

Κορίτσια την βοήθεια σας!


Renata7

Recommended Posts

Ειναι πολυ δυσκολο το εχω περασει δυο φορες.τη μια παλινδρομη 2 μηνων κ την αλλη στη 16η βδομαδα σπασανε τα νερα. Ο Θεος μονο ξερει γιιατι γινεται. Ο Θεος μας τα δινει κ ο Θεος μας τα περνει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Renata7 είπε:

Κοριτσαρες μου επανήλθα ! Σμρ είδα αιμα 6 εβδομάδων και τριών ημερών !

δυστηχως πηγα νοσοκομειο  και φαινόταν ο σάκος τράχηλο και οχι μήτρα οπως πριν δυο ημέρες ακριβως ! 

Δε θα το βάλω κατω την επόμενη θα πάνε ολα καλα ! Αυριο θα παω να δούμε εαν πέφτει η χοριακη ώστε να μην χρειαστεί ν με καθαρίσουν 

για κάποιο λογο έγινε ξέρει ο μεγΛοδυναμος❤️??

ηθελα να το μοιραστώ μαζι σας Γτ όλες μου δώσατε ευχές απο καρδιάς ! 

 

Αχ κοπελα μου..λυπαμαι πολυ..δεν εχω λογια..ετσι ειναι οπως τα λες..ξέρει Εκεινος..και αυτο ηταν προφανως αποδηξη πως μπορεις να μείνεις έγκυος..για κάποιο λόγο όμως δεν προχώρησε..Η επόμενη θα ναι και η τυχερή κοπελα μου..ελπιζω να το ξεπεράσεις αναίμακτα..με την αγαπη και την θετική μας ενέργεια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλη μου ρενατα..να ηξερες ποσο στεναχωρεθηκαμε...μολις διαβασα τα ασχημα νεα..λυπάμαι πολυ ΑΛΛΑ!

Βαλε τα δυνατά σου κοριτσι μου και παλεψε το. Το πιο θετικο νεο ολων ειναι πως ναι,μπορεις να μεινεις έγκυος, πως ναι ο οργανισμός δουλευει και μπορει να αναπαράγει.. Ας σταθούμε σε αυτο και με γνώμονα αυτό ας παμε παρακάτω.. Οπως πολυ σωστα ειπες Αυτος ξερει...

Σου στέλνω μια μεγαλη αγκαλια,και σου εύχομαι να θρηνησεις,να ξεσπασεις,και να συνεχίσεις να ονειρευεσαι..βλέπεις πως τα ονειρα τελικα γίνονται πραγματικότητα... Και την ςπομενη φορα ειμαι σιγουρη πως ολα θα πανε καλα!

Ειμαστε ολες εδω,για οτι χρειαστείς 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Renata7 σε νιώθω απόλυτα. ....δυο φορές το εχω ζήσει αυτό. ... είναι πικρο....αλλά είπαμε δεν το βάζουμε κάτω. ...βουρρρρ για την επόμενη. ...τα φιλιά μου....μη πληγώνεις πολύ τον εαυτό σου από μόνη σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρενατα μου καλη δυναμη κορίτσι μου........δε ξέρω τι να σου πω ειλικρινα...  ετσι ειχα κ εγω στη πρωτη εγκυμοσύνη αιμα κ ο οργανισμος το απεβαλε.. στη δεύτερη δεν ειχα ουτε ιχνος αιματος απλα δεν ακουσα ποτε καρδούλα... ειναι δύσκολο το ξερω....

2 πραγματα θα ηθελα να σου πω μονο.... 1) ευχομαι να το αποβαλεις μόνη σου. Θα πονέσεις σωματικα αλλα η εμπειρία της αποσεξης μερικες φορες, αν οχι πάντα κ για ολους, ειναι πολυ άσχημη.. τουλάχιστον για εμενα ηταν άσχημο. Ξύπνησα απο τη ναρκωση με κλαματα...Βέβαια ο καθε ανθρωπος ειναι διαφορετικός και εσυ δειχνεις να εισαι πολυ δυνατή. Σε θαυμαζω για αυτο..

2) ξερω οπως λενε οι περισσότεροι γιατροι οτι η πρώτη παλινδρομη, αποβολη η οπως το λενε μπορει να ειναι τυχαια. Όμως αν θες καντε 2-3 βασικες εξετασεις. Πιστεψε με θα ηρεμήσει πολυ αν δεις οτι ολα ειναι καλα... εγω ηρέμησα  λιγολιγαπο απο τοτε που εκανα 2-3 βασικα πράγματα.. δες για θρομβπφιλια και καρυοτυπο και αυτοανοσα... 

Δε λεω οτι κατι συμβαινει, μη παρεξηγηθω! Απλα για ψυχολογικούς λόγους αν εχετε τη δυνατοτητα καντε το...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Ρενατα μου καλη δυναμη κορίτσι μου........δε ξέρω τι να σου πω ειλικρινα...  ετσι ειχα κ εγω στη πρωτη εγκυμοσύνη αιμα κ ο οργανισμος το απεβαλε.. στη δεύτερη δεν ειχα ουτε ιχνος αιματος απλα δεν ακουσα ποτε καρδούλα... ειναι δύσκολο το ξερω....

2 πραγματα θα ηθελα να σου πω μονο.... 1) ευχομαι να το αποβαλεις μόνη σου. Θα πονέσεις σωματικα αλλα η εμπειρία της αποσεξης μερικες φορες, αν οχι πάντα κ για ολους, ειναι πολυ άσχημη.. τουλάχιστον για εμενα ηταν άσχημο. Ξύπνησα απο τη ναρκωση με κλαματα...Βέβαια ο καθε ανθρωπος ειναι διαφορετικός και εσυ δειχνεις να εισαι πολυ δυνατή. Σε θαυμαζω για αυτο..

2) ξερω οπως λενε οι περισσότεροι γιατροι οτι η πρώτη παλινδρομη, αποβολη η οπως το λενε μπορει να ειναι τυχαια. Όμως αν θες καντε 2-3 βασικες εξετασεις. Πιστεψε με θα ηρεμήσει πολυ αν δεις οτι ολα ειναι καλα... εγω ηρέμησα  λιγολιγαπο απο τοτε που εκανα 2-3 βασικα πράγματα.. δες για θρομβπφιλια και καρυοτυπο και αυτοανοσα... 

Δε λεω οτι κατι συμβαινει, μη παρεξηγηθω! Απλα για ψυχολογικούς λόγους αν εχετε τη δυνατοτητα καντε το...

Γλυκιά μου σε καμία περίπτωση δε πρόκειται να παρεξηγηθώ και σε ευχαριστω που με συμβουλεύεις ! Που χρειάζεται να απευθυνθώ σε τι ειδικότητα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η χοριακη πέφτει σιγα σιγα θα οαω για επανέλεγχο  και μάλλον αντισυλληπτικά ! Για λίγους μηνες ! Οποίες έχετε εμπειρίες πείτε μου μετα απο πόσους μηνες πέφτουμε παλι στον αγώνα ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Renata7 είπε:

Η χοριακη πέφτει σιγα σιγα θα οαω για επανέλεγχο  και μάλλον αντισυλληπτικά ! Για λίγους μηνες ! Οποίες έχετε εμπειρίες πείτε μου μετα απο πόσους μηνες πέφτουμε παλι στον αγώνα ;

Eφ οσων ειχες βιοχημικη κυηση,το πιο πιθανο ειναι να μην χρειαστεις αποξεση και μπορεις να προσπαθησεις κανονικα απο τον επομενο μηνα.. Θα σου πει βεβαια σιγουρα κ ο γιατρος σου.. Γιατι πρεπει να παρεις αντισυλληπτικα? Ευχομαι τα καλυτερα..! Και οπως λεν και οι παλλιοι... "ΓΥΝΑΙΚΑ ΠΟΥ ΠΙΑΝΕΙ ΠΑΙΔΙ, ΚΑΝΕΙ ΠΑΙΔΙ¨!! Οποτε την επομενη φορα, ολα θα πανε καλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Renata7 είπε:

Η χοριακη πέφτει σιγα σιγα θα οαω για επανέλεγχο  και μάλλον αντισυλληπτικά ! Για λίγους μηνες ! Οποίες έχετε εμπειρίες πείτε μου μετα απο πόσους μηνες πέφτουμε παλι στον αγώνα ;

Σε αυτη τη φάση το μονο που μπορω να ευχηθώ ειναι να πανε ολα καλα..να καθαρίσει μονο του..και να μην μείνει κανενα κατάλοιπο..Ας φυγει ομαλά και ας ξαναέρθει σε λιγο καιρό να σας κανει τους πιο ευτυχείς ανθρωπους στον κόσμο..

@Lisaki 80 για ενημέρωσε μας λιγάκι μετα απο ποσο καιρό μπαίνουν μπρος παλι οι μηχανές???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Renata7 είπε:

Γλυκιά μου σε καμία περίπτωση δε πρόκειται να παρεξηγηθώ και σε ευχαριστω που με συμβουλεύεις ! Που χρειάζεται να απευθυνθώ σε τι ειδικότητα; 

Γλυκια μου για θρομβοφιλια θα πας σε αιματολογο... απλα ισως τα κοριτσια να μπορουν να σε βοηθησουν περισσοτερο σε αυτο γιατι εγω δεν απευθύνθηκα απο μονη μου σε ειδικο. Απλά ο γυναικολογος μου σε συνεννόηση με δικο τους αιματολογο μου ειπαν που κ ποιες εξετασεις να ζητήσω να κάνω κ μετα τους εστειλα τα αποτελέσματα κ μιυ ειπαν αν ηταν καλα η οχι. 

Επισης εγω 10/3 εκανα την αποσεξη κ υστερα απο θεραπεια κ το οκ του γιατρού (λαμβάνοντας υπόψη τη κλινικη εικονα του ενδομητριου και τα αποτέλεσμα απο τις εξετάσεις) ξεκινησαμε προσπαθεις μεσα προς τέλη Απριλίου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρενατα μ γλυκια αν και δεν σε ξερω απο χθες π το εμαθα εισαι στη σκεψη μ... ο,τι και να σ πω νιωθω οτι ειναι πολυ λιγο και πολυ φτωχο.. στεναχωρεθηκα παρα πολυ και ειναι πολυ αδικο ολο αυτο..σιγουρα η σκεψη οτι δεν ηταν υγιες γι αυτο και εφυγε ειναι  ανακουφιστικη... εισαι πολυ δυνατος ανθρωπος και εισαι αξια θαυμασμου γι αυτο!

η γνωμη μ και μενα ειναι αν και μπορει να ειναι τυχαιο να το ψαξεις σε αιματολογο-ανοσολογο  με καποιες εξετασεις..θα σε κανουν να νιωσεις ακομα πιο ηρεμη και την επομενη φορα θα ξερεις ακριβως πως να κινηθεις...

ευχομαι ο θελουλης να σου ξαναφερει πολυ συντομα ενα υγιες μωρακι στη κοιλιτσα σου..

μια μεγαλη αγκαλια και ο,τι χρειαστεις ειμαστε εδω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Renata7 είπε:

Η χοριακη πέφτει σιγα σιγα θα οαω για επανέλεγχο  και μάλλον αντισυλληπτικά ! Για λίγους μηνες ! Οποίες έχετε εμπειρίες πείτε μου μετα απο πόσους μηνες πέφτουμε παλι στον αγώνα ;

Αν θες να σου πω ποιες εξετασεις εκανα κ σε ποιο κεντρο στειλε μου πμ... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλη δύναμη σου εύχομαι.. στεναχωρέθηκαμε ολες πολυ για το πως κατέληξε..  αντισυλληπτικά θα παρεις λόγω ΣΠΩ; εμένα μου είχε πει ο γιατρός μου μετα απο ενα 2μηνο ξεκινάμε κανονικά! Μεσα σε αυτο το δίμηνο μπορεις να δεις και να κάνεις καποιες εξετάσεις.. εύχομαι πολυ σύντομα μια εγκυμοσύνη καλη και τελειομηνη!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Renata7 Σου στέλνω εδω γιατί στο προσωπικό μήνυμα δε μπορώ να κάνω επισύναψη αρχείου......

+ Καρυότυπο ζεύγους (δηλαδή, και δικό σου και του άντρα σου)

+ το  πακέτο θρομβοφιλίας

+κυστική ίνωση και για τους δύο

IMG_20170329_175530 (1).jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Petalouditsa28 είπε:

@Renata7 Σου στέλνω εδω γιατί στο προσωπικό μήνυμα δε μπορώ να κάνω επισύναψη αρχείου......

+ Καρυότυπο ζεύγους (δηλαδή, και δικό σου και του άντρα σου)

+ το  πακέτο θρομβοφιλίας

+κυστική ίνωση και για τους δύο

IMG_20170329_175530 (1).jpg

Ευχαριστω πολυ Πεταλουδιτσα μου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Neli* είπε:

Renata είναι περιττό να σου πω ότι στεναχωρηθηκα.. Όπως μου είχες πει κιεσυ είναι θέμα χρόνου να έρθει και ήρθε.

Η κατάληξη δεν ήταν αυτή που έπρεπε αλλά το σημαντικό είναι αυτό που έχουν πει πολλές κοπέλες παραπάνω, ότι αφού εγινε μία φορά θα ξαναγίνει. Το ξέρω ότι δεν θα το βάλεις κατω, καμμιά μας δεν θα το βάλει κάτω. Δύναμη και μπροστά. Είμαστε όλες δίπλα σου όπως βλέπεις και σου συμπαραστεκομαστε στην δύσκολη αυτη στιγμή. Θέλουμε να είσαι καλά και να είσαι δυνατή.

 

Ευχαριστω Νελι μου ! Η αλήθεια ειναι πως εχω κάτι ξεσπάσματα αλλα θα το παλέψω ! Θα ειμαι καλα για να ειναι το επόμενο καλα ! Με το μυαλο μας τα φτιάχνουμε ολα  και νε τη βοήθεια του θεού θα γίνουν ολα! ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Lisaki 80 είπε:

Καλη δύναμη σου εύχομαι.. στεναχωρέθηκαμε ολες πολυ για το πως κατέληξε..  αντισυλληπτικά θα παρεις λόγω ΣΠΩ; εμένα μου είχε πει ο γιατρός μου μετα απο ενα 2μηνο ξεκινάμε κανονικά! Μεσα σε αυτο το δίμηνο μπορεις να δεις και να κάνεις καποιες εξετάσεις.. εύχομαι πολυ σύντομα μια εγκυμοσύνη καλη και τελειομηνη!! 

Ετσι μου ειπε ο Γυναικολογος στο νοσοκομειο ο άντρας μου δε θελει καθολου ο εξωτερικός μου ειπε για εξετασεις και μετα παλι δυναμικά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Renata μου μόλις διαβασα αυτό που σου συνέβει.Λυπάμαι πάρα πολύ γιατί και γω το εχασα  σχετικά πρόσφατα .Η ψυχολογία σου θα περάσει από πολλές διακυμάνσεις,οι σκέψεις θα ναι πολλες και ειδικά μόλις τελειώσεις από την όλη διαδικασία.Πιστεύω είσαι πολύ δυνατή και προσπάθησε να το ξεπεράσεις για να προχωρήσεις παρακάτω.Προσωπικά έκανα αναρρόφηση και έπρεπε να περιμένω μια περίοδο και να ξεκινήσω μετά τις προσπάθειες.Το πιστεύω και γω ότι καμιά φορά όλα για κάποιο λόγο γίνονται που εμείς δεν το καταλαβαίνουμε.Γλυκιά μου εύχομαι να βγείς ακόμα πιο δυνατή μετά από αυτό και να σκέφτεσαι ότι μετά πιάνεις πιο εύκολα μωράκι και σύντομα να ξαναμείνεις εγκυούλα. Σε φιλώωωωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@marillia μου σε ευχαριστω για τις ευχές ! Όλες θα τα καταφέρουμε ειμαι σίγουρη ! Τωρα ειναι που το πήρα πιο θερμά! Οπως λεει ο αδερφός μου αφού χτυπάει μίζα θα πάρει μπρος η μηχανή ! Χαχαχα

τι ειναι η αναρρόφηση ; 

ποσο ήσουν εσυ ; 

εγω μόλις 6 εβδομαδων και τεσσάρων ημερών 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Renata7 είπε:

σε ευχαριστω για τις ευχές ! Όλες θα τα καταφέρουμε ειμαι σίγουρη ! Τωρα ειναι που το πήρα πιο θερμά! Οπως λεει ο αδερφός μου αφού χτυπάει μίζα θα πάρει μπρος η μηχανή ! Χαχαχα

τι ειναι η αναρρόφηση ; 

ποσο ήσουν εσυ ; 

εγω μόλις 6 εβδομαδων και τεσσάρων ημερών 

 

M άρεσε η παρομοίωση του αδερφού σου.Θα την πω στον άντρα μου γιατί είναι και του επαγγέλματος.Ημουν στην 10 βδομάδα από την τελευταία περίοδο όταν έγινε η αναρρόφηση..Η χοριακή μου διπλασιαζόταν μια χαρά μέχρι τις 7500 και δεν είχα δεί καθόλου αίμα στην διάρκεια της εγκυμοσύνης .Είχα σάκο 22χιλ. με λεκιθικό και εμβρυικά στοιχεία(δεν είδα δηλ.εμβρυάκι).Βρήκα έναν καλό γιατρό ευτυχώς γιατί δεν μπορείς να φανταστείς τι μου λέγανε οι άλλοι γιατροί οπού μου είπε ότι σε άτοκη γυναίκα και εννοειτε στην περιπτωσή μου δεν κάνω απόξεση αλλά αναρρόφηση.Δεν ξύνουν την μήτρα αλλά χρησιμοποιούν αναρροφητήρα και απορροφάν το κύημα.Μου κάνανε μέθη.Εγινε η ιστολογική οπού έγραφε παλίνδρομη χωρίς παθολογικά αίτια.Τώρα σε τι φάση βρίσκεσαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η marillia είπε:

M άρεσε η παρομοίωση του αδερφού σου.Θα την πω στον άντρα μου γιατί είναι και του επαγγέλματος.Ημουν στην 10 βδομάδα από την τελευταία περίοδο όταν έγινε η αναρρόφηση..Η χοριακή μου διπλασιαζόταν μια χαρά μέχρι τις 7500 και δεν είχα δεί καθόλου αίμα στην διάρκεια της εγκυμοσύνης .Είχα σάκο 22χιλ. με λεκιθικό και εμβρυικά στοιχεία(δεν είδα δηλ.εμβρυάκι).Βρήκα έναν καλό γιατρό ευτυχώς γιατί δεν μπορείς να φανταστείς τι μου λέγανε οι άλλοι γιατροί οπού μου είπε ότι σε άτοκη γυναίκα και εννοειτε στην περιπτωσή μου δεν κάνω απόξεση αλλά αναρρόφηση.Δεν ξύνουν την μήτρα αλλά χρησιμοποιούν αναρροφητήρα και απορροφάν το κύημα.Μου κάνανε μέθη.Εγινε η ιστολογική οπού έγραφε παλίνδρομη χωρίς παθολογικά αίτια.Τώρα σε τι φάση βρίσκεσαι?

@marillia μου σε ευχαριστω που το μοιράζεσαι εδω! Ειναι καλο να δίνει η μια στην άλλη κουραγιο ! Απο την κυριακη εχω αιμα με περίεργα πηγματα περιμένω να καθαρίσω να παω για κολπικο υπερηχο η χοριακη μου πέφτει κανονικα εγω ειχα δει σακο  με λεκιθικο δε προλαβα να ακούσω καρδούλα  δυστηχως αλλα ετσι μάλλον έπρεπε ! Ο οργανισμός αποβάλει μόνος του κάτι που δεν θεωρεί καλο! Το επόμενο ! Είπαμε πήρε μίζα Χαχαχαχα το σκέφτομαι και γελάω ! ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου ειναι πολυ δυσκολο.το εχω περασει 2 φορες. Την μια 2μηνων κ την αλλα στην 16η βδομαδα ειχα συσπασεις κ πηγα στο νοσοκομειο κ εκει σπασανε τα νερα. Εκανα κανονικα γεννα κ ειδα το κοριτσακι μου μια σταλιτσα. Ενα ανθρωπακι που ειχε δημιουργηθει. Μου κοστισε πολυ ολο αυτο. Φυσικα 1,5χρονο μετα κ εχω την εικονα καθε μερα μπροστα μου. Κ τωρα ειμαι 6 εβδομαδων. Πηγαμε στον γιατρο κ ειδαμε 2 σακους. Μ ειπε βεβαια ο γιατρος οτι μπορει να μην εξελιχθει μεχρι το τελος σε διδυμη κυηση. Εκανα 2 χοριακες που ειπε ο γιατρος. Την παρασκευη βγηκε 2234 κ την δευτερα 3790. Περιμενω αλλη μια αυριο. Θελω πολυ να πανε ολα καλα γιατι πιστευω πως δε θα αντεξω τριτη απωλεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...